Jak zdobyć czcionki Mac dla systemu Windows

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z Maca lub widziałeś znajomego korzystającego z Maca, bez wątpienia zauważyłeś niektóre z unikalnych i krystalicznie czystych czcionek, które można znaleźć na urządzeniach Mac. Urządzenia Mac są drogie w zakupie po prostu za używanie tych słodkich czcionek, ale co by było, gdybyś mógł po prostu wyodrębnić czcionkę Maca z macOS, a następnie uruchomić ją w systemie Windows? Z pewnością jest to możliwe, ale nie jest tak proste, jak wycinanie i wklejanie.

To powiedziawszy, jeśli podążysz za nami poniżej, przeprowadzimy Cię krok po kroku i pokażemy, jak uzyskać czcionki Mac działające w systemie Windows. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy:

Czy czcionki macOS i czcionki Windows są wymienne?

Jest coś, co nazywa się czcionką TrueType lub plikiem .TFF. Zostało to zaprojektowane przez Apple i jest czymś w rodzaju wieloplatformowego. System Windows obsługuje format pliku czcionek TrueType, ale nie w sposób, w jaki myślisz.

Nie można używać czcionki Apple TrueType bezpośrednio w systemie Windows. Musisz przekonwertować go na czcionkę Windows TrueType, ponieważ Apple TrueType może być używany tylko na urządzeniach Mac. Jednak po przekonwertowaniu go na czcionkę Windows TrueType możesz przenieść ją na urządzenie Mac i używać jej dobrze. Dzieje się tak, ponieważ Windows TrueType działa zarówno na urządzeniach z systemem Windows, jak i Mac.

To powiedziawszy, czcionki macOS są wymienne, ale jak widać, wymagają trochę pracy, aby były wymienne.

Inne typy czcionek

Jest jeszcze jeden "typ czcionki", o którym warto porozmawiać, a jest to czcionka OpenType lub rozszerzenie pliku .OTF. Ten typ czcionki jest całkowicie wieloplatformowy, dzięki czemu można go używać na komputerach Mac i Windows, jak chcesz.

Dzieje się tak, ponieważ czcionka OpenType zawiera wszystkie niezbędne składniki dla komputerów Mac oraz Windows — plik .AFM dla komputerów Mac, a następnie pliki .PFB i .PFM dla systemu Windows. To powiedziawszy, czcionkę OpenType można zasadniczo skopiować i zainstalować z platformy na platformę, jak chcesz.

Pobieranie czcionek Mac w systemie Windows

Dzięki dzisiejszym narzędziom bardzo łatwo jest uzyskać czcionkę Mac w systemie Windows. Pierwszym krokiem jest pobranie i zainstalowanie programu w systemie Windows o nazwie MacType. Możesz go dostać za darmo tutaj. Uruchom instalator i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji. Po zainstalowaniu możemy pobrać te czcionki w systemie Windows.

Następnie otwórz program MacType. Wybierz swój język — zwykle angielski — a następnie naciśnij Następny.

Na następnej stronie zobaczysz listę przycisków radiowych i opcji. Większość z nich możesz zignorować, ponieważ będziemy wybierać Załaduj za pomocą MacTray opcja w prawym górnym rogu. Oprócz tego będziesz chciał kliknąć na Uruchom jako administrator przycisk radiowy, a także Samodzielny tryb ładowania opcja, jak widać na powyższym obrazku. Kliknij Następny.

Na tej stronie będziemy chcieli wybrać opcję, która mówi Domyślna, i wtedy Skończyć.

Teraz musimy zmienić renderowanie czcionek Windows, co sprawi, że czcionki na Macu będą jeszcze bardziej czytelne. W tym celu użyjemy darmowego programu o nazwie GDIPP. Możesz przejść do strony Google Code i pobrać ją dla odpowiedniej wersji systemu — 64-bitowego lub 32-bitowego systemu Windows.

Po zakończeniu instalacji nie musisz już nic robić. Po prostu zastępuje program do renderowania tekstu gdi32.dll systemu Windows programem, który może przynieść „piękny, wygładzony tekst”, który można znaleźć w systemie MacOS i wcześniejszych wersjach systemu operacyjnego.

Cofanie MacType i GDIPP

Jeśli zdecydujesz, że jesteś gotowy, aby pozbyć się tych MacFontów, ponieważ wszystkie są oparte na programach, całkiem łatwo jest się ich pozbyć, szczególnie w systemie Windows 10.

Otwórz menu Start i naciśnij ikonę koła zębatego. Spowoduje to otwarcie panelu Ustawienia. Stamtąd po prostu wyszukaj Dodaj lub usuń programyi kliknij go.

Po wejściu możesz przewinąć listę, aby znaleźć MacType i GDIPP. Możesz też wpisać dowolną nazwę w pasku wyszukiwania. Gdy to zrobisz, kliknij program, a następnie naciśnij Odinstaluj przycisk. Spowoduje to usunięcie tych czcionek Mac w systemie Windows; jeśli jednak zechcesz je odzyskać, możesz po prostu ponownie wykonać powyższe kroki.

Zamknięcie

Jak widać, dość łatwo jest uzyskać czcionki Mac na komputerze z systemem Windows. Wykonując powyższe kroki, powinieneś mieć te piękne, wyraźne i wyraźne czcionki Mac na swoich komputerach z systemem Windows w ciągu zaledwie kilku minut. Oczywiście MacType nie jest jedynym sposobem na uzyskanie czcionek Mac na komputerze — istnieje niezliczona liczba innych programów, które mogą pomóc w tym samym procesie. To powiedziawszy, jeśli nie widzisz, że MacType coś robi, warto poszukać i zobaczyć, co jeszcze tam jest.

Jak nowe zainstalowane czcionki Maca wyglądają na komputerze z systemem Windows? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, chcielibyśmy usłyszeć od naszych czytelników!