Data premiery Battlefield V, cena w Wielkiej Brytanii, tryby i nie tylko: data premiery Battlefield 5 opóźniona

Do premiery Battlefield V pozostał niecały miesiąc i kilka dni od zamknięcia otwartej bety.

DICE omówiło w poście na blogu, czego nauczyli się z wersji beta, i rzuca ciekawe światło na grę.

Niektóre z omawianych elementów dotyczą poprawek, które DICE musi wprowadzić, zmieniając moc niektórych dział i rozprzestrzenianie się niektórych pojazdów. Poza tym omawiane są niektóre tryby gry.

Na przykład „Attrition”, tryb gry survivalowy, w którym gracze mają ograniczone zdrowie i amunicję, wydawał się (stosunkowo) realistycznym trybem dla gry z czasów II wojny światowej, w której ukrywanie się za osłoną jest tak samo integralną częścią rozgrywki, jak walka. Jednak skargi graczy beta sugerowały, że tryb jest w rzeczywistości zbyt trudne, a rozgrywka oparta na okopach nie jest wystarczająco zabawna. DICE zasugerowało, że zmienią to, chociaż zobowiązują się trzymać również swoją początkową wizję trybu gry.

Zarówno samoloty, jak i czołgi były krytykowane za to, że są zbyt ciężkie, a DICE zasugerowało, że między poprawkami w sposobie ich działania a większą różnorodnością pojazdów w momencie premiery, ten problem również zostanie rozwiązany po premierze.

Podsumowując, Battlefield V zapowiada się na niezwykle przyjemną grę.

Battlefield V opóźniony

EA DICE ogłosiło, że nadchodząca gra Battlefield V zostanie opóźniona o miesiąc. Data premiery będzie teraz miała miejsce 20 listopada, miesiąc później niż początkowa data premiery 19 października.

W poście na blogu ogłaszającym zmianę, Oskar Gabrielson, dyrektor generalny DICE, powiedział, że opóźnienie polegało na „wprowadzeniu pewnych ostatecznych poprawek w podstawowej rozgrywce”, a także uwzględnieniu opinii pozostawionych z wewnętrznych testów rozgrywki, zamkniętej wersji alfa na początku tego roku oraz nadchodząca otwarta beta (więcej szczegółów poniżej).

Wiadomość pojawia się po tym, jak analitycy Cowen określili sprzedaż w przedsprzedaży jako „słabą”, co sugeruje, że sprzedaż była znacznie niższa niż w przypadku głównego konkurenta gry, Call of Duty: Black Ops 4. Wielu wskazywało, że data premiery Battlefield V była jednym z najbardziej ruchliwych miesięcy jeśli chodzi o premiery gier, postaw go w bezpośredniej konkurencji z wieloma grami, w tym Black Ops 4 tydzień wcześniej i bardzo oczekiwanym Red Dead Redemption 2 tydzień później.

Wydaje się prawdopodobne, że zmiana daty premiery Battlefield V została dokonana, aby oddalić go od gier, z którymi mógłby konkurować, ponieważ jego jedyną bliską konkurencją w listopadzie jest Fallout 76 tydzień przed. To również przenosi grę dalej w sezon świąteczny, który jest tradycyjnie bardzo lukratywnym okresem dla wydanych gier.

Data premiery Battlefield V

Zaktualizowana data premiery Battlefield V to 20 listopada, miesiąc po pierwotnej dacie premiery 19 października. Jeśli jednak to zbyt długo czekać, wersja beta zostanie otwarta 6 września przez ograniczony czas lub 4 września dla tych, którzy zamówili grę w przedsprzedaży lub subskrybują jedną z różnych usług Origin EA.

Wersja beta będzie zawierać mapy osadzone w Rotterdamie i Narwiku dla trybu Conquest, tradycyjnego deathmatchu dla 64 graczy. Dostępne są również dwa „dni” Wielkich Operacji, trybu bitwy rozgrywanego w rundach, w którym każda runda wpływa na kolejne rundy.

Cena i zamówienie w przedsprzedaży Battlefield V

EA DICE nie ujawniło Pole bitwy V cena na jego wielkie odsłonięcie, ale Microsoft i GAME od tego czasu opublikowały szczegóły na swoich stronach przedsprzedażowych. Microsoft oferuje zamówienia przedpremierowe zarówno na Pole bitwy V Wersje Deluxe i Standard na Xbox One, podczas gdy GAME oferuje zamówienia przedpremierowe na edycję Standard na Xbox One, PS4, a także na PC.

Wersja Deluxe kosztuje 79,99 GBP lub 71,99 GBP w ramach EA Access w sklepie Microsoft Store. Standard kosztuje 59,99 GBP lub 53,99 GBP w EA Access. EA Access to usługa subskrypcji, która umożliwia pobieranie i granie w tytuły EA na Xbox One w dowolnym momencie w The Vault. Daje również 10% zniżki na cyfrowe zakupy EA Xbox One. Ceny wynoszą 3,99 GBP miesięcznie lub 19,99 GBP za 12-miesięczny karnet.

