Jak usunąć post wideo TikTok

TikTok to jedna z tych aplikacji, z którymi przyjemnie się bawi. Gdy zorientujesz się, jak dodawać efekty, filtry i korzystać z innych fajnych funkcji, prawdopodobnie będziesz spędzać dużo czasu na tworzeniu filmów.

Po kilku dniach lub tygodniach tworzenia filmów możesz mieć trudności z poruszaniem się po galerii. Kiedy tak się stanie, być może nadszedł czas, aby usunąć niektóre filmy, których już nie potrzebujesz.

Gdy Twoja obecność TikTok rośnie wraz z listą Twoich obserwujących, możesz chcieć odkryć siebie na nowo. Niestety, rozpoczęcie od nowa z nowym kontem oznacza rozpoczęcie od początku z zerową liczbą obserwujących. Najlepszym sposobem na osiągnięcie celu, jakim jest pozbycie się starych filmów, jest ich usunięcie.

W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o usuwaniu filmów i innych treści z TikTok.

Usuwanie filmu

Pozbywanie się filmów, których nie potrzebujesz lub nie chcesz w TikTok, jest bardzo proste.

 1. Wystarczy otworzyć aplikację i odwiedzić swój profil. Tam otrzymasz całą listę wszystkich filmów, które utworzyłeś w aplikacji.

 2. Stuknij wideo, którego nie potrzebujesz. Pojawi się i gra w trybie pełnoekranowym.

 3. W tym czasie zobaczysz trzy małe kropki w prawym dolnym rogu. Dotknij kropek, a aplikacja pokaże Ci pozostałe dostępne opcje.

 4. Stuknij Usuń. Potwierdź, ponownie stukając Usuń.

 5. Gdy pojawi się wyskakujące menu, przesuń je od lewej do prawej, aż zobaczysz małą ikonę kosza na śmieci. Dotknij go, a dany film zostanie usunięty z Twojej galerii. Aplikacja poprosi Cię o potwierdzenie decyzji i kliknij Tak, aby całkowicie usunąć film.

Jeśli pozwoliłeś innym użytkownikom na pobieranie swoich filmów, niewiele możesz zrobić. Nawet jeśli usunąłeś film ze swojej galerii, ktoś mógł pobrać kopię, którą może przesłać ze swojego profilu.

Dlatego ważne jest, aby dostosować ustawienia prywatności przed utworzeniem jakichkolwiek filmów, które możesz chcieć usunąć.

Tworzenie filmu prywatnego

Załóżmy teraz, że nie jesteś całkowicie gotowy, aby pozbyć się swoich filmów, ale nie chcesz, aby ktokolwiek inny je zobaczył. Nie musisz usuwać swoich filmów. Oczywiście możesz zapisać filmy w rolce z aparatu, ale możesz także zapisać je w prywatnym folderze w aplikacji TikTok.

Aby to zrobić, otwórz dany film, dotknij trzech kropek, a następnie dotknij „Ustawienia prywatności”. Możesz przełączyć opcję u góry, aby przenieść wideo do folderu prywatnego stąd.

Film pozostanie w tym prywatnym folderze, gdzie tylko Ty możesz go zobaczyć, dopóki go nie usuniesz lub nie przeniesiesz z powrotem, aby wszyscy znajomi mogli go zobaczyć.

Usuwanie konta w TikTok

Do niedawna jedynym sposobem na usunięcie konta TikTok było skontaktowanie się z obsługą klienta. Musieli zatwierdzić Twoją prośbę, zanim mogłeś usunąć konto. To spowodowało wiele problemów dla użytkowników, ponieważ proces mógł potrwać nawet kilka dni.

Dlatego TikTok wymyślił funkcję „Myślenie o usunięciu konta”, która ma na celu przyspieszenie i ułatwienie całego procesu. Pamiętaj, że będziesz musiał dodać numer telefonu do swojego konta, zanim będziesz mógł go usunąć.

Dodawanie numeru telefonu

 1. Otwórz aplikację i dotknij ikony Informacje o profilu.

 2. Stuknij w Zarządzaj kontem.

 3. Stuknij Numer telefonu.

 4. Wpisz swój numer telefonu.

 5. Aplikacja wyśle ​​kod weryfikacyjny na Twój telefon. Wpisz kod w polu, a będziesz teraz połączony z aplikacją TikTok.

Proces usuwania konta

Po podłączeniu telefonu do konta TikTok możesz go usunąć.

