Jak zdobyć skrzynie w League of Legends

Skrzynie to jedne z najbardziej pożądanych przedmiotów w League of Legends. Zawierają mnóstwo fajnych przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak emotki, skórki i odłamki skórek totemów – wszystko to pozwala dostosować rozgrywkę. Niektóre z nich zawierają nawet darmowe fragmenty bohaterów, których możesz użyć do przetestowania nowych postaci. Ale jak dokładnie zdobywasz skrzynie?

Jak zdobyć skrzynie w League of Legends

W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o zdobywaniu skrzyń w League of Legends.

Jak zdobyć skrzynie w League of Legends?

Gracze otrzymują skrzynie hextech za uzyskanie rankingu S minus lub wyższego w grach dobieranych. Obejmuje to ARAM, Summoner’s Rift i niektóre rotacyjne tryby gry. Nie musisz brać udziału w konkursach rankingowych, aby uzyskać wymagany ranking, ale musisz grać z innymi graczami, a nie z botami.

Możesz także zdobyć skrzynie hextech, jeśli grasz z innym graczem, który otrzymał ranking S. Musisz jednak znajdować się w tej samej gotowej grupie i kolejce, co gracz, który zdobył rangę.

Jeśli chodzi o rotacyjne tryby gry, możesz zdobyć skrzynie hextech, grając w nie, ale system nagród często się zmienia. ARURF jest w obecnej rotacji, a gracze w nim mogą otrzymać skrzynie hextech. Może się to jednak zmienić w nadchodzących trybach gry.

Jak szybko zdobyć skrzynie w League of Legends?

Jednym z najszybszych sposobów na zdobycie skrzyń jest gra z przyjaciółmi, których poziom umiejętności jest wyższy niż twój. Jest bardziej prawdopodobne, że zagrają wystarczająco dobrze i możesz na nich polegać, aby zdobyć ranking S. Ponadto im więcej graczy ustawisz się w kolejce, tym większe masz szanse na zdobycie hextechowej skrzyni. Nawet jeśli grasz z przypadkowymi osobami, które dodałeś do listy znajomych, nadal otrzymasz skrzynię, jeśli mają rangę S minus lub wyższą.

Możesz także ulepszyć swoją rozgrywkę, aby zdobyć skrzynie. Oto kilka wskazówek, które zwiększą Twoje szanse na sukces:

 • Graj ogólnie dobrze – system ocen uwzględnia wszystkie aspekty twojej rozgrywki. Zwróć uwagę na swoje rolnictwo, wynik wizji, a także kontrolę tłumu. Tylko dlatego, że udało ci się zdobyć kilka zabójstw, nie oznacza to, że powinieneś przestać umieszczać totemy lub hodować stwory. Zamiast tego rób to do końca gry, a z większym prawdopodobieństwem zdobędziesz wymaganą rangę.

 • Staraj się nie dać się zabić – jest ogromna różnica między współczynnikiem KDA 10/2/5 i 10/5/5 (zabójstwa/zgony/asysty). Im więcej razy umrzesz, tym więcej popełniłeś błędów, które gra weźmie pod uwagę. Dlatego nie za wszelką cenę idź za zabójstwami. Upewnij się, że są warte ryzyka.

 • Nie bądź bezczynny, jeśli twoi koledzy z drużyny radzą sobie świetnie — ocena uwzględnia również wyniki twoich kolegów z drużyny. Jeśli doprowadzą cię do zwycięstwa i nie wniesiesz znaczącego wkładu, prawdopodobnie skończysz z wynikiem A-plus lub niższym.

Innym szybkim sposobem na zdobycie skrzyń jest sklep:

 1. Uruchom klienta League of Legends i zaloguj się na swoje konto.
 2. Kliknij symbol „Sklep” w górnej części ekranu.

 3. Przejdź do sekcji „Łup”.

 4. Wpisz „hextech chest” w polu wyszukiwania.

 5. Kliknij ikonę „hextech chest” i naciśnij przycisk „125 RP”, aby ją kupić. Jeśli nie masz wystarczającej liczby RP, kliknij opcję „Kup RP” i dokończ transakcję.

