Najlepsze routery bezprzewodowe 2019 roku: to najlepszy sprzęt Wi-Fi, jaki można kupić w Wielkiej Brytanii

Skromny router bezprzewodowy to centrum domu połączonego z Internetem. To brama między telefonem, laptopem, konsolą do gier i telewizorem do Internetu i jest to niezwykle ważny element zestawu. Jednak, jak na ironię, dla wielu ludzi jest to jedyny produkt, który woleliby zignorować; czarna skrzynka, która stoi w kącie i ma działać bez interwencji i zamieszania, mimo że wielu w ogóle nie wydało na nią pieniędzy.

Najlepsze routery bezprzewodowe 2019 roku: to najlepszy sprzęt Wi-Fi, jaki można kupić w Wielkiej Brytanii

Jednak wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na domowe Wi-Fi ignorowanie starego, wolnego routera po prostu nie wchodzi w grę. Jeśli chcesz na przykład przesyłać strumieniowo telewizję 4K w całym domu lub dźwięk o wysokiej rozdzielczości, potrzebujesz szybkiego i niezawodnego połączenia bezprzewodowego. Wraz ze wzrostem liczby inteligentnych urządzeń domowych routery muszą radzić sobie z większą liczbą jednocześnie podłączonych urządzeń niż kiedykolwiek wcześniej.

Dobrą wiadomością jest to, że świat routerów Wi-Fi i bezprzewodowych stale się rozwija, a na rynku jest obecnie mnóstwo szybkich i łatwych w użyciu routerów. Ale jak wybrać najlepszy router bezprzewodowy do swoich potrzeb? Czy najlepszy router bezprzewodowy do połączeń ADSL i światłowodowych jest taki sam, jak najlepszy router bezprzewodowy dla klientów korzystających z telewizji kablowej? Cóż, nie zastanawiaj się dłużej – nasz przewodnik po najlepszych routerach bezprzewodowych 2019 jest tutaj, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

Najlepsze routery bezprzewodowe 2019 roku: wybór routera bezprzewodowego

Wybór najlepszego routera bezprzewodowego zależy od wielu czynników, z których najważniejszym jest rodzaj posiadanego połączenia internetowego. Będzie to również decydować o tym, czy możesz całkowicie zrezygnować z modelu dostarczonego przez dostawcę usług internetowych, czy też będziesz musiał go używać obok nowego.

Zobacz powiązaną recenzję Netgear Orbi: Odpowiedź na martwe punkty Wi-Fi Recenzja BT Smart Hub: Po prostu najlepszy router dostarczony przez ISP wokół Recenzja D-Link DIR-890L: Router z najwyższymi prędkościami bezprzewodowymi Recenzja Asus RT-AC3200: Jest szybki, bardzo szybki przegląd Synology RT1900ac: Synology wnosi swoją wiedzę z zakresu NAS do routerów

Klienci ADSL mają największy wybór, ponieważ ADSL jest najczęściej obsługiwanym połączeniem wśród producentów routerów w Wielkiej Brytanii. Najpierw sprawdź, czy Twój dostawca z przyjemnością udostępni Twoje dane logowania do usługodawcy internetowego (na przykład Sky odmówi); jeśli tak, powinieneś być w stanie wymienić stary router na nowy, mocniejszy bez zbytniego zamieszania.

Zanim jednak podejmiesz decyzję, musisz zdać sobie sprawę z kilku rzeczy. Po pierwsze, nie wszystkie routery ADSL obsługują również VDSL dla szerokopasmowych połączeń światłowodowych, co jest szczególnie powszechne wśród tańszych modeli. Jeśli kupisz jedno z tych urządzeń, nie będziesz w stanie podłączyć go bezpośrednio do gniazda telefonicznego i będziesz musiał połączyć je szeregowo z oryginalnym routerem, co nie jest idealne. Jednak obsługa VDSL szybko rośnie, więc z odpowiednim routerem będziesz w stanie całkowicie zastąpić istniejący zestaw.

Połączenia kablowe, takie jak Virgin Media, są najmniej obsługiwane przez routery innych firm, co oznacza, że ​​prawie na pewno będziesz musiał korzystać z istniejącego routera w połączeniu z każdym nowym zakupionym modelem. Dobrą wiadomością jest to, że zrobienie tego jest łatwe. Router dostarczany przez ISP firmy Virgin Media można łatwo przełączyć w tryb modemu, co ułatwia podłączenie zamiennika.

W takim przypadku musisz poszukać routera, który ma BLADY Port. Jest ich mnóstwo i wydają się być również tańsze niż odpowiedniki ADSL/VDSL, więc wybór jest dość szeroki.

