Marvel’s Spider-Man PS4 Porady i wskazówki: jak opanować grę

Marvel’s Spider-Man była najlepiej sprzedającą się grą każdego tygodnia od jej wydania, co nie było zaskakujące, biorąc pod uwagę, że była to jedna z najbardziej oczekiwanych gier na PS4 roku.

Gra pozwala przemierzać ostre ulice Nowego Jorku i śledzić życie i czasy jednego z najpopularniejszych superbohaterów Marvela.

Marvel’s Spider-Man pozbywa się dobrze znanej historii pochodzenia bohatera, zamiast ustawiać grę osiem lat po otrzymaniu mocy przez Petera Parkera. Jest już zwinnym handlarzem sieci i potężnym kryminalistą. Spiderman staje przed wyzwaniem zrównoważenia życiowych obowiązków i udręk z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom Nowego Jorku.

Tylko dlatego, że Peter Parker znalazł swój rytm jako Spider-Man, nie oznacza to, że nie może po drodze nauczyć się nowych sztuczek. Aby pomóc Ci w pełni wykorzystać Marvel's Spider-Man (zarówno w grze, jak i jej tytułowym superbohaterze, przygotowaliśmy zestaw wskazówek i trików, które pomogą Ci odkrywać (i ratować) Manhattan.

10 najlepszych porad i wskazówek Marvel Spider-Man na PS4

Porada 1: Naucz się pokochać premierę Spider-Man’s Point

Oprócz tradycyjnego skakania po sieci z budynków, Spider-Man może również odpalać wątki do określonych punktów, aby katapultować się w Nowym Jorku. Nauczenie się, jak to wykorzystać, jest kluczem do szybkiego przemierzania Manhattanu i jest o wiele bardziej przydatne niż pokonywanie łuków kanionów drapaczy chmur, gdy się spieszysz.

Możesz także zmienić odległość i wysokość startów punktowych, przytrzymując lewy drążek do przodu lub do tyłu podczas śmigania w kierunku celu.

Wskazówka 2: spędzaj czas, do góry nogami

Podczas czołgania się po sufitach, tak jak robią to wszystkie dobre pająki, możesz w dowolnym momencie opaść do pozycji wiszącej, naciskając przycisk L2. Możesz zsunąć się dalej lewym drążkiem z tego stałego zaczepu i użyć go jako punktu obserwacyjnego, aby po cichu eliminować cele lub strzelać odwracającymi uwagę.

marvel_spider-man_ps4_tips_and_tricks_1

Porada 3: Zwiększ prędkość z huśtania w sieci

Zaraz po zeskoczeniu z budynku, aby zacząć huśtać się po sieci w Nowym Jorku, dotknij przycisku L3, a Spider-Man wejdzie w nurkowanie. Nurkowanie zwiększa prędkość szybciej, a po wystrzeleniu pierwszej kotwicy będziesz szybciej przemierzać ulice. Jeśli następnie utrzymasz się do szczytu huśtawki i zeskoczysz, zyskasz kolejny wzrost zarówno wysokości, jak i prędkości – idealny do przemierzania niektórych wyższych budynków Manhattanu na swojej drodze.

Wskazówka 4: Pomijaj narożniki budynków z łatwością

Niewiele rzeczy jest bardziej irytujących niż próba kołysania się przy budynku i przypadkowe wbiegnięcie na jego bok. Gorzej, gdy dotrzesz do krawędzi budynku, ale zamiast tego wychylaj się przez ulicę, a nie za róg. Cóż, po naciśnięciu przycisku Kółko, gdy zbliżasz się do rogu, zobaczysz, że Spider-Man podskakuje i biegnie dalej. Wspaniały.

