Jak zdobyć karty w Hearthstone

Nowi gracze są zazwyczaj ograniczeni swoją marną kolekcją podczas zakładania konta w Hearthstone. Jednak zdobycie kilku paczek i rozpoczęcie bardziej konkurencyjnej gry nie zajmuje dużo czasu i wysiłku. Nawet użytkownicy F2P (Free-to-play) mogą dogonić bardziej doświadczonych graczy dzięki planowaniu i efektywnemu wykorzystaniu waluty w grze.

Jak zdobyć karty w Hearthstone

Z tego przewodnika dowiesz się, jak szybko zdobyć nowe karty w Hearthstone i jak szybko rozpocząć kolekcję.

Jak zdobyć karty w Hearthstone?

Jednym z głównych sposobów, w jaki gracze zdobywają nowe karty w grze, jest otwieranie pakietów kart. Każde rozszerzenie ma odrębny pakiet kart, który zawiera tylko karty z tego dodatku, ale niezależnie od tego pakiety kart działają podobnie. Pakiety kart będą zawierać co najmniej cztery zwykłe i jedną rzadką kartę, a każda karta ma szansę zostać ulepszona do karty o wyższej rzadkości.

Gracze, którzy rozpoczną grę z nowym kontem, będą musieli najpierw zdobyć karty zestawu podstawowego. Ta rotacyjna pula kart zapewni graczom bazę do tworzenia standardowych talii i gry. Na szczęście gracze muszą tylko osiągnąć 10 poziom w klasie, aby zdobyć wszystkie karty zestawu podstawowego dla tej klasy. Łącznie 60 poziomów rozłożonych na klasy odblokuje neutralne karty z zestawu.

Następnie od gracza zależy, czy zdobędzie pakiety kart z ostatnich zestawów i otworzy je na karty. Hearthstone otrzymuje stały strumień aktualizacji, z trzema dużymi rozszerzeniami w ciągu roku, z których każdy zawiera 135 nowych kart. Sporadycznie wypuszczane są mniejsze, 35-kartowe wersje poszukiwaczy przygód, aby dodać więcej wydarzeń i odświeżyć metagrę.

Gracze mogą otrzymać paczki bezpośrednio ze sklepu (klikając przycisk „Sklep” w menu głównym). Pakiety kosztują 100 sztuk złota (waluta w grze), ale gracze mogą również użyć prawdziwych pieniędzy, aby w razie potrzeby kupić więcej pakietów. Stawka początkowa wynosi 2,99 USD za dwie paczki i otrzymujesz zniżkę na zakupy w opakowaniach zbiorczych. Kiedy Blizzard ogłasza nowy dodatek, otwiera również przedpremierowy pakiet do sklepu, aby uzyskać lepsze bonusy lub zniżki.

Innym sposobem na zdobycie nowych pakietów jest granie w tryb Arena i Tavern Brawl. Tawerna Bójka zwykle nagradza pakiet kart za pierwsze zwycięstwo w trybie. Arena nagradza graczy paczkami i dodatkowymi nagrodami w zależności od ich końcowego wyniku podczas biegu. Więcej zwycięstw oznacza więcej nagród.

Jak zdobyć pożądane karty w Hearthstone?

Jeśli gracze nie chcą polegać na otwieraniu paczek i losowym zdobywaniu kart, mogą wykorzystać system tworzenia gry, aby uzyskać dokładnie te karty, których chcą lub potrzebują do talii. System craftingu jest dość prosty. Każdą kartę otrzymaną z pakietu można odczarować na Pył. Gracze mogą następnie użyć tego Pyłu do tworzenia kart. Gracze mają pełną kontrolę nad tym, jakie karty są odczarowywane i tworzone. Crafting to najszybszy sposób na zdobycie kopii tej nieuchwytnej epopei, której potrzebujesz, aby ukończyć talię.

Oto tabela wyjaśniająca stawki tworzenia i odczarowywania (odkurzania):

Koszt stworzeniaOdczarowujący zysk
Rzadkość kartyPospolityZłotyPospolityZłoty
Pospolity40400550
Rzadko spotykany1008002080
Epicki4001600100400
Legendarny160032004001600

Jak zdobyć karty bez płacenia w Hearthstone?

Hearthstone posiada również rozbudowany system oparty na złocie, którego gracze mogą używać do omijania zakupów kartami i zdobywania nowych kart bez wydawania prawdziwych pieniędzy.

Podstawowym sposobem, w jaki gracze mogą zdobyć więcej złota, jest po prostu granie. Każde trzy zwycięstwa w trybie gry (drabina) zapewniają graczom 10 sztuk złota, maksymalnie do 100 sztuk złota dziennie. Tryb Areny kosztuje trochę złota (150), aby rozpocząć bieg, ale nagrody za osiągnięcie siedmiu lub więcej zwycięstw mogą być znacznie większe niż koszt wejścia.

