Jak usunąć swoje konto Overwatch

Jeśli grasz w Overwatch od jakiegoś czasu, być może jesteś gotowy na wypróbowanie innej gry. Możesz nawet całkowicie usunąć swoje konto. Ale czy to w ogóle możliwe? Czy jest to prosty proces?

Jak usunąć swoje konto Overwatch

W tym artykule pokażemy, jak usunąć konto Overwatch. Ponadto przedstawimy kilka alternatywnych środków bezpieczeństwa, jeśli chcesz, aby Twoje opcje pozostały otwarte.

Usuwanie konta

Twoje konto Overwatch jest bezpośrednio połączone z kontem Activision Blizzard. Dlatego jedynym sposobem na usunięcie Overwatch jest usunięcie konta Blizzard.

Możesz kliknąć tutaj, aby złożyć prośbę o usunięcie konta. Będziesz musiał zalogować się na swoje konto. Może być również wymagane przedstawienie ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Obecnie jedynym sposobem usunięcia konta jest zautomatyzowany proces. Usunięcie konta trwa 30 dni od dnia przesłania prośby o usunięcie, a obsługa klienta nie usuwa ręcznie kont.

Usunięcie konta spowoduje również utratę dostępu do wszystkich innych gier, które zainstalowałeś za pośrednictwem Blizzarda. Jeśli chcesz zachować którekolwiek z nich, możesz przyjrzeć się alternatywom. Po upływie 30 dni nie będziesz w stanie odzyskać swojego konta, więc wybierz mądrze, jeśli chcesz kontynuować tę opcję.

Jak usunąć konto Overwatch

Zmiana nazwy użytkownika i regionu Overwatch

Jeśli chcesz po prostu zmienić swoją nazwę użytkownika Overwatch, możesz przejść do następującego linku. Stamtąd możesz wybrać „Szczegóły konta”, aby zmienić wszelkie dane osobowe powiązane z Twoim kontem, takie jak nazwa użytkownika lub adres e-mail.

Zmiana informacji o koncie nie spowoduje usunięcia postępów ani danych konta. To prosty sposób na rozpoczęcie gry od nowa.

Aby to zrobić i podnieść swoją pozycję w grze, nie musisz usuwać swojego konta. Po prostu przejdź do Launchera i zmień region na ten, z którym chcesz grać.

Usuń swoje konto Overwatch

Każdy region będzie przechowywać twoje postępy w inny sposób, więc twój ranking będzie różny w zależności od regionu, w którym grasz. Dodatkowo regiony, które są fizycznie dalej, będą miały słabsze połączenie i mogą powodować pewne opóźnienia. Dlatego upewnij się, że region, w którym grasz, jest dla Ciebie odpowiedni.

Usuwanie Overwatch z urządzenia

Jeśli chcesz usunąć Overwatch z komputera, ale chcesz zachować swoje konto, możesz to łatwo zrobić, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Battle.net.
 2. Znajdź Overwatch na swojej liście gier.
 3. Kliknij ikonę koła zębatego o nazwie Opcje.
 4. Kliknij Odinstaluj grę.

Jeśli chcesz usunąć Overwatch z konsoli Xbox, oto co musisz zrobić:

 1. Naciśnij przycisk XBOX, a następnie „Moje gry i aplikacje”.
 2. Wybierz Overwatch z listy gier i naciśnij przycisk Start na kontrolerze.
 3. Z wyskakującego menu wybierz Odinstaluj.

Usuwanie gier na PS4 jest równie proste.

 1. Przejdź do menu Gry.
 2. Znajdź Overwatch na liście gier.
 3. Naciśnij przycisk Opcje na kontrolerze, a następnie wybierz Usuń z menu.
 4. Potwierdź swój wybór, aby odinstalować grę.

Będziesz mógł ponownie zainstalować grę w późniejszym terminie, jeśli chcesz grać dalej. Twoje dane konta zostaną zachowane i będziesz mógł kontynuować od miejsca, w którym przerwałeś.

Jeśli po usunięciu konta musisz usunąć Overwatch, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Panel sterowania.
 2. Otwórz programy i funkcje.
 3. Znajdź Overwatch na liście programów.
 4. Kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie naciśnij Odinstaluj.
 5. Twój dezinstalator wyświetli monit o pozostałe wymagane kroki. Po prostu postępuj zgodnie z nimi, a Overwatch zostanie usunięty z twojego komputera.
 6. Możesz powtórzyć to samo z aplikacją Battle.net, jeśli nie masz aktywnego konta Blizzard.

Usuń konto Overwatch

Zabezpieczanie konta

Jeśli chcesz usunąć Overwatch, ponieważ nie masz pewności, czy pozostawienie niezaznaczonego będzie stanowić zagrożenie dla twojego komputera, nie martw się. Jest kilka prostych sposobów, aby upewnić się, że Twój komputer jest chroniony, gdy masz konto Blizzard.

Używanie silnego hasła utrudni każdemu dostęp do Twojego konta. Dobre hasło będzie zawierać kombinację cyfr, wielkich i małych liter oraz symboli.

Blizzard ma również swój własny dwuetapowy Authenticator. Zapewni to ochronę przed atakiem z zewnątrz. Możesz pobrać urządzenie Blizzard Authenticator na swój telefon, a za każdym razem, gdy zalogujesz się na swoje konto na swoim komputerze, otrzymasz kod. Jeśli ten kod jest taki sam na Twoim telefonie, możesz Zatwierdzić i bezpiecznie dostać się na swoje konto.

Ponadto możesz kontrolować stan swojego komputera, korzystając z aktualnego oprogramowania antywirusowego i programu antyszpiegowskiego, takiego jak Malwarebytes.

Zabezpieczenie konta zapewni bezpieczne przechowywanie Overwatch na komputerze, nawet jeśli nie zamierzasz grać. W ten sposób możesz mieć pewność, że Twoje dane są chronione i wznawiać grę, kiedy tylko chcesz.

Tak długo, Overwatch

Mamy nadzieję, że udało Ci się usunąć Overwatch z urządzenia, wykonując te czynności. Jeśli chcesz po prostu zrobić sobie przerwę od gry lub całkowicie ją zakończyć, zawsze masz taką możliwość.

Czy odinstalowałeś Overwatch? Dlaczego zdecydowałeś się odejść? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.