Jak stworzyć czat grupowy w Snapchacie?

Szukasz sposobu na udostępnienie zdjęcia na Snapchacie w gronie znajomych? Snapchat ma fantastyczną funkcję, która pozwala użytkownikom bez wysiłku wysyłać treści do wielu przyjaciół i rodziny. Możesz to zrobić, tworząc czat grupowy. Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, dobrze trafiłeś.

Jak stworzyć czat grupowy w Snapchacie?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak utworzyć czat grupowy, bez względu na to, czy jesteś użytkownikiem Androida, czy iPhone'a. A jako bonus dowiedz się, jak dodawać osoby do tej grupy, a także jak je usuwać.

Jak utworzyć grupę na Snapchacie na Androidzie

Jeśli używasz telefonu z Androidem, utworzenie grupy na Snapchacie nie jest takie trudne. W tej sekcji pokażemy Ci kroki, które należy podjąć, abyś mógł zacząć wysyłać fajne zdjęcia swoim znajomym i rodzinie.

Zanim utworzysz grupę, upewnij się, że masz najnowszą wersję Snapchata. Dzieje się tak, ponieważ chcesz mieć wszystkie zabawne funkcje, takie jak możliwość wysyłania SMS-ów i Snapping. Aby upewnić się, że korzystasz z najnowszej wersji Snapchata, wykonaj następujące czynności:

 1. Chwyć telefon i przejdź do „Sklepu Play”.

 2. Kliknij menu w lewej górnej części ekranu.

 3. Wybierz „Moje aplikacje i gry”.

 4. Poszukaj zakładki „Aktualizacje” i kliknij ją.

 5. Znajdź „Snapchat”.

 6. Jeśli są dostępne aktualizacje, obok aplikacji zobaczysz przycisk. Kliknij na to.

Teraz czas na czat grupowy. Wykonaj następujące kroki:

 1. Upewnij się, że telefon jest połączony z Internetem.
 2. Uruchom „Snapchat”.

 3. Stuknij ikonę „Czat” w lewym dolnym rogu ekranu.

 4. Przejdź do ikony „Nowy czat” w prawym górnym rogu ekranu. Wygląda jak bańka słowna z długopisem.

 5. Kliknij „Nowa grupa”.

 6. Wybierz znajomych z poniższej listy.

 7. Kliknij „Czat z grupą”

 8. Po zakończeniu kliknij „Nazwa grupy”, aby utworzyć nazwę grupy, a następnie naciśnij ikonę Enter lub „Gotowe” na klawiaturze.

Komunikacja z grupą znajomych na Snapchacie nigdy nie była łatwiejsza.

Jak utworzyć grupę na Snapchacie na iPhonie

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, możesz się zastanawiać, czy kroki różnią się znacznie niż w przypadku korzystania z Androida. Możesz się zrelaksować, ponieważ tworzenie grupy na Snapchacie przebiega praktycznie według tych samych kroków w różnych systemach operacyjnych. To powiedziawszy, aby utworzyć czat grupowy na Snapchacie na iPhonie, musisz to zrobić:

 1. Otwórz „Snapchat” na swoim iPhonie.
 2. Kliknij ikonę „Czat” w dolnej części ekranu.
 3. Stuknij ikonę „Nowy czat” w prawym górnym rogu ekranu. Znajduje się obok ikony sylwetki z plusem (+).
 4. Wybierz „Nowa grupa”.
 5. Wybierz znajomych, których chcesz dołączyć do grupy. Możesz wybrać z poniższej listy.
 6. Kliknij „Utwórz grupę”.

Notatka: Do czatu grupowego można dodać do 31 osób plus Ciebie.

Snapchat Utwórz czat grupowy

Jak dodać osoby do czatu grupowego

Teraz, po utworzeniu czatu grupowego, nagle zdajesz sobie sprawę, że pominąłeś kilku znajomych. Zastanawiasz się: „Czy muszę utworzyć zupełnie nową grupę, czy mogę dodać ją do istniejącego czatu?” Na szczęście nie ma potrzeby przechodzenia przez proces tworzenia kolejnego czatu grupowego. Oto jak dodać nowych członków do istniejącego czatu:

 1. Otwórz „Snapchata”.

 2. Stuknij ikonę „Czat”, aby znaleźć potrzebny czat grupowy.

 3. Stuknij ikonę profilu czatu grupowego. Otworzy się „Profil grupy”.

 4. Kliknij „+ Dodaj członków”. Wybierz znajomych, których chcesz dodać do grupy.

Notatka: nowi członkowie nie będą mogli zobaczyć starych wiadomości z czatu grupowego. Zaczną widzieć wiadomości, które są tworzone od momentu ich dodania.

Jak usunąć osoby z czatu grupowego

Przydaje się czat grupowy z wieloma znajomymi. Ale czasami musisz usunąć członków z grupy z jakiegokolwiek powodu. Możesz się zastanawiać, czy można je usunąć z grupy. Niestety, gdy ludzie są już w grupie, nie ma możliwości ich usunięcia. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz wypróbować:

Snapchat Jak stworzyć czat grupowy

Utwórz nową grupę

Choć może to zabrzmieć uciążliwie, stworzenie zupełnie nowej grupy to najszybszy sposób na wyeliminowanie określonych osób. Wszyscy pożądani członkowie mogą zostać przeniesieni ze starej grupy i dołączyć do nowego czatu grupowego. Najpierw wszyscy muszą kliknąć menu w starym czacie (znajdującym się w prawym górnym rogu ekranu), a następnie nacisnąć przycisk „Opuść grupę”.

Utwórz nowy czat grupowy, wykonując powyższe kroki, a wybrani członkowie dołączą do tej grupy.

Poproś osobę, aby opuściła grupę

Czasami najlepiej jest poprosić członka, aby sam opuścił grupę. Być może stworzyłeś czat grupowy ze współpracownikami i jedna osoba już z tobą nie pracuje. Możesz po prostu poprosić ich o odejście, jednak zależy to od sytuacji i tego, czy chcesz ich o to poprosić.

Opcje grupy Snapchata

Jak widzisz, tworzenie czatu grupowego na Snapchacie jest stosunkowo proste, niezależnie od tego, czy używasz Androida, czy iPhone'a. Możliwe jest również dodanie większej liczby członków, o ile jest was 32.

Jak ci się podobają te opcje Snapchata? Czy często korzystasz z czatów grupowych, a jeśli tak, to dlaczego? Podziel się swoimi doświadczeniami ze społecznością w sekcji komentarzy poniżej.