Jak utworzyć harmonogram dla inteligentnej wtyczki Amazon?

Dziwnie jest myśleć, że nasze domy były kiedyś głupie, ale tak właśnie było. Przyszłość jest teraz, staruszku, a inteligentny dom jest na szczycie fali! Połączenie wszystkiego w domu z Internetem Rzeczy, własną osobistą inteligentną siecią, może znacznie ułatwić i uprościć życie.

Jak utworzyć harmonogram dla inteligentnej wtyczki Amazon?

Inteligentne wtyczki Amazona to stosunkowo nowy dodatek do tego rozwijającego się, połączonego świata. Zasilane przez asystenta Alexa AI, te wtyczki na powierzchni wydają się dość proste, ponieważ zasadniczo umożliwiają włączanie i wyłączanie tego, co jest do nich podłączone. Jednak nie jest tak, ponieważ możesz również ustawić różne rutyny i harmonogramy, aby poprawić łatwość i jakość życia domowego, a nawet uczynić swój dom i rzeczy bezpieczniejszymi.

Co to jest rutyna?

Mówiąc najprościej, rutyna to zestaw instrukcji włączania i wyłączania urządzeń za pośrednictwem Alexy, które można aktywować za pomocą jednego polecenia głosowego. Chociaż możesz indywidualnie sterować dowolnym urządzeniem podłączonym do domowej inteligentnej sieci, korzystanie z rutyn może wyeliminować wiele dodatkowych kłopotów, a także wykonywać określone czynności o określonych porach dnia.

Korzystając z rutyny, możesz jednocześnie wyłączyć wszystko w domu, mówiąc Alexie, że wychodzisz z domu, lub ponownie włączyć wszystko, co chcesz, mówiąc Alexie, że wróciłeś. Możesz ustawić go do pracy za pomocą polecenia lub o określonej godzinie, a nawet za pomocą podłączonego czujnika ruchu lub kontaktu. Wyobraź sobie, że chodzisz po domu, a światła i muzyka włączają się, gdy wchodzisz do pokoju, a wyłączają się w pokoju, który właśnie opuściłeś. Ekologiczny i super futurystyczny!

Może być również używany, aby wyglądać, jakby nadal byli ludzie w twoim domu, gdy faktycznie jesteś na wakacjach lub w pracy, co sprawia, że ​​twój dom jest mniej apetycznym celem dla każdego, kto rozważa włamanie. Możesz też ustawić go tak, aby budził dzieci z konkretnym przypomnieniem, włączał światła, otwierał okna, przygotowywał kawę, podkręcał termostat po powrocie do domu… ​​możliwości dostosowania sposobu korzystania z domu są ograniczone tylko przez Twoje wyobraźnia i to, co masz połączone.

Internet przedmiotów

Uzyskiwanie zaplanowanej konfiguracji rutyny

Konfigurowanie rutyny dla inteligentnej wtyczki jest procesem nieco skomplikowanym, ale dość łatwym, gdy już to opanujesz. Oto, co robisz:

 1. Otwórz aplikację Alexa na urządzeniu z systemem iOS, Android lub FireOS.
 2. Stuknij w Rutyny w menu.
 3. Stuknij w + w prawym górnym rogu ekranu.
 4. Stuknij w + obok kiedy Kiedy to się stanie.
 5. Stuknij w Harmonogram.
 6. Wybierz dzień i godzinę, w której chcesz, aby rutyna miała miejsce.
 7. Stuknij w Gotowe.
 8. Stuknij w plus + obok Dodaj akcję.
 9. Teraz dotknij Inteligentny dom.
 10. Wybierz nazwę swojego Inteligentna wtyczka.
 11. Uzyskiwać Na lub Wyłączony aby wybrać, jaki wpływ ma rutyna na Smart Plug.
 12. Uzyskiwać Następny.
 13. Uzyskiwać Zapisać.

Zakładając, że ustawisz tę procedurę, aby włączyć inteligentną wtyczkę, musisz utworzyć osobną procedurę, wykonując te same kroki, informując wtyczkę, o której godzinie chcesz ją ponownie wyłączyć (podobnie na odwrót). O ile oczywiście nie chcesz, aby stało się to automatycznie, w takim przypadku musisz po prostu powiedzieć Alexie, aby zrobiła to normalnie.

ultradom

Konfigurowanie grup dla bardziej wydajnych procedur

Jeśli masz więcej niż jedną wtyczkę Smart Plug lub różne urządzenia, które chcesz włączyć lub wyłączyć w tym samym czasie, możesz zaoszczędzić sobie wiele wysiłku, przypisując je do grupy urządzeń Smart Home. W ten sposób będziesz mógł jednocześnie włączyć światła, ekspres do kawy i rozpocząć tworzenie listy odtwarzania.

Aby skonfigurować grupę urządzeń, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz Alexę na urządzeniu z systemem iOS, Android lub FireOS.
 2. Przejdź do menu i dotknij Urządzenia.
 3. Stuknij w + przycisk.
 4. Stuknij w Dodaj grupę.
 5. Wybierz jedną z gotowych nazw lub wprowadź własną, dostosowaną nazwę grupy.
 6. Stuknij w Następny.
 7. Stuknij w urządzenia, które chcesz dodać do grupy.
 8. Stuknij w Zapisać.

Często Zadawane Pytania

Czy rutyna nadal będzie działać, jeśli mój telefon straci moc?

Tak, po skonfigurowaniu procedury na inteligentnej wtyczce lub innym inteligentnym urządzeniu Amazon, powinna ona nadal działać bez konieczności włączania telefonu. Procedura nie jest przechowywana na urządzeniu ani wysyłana z telefonu za każdym razem, gdy jest uruchamiana. Dopóki masz dostęp do Internetu, serwery Amazon mogą wysyłać procedurę do Twojej inteligentnej wtyczki.

Dlaczego moja inteligentna wtyczka nie łączy się z moją siecią Wi-Fi?

Upewnij się, że próbujesz połączyć się z siecią 2,4 GHz. Wiele inteligentnych urządzeń, takich jak wtyczki, lampy itp., nie jest w stanie połączyć się z siecią 5 GHz. Ale bez obaw, większość routerów ma obecnie zarówno sieć bezprzewodową 2,4 GHz, jak i 5 GHz.

Idź Idź Dom Gadżetowy!

Korzystając z zaplanowanych rutyn, możesz sprawić, że Twój dom będzie działał jak dobrze naoliwiona maszyna, włączając i wyłączając to, czego potrzebujesz, kiedy tego potrzebujesz. Jeśli masz jakieś fajne konfiguracje, których używasz w domu, dlaczego nie poinformujesz nas o nich w sekcji komentarzy poniżej?