Xbox One Gameshare: jak udostępniać gry na konsoli Xbox One

 • Wskazówki i porady dotyczące konsoli Xbox One: wszystko, co musisz wiedzieć, aby w pełni wykorzystać możliwości konsoli Xbox
 • Jak przywrócić ustawienia fabryczne konsoli Xbox One?
 • Jak przyspieszyć swoją konsolę Xbox One
 • Jak zwiększyć przestrzeń dyskową konsoli Xbox One
 • Jak zaktualizować konsolę Xbox One
 • Jak udostępniać swoje gry na konsolę Xbox One
 • Najlepsze gry na Xbox One X
 • Co musisz wiedzieć o Xbox One S

Udostępnianie gier było kiedyś tak proste, jak wręczanie przyjaciołom kartridża z grą lub dysku, i chociaż pojawienie się cyfrowych tytułów znacznie to utrudniło, nadal istnieje sposób na łatwe udostępnianie gier na Xbox One innym.

Xbox One Gameshare: jak udostępniać gry na konsoli Xbox One

Jedną z głównych korzyści, jakie widzieliśmy z udostępniania gier w ten sposób, jest to, że nadal możecie grać razem. W czasach dzielenia się dyskami MMO nie było tak naprawdę rzeczą, ale nie można było siedzieć obok siebie i cieszyć się grą na różnych konsolach. Teraz możesz.

Jak udostępnić grę Xbox One

Ustawienie konsoli Xbox One jako domowej konsoli Xbox umożliwia każdemu, kto używa tej konsoli, granie w Twoje gry, gdy jest zalogowany na własne konto. Pamiętaj, że jest to obejście, ponieważ Microsoft jeszcze nie pozwolił nam udostępniać zakupów, takich jak iTunes firmy Apple.

Dotyczy to również subskrypcji Xbox Live Gold, co oznacza, że ​​znajomi mogą grać online, a także gry pobrane w ramach Games with Gold, EA Access i Xbox Game Pass. Ponadto domowa konsola Xbox może grać w gry cyfrowe, gdy konsola jest w trybie offline.

Należy zauważyć, że w danym momencie możesz mieć tylko jedną konsolę ustawioną jako domową konsolę Xbox, ale nadal możesz logować się na swoje konto Xbox Live na innych konsolach i grać w gry, gdy masz połączenie z Internetem.

Wszystkie zapisane gry są automatycznie przechowywane w chmurze, gdy masz połączenie z Internetem, dzięki czemu zawsze możesz kontynuować od miejsca, w którym zostało przerwane.

Jak ustawić konsolę Xbox One jako domową konsolę Xbox

 1. wciśnij Przycisk Xbox na kontrolerze, aby wyświetlić menu przewodnika, przewiń w prawo do karty System i otwórz Ustawienia
 2. Wybierać Ogólny
 3. Zmierzać do Personalizacja | Moja domowa konsola Xbox. W zależności od Twoich preferencji logowania i zabezpieczeń może być konieczne wprowadzenie hasła Xbox lub hasła do konta Microsoft
 4. Wybierać Niech to będzie moja domowa konsola Xbox aby wyznaczyć ją jako konsolę domową lub „To nie jest moja domowa konsola Xbox”, aby wyłączyć tę funkcję

Przełącz domową konsolę Xbox na inną konsolę Xbox One

Możesz przełączyć swoją domową konsolę Xbox w dowolnym momencie z dowolnej konsoli, do której jesteś aktualnie zalogowany. Nie ma potrzeby, aby najpierw dezaktywować swoją obecną domową konsolę Xbox, wystarczy postępować zgodnie z powyższymi instrukcjami na nowej konsoli, a przejmie ona rolę domowej konsoli Xbox.

Notatka: Możesz zmienić tylko swoją domową konsolę Xbox pięć razy w ciągu 12 miesięcy, więc nie możesz ciągle przełączać się tam iz powrotem. Podczas aktywacji konsoli zostaniesz poinformowany o liczbie pozostałych przełączników lub zobaczysz, kiedy kolejna aktywacja będzie dostępna po osiągnięciu rocznego limitu.