GAME oferuje standardowy Battlefield V za 54,99 GBP na wszystkie trzy platformy.

Zamów Battlefield V w przedsprzedaży na Xbox One

Zamów Battlefield V w przedsprzedaży na PS4

Zamów Battlefield V w przedsprzedaży na PC

Zwiastun Battlefield

W ramach wielkiego ujawnienia EA DICE twórcy wydali pierwszy zwiastun filmowy dla Pole bitwy V, które myląco określa również jako Pole bitwy 5. Zwiastun zaczyna się od długiego, oszałamiającego ujęcia śledzącego brytyjskich żołnierzy.

Bomby eksplodują wokół nich, gdy przemierzają pole bitwy z kulami, granatami – i ciężarówkami – latającymi po ekranie. Wraz z kontynuacją zwiastuna ta przerywnik filmowy przechodzi w rozgrywkę, która wydaje się być drużynowym deathmatchem online. Choć jest to chaotyczne, ekscytujące spojrzenie Pole bitwy V, wywołało to również sporo krytyki i sprzeciwu. Hashtag #NotMyBattlefield zaczął zyskiwać popularność na Twitterze i pojawił się między innymi w serwisach Reddit i YouTube, gdy fani opłakiwali jego historyczne nieścisłości i twierdzili, że żołnierze działali w sposób, który lekceważył pamięć weteranów wojny. Największym sprzeciwem wśród płatków śniegu było jednak włączenie kobiety-żołnierza.

Rozgrywka w Battlefield V

Zamiast siedzieć w błotnistych okopach I wojny światowej, Pole bitwy V następuje Call of Duty WW2 w dramatyczne bitwy II wojny światowej. To pierwszy wpis z serii Battlefield, który zapuszcza się w II wojnę światową od Pole bitwy 1943 zabrał tam graczy w 2009 roku.

Poza tym ustawieniem Pole bitwy V ma możliwość naprawy fortyfikacji w środkowej fazie gry, ma ulepszoną mechanikę, działa na silniku zniszczenia opartym na fizyce i zawiera epickie, czterodniowe mini-kampanie dla wielu graczy. A to tylko na początek! Jak ujawnił zwiastun, w trybie wieloosobowym Pole bitwy V będziesz mógł tasować się na plecach podczas strzelania, wzywać rakiety V1 i brać udział w różnych trybach pod wspólną nazwą Teatry Wojny.

Zobacz powiązaną recenzję Battlefield 1: Przeżyj świt współczesnej wojny Battlefield 1 i problemy związane z tworzeniem gry z I wojny światowej Jak ochotnicy odbudowali komputery z czasów II wojny światowej

Oprócz trybów Team Deathmatch i Conquest, Pole bitwy V jest wyposażony w tryb wieloosobowy o nazwie Połączone Ramiona. W połowie drogi między graniem w misje solowe a walką w totalnej piaskownicy gry, drużyny składające się z maksymalnie czterech graczy będą rozgrywać misje oparte na celach, rozgrywające się za liniami wroga w tym nowym trybie.

Wielkie Operacje to swego rodzaju mini-kampania online, w której liczy się czas, w której gracze wykonują misje w ciągu czterech „dni”, podczas których jedna strona atakuje, a druga broni a la Star Wars Battlefront. Więcej o nowych trybach wieloosobowych przeczytasz tutaj.

Gdzie indziej poprawiono strzelaninę, a trajektorie pocisków stały się bardziej niezawodne i celne, na przykład w oparciu o szybkość odrzutu broni. Potencjalnie utrudnia to strzelanie w pierwszej kolejności, ale gdy już to opanujesz, uczyni cię to bardziej wprawnym strzelcem. w Pole bitwy VEA DICE daje również możliwość ożywienia innych graczy wszystkim członkom drużyny.

Być może największą wiadomością z wczorajszego ujawnienia jest to, że EA DICE nie będzie już pobierać opłat za przepustki Premium, aby uzyskać dostęp do dodatkowych treści online. Oznacza to, że po wydaniu nowych map każdy, kto jest właścicielem gry, będzie mógł na nich grać, a gracze nie będą wykluczeni z dołączania do niektórych kampanii online lub trybów ograniczonych czasowo.

EA DICE powiedziało, że zawsze planowało przenieść Battlefielda do II wojny światowej, ale zdecydowało, że przetestuje wody historycznej strzelanki, wypuszczając Pole bitwy 1. Ze względu na swój sukces i sukces Call of Duty WW2EA DICE wiedziało, że nadszedł czas, aby podwoić czas i ożywić strzelankę z czasów drugiej wojny światowej.

Dopóki Pole bitwy 1 był właściwie piątym właściwym tytułem Battlefield, uważa się, że EA zdecydowało się na wybór Pole bitwy V dla nowego tytułu ze względu na podwójne znaczenie jako piąty tytuł z głównej linii Battlefield oraz jako słynny znak V for Victory.