Porada 5: Walcz w powietrzu, a nie na ziemi

Zwinność Spider-Mana ma swoją cenę – nie ma na tyle zdrowia, by znosić ciężkie ciosy. Szybko zdasz sobie sprawę, że jeśli chcesz przetrwać w walce, musisz wznosić walkę w powietrzu. Zrzucanie wrogów z ziemi długim naciśnięciem przycisku Kwadrat jest twoim sprzymierzeńcem. Po podniesieniu możesz dalej nimi żonglować, a nawet wiązać przedmioty i rzucać nimi w innych. To świetny sposób na uniknięcie zabłąkanych pięści, a będziesz miał lepszy widok na potyczkę, która toczy się wokół ciebie. Co więcej, gdy odblokujesz więcej umiejętności, staniesz się potężnym wrogiem powietrznym.

marvel_spider-man_ps4_tips_and_tricks_7

Porada 6: Użyj swoich wrogów przeciwko sobie

Ze względu na ciasne warunki bojowe na ulicach Nowego Jorku, broń nie pada tak dobrze w zatłoczonych potyczkach; możesz to wykorzystać na swoją korzyść. Ponieważ zmysł Spider-Mana śledzi linie wystrzału, zanim się pojawią, możesz użyć uniku między nogami (kwadrat, koło, kwadrat), aby odskoczyć od niebezpieczeństwa i umieścić jednego z wrogów na drodze ognia. Kto by pomyślał, że przyjacielski ogień może być tak przydatny?

Wskazówka 7: Ataki obszarowe są twoim przyjacielem

Niewiele rzeczy jest lepszych niż zabicie całej masy wrogów naraz. w Spider-Man Marvela, taki poziom kontroli tłumu jest niemal koniecznością w wielu sytuacjach. W miarę postępów odblokujesz nowe umiejętności i gadżety, które pomogą łagodzić skutki ataków dużych grup. Zawsze warto mieć coś pod ręką, aby poradzić sobie z takimi sytuacjami. Sucker Punch pozwala również na zmianę stroju podczas walki, więc jeśli okaże się, że jesteś źle wyposażony, możesz zmienić swój strój i kontynuować.

Wskazówka 8: Sieci i ściany to połączenie stworzone w niebie

Przyjmowanie niektórych Marvel’s Spider-Man wrogowie mogą być nie lada zadaniem, w czym przydają się ściany. Korzystając z umiejętności Impact Web i gadżetu Web Bomb, możesz wiązać wrogów – w tym duże bestie – i kopać ich w kierunku ścian, latarni, a nawet samochodów, aby ich unieruchomić. Jeśli natkniesz się na kilku wrogów plecami do ściany, trzy szybkie strzały z twojej sieci mogą ich obezwładnić, pozwalając ci zrobić unik między ich nogami i kopnąć ich w ścianę.

marvel_spider-man_ps4_tips_and_tricks_5

Wskazówka 9: przełączaj się między gadżetami z podwójną prędkością

Aby naprawdę dorównać legendarnemu Spider-Manowi, musisz nauczyć się jak najlepiej wykorzystać swoje gadżety. W tym procesie w grę wchodzi możliwość wymiany na gorąco. Dwukrotnym dotknięciem przycisku L1 możesz przełączać się między aktualnym a wcześniej wyposażonym gadżetem. Używając tego w znacznym stopniu, możesz zbombardować sieć wrogów, a następnie elektryzować ich kilkoma uderzeniami sieci elektrycznej. Ładny.

Wskazówka nr 10: Zmień kombinezony, Zmień umiejętności

Do odblokowania jest ponad 25 garniturów Spider-Man Marvela, a większość z nich jest wyposażona w nową umiejętność. Na szczęście te umiejętności nie są przypisane do konkretnych garniturów, więc jeśli chcesz wyglądać jak Spider-Punk, korzystając z umiejętności odblokowanej przez Stark Suit, możesz. Nikt nie każe ci grać w konkretnym stroju tylko po to, by użyć określonych umiejętności. Wykorzystaj to w pełni i ciesz się życiem Nowego Jorku według własnego uznania.