Jak być niewidzialnym w niezgodzie

Discord to platforma społecznościowa dla graczy, więc chęć bycia niewidocznym na Discord wydaje się sprzecznością. Jeśli jednak przygotowujesz się do raidu, zajmujesz się zadaniami wsparcia dla swojej gildii lub koncentrujesz się na rzemiośle lub zdobywaniu poziomów, może się zdarzyć, że będziesz chciał trochę ciszy i spokoju bez wylogowywania się z serwera czatu. Wtedy pojawia się pojawianie się jako niewidzialny.

Jak być niewidzialnym w niezgodzie

Po co ustawiać status na „Niewidoczny”

Jasne, wylogowanie się z Discord zajmuje tylko sekundę, ale wtedy możesz przegapić ważne wiadomości, wezwania o pomoc lub interesującą rozmowę. Jeśli chcesz pozostać zalogowany bez powiadamiania wszystkich, że jesteś w DnD, możesz użyć 'Niewidzialny' zamiast tego opcja.

Jeśli znasz Discord, możesz zrozumieć, że kolorowe kropki obok awatara wskazują aktywność użytkowników. Zielony dla trybu online, żółty dla bezczynności, czerwony dla trybu Nie przeszkadzać, a szary symbol oznacza, że ​​nie jesteś online. Jeśli używasz statusu Niewidoczny, aby zapewnić sobie trochę prywatności, pojawisz się w trybie offline.

Znacząca funkcja Discorda, ustawienie Niewidoczny pozwoli ci grać w swoje gry lub wykonywać różne zadania bez przeszkód, pozostając na bieżąco z rozmowami i aktualizacjami.

Status niezgody

Istnieją cztery statusy online dla użytkowników kanałów: Online, Bezczynny, Nie przeszkadzać i Niewidoczny. Kiedy twój status mówi 'Online' inni użytkownicy wiedzą, że jesteś otwarty na komunikację. Jesteś online, wchodzisz w interakcję i odgrywasz rolę. 'Bezczynny' wyzwala się, gdy jesteś AFK (z dala od klawiatury) przez określony czas, który jest ustawiony przez administratora serwera.

DnD (Nie przeszkadzać) pokazuje czerwone kółko, gdy użytkownicy próbują rozpocząć z Tobą rozmowę. DnD to ustawienie ręczne, które oznacza, że ​​jesteś online, ale nie jesteś gotowy do czatowania. Niewidoczny to kolejny status, który ukrywa Cię przed widokiem użytkowników kanału, ale pozostawia Cię zalogowanym.

Pierwsze dwa stany są kontrolowane przez serwer, chociaż można je ustawić ręcznie 'Bezczynny' Jeśli chciałeś. 'Nie przeszkadzać' oraz 'Niewidzialny‘ są funkcjami aktywowanymi przez użytkownika.

Aby ręcznie ustawić się jako niewidoczny w Discord, po prostu kliknij swój awatar znajdujący się w lewym dolnym rogu aplikacji i wybierz 'Niewidzialny' z wyskakującego okienka. Pozostanie aktywny, dopóki nie wylogujesz się z Discorda lub ręcznie ustawisz swój status na inny.

Po ustawieniu się na „Niewidzialny” możesz nadal grać w swoje gry i wykonywać niezbędne zadania bez przeszkód. W przeciwieństwie do innych dostępnych metod; nikt nie będzie wiedział, że twój status jest ustawiony na niewidzialny.

Niewidoczny status na serwer

Oprócz tego, że bycie niewidzialnym jest niewykrywalne wśród znajomych i znajomych, masz możliwość wyboru serwerów, na których chcesz być niewidzialny.

Na przykład; jeśli planujesz nalot lub duże wydarzenie związane z grami z jedną grupą, możesz ustawić swój status jako online dla odpowiedniego statusu i niewidoczny dla innych.

To pozwoli Ci otwarcie komunikować się z tymi, z którymi grasz, niezakłócony przez innych. Niektórzy ludzie mają lojalne grupy ludzi, z którymi regularnie się bawią. Ustawienie swojego statusu jako „Niewidzialnego” służy oszczędzaniu uczuć i powstrzymywaniu negatywnych rozmów.