Oto jak to robisz:

 1. Stuknij ikonę Informacje o profilu. Następnie dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu.

 2. Stuknij opcję Zarządzaj moim kontem.

 3. Wybierz Usuń konto na dole.

 4. Aplikacja wyśle ​​Ci unikalną wiadomość OTP z kodem weryfikacyjnym. Wpisz kod w polu i dotknij Kontynuuj.

Twoje konto TikTok zostało usunięte.

Ważne rzeczy, które należy wiedzieć

Usunięcie konta spowoduje usunięcie wszystkich Twoich filmów, ulubionej muzyki i wszystkiego innego powiązanego z Twoim profilem. Jednak wiadomości czatu wysyłane do innych użytkowników TikTok pozostaną dla nich widoczne.

Poza tym wszystkie Twoje filmy, funkcje i ustawienia profilu znikną na dobre. Nie ma możliwości ponownej aktywacji konta po jego usunięciu. Będziesz musiał utworzyć kolejny profil, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał ponownie korzystać z TikTok.

Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

Jeśli masz ulubione filmy, które chcesz zachować, pobierz je przed usunięciem konta TikTok. Jeśli dokonałeś zakupów w aplikacji, możesz zapomnieć o zwrocie środków. Wszystkie monety TikTok, które miałeś na swoim profilu, również zostaną usunięte bez zwrotu pieniędzy.

Zawsze możesz zablokować swój profil, aby inni użytkownicy Cię nie widzieli. Wystarczy ustawić opcje prywatności i bezpieczeństwa, aby stać się całkowicie niewidocznym. W ten sposób możesz skutecznie „wstrzymać” swoje konto i kontynuować od miejsca, w którym zostało przerwane w dowolnym momencie w przyszłości, nie tracąc żadnych filmów ani tokenów. Zawsze powinieneś pomyśleć dwa razy, zanim zdecydujesz się usunąć swoje konto TikTok.

Często Zadawane Pytania

Czy możesz odzyskać usunięte wideo w TikTok?

Nie, chyba że zapisałeś wideo na swoim urządzeniu. Gdy publikujesz film, możesz wybrać opcję zapisania kopii w telefonie. Zakładając, że to zrobiłeś, powinien być teraz album TikTok w rolce aparatu telefonu.

Czy jeśli usunę swoje konto, moje filmy zostaną usunięte?

Tak. Jeśli zdecydujesz się usunąć swoje konto TikTok, wszystkie Twoje filmy również zostaną usunięte. Pamiętaj, aby przed usunięciem konta zapisać wszystkie ważne filmy na swoim urządzeniu.

Wszystkie filmy, które zostały zapisane lub pobrane przez innego użytkownika, będą nadal dostępne dla tego użytkownika i osób, którym je udostępnił. Jeśli masz problem z filmem, możesz zgłosić treść do działu pomocy TikTok.

Czy mogę zgłosić film?

Tak, jeśli zobaczysz film, który Twoim zdaniem narusza wytyczne społeczności TikTok, możesz kliknąć ikonę udostępniania. Następnie dotknij „Zgłoś”. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zgłosić wideo.

Czy mogę usunąć czyjś post?

Może wydawać się to dziwnym pytaniem, ale powiedzmy, że jeden z Twoich znajomych opublikował wideo z Tobą i nie jesteś z niego zadowolony. Oczywiście możesz poprosić znajomego o usunięcie filmu, ale jeśli odmówi, co możesz zrobić?

Chociaż nie możesz osobiście usunąć filmu z czyjegoś konta, możesz to zgłosić. Będzie to prawdopodobnie używane tylko w sytuacji, gdy film jest bardzo obraźliwy i narusza warunki aplikacji.

Ale jeśli jest to trasa, którą chcesz obrać, wystarczy zlokalizować wideo, dotknąć ikony „Udostępnij” po prawej stronie i dotknąć „Zgłoś”. Wypełnij formularz i prześlij go. Jeśli TikTok uzna, że ​​film jest niezgodny z wytycznymi dla społeczności, film zostanie usunięty. Pamiętaj tylko, że możesz w ten sposób stracić przyjaciela.

Wypowiedz się

Czy jesteś użytkownikiem TikTok? Co myślisz o aplikacji? Czy kiedykolwiek próbowałeś usunąć swoje konto? Podziel się swoimi doświadczeniami związanymi z TikTok w sekcji komentarzy poniżej.