Co więcej, gracze mają również specjalny tor zadań i powiązane zadania do ukończenia i zdobycia nagród. Nagrody mogą się różnić od pakietów kart, Pyłu, złotych kart i Złota. Ścieżka bazowa jest dostępna dla wszystkich graczy za darmo. Możesz jednak kupić przepustkę do karczmy premium za prawdziwą walutę i odblokować dodatkowe poziomy, aby ukończyć i zdobyć nagrody kosmetyczne. Tory nagród resetują się z każdym rozszerzeniem.

Nowi gracze mają również kilka zadań wprowadzających, które nagradzają ich za naukę gry. Te zadania zapewniają łącznie 400 sztuk złota, 95 pyłu i darmowy wstęp na Arenę po ich ukończeniu.

Jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na zdobycie kart jest stworzenie talii i granie w trybie gry – zwykle w standardowej drabince rankingowej. Zapewni to stały dopływ złota i awans na nagrody na koniec sezonu. Nagrody te kumulują się za każde pięć rang, które gracz osiągnie. Nagrody obejmują rzadkie i epickie karty zgodne ze standardem lub najnowsze pakiety rozszerzeń.

Alternatywnie, gracze mogą w pełni korzystać z trybu Arena. Ciągłe zdobywanie siedmiu lub więcej wygranych pozwala każdemu biegowi skutecznie zapłacić za następną oprócz innych nagród, stopniowo dając graczowi więcej zasobów.

Jak zdobyć dzikie karty w Hearthstone?

Dzikie karty to karty ze wszystkich rozszerzeń, które nie znajdują się w rotacji Standard, oraz karty z nowo ustanowionego zestawu Legacy.

Zdobywanie dzikich kart ze starszych rozszerzeń jest podobne do otrzymywania kart standardowych. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić pakiety lub bezpośrednio je wytworzyć.

Alternatywnie, stare rozszerzenia mają również specjalne tryby przygód, które wymagają od gracza ukończenia Przygody Solo i zdobycia kart. Dopiero potem będą mogli tworzyć i odczarowywać karty z tej przygody.

Zestaw Legacy jest dość wyjątkowy. Składa się ze wszystkich podstawowych i klasycznych kart, które były podstawą gry (teraz zastąpione rotacyjnym zestawem podstawowym). Gracze otrzymują wszystkie darmowe karty Legacy, osiągając brązową 10 w rankingu rankingowym. Inne karty Legacy (karty z rzadkością) można stworzyć z Pyłu lub otworzyć z klasycznych pakietów kart.

Jak zdobyć legendarne karty w Hearthstone?

Karty legendarne to najrzadsze i najbardziej unikalne karty w grze, a kilka z nich stanowi podstawę talii definiujących meta. Gracze mogą umieścić w talii tylko jedną legendarną kartę o tej samej nazwie, w porównaniu ze zwykłymi dwiema kopiami innych kart rzadkości.

Karty legendarne można zdobyć poprzez wytwarzanie (zwykłe wersje kosztują 1600 Pyłu), a wytwarzanie to jedyny niezawodny sposób na zdobycie określonej legendy.

Innym sposobem na zdobycie legendarnych przedmiotów jest otwieranie ich w paczkach. Ponieważ w normalnych okolicznościach są one niezwykle rzadkie, Blizzard wprowadził dwa zabezpieczenia, aby uczynić legendarne karty bardziej dostępnymi dla graczy:

  • Bonus dziesięciu paczek: W każdym rozszerzeniu gracze mają gwarancję otrzymania co najmniej jednej legendarnej karty w pierwszych dziesięciu paczkach, które otwierają.
  • Pity timer: Gracze mają zagwarantowaną legendarną kartę co najmniej raz na 40 paczek.

Po otwarciu dziesięciu paczek z konkretnego rozszerzenia, rozsądniej będzie przejść na starsze dodatki, aby jak najlepiej wykorzystać premię dziesięciopaku.

Kupowanie większej liczby paczek nie zwiększa szans na otwarcie legendarnych paczek poza zaworem bezpieczeństwa timera.

Jak zdobyć karty zadań w Hearthstone?

Legendarne misje są podzbiorem legendarnych kart i można je zdobyć w ten sam sposób, w jaki otwiera się lub tworzy zwykłą legendę. Dla celów kolekcjonerskich, nie ma funkcjonalnych różnic między kartą legendarną, która nie jest misją, a kartą misji.

Jak zdobyć karty Galakronda w Hearthstone?

Istnieje pięć unikalnych legendarnych kart Galakrond, które są niedostępne w zwykłym systemie wytwarzania. Zostały wprowadzone wraz z rozszerzeniem „Wejście smoków” i są ograniczone do pięciu klas:

  • „Galakrond, Koszmar” dla łotrów

  • „Galakrond, Burza” dla szamanów

  • „Galakrond, Niezniszczalny” dla wojowników

  • „Galakrond, niewypowiedziany” dla księży

  • „Galakrond, nieszczęsny” dla czarnoksiężników

Musisz otworzyć jeden pakiet „Wejście smoków”, aby natychmiast umieścić te legendarne przedmioty w swojej kolekcji.

