Jak usunąć kopie zapasowe i migawki Time Machine?

Time Machine jest po to, by cię ratować, jeśli dojdzie do katastrofy. Załóżmy, że musisz usunąć dysk rozruchowy i ponownie zainstalować system macOS od zera. W takim przypadku kopie zapasowe Time Machine pozwalają zachować wszystkie dane i pliki tak, jakby nic się nie stało.

Jak usunąć kopie zapasowe i migawki Time Machine?

Jeśli pilnie wykonujesz kopie zapasowe, stare pliki kopii zapasowych mogą szybko gromadzić się na dysku zewnętrznym lub sieciowym. Istnieje kilka metod usuwania starych plików kopii zapasowych i uzyskania dodatkowego miejsca. Jeśli próbujesz usunąć kopie zapasowe Time Machine z Kosza, proste polecenie Terminal załatwia sprawę!

Poniższe sekcje zawierają krótki przewodnik po tym, jak wykorzystać wszystkie metody usuwania Time Machine.

Usuwanie kopii zapasowych Time Machine

Możesz usunąć stare kopie zapasowe za pomocą Time Machine lub Findera. Oczywiście obie metody wymagają połączenia z dyskiem zewnętrznym/sieciowym, a poniższe wyjaśnienia zakładają, że jesteś podłączony.

Usuń stare kopie zapasowe za pomocą Znalazca

 1. Uruchomić Znalazca i wybierz lokalizację zawierającą kopie zapasowe Time Machine.

 2. Przejdź do „Backups.backupdb” folder, aby zlokalizować stare pliki. Domyślnie są sortowane od najstarszego do najnowszego.

 3. Wybierz ten, który chcesz usunąć i naciśnij „polecenie + kliknięcie gładzika” lub użyj stukania dwoma palcami aby uzyskać dostęp do wyskakującego okna z większą liczbą czynności.

 4. Teraz kliknij "Przenieść do kosza" aby usunąć pliki.

 5. Najedź na Ikona kosza na śmieci w Twoim Dok, a następnie wykonaj dotknij dwoma palcami albo użyj „sterowanie + kliknięcie gładzika” by przywołać opcje. Wybierać "Opróżnić kosz" aby trwale usunąć stare kopie zapasowe, aby zniknęły na dobre. Możesz także wybrać "Otwarty" aby usunąć pojedyncze pliki, jeśli chcesz zachować inne elementy w koszu.

Usuwanie Kopie zapasowe Time Machine w aplikacji

 • Kliknij lub naciśnij ikonę Time Machine na pasku menu i przeglądaj pliki kopii zapasowej, aby znaleźć ten, który chcesz usunąć.

 • Wybierz jeden lub wszystkie stare pliki w tej kopii zapasowej i kliknij ikonę koła zębatego na pasku menu, aby wyświetlić rozwijane okno. Wybierz „Usuń kopię zapasową…” i gotowe.

Używanie terminala do usuwania kopii zapasowych Time Machine

Niektórzy użytkownicy mogą napotkać problemy podczas usuwania kopii zapasowych z Kosza. Aby obejść ten problem, możesz użyć prostego polecenia terminala.

 1. Uderzyć „polecenie + spacja” na klawiaturze, a następnie wpisz „ter” bez cytatów. naciskać "Wchodzić" lub Wybierz „Terminal.aplikacja” z wyników wyszukiwania, aby uruchomić Terminal.

 2. Rodzaj "sudo rm -rf ~/.Kosz/” bez cytatóww linii poleceń i naciśnij "Wchodzić" by go wykonać.

 3. W oknie pojawi się monit o wprowadzenie hasła administratora. Wpisz go i naciśnij „Enter”, aby potwierdzić. Jeśli to zadziała, zobaczysz nowy wiersz do wprowadzania poleceń.

UWAGA: Jeśli powyższa opcja wiersza poleceń nie powiedzie się z „Operacja niedozwolona”, musisz dać terminalowi „Pełny dostęp do dysku”.

To polecenie ma na celu całkowite opróżnienie kosza przez użytkownika root; dlatego wymaga uprawnień administracyjnych.

Usuń kopie zapasowe Time Machine

Nie zapomnij zresetować opcji "Pełny dostęp do dysku" z powrotem do "Wyłączone" dla terminala, zakładając, że chcesz zachować oryginalne ustawienia ochrony. Przejdź do „Bezpieczeństwo i prywatność”, aby to zmienić, jak pokazano na powyższym obrazku.

