Jak edytować wideo na iPhonie 6S / 6S Plus

Posiadanie iPhone'a w kieszeni oznacza, że ​​masz urządzenie, które jest w stanie o wiele więcej niż telefony z przeszłości. W rzeczywistości masz urządzenie, które może z łatwością przechwytywać zarówno zdjęcia, jak i filmy, coś, co nawet dekadę temu wydawałoby się czarami. Fotografia i filmowanie to hobby tysięcy ludzi na całym świecie, a dzięki iPhone'owi nigdy nie było łatwiej cieszyć się nimi i brać w nich udział. W szczególności 6S ma potężną kamerę (która jest w stanie nagrywać w rozdzielczości 4K) i jest w stanie uzyskać również świetne filmy.

Jak edytować wideo na iPhonie 6S / 6S Plus

Podczas gdy przechwytywanie i udostępnianie niesamowitych filmów jest fajne, po co można nagrywać i przechwytywać zdjęcia i filmy bez możliwości ich edycji i przekształcania we własne? Na szczęście iPhone 6S jest więcej niż zdolny do edytowania rzeczy, które przechwytujesz, za pomocą kilku pomocnych narzędzi i funkcji. Chociaż jest w stanie edytować zarówno zdjęcia, jak i wideo, ten przewodnik będzie dotyczył tylko sprawności iPhone'a, jeśli chodzi o edycję filmów.

Chociaż domyślne funkcje edycji wideo w iPhonie 6S są dość podstawowe, istnieją i z pewnością wystarczą dla małych osób. Jeśli chcesz edytować wideo na wyższym poziomie, istnieje mnóstwo aplikacji, które możesz pobrać, aby edytować filmy jak profesjonalista. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz tylko trochę przyciąć wideo, aby ułatwić udostępnianie, czy połączyć różne klipy i dodać dźwięk, aby stworzyć mini-film, iPhone może ci pomóc w obu przypadkach. W tym przewodniku dowiesz się, jak edytować filmy przy użyciu zarówno domyślnych funkcji iPhone'a 6S, jak i aplikacji innych firm, które można pobrać ze sklepu z aplikacjami.

Jak edytować filmy na iPhonie 6S przy użyciu domyślnych funkcji

Jak wspomniano wcześniej, iPhone jest dość ograniczony, jeśli chodzi o funkcje edycji, które są natywne dla urządzenia. W rzeczywistości jedynym prawdziwym rodzajem edycji filmów na urządzeniu jest przycinanie filmów. Jeśli więc kręcisz dłuższy film lub masz niepotrzebne fragmenty filmu, które wymagają wycięcia, możesz to zrobić bezpośrednio na urządzeniu. Na szczęście jest to dość proste i najprawdopodobniej nie zajmie Ci więcej niż kilka minut.

Pierwszym krokiem jest uruchomienie aplikacji Zdjęcia, a następnie znalezienie filmu, który chcesz edytować, a następnie dotknięcie go, aby go wyświetlić. Następnie musisz dotknąć menu w prawym dolnym rogu, które wygląda jak trzy linie z kółkami w każdej linii, czyli menu, w którym odbywa się cała edycja. Stamtąd będziesz mógł jednym palcem dostosować, ile lub jak mało chcesz przyciąć wideo.

Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć skrajnej lewej osi czasu i przeciągnąć kotwicę do żądanej długości początkowej dla nowo edytowanego wideo. Możesz zrobić to samo z drugą stroną kotwicy, aby wybrać miejsce, w którym wideo ma się kończyć. Ponadto, jeśli przytrzymasz palec, możesz rozszerzyć oś czasu wideo, aby uzyskać dokładniejszy obraz miejsca, w którym przycinasz wideo, aż do klatki. Gdy jesteś zadowolony z długości nowo edytowanego wideo, możesz nacisnąć przycisk Gotowe, a następnie zdecydować, czy zapisać go jako nowy klip, czy też przyciąć sam oryginalny klip.

Możliwość zmiany kolorów itp. podczas edycji filmów to również ogromny plus. Chociaż nie można dodawać filtrów do już nakręconych filmów, można nagrywać w trybie czarno-białym (lub innym wybranym kolorem filtra). To jedyna inna rzecz, która może naprawdę wyróżnić Twoje filmy bez pobierania aplikacji do edycji. Jeśli więc sama ta funkcja przycinania nie spełnia Twoich potrzeb związanych z edycją wideo, zapoznaj się z następną sekcją, aby poznać inne (i bardziej zaawansowane) sposoby edycji filmów na iPhonie 6S dzięki zastosowaniu aplikacji.

Jak edytować filmy na iPhonie 6S za pomocą aplikacji

Jeśli chcesz dokonać bardziej zaawansowanych edycji swoich filmów, musisz pobrać aplikację, która Ci w tym pomoże. Na szczęście App Store jest pełen aplikacji, które mogą Ci pomóc. W rzeczywistości istnieją dziesiątki różnych aplikacji do edycji wideo do wyboru. Niektóre są bezpłatne, a niektóre mogą dać ci kilka dolarów lub zaoferować zakupy w aplikacji. Każda z tych aplikacji ma inną listę funkcji i będzie prezentować swoją zawartość w inny sposób.

Dobrą wiadomością jest to, że większość z nich będzie w stanie robić rzeczy, których można oczekiwać od wysokiej jakości i wydajnej aplikacji do edycji wideo. Wszystkie powinny oferować o wiele więcej opcji edycji i dostosowywania. Należą do nich takie rzeczy, jak stosowanie filtrów i innych efektów wizualnych, tworzenie przejść, dodawanie muzyki i narracji, miksowanie i dopasowywanie klipów i wiele więcej. Wszystkie mają unikalny wygląd i prezentację i nie ma nic złego w wypróbowaniu kilku i ustaleniu, które lubisz najbardziej. Każdy z nich ma inny sposób korzystania z aplikacji, ale większość aplikacji szczyci się tym, że jest dość prosta, więc nie powinieneś napotkać żadnych problemów podczas korzystania z nich. Niektóre z najlepszych i najpopularniejszych to Splice, iMovie, Cameo i własna aplikacja Apple Clips. Wszystkie te aplikacje są bardzo reklamowane i pomogą Ci w wykonywaniu prac edycyjnych w telefonie, o których nigdy nie myślałeś, że są możliwe.

Niezależnie od tego, czy edytujesz filmy z domyślnymi funkcjami, czy z aplikacją innej firmy, po prostu wiedz, że iPhone 6S obejmuje edycję szerokiej gamy filmów. Teraz możesz także edytować filmy na komputerze stacjonarnym lub laptopie, a następnie wysyłać je na iPhone'a, ale dzięki temu, jak wiele wspaniałych funkcji i opcji istnieje dla iPhone'a, równie dobrze możesz to zrobić bezpośrednio na samym urządzeniu.