Jak stworzyć ankietę na Instagramie

Sieci społecznościowe zawsze próbują wymyślić nowe sposoby na zaangażowanie Cię i powstrzymanie Cię przed przejściem na konkurencję. Snapchat ma Snap Mapy, Twitter właśnie zwiększył limit znaków dla niektórych użytkowników, a Instagram niedawno wprowadził ankiety. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej i jak stworzyć ankietę na Instagramie, ten poradnik jest dla Ciebie.

Jak stworzyć ankietę na Instagramie

Sondaże na Instagramie: czym one są?

Ankiety na Instagramie działają wewnątrz historii, aby stworzyć kolejny poziom interaktywności. Możesz dodać naklejkę z ankietą do relacji na Instagramie, aby zadać pytanie i uzyskać opinię. Naklejka pokaże Ci wyniki ankiety w czasie rzeczywistym, gdy Twoi znajomi będą głosować i może w prosty sposób uzyskać potwierdzenie, porady lub informacje zwrotne zgodnie z wymaganiami.

Pracują zarówno dla ankietera, jak i dla respondentów, utrzymując wszystko w obrębie historii. Zamiast wychodzić do wiadomości bezpośredniej, możesz odpowiedzieć na ankietę w historii i nigdy nie musisz wychodzić. Oczekuj, że firmy podejmą się tego w wielkim stylu. Wszystko, co zwiększa zaangażowanie między marką a jej fanami, zostanie wypłukane do sucha, zanim wszyscy się tym zmęczymy.

Tworzenie ankiety na Instagramie

Tworzenie ankiety na Instagramie jest bardzo proste. Wystarczy zrobić zdjęcie, dodać naklejkę z ankietą, dodać pytanie i opublikować.

  1. Otwórz aplikację Instagram i zrób zdjęcie. Jeśli wolisz, użyj istniejącego obrazu. Coś, co umieszcza kontekst w Twojej ankiecie, aby uniknąć nieporozumień.

  2. Dodaj dowolne filtry lub tekst i pamiętaj, aby zostawić miejsce na naklejkę z ankietą.

  3. Wybierz ikonę naklejki z aplikacji i wybierz naklejkę ankiety.

  4. Zobaczysz stronę Tak i Nie z „Zadaj pytanie…”. Wpisz pytanie w polu tekstowym.

  5. Wybierz pola Tak i Nie, aby edytować odpowiedź. Będzie to musiało być dostosowane do pytania, które zadajesz.

  6. Wybierz „Gotowe”, aby zakończyć edycję i umieść naklejkę z ankietą w wybranym miejscu na obrazie.

  7. Udostępnij post z historią tak, jak zwykle.

Po opublikowaniu każdy, kto zobaczy post, otrzyma wyskakujące powiadomienie, że jest ankieta i będzie mógł odpowiedzieć. Następnie mogą dokonać wyboru w zależności od odpowiedzi dodanych w kroku 5 powyżej.

Powiadomienia i statystyki

Gdy ludzie odpowiedzą na Twoją ankietę, Instagram powiadomi Cię za pomocą powiadomień push. Stanie się tak za każdym razem, gdy ktoś zagłosuje. Jeśli spodziewasz się, że wiele osób odpowie, możesz je wyłączyć. Możesz przejść do swojego posta z historią, aby zobaczyć wyniki, jeśli to działa lepiej.

Aby uzyskać dostęp do statystyk, po prostu otwórz swój post z historią i przesuń palcem w górę, aby uzyskać dostęp do analiz. Zobaczysz listę osób, które odpowiedziały i ile osób zagłosowało w obie strony. Jeśli wybierzesz ikonę oka, aby wyświetlić szczegółowe statystyki, możesz również zobaczyć, kto głosował w jaki sposób.

Sondaże na Instagramie będą aktywne tak długo, jak będzie żywa historia, czyli 24 godziny. Statystyki są dostępne tylko w tym czasie i zostaną usunięte po usunięciu historii. Nie są przechowywane żadne długoterminowe zapisy, więc upewnij się, że sprawdziłeś wyniki swojej ankiety, zanim historia wygaśnie.

Zawijanie

Korzystanie z ankiet na Instagramie to fajny sposób na uzyskanie opinii na różne tematy. Większość z nich może być przyziemna lub niepoważna, ale niektóre mogą być również bardziej pomysłowe i przydatne dla twórców treści.

Widziałeś już jakieś ciekawe ankiety na Instagramie? Sprytne sformułowanie? Ciekawe wybory? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!