Jak zdobyć złote karty w Hearthstone?

Złote karty są kosmetycznie ulepszonymi wersjami zwykłych kart i nie mają ulepszonej funkcjonalności poza wyglądem. Gracze zwykle zaczynają celować w złote karty po tym, jak mają karty, których potrzebują do tworzenia talii i chcą „wydobyć” swoją kolekcję.

Każda karta w pakiecie ma niewielką szansę na ulepszenie do złotej wersji. Nagrody na arenie również często wykorzystują złote karty do nagród wyższego poziomu obok pakietów kart i złota. Nagrody rankingowe na koniec sezonu często zawierają również przyzwoitą ilość złotych rary.

Gracze mogą również tworzyć te karty, chociaż kosztują znacznie więcej niż zwykła wersja.

Gracz otrzyma złotą wersję „Monety”, jeśli posiada w pełni złotą talię.

Jak zdobyć wszystkie karty w Hearthstone?

Nie ma łatwego ani szybkiego sposobu na zdobycie wszystkich kart w Hearthstone. Kupowanie pakietów może być bardzo drogie, podczas gdy granie w gry w trybach Play lub Arena może zająć dużo czasu za stosunkowo niewielką nagrodę. Jednak gracze powinni być w stanie uzyskać przyzwoitą część całkowitej puli kart, po prostu grając w grę w wolnym czasie i szukając zadań, które przyspieszą ich tor nagród.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak zdobyć darmowe karty w Hearthstone?

Gracze mogą zdobyć darmowe karty Legacy, grając w nowym trybie rankingowym, aż osiągną Brązową 10. Ponieważ nie mogą stracić gwiazdek poniżej tej rangi, proces ten powinien być stosunkowo prosty.

Ile kosztowałoby zdobycie każdej karty w Hearthstone?

Średnio gracz powinien spodziewać się otwarcia każdej karty z rozszerzenia z 250 zakupionymi pakietami. Bez specjalnych zniżek lub ofert może to wynieść około 250-300 USD w zależności od pakietów, które zdecydujesz się kupić i czy kupiłeś ofertę przedpremierową.

Dzięki trzem dodatkom każdego roku, całkowity koszt utrzymania wynosi około 800-900 USD rocznie, bez żadnych mini-zestawów ani przygód pomiędzy nimi. Ponieważ gra została wydana w 2014 roku, pomnóż ten koszt przez 7, aby uzyskać ostateczną sumę około 6 000 $.

Chociaż liczby te mogą wydawać się niezwykle wysokie, nie zapominaj, że gracze zwykle nie potrzebują każdej karty w rozszerzeniu. Talie są ograniczone do 30 kart, a gracze rzadko grają średnio więcej niż kilkadziesiąt talii.

Zadania, nagrody i regularna gra skutecznie zmniejszą o kilkaset dolarów każdego roku, jeśli masz wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić się grze. W przeciwnym razie zdobycie całej kolekcji będzie kosztować znacznie więcej niż zwykły tytuł AAA.

Ile legendarnych kart jest w Hearthstone?

Obecnie w grze jest 526 legendarnych kart kolekcjonerskich (w tym pierwszy poziom kart Galakrond). Istnieją dodatkowe 22 karty niemożliwe do zebrania (generujące efekt).

Liczba ta rośnie z każdym rozszerzeniem, a pełną listę znajdziesz tutaj.

Czym są nagrody Hearthstone?

Istnieje wiele nagród Hearthstone, ale najczęstszym przykładem są nagrody na koniec sezonu, które gracze otrzymują na podstawie najwyższego poziomu rankingowego, jaki osiągają każdego miesiąca. Nagrody kumulują się i można je znaleźć w poniższej tabeli:

RangaNagrody na koniec sezonu
Legenda1 najnowszy pakiet rozszerzeń
Diament 51 standardowa karta epicka
Diament 101 najnowszy pakiet rozszerzeń
Platynowy 52 standardowe rzadkie karty
Platyna 101 najnowszy pakiet rozszerzeń
Złoto 52 standardowe rzadkie karty
Złoto 101 najnowszy pakiet rozszerzeń
Srebro 52 standardowe rzadkie karty
Srebro 101 najnowszy pakiet rozszerzeń
Brąz 51 standardowa rzadka karta

Zdobądź nowe karty po prostu grając

Najłatwiejszym sposobem na zdobycie nowych kart jest nie martwienie się o szczegóły i cieszenie się grą tak, jak chcesz. Nasze wskazówki powinny pomóc ci zacząć z talią do wykorzystania w rankingu i zacząć zgarniać codzienne i miesięczne nagrody. Ewentualnie udaj się na arenę, aby otrzymać nagrody o wyższym ryzyku i wyższych nagrodach.

Jaki jest twój ulubiony sposób grania w Hearthstone? Czy znasz lepszy sposób na zdobycie większej liczby kart? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.