Gdy tam będziesz, możesz również zdobyć zestawy skrzyń hextech. Oto twoje opcje:

 • Pakiet za 195 RP — jedna skrzynia hextech i jeden klucz hextech
 • Pakiet za 975 RP – pięć skrzyń hextech, pięć kluczy hextech i 50 pomarańczowych esencji
 • Pakiet z 1950 RP – 11 skrzyń hextech i 11 kluczy hextech

Jak zdobyć skrzynie i klucze w League of Legends?

Przyjrzyjmy się najpierw sposobom zdobywania skrzyń hextech w League of Legends:

 • Zdobycie rankingu S minus lub wyższego w grze dobieranej
 • Kolejka z przyjacielem, który otrzyma co najmniej S minus
 • Kupowanie skrzyń hextech w sklepie Riot

Do każdej zdobytej skrzyni będziesz potrzebować klucza hextech, aby ją odblokować. Najprostszym sposobem na zdobycie klucza jest wizyta w sklepie:

 1. Uruchom League of Legends i wprowadź swoje dane logowania.
 2. Naciśnij ikonę „Sklep” w górnej części klienta.

 3. Naciśnij „Łup”.

 4. Wpisz „klucz hextech” w polu wyszukiwania.

 5. Kliknij symbol „klucza hextech” i naciśnij przycisk „125 RP”, aby go kupić.

Innym sposobem na zdobycie kluczy hextech jest stworzenie ich za pomocą trzech fragmentów klucza. Gracze zdobywają zarówno klucze, jak i fragmenty poprzez system honoru, a czasami mogą otrzymać je za wykonanie różnych zadań. Chociaż system honoru jest nieco niejasny, jasne jest, że twój postęp w rankingu zależy od tego, jak długo grasz w grę i zaszczyt, który otrzymujesz.

Otrzymujesz następujące klucze i fragmenty w zależności od poziomu honoru:

 • Poziom pierwszy – jeden klucz
 • Poziom drugi – jeden klucz
 • Punkty kontrolne drugiego poziomu – dwa fragmenty klucza
 • Poziom trzeci – trzy kluczowe fragmenty
 • Punkty kontrolne poziomu trzeciego – dwa fragmenty klucza
 • Poziom czwarty – cztery fragmenty klucza
 • Punkty kontrolne poziomu czwartego – dwa fragmenty klucza
 • Poziom piąty – pięć fragmentów klucza
 • Po piątym poziomie – od czasu do czasu otrzymasz trzy fragmenty klucza, jeśli nadal będziesz otrzymywać honor.

Jak zdobyć mistrzowskie skrzynie w League of Legends?

Skrzynie mistrzowskie to wysokiej klasy przedmioty, które oferują lepsze nagrody niż skrzynie hextech. Na przykład mogą zawierać pomarańczową esencję, której możesz później użyć do stworzenia skórek. Jednak jedynym sposobem na zdobycie mistrzowskich skrzyń jest kupienie ich w sklepie Riot:

 1. Uruchom grę i zaloguj się za pomocą swoich danych uwierzytelniających.
 2. Przejdź do symbolu „Sklep”.

 3. Przejdź do sekcji „Loot” i wpisz „masterwork chest” w polu wyszukiwania.

 4. Kliknij ikonę „mistrzowskiej skrzyni” i kup ją za 165 RP.

Jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, możesz rozważyć zakup hurtowy. Do wyboru są trzy pakiety mistrzowskich skrzyń:

 • Pakiet za 225 RP — jedna mistrzowska skrzynia, jeden klucz hextech i jeden punkt prestiżu

 • Pakiet za 1125 RP – pięć mistrzowskich skrzyń, pięć kluczy hextech i sześć punktów prestiżu

 • Pakiet 2250 RP – 11 mistrzowskich skrzyń, 11 kluczy hextech i 13 punktów prestiżu

Jak zdobyć skrzynie z gier z botami w League of Legends?

