Galaxy S8/S8+ – Zapomniałem hasła PIN – co robić?

Najłatwiejszym sposobem odblokowania Galaxy S8 lub S8+ jest użycie skanera linii papilarnych, ale jeśli z jakiegoś powodu nie działa, na przykład jest mokry, będziesz potrzebować hasła PIN lub wzoru blokady.

Galaxy S8/S8+ - Zapomniałem hasła PIN - co robić?

Jeśli od jakiegoś czasu nie musiałeś wprowadzać kodu PIN, być może zapomniałeś go lub chwilowo nie możesz go przywołać. Dzięki temu nie będziesz mieć dostępu do telefonu. Ale nie martw się – istnieją sposoby na ominięcie kodu PIN i odzyskanie kontroli nad telefonem.

Wykonaj twardy reset

Mamy nadzieję, że masz poprzedni plik kopii zapasowej, którego możesz użyć do przywrócenia telefonu po twardym resecie, który usuwa wszystkie dane z telefonu.

1. Wyłącz swoją galaktykę

Przytrzymaj przycisk zasilania i naciśnij opcję Wyłącz na ekranie. Twój telefon się wyłączy.

2. Uzyskaj dostęp do trybu odzyskiwania

Gdy telefon jest wyłączony, naciśnij jednocześnie przyciski zwiększania głośności, Bixby i zasilania. Trzymaj, aż zobaczysz logo odzyskiwania Androida.

3. Wybierz Wyczyść dane/Przywróć ustawienia fabryczne

Przejdź w dół do opcji Wipe Data/Factory Reset za pomocą przycisków głośności i naciśnij przycisk Power, aby potwierdzić.

4. Wybierz Tak

Poniższy ekran prosi o potwierdzenie wyboru, wybierz Tak, aby zainicjować twardy reset.

5. Wybierz opcję Uruchom ponownie system teraz

Wybierz Reboot System Now, kiedy to się skończy. Twój Galaxy S8 lub S8+ powrócił do ustawień fabrycznych i możesz go przywrócić z plików kopii zapasowej.

Użyj funkcji Znajdź mój telefon

Jeśli Twój Galaxy S8 lub S8+ jest zarejestrowany na koncie Samsung, nie ma potrzeby wykonywania twardego resetu i ryzyka utraty danych. Zakładając, że w telefonie została włączona funkcja Znajdź mój telefon, należy wykonać następujące czynności:

1. Zaloguj się na swoje konto

Przejdź do findmymobile.samsung.com i zaloguj się przy użyciu swojego identyfikatora Samsung i hasła.

2. Wybierz Znajdź

Dotknij/kliknij Znajdź.

3. Wybierz Więcej

Przesuń palcem w dół, aby odblokować moje urządzenie na dole menu i wybierz je.

4. Wpisz hasło do konta Samsung

Po wprowadzeniu hasła naciśnij przycisk Odblokuj u góry menu. Po odblokowaniu telefonu na ekranie pojawi się zielona ikona odblokowania. Ta czynność usuwa hasło PIN z Twojego Galaxy S8/S8+.

Ustaw nowy kod PIN, podążając tą ścieżką:

Ustawienia > Ekran blokady i zabezpieczenia > Typ blokady ekranu > Hasło/PIN

Wprowadź nowe hasło i zweryfikuj, ponownie wprowadzając kod PIN. Gdy skończysz, dotknij OK, aby potwierdzić. Ale tym razem wybierz hasło, które możesz zapamiętać.

Ostatnia blokada

Jest tu kilka dań na wynos. Po pierwsze, upewnij się, że regularnie wykonujesz kopie zapasowe – nigdy nie wiesz, kiedy będziesz ich potrzebować. Po drugie, rejestracja Galaxy S8/S8+ jest bardzo pomocna, więc nie zapomnij zrobić tego, gdy tylko otrzymasz nowy telefon.

Dzięki tym prostym czynnościom nie musisz się martwić, ponieważ łatwo ominąć kod PIN i zachować dane w nienaruszonym stanie.