Jak wyjść z żelaza w Valorant?

Każdy gracz Valorant zna rangę Żelaza. Jest to pierwszy przystanek dla wielu w unikalnym systemie poziomów gry i pozwala im poznać tajniki gry bez presji walki z elitarnymi graczami.

Jak wyjść z żelaza w Valorant?

Ale niektórzy gracze uważają, że przebicie się przez ten żelazny sufit jest prawie niemożliwe, bez względu na to, co robią.

Czytaj dalej, aby poznać tajniki systemu rankingowego Valorant. Dowiedz się, co robisz źle i jak możesz zwiększyć swoje szanse na przejście na wyższy poziom.

Jak wyjść z żelaza w Valorant?

Jeśli jesteś sfrustrowany, ponieważ nie możesz osiągnąć poziomu Żelaza w Valorant, nie jesteś sam. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci zaplanować mecze i zdobyć maksymalną rangę rankingową (RR) na mecz:

1. Zrozum mechanikę 2-częściowej dokładności

Jeśli dążysz do 100 Celności, musisz zrozumieć, że działa to w dwóch częściach:

  • Dokładność w bezruchu

  • Dokładność pierwszego strzału

Innymi słowy, nie będziesz biegał i strzelał po mapie, jeśli szukasz punktów dokładności. W innych grach możesz biegać i nie martwić się, że twoje strzały trafią na cel, ale w Valorant tak nie działa. Musisz przyzwyczaić się do stania w miejscu i oddawania strzałów, aby zagwarantować celność.

Otrzymujesz również punkty za oddanie pierwszego strzału w cel. Dla niektórych graczy może się to wydawać oczywiste, ale nie zdobędziesz punktów za pomocą mentalności spryskuj i módl się. Skoncentruj się na każdym ujęciu i spraw, aby to pierwsze się liczyło.

2. Zwróć uwagę na pozycjonowanie

Jak dobrze znasz swoje środowisko mapy? Czy bierzesz pod uwagę zdolności agenta, kiedy ustawiasz swoją postać?

Wielu nowych i mniej doświadczonych graczy popełnia błąd, wybierając pozycje, które narażają ich na wybicie przez wrogich graczy.

Pamiętaj, aby obliczyć kąty za osłoną i zawsze mieć plan awaryjny. Jeśli liczysz na wygraną w strzelaninie za każdym razem, gdy wróg rzuci cię na ścianę, grasz źle.

3. Sprawdź swój celownik

Twój celownik powinien automatycznie pozostawać na poziomie głowy przez całą grę. Okres. Ciągłe dostosowywanie celu marnuje cenny czas i potencjalne punkty celności w meczu.

Jeśli zauważysz, że podczas gry Twój celownik nie znajduje się na poziomie głowy, czas udać się do zakresu ćwiczeń. Ustaw boty na trudny poziom trudności i pełną zbroję i ćwicz utrzymywanie odpowiedniego celownika.

Chcesz rozwijać pamięć mięśniową, aby utrzymać celownik na wysokości głowy przeciwnika, aby podczas meczu było to tak naturalne, jak oddychanie.

4. Nie chodzi o to, czy wygrywasz, ale o to, jak wygrywasz

W przeciwieństwie do innych konkurencyjnych gier wieloosobowych, wygrana lub przegrana meczu nie zapewnia awansu na wyższy poziom. Wygrywanie meczów to zawsze dobra rzecz, ale Valorant nie zajmuje się nagradzaniem graczy tylko za wygraną. Patrzą również na twoje ogólne wyniki podczas meczu.

Na przykład każda ranga ma 100 RR, aby dostać się do następnej. Wygranie meczu może przynieść 10-50 RR podczas przegranej odejmuje 0-30 RR. Kiedy nie przegrasz meczu, nie tylko tracisz punkty – możesz stracić trochę postępów, w zależności od tego, jak przegrałeś. Możesz nawet zostać zdegradowany, jeśli przegrasz na poziomie 0 RR!

Tak więc, jeśli dostajesz 50 RR za grę przy 100 RR, będziesz potrzebować tylko kilku wygranych, aby awansować. Jednak przegrywanie meczów, zdobywanie minimalnej liczby punktów zwycięstwa lub kończenie meczy remisem może wydłużyć czas potrzebny na awans w rankingu.

Jak wyjść z Iron 3 w Valorant?

Na wczesnych szeregach ważne jest, aby zwracać uwagę na średni wynik walki. Sprawdź, jak radzisz sobie z zabójstwami i zadawanymi obrażeniami, i postaraj się utrzymać te indywidualne poziomy wydajności na wysokim poziomie. Nie oznacza to, że musisz grać samolubnie, ale twoja koncentracja i strategia muszą być najpierw skupione na własnych umiejętnościach, a potem na grze zespołowej – przynajmniej na początku.

Pamiętaj, że 26-5 występów nie ma większego znaczenia, bez względu na to, jakie masz umiejętności, jeśli również przegrywasz 13-4.

Jak pozbyć się żelaza i brązu w Valorant?

Valorant ma osiem rang z trzema rangami w każdej rang, z wyjątkiem przedostatniej; Promienny. Oznacza to, że aby osiągnąć najwyższy poziom w grze, musisz wspiąć się na 21 stopni.

Brzmi dość prosto, prawda?

Awansowanie i przeskakiwanie rang jest dość proste, jeśli najpierw zrozumiesz mechanikę systemu.

Każdy wynik meczu daje lub odbiera RR od wygranych i przegranych. Możesz otrzymać od 10 do 50 RR za każdą wygraną, ale możesz stracić od 0 do 30 RR za każdą przegraną. Remisy mogą dać maksymalnie 20 RR, w zależności od twoich wyników w grze.