Zdalnie dezaktywuj domową konsolę Xbox

Niestety, Microsoft nie pozwala na zdalną dezaktywację konsoli Xbox jako urządzenia domowego. Ale istnieje szybkie i łatwe obejście tego. Jeśli zalogowałeś się do urządzenia znajomego (lub je sprzedałeś) i zapomniałeś je dezaktywować, po prostu zaloguj się na swoje konto Microsoft i zmień hasło.

Przewiń w dół i kliknij ‘Aktualizacja' pod "Bezpieczeństwo” zakładka.

Kliknij opcję „Zmień moje hasło.’

Teraz możesz ustawić swoje urządzenie jako urządzenie domowe lub zostawić je w spokoju. Po zmianie hasła znajomy nie będzie już miał dostępu do Twojego konta Xbox.

Spowoduje to usunięcie z konsoli tylko domowej aktywacji konsoli Xbox. Jeśli chcesz usunąć swoje konto również z konsoli Xbox, musisz to zrobić z dostępem do konsoli.

Tytuły Xbox Anywhere

Teraz, gdy omówiliśmy, w jaki sposób możesz udostępniać swoje cyfrowe gry innym, możesz się zastanawiać, czy możesz udostępniać gry samemu? Publiczne oburzenie na temat gier międzyplatformowych staje się obecnie coraz bardziej powszechne i na szczęście Microsoft jest gotów dać tylko trochę.

Jeśli jesteś graczem na PC/Xboksie, rozumiesz, że nie ma nic bardziej irytującego niż zatrzymanie całego postępu w grze na jednym urządzeniu. Jeśli chcesz zagrać na innym urządzeniu, musisz nie tylko ponownie kupić grę, ale także zacząć od nowa.

Jeśli kupisz cyfrową kopię gry Xbox Anywhere, możesz jej używać zarówno na swoim komputerze, jak i na konsoli Xbox (przepraszam fanów PlayStation, taka opcja nie została jeszcze opracowana przez Sony).

Aby uzyskać pełną i aktualną listę tych gier, odwiedź witrynę firmy Microsoft tutaj. Wciąż czekamy na wydanie niektórych z naszych ulubionych tytułów, ale w międzyczasie przynajmniej Microsoft stara się i daje nam nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli bezproblemowo grać na wielu platformach.

Czy możesz udostępniać gry w grupie rodzinnej?

Niestety nie. Microsoft wprowadził Family Group jako coś podobnego do Apple Family Sharing. Jedyna różnica; nie możesz udostępniać zakupionych treści. Celem Microsoft Family Group jest usługa monitorowania dla gospodarstw domowych z młodszymi dziećmi.

Możesz ustawić limity czasowe, limity zakupów i filtry treści dla innych członków grupy.

Często Zadawane Pytania

Co to jest udostępnianie w usłudze Xbox Live Gold?

Live Gold Sharing daje możliwość dzielenia się subskrypcją ze wszystkimi domownikami. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo pieniędzy, jeśli masz wielu graczy lub nawet kilka komputerów.

Wykonaj powyższe kroki, aby skonfigurować domową konsolę Xbox, aby inni mogli czerpać korzyści.

Co mogę zrobić, jeśli moja konsola Xbox nadal prosi mnie o zakup gry?

Zakładając, że postępowałeś zgodnie z powyższymi instrukcjami, a tytuł, w który próbujesz zagrać, nadal prosi o dokonanie zakupu, kliknij przycisk Xbox na kontrolerze i przełącz się w prawo za pomocą RB.

Wybierz „Dodaj lub zmień konto”. Zaloguj się zarówno na swoje konto, jak i to, na którym pierwotnie kupiono grę. W ten sposób konsola Xbox rozpoznaje, że gra jest aktywna na tej konsoli, jednocześnie umożliwiając załadowanie postaci.