Zhakowanie konta Disney Plus i zmiana adresu e-mail — co robić?

Kiedy wyszedł Disney Plus, dla wielu ludzi był to ekscytujący moment. Całe archiwum filmów Disneya było oddalone o zaledwie kilka kliknięć. Platforma oferowała mnóstwo klasycznych programów Disneya, serię Star Wars i serię Marvela w jednym miejscu.

Zhakowanie konta Disney Plus i zmiana adresu e-mail — co robić?

Ale początek Disney Plus był nieco wyboisty. Wystąpiły problemy z napisami i ekranem pokazującym stronę błędu i odmowę pracy. Jakby tego było mało, pojawiły się doniesienia o zhakowaniu tysięcy kont Disney Plus. Dlaczego tak się dzieje i co możesz zrobić, aby to się nie powtórzyło?

Czy Disney Plus został zhakowany?

Wygląda na to, że Disney Plus nie został zhakowany. Jednak klienci Disney Plus skarżyli się online, na Twitterze i w innych miejscach, w związku z naruszeniami konta, których doświadczyli.

Jak się wydaje, hakerzy znaleźli sposób na dostęp do tysięcy kont użytkowników Disney Plus i sprzedają je w ciemnej sieci. Konta użytkowników były dostępne w sprzedaży dzień lub dwa po uruchomieniu serwisu streamingowego.

Cała ta męka była niewątpliwie bardzo rozczarowująca dla każdego, kto ją przeżył. Spodziewałeś się premiery, tylko po to, by skończyć z włamaniem na twoje konto, a twój e-mail stał się bezużyteczny.

Zabezpieczanie konta Disney+

Łatwo jest wyładować wściekłość na Disneya i przekląć hakerów, którzy to zrobili. Być może jednak istnieją sposoby na poprawę bezpieczeństwa swoich danych w Internecie.

zhakowany i zmieniony e-mail

Utwórz silne hasło

Jednym z najczęstszych sposobów włamywania się na Twoje konta jest ciągłe używanie tego samego hasła. To nie jest świetny pomysł. Zapamiętywanie wielu haseł może być kłopotliwe, ale dla każdego tworzonego konta należy używać innego. Prawdopodobnie lepiej byłoby użyć hasła zamiast hasła.

Oznacza to przekształcenie hasła w dłuższą frazę, taką jak cytat z książki lub piosenki. Dodaj również liczby i wielkie litery. Nie zapisuj hasła na telefonie lub komputerze, aby zminimalizować ryzyko ponownego włamania na konto.

Oto jak zaktualizować hasło Disney+:

  1. Zaloguj się na swoje konto za pomocą przeglądarki internetowej i najedź na ikonę profilu w prawym górnym rogu.
  2. Kliknij „Konto”
  3. Kliknij „Zmień hasło”
  4. Wprowadź swoje obecne hasło i nowe, bezpieczniejsze hasło

Jeśli próbujesz wymyślić nowe hasło do Disney Plus, może wybierz wers z ulubionej piosenki Disneya lub powiedzonko z ulubionego filmu.

zhakowany i zmieniony e-mail

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem jest koniecznością

Brak ochrony przed złośliwym oprogramowaniem na komputerze sprawia, że ​​jest on narażony i podatny na ataki. Jest po to, aby chronić cię przed rzeczami, o których nawet nie wiesz, że nadchodzą. Jeśli zastanawiasz się, jakie są najlepsze opcje złośliwego oprogramowania, mamy dla Ciebie artykuł.

Czym właściwie jest złośliwe oprogramowanie? Pomyśl o wirusach, trojanach, oprogramowaniu szpiegującym i innych rodzajach oprogramowania przerażającego. Wszystko to jest ukryte w dziwnych e-mailach i podejrzanych stronach internetowych. Upewnij się, że zainstalowałeś wysokiej jakości program antywirusowy, który będzie regularnie skanował komputer w poszukiwaniu tych problemów.