Trzecia opcja, stosunkowo niedawna w kręgach bezprzewodowych, polega na wybraniu a sieć mesh zestaw. Zwykle łączą się one kablem z tyłu istniejącego routera bezprzewodowego i zwiększają zasięg, szybkość i niezawodność sieci bezprzewodowej, odbijając ją wokół wielu „węzłów” sieci, które rozmieszczasz w domu.

Sposób działania urządzeń sieciowych typu mesh różni się w zależności od producenta i zazwyczaj jest dość drogi, ale efekt jest taki sam. Otrzymasz znacznie silniejszą, bardziej niezawodną sieć bezprzewodową o większym zasięgu niż prosty system z jednym routerem.

Zrozumienie liczb

Niezależnie od tego, jaki rodzaj systemu bezprzewodowego wybierzesz, powinieneś zawsze wybieraj produkt, który obsługuje najnowszy standard bezprzewodowy 802.11ac. Wszystkie takie routery są dwuzakresowe i mogą działać z większą prędkością niż podstawowe routery 802.11n, a większość laptopów, tabletów i telefonów obsługuje teraz również ten standard.

Należy jednak pamiętać, że liczby używane przez producentów do sprzedaży zgodnych routerów mogą być nieco mylące i mylące. Router AC1900 w rzeczywistości nie zapewnia prędkości przesyłania danych 1900 Mb/s; liczba ta jest w rzeczywistości sumą maksymalnych prędkości znamionowych w połączeniu 802.11n i 802.11ac.

W przypadku połączeń kablowych może być konieczne użycie istniejącego urządzenia w połączeniu z dowolnym routerem, który kupisz

Nawet wtedy najlepsza prędkość, jaką możesz osiągnąć, będzie dodatkowo ograniczona przez najszybszą prędkość, jaką mogą osiągnąć podłączone urządzenia, a co ważniejsze, liczba posiadanych anten.

Jeśli na przykład sprzęt Wi-Fi twojego laptopa obsługuje 2×2 MIMO i masz router 3×3 MIMO o wartości AC1900, najszybsza maksymalna prędkość, z jaką się łączy, to 867 Mb/s.

To jest ponieważ router 3×3 MIMO AC1900 zapewnia połączenia sieciowe 802.11n z szybkością do 600 Mb/s oraz połączenia 5 GHz 802.11ac z szybkością do 1300 Mb/s. A ponieważ potrzebujesz laptopa obsługującego technologię 3×3 MIMO, aby uzyskać pełne 1300 Mb/s, maksymalne prędkości dla urządzeń 2×2 MIMO są ograniczone do 867 Mb/s. Poniższa tabela powinna to wyjaśnić:

Maksymalna przepustowość
„Ocena routera”802.11ac; Urządzenia 1×1 MIMO802.11ac; 2×2 urządzenia MIMO802.11ac; Urządzenia 3×3 MIMOUrządzenia 802.11n
AC1900433 Mb/s 867 Mb/s 1300 Mb/s600Mbit/s
AC1350433 Mb/s867 Mb/s867 Mb/s400 Mb/s
AC1200433 Mb/s867 Mb/s867 Mb/s300 Mb/s

Nawet w idealnych okolicznościach nie zobaczysz, że szybkość przesyłania plików osiągnie teoretyczną maksymalną prędkość Wi-Fi routera dzięki protokołom sieciowym, wąskim gardłom i innym obciążeniom. Jednak przy odpowiednim zestawie powinieneś być w stanie zbliżyć się do wydajności podobnej do przewodowego połączenia Gigabit Ethernet. Warto zauważyć, że korzystanie z wielu urządzeń jednocześnie spowoduje podział dostępnej przepustowości, chyba że używasz routera Wave 2 z funkcją Multi-User MIMO (MU-MIMO).

Pamiętaj również, że modernizacja routera nie zagwarantuje najszybszych możliwych prędkości bezprzewodowych: będziesz także musiał zainwestować w dodatkowy zestaw sieciowy do swojego komputera lub laptopa, jeśli nie obsługują one standardu 802.11ac.

Najlepsze routery bezprzewodowe 2019 roku: Recenzje

1. Google Wi-Fi

Cena w czasie testu: 325 funtów za potrójne opakowanie; 118 GBP za jednostkę – Ocena: 5/5, Zalecane

google-wifi-z-nagrodą-logo-alphr

Przez długi czas najskuteczniejszym sposobem na poprawę zasięgu i niezawodności domowej sieci bezprzewodowej było zainwestowanie pieniędzy w porządny router. Pojawienie się wielu nowych systemów „siatkowych Wi-Fi” w ostatnim czasie oznacza jednak, że istnieje nowszy, lepszy sposób.

