Co to jest Amazon Kindle Unlimited? Czy Netflix dla książek Amazona jest tego wart?

Jeśli jesteś molem książkowym, Kindle Unlimited firmy Amazon to nadal najlepszy sposób na zdobycie „zabytków” w jak największej liczbie książek. Jak sama nazwa wskazuje, Amazon Kindle Unlimited oferuje nieograniczoną liczbę tytułów z katalogu ponad 1 miliona ebooków i audiobooków, takich jak Netflix do czytania.

Co to jest Amazon Kindle Unlimited? Czy Netflix dla książek Amazona jest tego wart?

Za miesięczną opłatę otrzymujesz dostęp do ogromnego wyboru tytułów i audiobooków, a także możesz czytać lub słuchać wiele, ile chcesz – chociaż w danym momencie możesz mieć tylko dziesięć zapisanych na urządzeniu.

Książki działają tak samo, jak każdy ebook Kindle: mają te same funkcje synchronizacji, można je czytać na wielu urządzeniach i można je czytać na tych samych czytnikach, tabletach i aplikacjach, co standardowe książki Kindle.

Amazon First Reads jest wcześniej znany jako Kindle First, który oferuje klientom — w tym subskrybentom Kindle Unlimited — wczesny dostęp do nowych książek w Amazon Publishing. W ramach Amazon First Reads klienci mogą wybrać jedną z książek Kindle wybranych przez redaktorów Amazon za 1,99 USD (lub BEZPŁATNIE dla członków Prime). Mogą również kupić wydania drukowane — do 10 kopii każdego tytułu — za 3,99 USD.

Książki Amazon First Reads Kindle można czytać na dowolnym urządzeniu Kindle lub w bezpłatnej aplikacji do czytania Kindle i stają się one częścią Twoich stałych bibliotek. Dołączenie jest bezpłatne.

Jak działa Kindle Unlimited?

Amazom Kindle Nieograniczona rejestracja bezpłatnej wersji próbnej

Rejestracja na bezpłatny okres próbny jest łatwa. Przejdź na stronę subskrypcji Amazon Kindle Unlimited i kliknij przycisk 30-dniowej wersji próbnej. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się, a następnie uzyskanie dostępu do biblioteki Kindle Unlimited. Aby bezpłatny okres próbny działał, musisz mieć zapisaną ważną kartę płatniczą i włączyć płatności jednym kliknięciem.

Aby znaleźć książki, wybierz pasek wyszukiwania Kindle Unlimited po lewej stronie miejsca, w którym wpisujesz tekst. Jeśli żądany tytuł nie jest dostępny, Amazon pokazuje sposoby jego zakupu lub udostępnia listę powiązanych książek.

kindle_unlimited

Podczas przeglądania standardowego Kindle Store, Amazon pokazuje, czy książka jest dostępna ZA DARMO dla wszystkich subskrybentów Kindle Unlimited, dzięki czemu nie kupisz przypadkowo książki, którą możesz przeczytać za darmo.

Amazon Kindle Unlimited - Przeczytaj Harry'ego Pottera za darmo

Aby pobrać książkę, kliknij pomarańczowy przycisk „Czytaj za darmo” w tym samym miejscu, co zwykły przycisk Kup teraz. Następnie możesz wybrać urządzenie, które chcesz otrzymać.

Na jakich urządzeniach można korzystać z Kindle Unlimited?

Wszelkie urządzenia obsługujące książki Kindle działają również z Kindle Unlimited. Lista ta obejmuje oczywiście czytniki e-booków Kindle i dowolne urządzenia obsługujące aplikację Kindle, w tym smartfony i tablety z systemem Android, BlackBerry, Windows 10 i iOS. Amazon oferuje również „czytnik w chmurze” na komputer PC, jeśli wolisz czytać na komputerze stacjonarnym lub laptopie.

Jak każdą inną książkę Kindle, możesz ją czytać na wielu urządzeniach.

Jak słuchać audiobooków z Kindle Unlimited

Tysiące książek z kolekcji Kindle Unlimited zawiera darmowy audiobook. Zostaniesz o tym powiadomiony, gdy go pobierzesz, ponieważ przycisk powie „Czytaj i słuchaj za 0,00 USD”. Gdy książka znajdzie się na Twoim urządzeniu, w prawym górnym rogu audiobooka znajdziesz logo zestawu słuchawkowego.

Gdy znajdziesz się w książce, stuknięcie strony w celu wyświetlenia opcji spowoduje wyświetlenie ikony zestawu słuchawkowego u góry. Dotknij tego, a otrzymasz możliwość pobrania dźwięku.

Kindle Unlimited: audiobooki

Możesz także słuchać audiobooków za pośrednictwem aplikacji Audible.

Czy możesz zachować książki Kindle Unlimited?

Możesz zatrzymać do dziesięciu książek Kindle Unlimited na swoim koncie na raz, bo tak długo, jak chcesz. Jeśli chcesz więcej książek, musisz usunąć te, które już przeczytałeś. Gdy osiągniesz limit dziesięciu książek, Amazon poprosi Cię o zwrot książki, aby kontynuować pobieranie i zaproponuje jedną. Jeśli chcesz usunąć tę książkę, możesz to zrobić jednym kliknięciem przed kontynuowaniem pobierania lub możesz usunąć inną książkę, przechodząc do ustawień.