Bardzo ważną mechaniką, którą gracze przeoczają, jest to, że możesz zostać zdegradowany z utratą 0 RR. Cofniesz się o jeden poziom z minimalnym początkowym RR wynoszącym 80. To może nie brzmieć tak źle, ponieważ nie zaczynasz od dołu, ale nadal może być trochę przygnębiające dla przeciętnego gracza.

Jeśli chcesz szybko awansować w rankingach, musisz konsekwentnie zdobywać decydujące zwycięstwa. Możesz nawet pominąć poziomy i rangi, jeśli twój ranking dobierania graczy (MMR) jest wysoki, ale po raz kolejny musi się to odbywać regularnie.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że rangi są resetowane za każdym razem, gdy programiści wydadzą nowy akt, więc wszyscy, od Żelaza po Radiant, muszą ponownie ukończyć mecz o miejsce, aby uzyskać ranking dla nowego aktu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Ile osób może grać w Valorant?

Gracze mogą kolejkować solo, w duecie lub jako grupa z 5 stosami. Valorant to jednak gra 5 na 5, więc spodziewaj się, że inni gracze uzupełnią brakujące miejsca, jeśli ustawisz się w kolejce po cokolwiek poniżej stosu 5.

Jak działa Valorant?

Valorant to gra FPS 5v5 oparta na postaciach, w której dwie drużyny stają przeciwko sobie, aby atakować lub bronić określonych celów. Otrzymujesz „darmowych” agentów lub grywalne postacie poprzez prolog/samouczek. Możesz odblokować innych agentów, ale będzie to kosztować pieniądze lub czas na ukończenie ich indywidualnych kontraktów.

Większość graczy mówi o nowym trybie rywalizacji lub „rankingowym” w grze, w którym rywalizujesz z innymi graczami o pozycję w rankingach. Aby wziąć udział w rywalizacji, musisz ukończyć 20 standardowych meczów i pięć meczów klasyfikacyjnych, aby otrzymać rangę początkującą.

Jak długo trwa wydostanie się z Iron 1 w Valorant?

Awansowanie po szczeblach w rywalizacji Valorant zależy od indywidualnego gracza. Zdobywanie wysokiego RR i decydujących zwycięstw w każdym meczu może sprawić, że gracze z łatwością przeskoczą przez szeregi. Jednak słabe wygrane lub nawet porażki RR mogą zniechęcić gracza i skazać go na wiele więcej meczów, aby nadrobić brakujące punkty.

Ile wygranych, aby wyjść z Iron 1 w Valorant?

Na każdym poziomie jest 100 punktów RR z potencjałem 10-50 RR za każdą wygraną. Przejście do następnego poziomu może zająć graczowi od 2 do 10+ gier, w zależności od indywidualnych wyników i spójności w trakcie meczów.

Jakie są różne poziomy żelaza?

Dla każdej rangi w Valorant są trzy stopnie, z wyjątkiem najwyższej rangi, Radiant, która ma tylko jeden.

Czym są Valorant Acts?

Akty są tym, co twórcy Valorant nazywają nowymi przepustkami bojowymi i nowymi zrzutami agentów. To wtedy gracze mogą przechodzić przez poziomy w rozgrywce konkurencyjnej i uzyskiwać dostęp do nowych skórek broni, ozdób i sprayów. Nowy akt ma miejsce mniej więcej co kilka miesięcy, a na odcinek przypada trzy akty.

Jakie są rangi Valorant Act?

Rangi Valorant Act są sposobem na pokazanie swoich umiejętności i dają ci prawo do chwalenia się w dowolnym sezonie lub akcie. Kiedy został wprowadzony po raz pierwszy, te rangi były określane na podstawie twoich wyników w dziewięciu najlepszych grach podczas aktu.

Wszystko zmieniło się wraz z wprowadzeniem łatki 2.03 na początku 2021 roku.

Teraz twoja ranga aktu jest twoją najwyższą odznaką rangi aktu lub rankingiem trójkąta. Tak więc, jeśli dotarłeś do Diamentu 2 w najnowszym akcie, będzie to twój tytuł Act Rank.

Jak śledzić postępy w rankingu w Valorant?

Możesz śledzić swoje postępy w Act Ranga na stronie kariery w grze lub przejść do historii meczów, aby zobaczyć paski postępu RR w kierunku następnej rangi.

Jak szybko awansować w Valorant?

W Valorant nie ma skrótu na szybkie awansowanie. Gra nagradza zarówno wydajność, jak i wygrane, dlatego podczas wygrywania meczów musisz skupić się na dokładności, wydajności i poszerzaniu marginesów. I musisz to robić konsekwentnie.

Co dalej z rankingiem Valorant?

W akcie Valorant II, odcinek 2 wprowadzono nowego agenta i nową broń. Twórcy ciężko pracują również nad usprawnieniem systemu dobierania graczy w oparciu o opinie społeczności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przyszłych planach gry, odwiedź oficjalną stronę Valorant i przejdź do zakładki Aktualności.

Doskonal swoje umiejętności

Nawet doświadczeni gracze w innych grach odkrywają, że mogą nie być tak dobrzy, jak początkowo sądzili, próbując rywalizować w Valorant. Tak więc, jeśli chcesz awansować w szeregach, czas odrzucić dumę i zacząć wykonywać pracę.

Ćwicz podstawy, takie jak umieszczanie celownika i pozycjonowanie w zakresie ćwiczeń, nawet jeśli uważasz, że tego nie potrzebujesz. Nikt nie musi wiedzieć, a wyjdziesz za to silniejszym graczem.

Jak długo zajęło ci przejście z pierwszego poziomu w trybie rywalizacji Valorant? Czy jest coś, co zrobiłbyś inaczej? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.