Stan niestandardowy

Kolejną fajną funkcją Twojego statusu online w aplikacji Discord jest ustawienie niestandardowego statusu. Dzięki temu możesz umieścić wszystko, co chcesz, jako widoczny komunikat o stanie.

Zakładając, że robisz coś naprawdę fajnego; możesz nazwać ten status tak, jak chcesz, aby Twoi znajomi i znajomi wiedzieli, co robisz i dlaczego nie komunikujesz się na czacie.

Opcja „Wyczyść po” pozwala wybrać czas wyświetlania tego komunikatu. Od 4 godzin do nieskończoności ustawienie własnego statusu to kolejny sposób na łatwe informowanie o bieżących działaniach.

Czy możesz stwierdzić, czy ktoś jest niewidzialny w Discordzie?

Jeśli jesteś administratorem serwera lub nawet innym użytkownikiem, czy możesz stwierdzić, czy masz niewidzialnych użytkowników lub czy konkretny użytkownik jest niewidoczny? Odpowiedź na oba pytania brzmi: nie. Niewidzialny użytkownik jest dokładnie taki dla każdego. Nawet administrator serwera nie może stwierdzić, czy w danym momencie na serwerze są niewidoczni użytkownicy.

Stanowi to pewien problem, jeśli prowadzisz serwer Discord i chcesz poznać czas szczytu i niski czas za pomocą liczb lub kiedy planujesz wydarzenie lub nalot. Jak dotąd większość administratorów pracuje nad tym i będzie krzyczeć lub DM. Wiadomości, zarówno werbalne, jak i bezpośrednie, będą dostarczane do niewidzialnych użytkowników.

Czy możesz ukryć, w jaką grę grasz?

Discord ma ustawienie o nazwie „Wyświetlaj aktualnie uruchomioną grę jako komunikat o stanie”. Nie wykrywa każdej gry, w którą grasz, ale może wykryć wiele gier, niezależnie od tego, czy używają Discord, czy nie. Czasami przydatne może być wyłączenie tego ustawienia. Oto jak:

  1. Wybierz małą ikonę ustawień koła zębatego w lewym dolnym rogu ekranu Discord.

  2. Wybierać Aktywność w grach z lewego menu.

  3. Wyłącz Wyświetlaj aktualnie uruchomioną grę jako komunikat o stanie.

Można to i tak wyłączyć, ponieważ nie wszystkie serwery lub urządzenia są skonfigurowane do korzystania z tego lub mogą z niego korzystać. Tak czy inaczej, jeśli chcesz trochę dodatkowej prywatności, tak to zdobyć.

Zarządzanie synchronizacją znajomych

Wreszcie, jeśli użyjesz funkcji Discord's Friend Sync, otrzymasz powiadomienie, gdy znajomi użyją Steam, Skype lub Battle.net. Jeśli nie chcesz tej funkcji, możesz ją wyłączyć. Ta funkcja jest dość bezpieczna i wykorzystuje przyzwoite zabezpieczenia do ochrony danych, ale jest teoretyczną słabością w innym bezpiecznym systemie.

Aby wyłączyć Synchronizację znajomych.

  1. Zaloguj się do Discord i wybierz Ustawienia użytkownika.

  2. Wybierz Połączenia.

  3. Wybierz opcję Rozłącz synchronizację, aby ją wyłączyć.

  4. Wybierz opcję Wyświetl nazwę użytkownika i wyłącz ją.

Korzystanie z synchronizacji nie ma wpływu na bezpieczeństwo, ale jeśli chcesz zmaksymalizować prywatność, warto zmienić to ustawienie.

Często Zadawane Pytania

Co mogą zobaczyć inni użytkownicy, gdy jestem niewidzialny?

Obok Twojego awatara znajdują się różne kropki, które informują innych, czy jesteś online, czy nie. Kiedy ustawisz status niewidoczny, ludzie zobaczą tę samą kropkę, co gdybyś był online. Obok Twojego imienia pojawi się prosta szara kropka.

Jaka jest różnica między trybem Nie przeszkadzać a Niewidzialnym?

Status Nie przeszkadzać informuje innych użytkowników, że jesteś w trybie online, ale wolisz, aby Ci nie przeszkadzać. Status Niewidoczny oznacza, że ​​inni użytkownicy w ogóle nie będą Cię widzieć online.