Jak zwracasz książki na Kindle Unlimited?

Zdarza się, że przypadkowo klikniesz książkę i musisz ją zwrócić. Innym razem chcesz zmniejszyć liczbę wypożyczonych książek, zanim osiągniesz limit 10 książek. Jeśli jesteś kimś, kto nie chce czekać, aż Amazon poprosi o zwrot, ponieważ osiągnąłeś limit 10 książek, możesz użyć następujących metod, aby zwrócić swoje książki Kindle Unlimited w dowolnym momencie.

Jak zwrócić książki Kindle Unlimited z Kindle?

  1. Wejdź na Amazon.com i zaloguj się na swoje konto — jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

  2. Wybierać „Zarządzaj treścią i urządzeniami”.

  3. Kliknij na „Twoja treść” zakładka, jeśli nie została wybrana.

  4. Znajdź książkę, którą chcesz zwrócić, i kliknij "Działania" po lewej stronie tytułu książki.

  5. Wybierać „Zwróć tę książkę”.

UWAGA: Po procesie zwrotu książka może pozostać na Twojej liście treści do przyszłego zakupu, na wypadek, gdybyś jej nie skończył lub chciał przeczytać ponownie. Aby trwale usunąć, wróć do listy treści, jeszcze raz kliknij przycisk "Działania", a następnie wybierz "Usuń". Dowiesz się, czy został zwrócony, ponieważ będzie mógł ponownie zapłacić.

Jak zwrócić e-booki Kindle Unlimited z systemu Android, iOS, PC i Mac:

  1. Otwórz wybraną przeglądarkę i zaloguj się na Amazon.com/mycd.

  2. W zakładce „Treść” w „Zarządzaj swoją zawartością i urządzeniami”, pozostaw pole 1 ustawione na „Książki” dla typu książki, następnie wybierz „Pożyczki” w polu 2, a następnie wybierz opcję sortowania w polu 3.

  3. Przeglądaj i kliknij książkę, którą chcesz zwrócić, i wybierz „Akcje ->Zwróć tę książkę.”

UWAGA: Kiedy zwracasz książkę Kindle Unlimited, jest ona usuwana z Twoich urządzeń, ale Twoje notatki i najdalej czytana strona są zapisywane na wypadek, gdyby pożyczyłaś ją ponownie.

Jak anulować Kindle Unlimited?

Jeśli korzystasz z 30-dniowego okresu próbnego lub płacisz za usługę, ale zdecydowałeś, że nie jest ona warta kosztów, możesz ją łatwo anulować.

  1. Wejdź na Amazon.com/mycd. Zaloguj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a następnie kliknij „Ustawienia”.

  2. Kliknij „Konto i listy”, wybierać „Twój Kindle Nieograniczony” a następnie kliknij „Anuluj Kindle Unlimited” przycisk.

UWAGA: Pamiętaj, że Amazon automatycznie zacznie obciążać Twoją kartę, jeśli nie anulujesz jej przed zakończeniem bezpłatnego okresu próbnego.

Jacy wydawcy są częścią Kindle Unlimited?

Kluczem do sukcesu Kindle Unlimited jest selekcja, w której występują znani autorzy, tacy jak J.K. Rowling, Dean Koontz, Kerry Lonsdale, Margaret Atwood i nie tylko.

kindle_unlimited_harry_potter

Liczba „1 miliona tytułów” dla Kindle Unlimited jest „wypełniona” setkami książek z domeny publicznej, oferującymi najlepiej sprzedające się powieści, literaturę faktu i wiele innych w prawie 30 kategoriach. Jeśli jesteś fanem przygód Grindelwalda i Pottera od J.K. Rowling, thriller i tajemnice Deana Koontza, a nawet thrillery prawnicze Roberta Baileya, Kindle Unlimited mogą być dla Ciebie. Możesz także cieszyć się najnowszymi czasopismami. W kategorii Singles Classic znajdują się również klasyczne opowiadania.

Czy Kindle Unlimited jest tego wart? Trudno powiedzieć, ponieważ zależy to od twoich nawyków czytelniczych. Jeśli przeglądasz kilka książek miesięcznie, może to być rozsądna inwestycja. Jednak Amazon i tak sprzedaje książki po niskich cenach.

Jak działają opłaty licencyjne na Kindle Unlimited?

Kindle Direct Publishing to własny dział wydawniczy Amazona, a KDP Select to preferowany system marketingowy dla wydawców własnych. Wszyscy uczestnicy KDP Select muszą jedynie udostępnić swoją książkę cyfrowo za pośrednictwem Amazon i automatycznie zapisać się do Kindle Unlimited i Kindle Owners’ Lending Library.

Za każdym razem, gdy czytelnik skończy 10% książki, autorzy i wydawcy KDP Select otrzymują „udział” w KDP Select Global Fund. Nie jest jednak jasne, ile wynosi ten udział. Strona z najczęściej zadawanymi pytaniami Amazon stwierdza, że ​​kwota funduszu jest zmienna i ogłaszana co miesiąc. Regularnie monitorują wszystkie czynniki, które wpływają na fundusz KDP Select, aby ustalić kwotę autorów KDP Select.