Jak edytować strony internetowe przed ich wydrukowaniem?

Większość stron internetowych zawiera reklamy, obrazy, filmy i wiele innych, których nie trzeba umieszczać na wydruku. Jeśli więc naprawdę interesuje Cię tylko wydrukowanie części tekstu ze strony, wszystkie dodatkowe elementy strony mogą marnować dużo atramentu. Co więcej, im więcej jest drukowanych, dodatkowe elementy strony mogą również marnować dodatkowy papier. Jednak dzięki kilku rozszerzeniom możesz usunąć elementy ze strony przed wydrukowaniem w Google Chrome, Firefox, Opera, Safari i Internet Explorer.

Jak edytować strony internetowe przed ich wydrukowaniem?

Edycja strony za pomocą edycji wydruku

Po pierwsze, możesz usunąć elementy strony ze strony za pomocą rozszerzenia Print Edit dla przeglądarki Firefox i Google Chrome. To jest strona Print Edit w Google Chrome, a użytkownicy Firefoksa mogą ją tutaj dodać do swoich przeglądarek. Następnie otwórz w przeglądarce stronę do wydrukowania i naciśnij Drukuj Edycja na pasku narzędzi, aby otworzyć poniższe opcje edycji.

drukuj edytuj

Następnie naciśnij Edytować na pasku narzędzi, dzięki czemu możesz wybrać elementy na stronie do usunięcia. Gdy klikniesz element na stronie, będzie on zawierał czerwoną ramkę, aby podświetlić jego wybór, jak pokazano poniżej. Kliknij Odznacz aby cofnąć wszystkie wybrane elementy strony.

drukuj edytuj2

Teraz naciśnij Kasować na pasku narzędzi, aby usunąć wszystkie elementy wybrane do usunięcia ze strony, jak pokazano poniżej. Zawsze możesz nacisnąć Cofnij przycisk, aby przywrócić usunięty element. Ewentualnie naciśnij Cofnij wszystko przycisk, aby przywrócić wszystkie usunięte obrazy, tekst, filmy itp.

drukuj edytuj3

W razie potrzeby możesz również dodać dodatkowy tekst do strony. Najpierw wybierz element na stronie, aby zaznaczyć, gdzie umieścić tekst. Następnie naciśnij Tekst przycisk, aby otworzyć pole tekstowe. Wpisz tekst w tym polu i naciśnij Zastosować oraz ok przyciski, aby dodać go do strony, jak pokazano bezpośrednio poniżej.

drukuj edytuj4

Po zakończeniu edycji strony kliknij Zapowiedź opcja. To otwiera podgląd wydruku edytowanej strony, jak poniżej. Następnie możesz wybrać kilka dodatkowych opcji drukowania w kolorze i układzie po lewej stronie. Kliknij Więcej ustawień aby rozwinąć opcje na lewym pasku bocznym. wciśnij Wydrukować przycisk, aby wydrukować stronę.

drukuj edycję5

Drukuj lub PDF z CleanPrint

Drukuj lub PDF z CleanPrint to kolejne rozszerzenie, w którym możesz edytować strony przed ich wydrukowaniem. Jest to rozszerzenie do przeglądarek Google Chrome, Firefox, Safari i Internet Explorer, które nadal jest zawarte w systemie Windows 10. Otwórz tę stronę, aby dodać CleanPrint do jednej z tych przeglądarek. Wtedy znajdziesz Drukuj lub PDF z CleanPrint na pasku narzędzi przeglądarki.

Otwórz stronę do edycji z rozszerzeniem i kliknij przycisk CleanPrint na pasku narzędzi. Spowoduje to otwarcie podglądu strony z usuniętymi obrazami, jak pokazano poniżej. Tak więc rozszerzenie automatycznie usuwa wiele elementów strony.

drukuj edytuj6

Jeśli są jakieś obrazy lub inne usunięte elementy, które musisz uwzględnić na drukowanej stronie, naciśnij Pokaż więcej przycisk po lewej stronie. Spowoduje to wyświetlenie strony z usuniętymi elementami. Teraz możesz przywrócić usunięty element na stronie, klikając go tam. wciśnij Pokaż mniej aby powrócić do pierwotnego okna edycji, które nie będzie zawierało wybranych przywracanych elementów.