Systemy Mesh Wi-Fi są dodatkiem do istniejącego routera i rozszerzają sygnał bezprzewodowy, odbijając go wokół serii mini routerów bezprzewodowych, instalowanych w regularnych odstępach czasu w całym domu. Google Wifi to najlepsze, z jakich korzystaliśmy do tej pory – być może nie najszybsze ani najtańsze, ale z łatwością najmądrzejszy i najprostszy w konfiguracji i utrzymaniu.

W szczególności aplikacja jest genialna, umożliwiając łatwe konfigurowanie sieci dla gości i kontroli rodzicielskiej, ale to, co najbardziej lubimy w Google Wifi, to to, że dostosowuje się do otoczenia, monitorując fale radiowe i przełączając się bezprzewodowo. kanałów, gdy wykryje zatory i zakłócenia. Przeczytaj nasze Recenzja Google Wi-Fi tutaj

Kup teraz Google Wifi – potrójny pakiet od Amazon | Kup teraz Google Wifi – pojedyncze urządzenie od Amazon

2. TP-Link Archer VR2800

Cena przy przeglądzie: 170 GBP z VAT – Ocena: 5/5, Zalecana

tp-link_archer_vr2800_1_of_3

TP-Link Archer VR2800 udowadnia, że ​​nie musisz wydawać pieniędzy, aby uzyskać najwyższej klasy router bezprzewodowy, który jest pełen funkcji. Ten router obsługuje wszystkie najnowsze standardy bezprzewodowe i najszybsze prędkości AC2800, a także prędkość 2167 Mb/s powyżej 5 GHz i 600 Mb/s powyżej 2,4 GHz.

W rezultacie działa znakomicie, a także jest wyjątkowo elastyczny, zarówno z połączeniami VDSL2/ADSL2+, jak i dedykowanym portem Ethernet WAN do podłączania zewnętrznych modemów. Działa nawet z ofertami szerokopasmowego łącza ADSL i światłowodowego Sky, czego nie może pochwalić się każdy router DSL.

Dodaj szereg prostych, ale potężnych funkcji, w tym skuteczną kontrolę rodzicielską i użyteczną, skuteczną aplikację mobilną, a otrzymasz router do łamania zabezpieczeń w bardzo kuszącej cenie. Jeśli chcesz wymienić swój obecny router bezprzewodowy, możesz zrobić o wiele gorzej.

3. TP-Link Deco M5

Cena w czasie testu: 180 GBP z VAT za potrójne opakowanie – Ocena: 5/5 Zalecane

tp_link_mesh_network_1

Sieć mesh to kierunek, w którym obecnie zmierza branża routerów bezprzewodowych, a najnowszą firmą, która wskoczyła na pokład, jest TP-Link. Jego system Deco M5 zapewnia trzy węzły satelitarne w tej samej cenie, co dwa, które otrzymujesz z Google Wifi, a także kilka dodatkowych funkcji: ochrona antywirusowa sieci przez trzy lata oraz kompleksowa kontrola rodzicielska oparta na kategoriach.

Technicznie rzecz biorąc, Deco pasuje również do Google Wifi. Każdy węzeł jest wyposażony w parę portów Gigabit Ethernet i obsługuje prędkość bezprzewodową do 867 Mb/s, a dzięki obecności Bluetooth i doskonałej aplikacji mobilnej konfiguracja tego wszystkiego jest bardzo prosta. Jedynym słabym punktem, który znaleźliśmy, było to, że w naszych testach prędkość była nieco wolniejsza z bliskiej odległości niż w przypadku Google Wifi.

Mimo to za 180 funtów nie można narzekać. Może być droższy niż Wi-Fi w całym domu BT i taka sama cena jak Google Wifi, ale zyskujesz więcej funkcji niż oba i zasięg sieci bezprzewodowej, który jest co najmniej tak dobry. To fantastyczny sposób na rozszerzenie domowej sieci bezprzewodowej.

4. D-Link EXO AC2600

Cena w czasie testu: £99 z VAT – Ocena: 4/5

best_wireless_routers_d-link_exo_ac2600

D-Link EXO AC2600 zaznacza wszystkie właściwe pola za mniej niż 100 funtów; może nie być najszybszym routerem lub być wyposażony w funkcje, które widzimy w konkurencyjnych modelach, ale jest tani, ma świetny design i doskonałą łączność przewodową. AC2600 to router dwuzakresowy, który zapewnia niezawodny zasięg dzięki czterem antenom i pełnej obsłudze standardu 802.11ac. Z tyłu znajdują się złącza USB 2 i USB 3 do udostępniania zewnętrznych sterowników i czterech portów Gigabyte Ethernet.