Nie zapomnij o aktualizacjach

Nikt tego nie lubi, ale wiesz, że musisz. Aktualizacje systemu operacyjnego są denerwujące i zawsze wydaje się, że mogą poczekać trochę dłużej. Wprowadzają jednak ważne poprawki bezpieczeństwa, które pomogą zachować bezpieczeństwo komputera i danych.

Niezależnie od używanego systemu operacyjnego pamiętaj o śledzeniu aktualizacji. Zawsze możesz je zautomatyzować i nie martwić się o naruszenia bezpieczeństwa.

Sprawdź swoją sieć bezprzewodową

Jeśli korzystasz z bezprzewodowego Internetu w domu lub w pracy, prawdopodobnie masz połączenie z siecią chronioną hasłem. Jeśli tak nie jest, możesz ponownie rozważyć. Posiadanie połączenia bezprzewodowego chronionego hasłem uniemożliwia osobom nieupoważnionym uzyskanie do niego dostępu.

Nawet jeśli chcesz sprawdzić ich pocztę e-mail, nie chcesz, aby nieznani ludzie ingerowali w twoją sieć Wi-Fi. Unikaj także korzystania z otwartych sieci bezprzewodowych w miejscach publicznych, o ile możesz. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli Twoje urządzenie nie jest chronione.

Chroń również swoje inne urządzenia

Ponieważ możesz oglądać Disney Plus na innych urządzeniach, a nie tylko na komputerze lub telewizorze Smart TV, najlepiej zadbać o ich ochronę. Skonfiguruj wszystkie pobierane aplikacje i od czasu do czasu sprawdzaj ustawienia, w tym wszystkie ustawienia prywatności.

Blokuj smartfony i tablety na wypadek kradzieży. Pamiętaj też, aby wyłączyć Bluetooth, gdy nie używasz go aktywnie. Aktywne połączenie Bluetooth może narazić Twoje urządzenie na zagrożenie.

Może to nie być standardowe, ale możesz również uzyskać ochronę przed złośliwym oprogramowaniem dla innych urządzeń, takich jak smartfony i tablety.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, jakie aplikacje pobierasz. Wiele aplikacji działa w tle i nie tylko spowalniają Twój telefon, ale mogą też robić bardziej nikczemne rzeczy. Polegaj na aplikacjach z zaufanych źródeł.

Co może z tym zrobić Disney?

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić jako użytkownik, aby upewnić się, że Twoje konto nie zostanie zhakowane i ogólnie bezpieczniej spędzać czas w Internecie. Ale jak Disney może też pomóc?

Na początek mogą zacząć korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jest używany oprócz haseł i ma na celu upewnienie się, że jesteś tym, za kogo się podajesz, gdy się logujesz. Gmail go używa i czasami wydaje się, że przeskakiwanie jest zbyt wiele. Jednak dobrze jest wiedzieć, że Twoje konto i dane są bezpieczne.

Disney plus zhakowany

Co zrobić, jeśli Twoje konto zostało skradzione

Jeśli wykonałeś wszystkie powyższe kroki, prawdopodobnie nie zostaniesz zhakowany. Ale co, jeśli już zostałeś zhakowany, a informacje o Twoim koncie nie są Twoje? Pierwszym krokiem powinno być skontaktowanie się z pomocą techniczną Disney+. Odwiedź witrynę i przewiń w dół, aby uzyskać dostęp do opcji czatu lub rozmowy telefonicznej.

Jeśli Twoje problemy wykraczają poza pomoc, którą zespół wsparcia Disneya jest gotów zaoferować, najlepiej jest zapobiec dalszym naliczaniu opłat. Skontaktuj się ze swoją instytucją finansową lub PayPal (w zależności od konfiguracji), aby zapobiec płaceniu za subskrypcję.

Jeśli na Twoim koncie zostaną wprowadzone jakiekolwiek zmiany, w tym dane logowania, zostaniesz o tym powiadomiony e-mailem. Aby otrzymywać te powiadomienia, ważne jest, aby informacje w Twoim profilu były aktualne.