Jak dostosować Google Chrome za pomocą Chrome: flagi

Zaawansowana konfiguracja przeglądarki to temat, który jest czymś w rodzaju mrocznej sztuki. Istnieje jednak wiele sposobów uzyskania dostępu do najbardziej zaawansowanych funkcji przeglądarki i dostosowania jej zachowania. W tym artykule TechJunkie omówiliśmy, jak dostosować Firefoksa za pomocą about:config. Odpowiednikiem about:config w Google Chrome jest chrome:flags. Chrome:flags udostępnia wiele dodatkowych ustawień, których możesz użyć do dostosowania przeglądarki. W tym artykule opiszę niektóre z bardziej przydatnych opcji chrome:flags i pokażę, jak z nich korzystać.

Czy można dostosować przeglądarkę Google Chrome?

Jeśli jesteś nowicjuszem w przeglądarce internetowej Google Chrome, możesz się zastanawiać, czy możesz ją dostosować. Prosta odpowiedź brzmi, oczywiście, że możesz. Podobnie jak większość oprogramowania, istnieje mnóstwo sposobów na dostosowanie produktu do własnych potrzeb. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby rozpocząć dostosowywanie przeglądarki.

Jak otworzyć flagi Chrome

Rozpoczęcie jest proste, wystarczy wpisać „chrome://flagi” w pasku adresu przeglądarki Google Chrome i naciśnij Wchodzić. To otwiera stronę pokazaną na poniższym zrzucie. Strona zawiera listę ustawień eksperymentalnych, za pomocą których można dostosować przeglądarkę.

Możesz przewijać w dół i samodzielnie szukać interesujących flag, zacznij pisać Wyszukaj flagi pole tekstowe lub naciśnij Ctrl + F, aby otworzyć pole wyszukiwania przeglądarki i wyszukać na stronie flagi według nazwy.

Pamiętaj, że za każdym razem, gdy zmienisz flagę, zanim zmiana zacznie obowiązywać, musisz ponownie uruchomić Chrome. Przeglądarka automatycznie wyświetli monit o zrobienie tego, gdy dokonasz zmiany, lub możesz wprowadzić kilka zmian, a następnie ponownie uruchomić, gdy wszystko zostanie wybrane. To zależy od Ciebie.

Sposoby dostosowania przeglądarki Google Chrome

Niezależnie od tego, czego szukasz, najprawdopodobniej istnieje sposób na osiągnięcie tego w przeglądarce Chrome. Rozważ niektóre z tych flag jako punkt wyjścia do dostosowywania przeglądarki.

Zmień płynne przewijanie

Przez długi czas Google nie miało płynnego przewijania w Chrome! Chociaż ta funkcja jest teraz domyślnie włączona, możesz ją wyłączyć i chrome://flagi to miejsce, w którym możesz to zrobić. Wchodzić 'płynne przewijanie„ w polu wyszukiwania, aby znaleźć ustawienie, i możesz ustawić płynne przewijanie tak, aby używało domyślnej wartości dla strony, było zawsze włączone lub zawsze wyłączone.

Włączanie pobierania równoległego

Jeśli lubisz pobierać dużo treści naraz, zechcesz włączyć równoległe pobieranie w Chrome. Rodzaj 'włącz-pobieranie-równoległe‘ w pasku wyszukiwania i wybierz Włączony.

Wyłączanie reklam

Ci z was, którzy lubią przeglądać witryny bez obciążania się reklamami intensywnie korzystającymi z zasobów, powinni rozważyć włączenie opcji Heavy Ad Intervention. Jest to przydatne narzędzie, które domyślnie usuwa reklamy wymagające dużej ilości zasobów. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać „włącz-ciężką-interwencję-reklamową‘ w pasku wyszukiwania i włącz go.

Tryb ciemny

Ciemny motyw treści internetowych jest zawsze przyjemny dla oka, możesz go dodać do przeglądarki, wyszukując „enable-force-dark‘ i zaznaczanie Włączony z menu rozwijanego.

Jeśli chcesz bardziej dostosować ustawienia trybu ciemnego, poeksperymentuj z dostępnymi opcjami.

Kilka przydatnych flag Google Chrome dla programistów

Istnieje kilka opcji dostępnych dla programistów do testowania i monitorowania aplikacji internetowych, sprawdź sam.

Testowanie hosta lokalnego

Jeśli masz ochotę korzystać z Google Chrome i chcesz testować aplikacje lub serwery bez certyfikatów SSL, zezwól na niezabezpieczone połączenia z hostem lokalnym. Wystarczy wpisać „Zezwól na niezabezpieczony host lokalny‘ w polu wyszukiwania i wybierz włącz z menu rozwijanego.

Rejestrowanie sieciowe

Jeśli jesteś inżynierem sieci lub chcesz monitorować dzienniki sieciowe pod kątem określonego ruchu, włącz opcję „włącz-logowanie-sieci-do-pliku„. Po prostu wpisz go w pasku wyszukiwania i wybierz Włączony z menu rozwijanego.

Sposoby na uzyskanie przestarzałych funkcji

Dla wielu funkcje oferowane w poprzednich wersjach Chrome były koniecznością. Jeśli szukasz funkcji w przeglądarce Chrome, które nie są już obsługiwane przez Google, powinieneś sprawdzić niektóre z rozszerzeń dostępnych w sklepie Chrome.

Wyciszanie kart audio

Wyciszanie dźwięku w kartach jest pożądaną funkcją dla tych, którzy lubią przeglądać wiele kart jednocześnie. Jeśli polegałeś na tej funkcji we wcześniejszych wersjach Chrome, prawdopodobnie byłeś rozczarowany, gdy dowiedziałeś się, że już tego nie oferują. Na szczęście kilku programistów zachowało tę opcję, tworząc własne wersje.

Przejrzyj sklep Chrome, zanim stracisz nadzieję na znalezienie rozwiązania problemów z przeglądarką, prawdopodobnie znajdziesz godne zaufania rozszerzenie, które rozwiąże Twoje problemy.

Jest więc sporo ustawień chrome:flag, które możesz wybrać, aby dostosować Google Chrome. Biorąc pod uwagę, że wszystkie te funkcje są eksperymentalne, będziesz musiał je sprawdzać po każdej aktualizacji Chrome, aby upewnić się, że nie zostały przestarzałe. Od spersonalizowanej przeglądarki internetowej dzieli Cię tylko kilka kliknięć.