Jeśli zbyt długo znosiłeś podejrzane połączenie Wi-Fi z przestarzałego routera, wskażemy Ci bezproblemowy model D-Link. To z pewnością przyspieszy sprawę.

5. Netgear Nighthawk X10

Cena w czasie przeglądu: 349 GBP z VAT – Ocena: 4/5

netgear_nighthawk_x10_review_4

Gama routerów Nighthawk firmy Netgear była od dawna ulubieńcem firmy Alphr, ale w tym roku firma naprawdę przeszła samą siebie dzięki Nighthawk X10. Jest to najdroższy samodzielny router, jaki kiedykolwiek testowaliśmy i prawdopodobnie także największy. To absolutna bestia.

Więc co otrzymujesz za swoje pieniądze? Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że X10 nie ma wbudowanego modemu ADSL/VDSL, co jest rozczarowujące pod względem ceny. Ale w przeciwnym razie jest to router z większą liczbą funkcji i mocy, niż kiedykolwiek mógłbyś chcieć. Posiada sześć portów Gigabit Ethernet i najnowszą technologię poczwórnego strumienia 802.11ac Wi-Fi, może obsługiwać Plex Server natywnie z dowolnego podłączonego dysku twardego lub pendrive'a USB i jest to najszybszy i najmocniejszy router bezprzewodowy, jaki kiedykolwiek testowaliśmy .

6. Asus RT-AC3200

Cena w czasie przeglądu: 230 GBP z VAT – Ocena: 4/5, Polecana

Asus RT-AC3200

To trochę potężna bestia, a cena jest wysoka, ale router Asusa o najwyższym zasięgu wypadł znakomicie w naszych testach. Jego trójzakresowa łączność bezprzewodowa pozwala wielu użytkownikom uzyskać maksymalną wydajność sieci i chociaż prędkość USB nie jest najlepsza, jest to dobry zakup dla maniaków prędkości. Przeczytaj naszą recenzję Asus RT-AC3200 tutaj

7. Inteligentne centrum BT

Cena: Od 50 £ – Ocena: 5/5

Obraz ołowiu BT Smart Hub

Zwykle nie uwzględniamy urządzenia dostarczonego przez ISP w naszych najlepszych zestawieniach routerów, ale najnowszy Smart Hub BT jest wystarczająco dobry, aby żyć z najlepszymi. Posiada łącznie siedem anten wewnętrznych, umożliwiających łączność bezprzewodową 4×4 MIMO 802.11ac w paśmie 5 GHz i 3×3 MIMO w paśmie 2,4 GHz.

Oznacza to najwyższą teoretyczną prędkość wynoszącą odpowiednio 1700 Mb/s i 450 Mb/s – duża poprawa w porównaniu z maks. 1300 Mb/s i 300 Mb/s w poprzednim Home Hub. Co najważniejsze, najnowsze Wi-Fi BT działa znakomicie, zapewniając dużą szybkość i stabilność w częściach mojego domu, z którymi wiele routerów ma problem z zapewnieniem jakiegokolwiek połączenia.

Podobnie jak w przypadku większości routerów ISP, nie jest on pełen funkcji, ale nowi i obecni klienci BT są zobowiązani do rozważenia aktualizacji do najnowszego routera BT. To krakers. Przeczytaj pełną recenzję BT Smart Hub tutaj

8. Netgear Orbi

Cena w czasie testu: £400 – Ocena 4/5

Netgear Orbi - oba moduły

Sposób działania domowych sieci Wi-Fi nie zmienił się od lat, ale w 2017 r. wszystko się zmieni dzięki fali nowych produktów, które mają na celu okrycie Twojego domu silnym dobrodziejstwem Wi-Fi, prawie eliminując martwe punkty. Widzieliśmy, że Sky Q oferuje coś podobnego do tego w zeszłym roku dzięki swojemu pseudo-sieciowemu systemowi telewizyjnemu, ale Orbi firmy Netgear podnosi go na wyższy poziom.

Ten elegancki system wykorzystuje dwa połączone routery trójpasmowe, jeden podłączony do wejścia ADSL, a drugi umieszczony w centrum domu, aby rozprowadzić sieć tak, aby wszędzie był silny sygnał. Działa również dobrze i jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Jedynym minusem jest to, że za 400 funtów jest bardzo, bardzo drogi. Jest to jednak przyszłość łączności bezprzewodowej, więc spodziewaj się, że więcej takich systemów pojawi się w 2017 roku. Przeczytaj pełną recenzję Netgear Orbi tutaj