Szybkie poprawki kosza do usuwania kopii zapasowych Time Machine

Ponowne uruchomienie lub ponowne uruchomienie zwykle wystarcza, aby odzyskać kontrolę nad Koszem, w którym znajdują się „usuwalne” kopie zapasowe, które tam umieściłeś. Jeśli jednak ten krok się nie powiedzie, istnieje również możliwość wymuszenia usunięcia plików. Otwórz Kosz i wybierz "Bezpieczne opróżnianie kosza", możesz to również zrobić z Findera.

Niektórzy użytkownicy mogą otrzymać komunikat „Nie można ukończyć operacji, ponieważ element jest zablokowany”. błąd. W takim przypadku najlepiej zmienić nazwy plików/folderów o dziwnych nazwach, np. mi. te ze specjalnymi symbolami lub znakami. Możesz również sprawdzić pliki za pomocą "Zdobyć informacje" możliwość sprawdzenia, czy któreś z nich są zablokowane.

Migawki wehikułu czasu

Migawki różnią się od kopii zapasowych. Gdy Time Machine chce wykonać kopię zapasową, ale nie może połączyć się z wyznaczonym dyskiem zewnętrznym, tworzy migawki. Są to kopie zapasowe, które są zapisywane na dysku twardym komputera Mac do momentu ponownego podłączenia dysku zewnętrznego/sieciowego.

Przez większą część, te kopie zapasowe są tymczasowe, i automatycznie usuwają po podłączeniu do dysku kopii zapasowej lub po upływie przydzielonego czasu. Powinieneś również wiedzieć, że Time Machine nie utworzy migawki, jeśli zmniejszy pojemność dysku twardego poniżej 20%.

Usuwanie migawek wehikułu czasu

Tak czy inaczej, niektórzy użytkownicy nadal zgłaszają, że migawki Time Machine zajmują mnóstwo gigabajtów, dlatego może być konieczne ręczne ich pozbycie się. Migawki można usuwać za pomocą poleceń terminala. Oto kroki.

 1. Wejdź w „Terminal” i wykonaj tmutil listlokalnezdjęcia / Komenda. Zwróć uwagę na spację przed ukośnikiem. To polecenie zapewnia listę migawek o nazwach mniej więcej tak: com.apple.TimeMachine.2018-12-15-002010.local

 2. Aby pozbyć się konkretnego zrzutu, musisz użyć sudo tmutil deletelocalsnapshots polecenie i dodaj konkretną datę. Wpisany wynik powinien wyglądać mniej więcej tak: tmutil deletelocalsnapshots 2018-12-15-002010.

 3. W oknie pojawi się komunikat „Usuń migawkę lokalną + (data)”, aby potwierdzić pomyślne usunięcie. Warto wspomnieć, że musisz powtórzyć kroki dla każdej migawki, którą chcesz usunąć.

Porada eksperta: Aby zapobiec występowaniu lokalnych migawek, wykonaj sudo tmutil wyłącz lokalnie polecenie w Terminalu.

Ogólnie rzecz biorąc, usuwanie kopii zapasowych Time Machine jest dość proste i nie powinieneś wahać się przed użyciem poleceń terminala. Jednakże, najbezpieczniejszą metodą usunięcia kopii zapasowych Time Machine jest użycie rzeczywistej aplikacji. Jeśli z jakiegoś powodu sposoby na usunięcie kopii zapasowych Time Machine są trudne, istnieją aplikacje innych firm, które usprawniają cały proces. Na przykład CleanMyMac X to bezpłatne narzędzie, które usuwa migawki Time Machine bez terminala.

Często Zadawane Pytania

W tej sekcji zamieściliśmy więcej odpowiedzi na pytania dotyczące Time Machine.

Jak wyłączyć automatyczne tworzenie kopii zapasowych?

Jeśli jesteś zmęczony koniecznością czyszczenia pamięci i pozbycia się starych, bezużytecznych danych, możesz wyłączyć automatyczne tworzenie kopii zapasowych. Mamy tutaj pełny samouczek na ten temat, ale jest to naprawdę łatwe.

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć ikonę Apple i kliknąć Preferencje systemowe. Znajdź Time Machine i kliknij dwukrotnie, aby go otworzyć. Następnie możesz odznaczyć opcję Automatycznej kopii zapasowej po lewej stronie.