Według nauki najlepszą postacią Mario Kart jest Wario w gokartach Gold Standard z rolkami

Nie jestem płaskoziemcą, ale czasami nauka po prostu się myli. Według „nauki” Wario jest najlepszy Mario kart postać, którą możesz grać jak w Mario Kart 8 . Wstaw emotikon twarzy z przewracającymi oczami. Najwyraźniej ci faceci nic nie wiedzą – Metal Mario w bolidzie F1 i rolkach to jedyny wybór dla zwycięzców.

Ale na razie dajmy nauce korzyść z wątpliwości. Jeden z analityków danych z Civis Analytics, Henry Hinnefeld, wyraźnie ma pretensje do tego, że nikt nie wybiera Wario do gry. W imię badań postanowił udowodnić, dlaczego jego wybór jest najlepszy z najlepszych.

Przynajmniej tak sobie wyobrażam, że poszło. Realistycznie rzecz biorąc, nie mam pojęcia. Po prostu nie zgadzam się z Wario.

W każdym razie Hinnefeld wykorzystał swój intelekt i wiedzę na temat modelowania danych, aby odpowiedzieć na odwieczne pytanie, kto jest najlepszy Mario kart charakter tam. „Jedną rzeczą, która zawsze irytowała naszą małą grupę niedoszłych speedsterów, było pytanie, która postać jest najlepsza” – napisał Średni . „Niektórzy przysięgali na zgrabnego Yoshi; inni twierdzili, że duży, ciężki Bowser to najlepsza opcja.

CZYTAJ DALEJ: Pojawia się gra Mario Kart na urządzenia mobilne

Hinnefeld zwrócił się do wydajności Pareto, aby ustalić, kto jest najlepszy Mario kart postać. Wydajność Pareto sprowadza się do alokacji zasobów tak, aby żadna pojedyncza cecha nie była lepsza ani gorsza od innej. Zasadniczo najbardziej „wydajna” postać to taka, która zwiększa ich wydajność, jednocześnie ograniczając słabości.

„Koncepcja wydajności Pareto dotyczy sytuacji, w której istnieje skończona pula zasobów i wiele konkurencyjnych wyników, które zależą od tego, jak te zasoby są alokowane”, pisze Hinnefeld.

„Alokacje „efektywne w sensie Pareto” to takie, w których nie można poprawić jednego wyniku bez pogorszenia innego”.

Chociaż chciałbym pokłócić się z Hinnefeldem o jego badania, nikt nie zabiera mi mojego Metalowego Mario – bez wątpienia zagłębił się w tę sprawę. Zamiast patrzeć tylko na cechy postaci, wziął pod uwagę wszystkie kombinacje dostępne dla postaci, gokartów i opon.

Ponieważ wielu z Mario kart Postacie i części kartingowe mają te same cechy, Hinnefeld musiał spojrzeć tylko na siedem postaci, sześć gokartów i siedem opon, aby pokryć wszystkie odmiany wyścigówki. Nawet z tą skróconą listą wciąż istnieje 149 760 możliwych kombinacji gokarta, koła i kierowcy, które możesz wybrać. Z tej ogromnej oferty tylko 15 z nich oferuje naprawdę optymalne konfiguracje.

Hinnefeld uważa, że ​​„chyba że grasz all-in na przyspieszenie”, ciężki charakter jest właściwym punktem wyjścia. „Dwie najcięższe klasy postaci (Wario i Donkey Kong) stanowią 11/15 optymalnych konfiguracji Pareto.

CZYTAJ DALEJ: Call of Duty może zaszkodzić Twojemu mózgowi, ale Super Mario jest dla Ciebie zdrowy

best_mario_kart_character_-_mk8d_

„Ciężkie postacie są bardziej wszechstronne niż lekkie postacie. Podczas gdy możliwe konfiguracje Wario mogą osiągnąć około 77% maksymalnego przyspieszenia, Baby Mario może osiągnąć tylko 50% maksymalnej prędkości.”

Pomimo mojej miłości do Metal Mario – i mojej zdolności do kierowania każdym razem z nim (nie @me) – wydaje się, że zarówno Metal Mario, jak i Pink Gold Peach są jedynymi postaciami z zerowymi konfiguracjami na granicy Pareto.

Oczywiście nauka o danych może zaprowadzić cię tylko tak daleko. Twoja optymalna konfiguracja Wario w gokartach Gold Standard z rolkami może być z naukowego punktu widzenia najlepszym wyborem, ale nadal możesz zostać pokonany przez Yoshiego na rowerze, jeśli nie wiesz, co robisz.

Tak więc, chociaż możesz czerpać pociechę z faktu, że Wario może być obiektywnie najlepszy, nie zamierzam zamienić mojego Metal Mario na świat. Pieprzyć się, nauka.