Niestety, nie możesz zdobyć skrzyń, grając przeciwko botom. Jak wcześniej wspomniano, musisz zagrać w grę dobieraną (normalną lub rankingową) i uzyskać ranking S minus lub wyższy, aby zdobyć skrzynię hextech.

Jak otwierać skrzynie w League of Legends?

Potrzebujesz klucza hextech, aby otworzyć skrzynie hextech i arcydzieła w League of Legends. Możesz je kupić w sklepie lub stworzyć za pomocą trzech fragmentów klucza:

 1. Udaj się do symbolu „Łup”, reprezentowanego przez młot i kamień.

 2. Kliknij ikonę fragmentu klucza, jeśli masz co najmniej trzy fragmenty.
 3. Naciśnij przycisk „Kuźnia”.

Wszystko, co musisz teraz zrobić, to kliknąć swoją klatkę piersiową i nacisnąć „otwórz”, aby je odblokować.

Jak hodować skrzynie w League of Legends?

Jeśli nie masz wystarczająco dużo RP, aby kupić skrzynie, możesz je zdobyć, grając wyjątkowo dobrze w grach dobieranych. Aby zebrać dużą liczbę skrzyń, musisz grać wieloma różnymi bohaterami, ponieważ w każdym sezonie możesz zdobyć tylko jedną skrzynię na bohatera. Ustawiaj się też w kolejce ze znajomymi i staraj się osiągnąć S-minus lub wyższy.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o skrzyniach League of Legends.

Czy można zdobyć skórki hextech ze skrzyń?

Możesz zdobyć skórki hextech ze skrzyń, ale szanse są przeciwko tobie. Jest tylko 0,0004% zdobycia skórki hextech. W rezultacie potrzebujesz przyzwoitej ilości szczęścia, aby zdobyć Dreadnova Dariusa, Soulstealer Vayne lub Hextech Annie.

Ile skrzyń można zdobyć w League?

Gracze League of Legends mają w swoim profilu cztery miejsca na skrzynie. Po zapełnieniu muszą poczekać, aż dostępnych będzie więcej miejsc. Co tydzień otwiera się jeden slot.

Dlaczego League of Legends nie pozwala mi zdobywać skrzyń?

Możesz nie zdobywać skrzyń z kilku powodów:

• Granie niezależną postacią – jeśli grasz w ARAM i zdobędziesz bohatera, którego nie kupiłeś, nie otrzymasz skrzyni, nawet jeśli zdobędziesz S-minus. To samo dotyczy postaci z darmowej rotacji bohaterów, która zmienia się co tydzień.

• Grając bohaterem, zdobyłeś już skrzynię hextech – aby sprawdzić, którzy bohaterowie zdobyli ci ranking S minus lub wyższy, najedź kursorem na ich ikony w zakładce „Bohaterowie” w swoim profilu.

• Opuszczenie gry lub ukaranie za niedawne zachowanie powoduje, że nie kwalifikujesz się do nagród.

Zbieraj nagrody za swoje bohaterstwo

Zdobywanie skrzyń to ważny powód, dla którego powinieneś dawać z siebie wszystko w każdej grze dobieranej. Jeśli wniesiesz ogromny wkład do swojej drużyny lub wyciągniesz grę z krawędzi, szanse na zdobycie skrzyni są znacznie wyższe. Zacznij więc doskonalić wszystkich swoich mistrzów i pracuj nad swoimi umiejętnościami, aby zdobyć cenne nagrody. Sprawią, że jeszcze bardziej pokochasz swoją ulubioną grę.

Ile skrzyń udało ci się zdobyć w League of Legends? Jakie przedmioty zawierały? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.