Możesz usunąć inne elementy, które nie zostały automatycznie usunięte, przesuwając do nich kursor x. To podświetli blok tekstu lub inny element, jak pokazano bezpośrednio poniżej. Następnie możesz kliknąć, aby usunąć element ze strony.

edycja wydruku7

W górnej części okna edycji znajduje się szacunkowa liczba wydrukowanych stron. To pokazuje, ile papieru będzie potrzebować wydruk. Aby zmniejszyć tę liczbę, naciśnij Zmniejsz rozmiar czcionki, aby zużywać mniej papieru przycisk. Dzięki temu zaoszczędzisz zarówno papier, jak i atrament podczas drukowania strony.

edycja wydruku8

Mniej atramentu to kolejna przydatna opcja zawarta w rozszerzeniu. wciśnij mniej atramentu przycisk, aby skutecznie przekonwertować stronę na czarno-białą. Kolorowe obrazy na stronach stają się czarno-białe, aby zachować atrament.

Po zakończeniu edycji możesz kliknąć Wydrukuj dokument przycisk, aby otworzyć okno drukowania przeglądarki. Spowoduje to wyświetlenie podglądu edytowanej strony. Możesz stamtąd wybrać kilka dodatkowych opcji drukowania.

Printliminator

Do Opery nie można dodać funkcji Print lub PDF za pomocą CleanPrint lub Print Edit. Jednak Printliminator to jedno rozszerzenie edycji wydruku dostępne zarówno dla Opery, jak i Google Chrome. To jest strona rozszerzenia w witrynie dodatku Opera, z której możesz dodać ją do tej przeglądarki. Po zainstalowaniu znajdziesz przycisk Printliminator na pasku narzędzi, jak poniżej.

edycja wydruku9

Printliminator może wydawać się bardziej podstawowym rozszerzeniem w porównaniu z niektórymi innymi alternatywami, ale jest skutecznym narzędziem do usuwania elementów strony. Po kliknięciu przycisku rozszerzenia na pasku narzędzi możesz wybrać elementy strony, takie jak obrazy, bloki tekstu i filmy, przesuwając nad nimi kursor. Czerwone prostokąty podświetlają wybór, jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu.

drukuj edytuj10

Następnie wystarczy kliknąć myszą, aby usunąć wybrany element strony. Alternatywnie możesz szybciej usunąć wszystkie grafiki ze strony, naciskając przycisk paska narzędzi rozszerzenia, aby otworzyć opcje pokazane poniżej. Następnie naciśnij USUŃ GRAFIKĘ przycisk, aby usunąć wszystkie obrazy ze strony.

drukuj edytuj11

To rozszerzenie ma kilka skrótów klawiszowych, które możesz nacisnąć. Kliknij przycisk Printliminator na pasku narzędzi i wybierz Wyświetl polecenia klawiaturowe aby rozwinąć listę skrótów klawiaturowych, jak pokazano poniżej. Możesz rozszerzać i zmniejszać rozmiary czcionek za pomocą dwóch wymienionych tam skrótów klawiszowych. Naciśnij klawisze Alt i +, aby rozwinąć tekst, a klawisze Alt i – zmniejszają rozmiary czcionek po kliknięciu przycisku rozszerzenia na pasku narzędzi.

drukuj edytuj12

Po edycji strony naciśnij przycisk paska narzędzi rozszerzenia i wybierz WYŚLIJ DO WYDRUKU aby otworzyć podgląd wydruku i wydrukować go. Pamiętaj, że domyślne opcje drukowania Opery obejmują: Grafika w tle ustawienie, za pomocą którego można usunąć niektóre obrazy strony przed drukowaniem. Ponadto możesz również przełączyć stronę na czarno-białą, wybierając menu rozwijane Kolor.

Są to trzy rozszerzenia, za pomocą których możesz usuwać tekst, obrazy i filmy ze stron. W związku z tym możesz przyciąć te strony do rozmiaru, aby zawierały tylko podstawową treść. Dzięki temu zaoszczędzisz zarówno atrament, jak i papier, a oszczędzanie papieru oznacza, że ​​oszczędzasz także drzewa!