Najlepsze tablety, hybrydy i laptopy z ekranem dotykowym z systemem Windows 8: jakie jest najlepsze urządzenie z systemem Windows 8?

Tutaj podzieliliśmy niektóre z naszych ulubionych urządzeń z systemem Windows 8 na trzy kategorie – hybrydy, tablety i laptopy z ekranem dotykowym – dzięki czemu możesz znaleźć urządzenie, które najbardziej Ci odpowiada. Aby pomóc Ci podjąć decyzję, wprowadziliśmy każdą sekcję, aby pokrótce przyjrzeć się zaletom i wadom korzystania z tego konkretnego formatu.

Najlepsze tablety z systemem Windows 8, hybrydy i laptopy z ekranem dotykowym: jakie jest najlepsze urządzenie z systemem Windows 8?

Najlepsze tablety, hybrydy i laptopy z ekranem dotykowym z systemem Windows 8

Laptopy z ekranem dotykowym

Kiedy system Windows 8 pojawił się po raz pierwszy z nowym, przyjaznym dla dotyku interfejsem, większość ludzi od razu pomyślała o tabletach jako głównym beneficjencie – a być może o urządzeniach hybrydowych w stylu Transformer.

W przeciwieństwie do tego, umieszczenie ekranu dotykowego na laptopie wydawało się skleconym rozwiązaniem, takim, które tak naprawdę nie wykorzystałoby tego, co najlepsze z radykalnie nowego interfejsu Metro. Mówiąc wprost, przeraziły nas nasze doświadczenia z Windows 7 i dotykiem – wspomnienia wciąż wystarczają, aby wywołać dreszcz po plecach.

Ale potem użyliśmy jednego. Więcej niż jeden. W rzeczywistości używaliśmy setek laptopów z ekranem dotykowym z systemem Windows 8 i nie jest niedopowiedzeniem nazwanie tego doświadczenia czymś w rodzaju objawienia. Możliwość sięgania i naciskania przycisków na ekranie lub leniwego przeglądania stron internetowych za pomocą pędzla palca to coś, co wkrótce staje się drugą naturą – a kiedy się do tego przyzwyczaisz, zauważysz, że szturchniesz każdy ekran laptopa, na który przyjdziesz w poprzek.

Nie musisz też wydawać ogromnych sum na laptopa z ekranem dotykowym. Chociaż ekrany dotykowe są kluczowym składnikiem niedrogiego Ultrabooka (a czasami nawet na profesjonalnych laptopach do stacji roboczych), teraz można wydać zaledwie 300 funtów na sprawny laptop z ekranem dotykowym. Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszymi najlepszymi wyborami.

Najlepsze laptopy z ekranem dotykowym Windows 8

Asus VivoBook S200E

Cena w czasie przeglądu: 450 GBP z VAT

Asus VivoBook S200 - przód

Pyszny 11,6-calowy laptop z systemem Windows 8 z ekranem dotykowym w niewiarygodnie niskiej cenie.

Dell Precision M3800

Cena w czasie testu: £1.799 z VAT

Dell Precision M3800

Mnóstwo mocy i wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości zapakowany w smukłą, atrakcyjną obudowę – jest jednak miejsce na ulepszenia.

Asus Zenbook UX301LA

Cena podczas przeglądu: 1500 GBP z VAT

Asus Zenbook UX301LA

Odlewany z tafli szkła i metalu, Zenbook UX301LA to przyciągające uwagę piękno – jedyną wadą jest cena.

Lenovo IdeaPad Flex 15

Cena w czasie przeglądu: £550 z VAT

Lenovo IdeaPad Flex 15

Stylowy, atrakcyjny laptop o przekątnej 15,6 cala, który jest bardziej elastyczny niż większość innych, ale ponury wyświetlacz osłabia jego atrakcyjność.

Hybrydy

Ze wszystkich urządzeń z systemem Windows 8, nowa rasa hybryd jest zdecydowanie najbardziej interesująca. Na pierwszy rzut oka te hybrydowe urządzenia wyglądają prawie nie do odróżnienia od laptopa, ale dzięki obrotowo-uchylnym zawiasom i pomysłowemu projektowi można je również przekształcić w tablet.

Do tej pory mieliśmy przesuwane, obracane, obracane i obracane ekrany – jest mnóstwo eksperymentów, a wszyscy producenci polują na ten nieuchwytny projekt, który po prostu działa.

Najlepsze przykłady są tak samo użyteczne jak każdy laptop dzięki pełnowymiarowym klawiaturom, a także podwajają skuteczność, choć raczej nieporęczne tablety. Większość naszych ulubieńców korzysta ze swoich podwójnie łączonych stojaków, wykręcając się w różne pozy – wyczyn, który przydaje się do oglądania filmów w ciasnych przestrzeniach lub przekształcania ich w miniaturowe komputery typu all-in-one z ekranem dotykowym.

Do niedawna hybrydy Windows 8 nie były zakupem budżetowym. Teraz jednak niektóre modele są dostępne już za 500 funtów, więc nie musisz wydawać fortuny. Czytaj dalej, aby zapoznać się z wyborem naszych ulubionych hybryd z systemem Windows 8.

Najlepsze hybrydy Windows 8

Lenovo IdeaPad Yoga 2 (11 cali)

Cena w momencie przeglądu: 500 GBP z VAT

Lenovo IdeaPad Yoga 2 (11 cali)

Znakomicie wykonana 11,6-calowa hybryda ze wspaniałym wyświetlaczem i dobrze przemyślaną specyfikacją – za bardzo rozsądną cenę.

Lenovo IdeaPad Yoga 2 Pro

Cena w czasie przeglądu: £1,000 z VAT

Lenovo ThinkPad Twist

Lenovo oferuje swojej serii Yoga zestaw ulepszeń, dostarczając procesor Haswell, duży dysk SSD i wspaniały ekran o wysokiej rozdzielczości za 1000 funtów.

Dell Venue 11 Pro

Cena w czasie przeglądu: 407 £ z VAT

Dell Venue 11 Pro

Dell Venue 11 Pro to tablet, z którym należy się liczyć – ale akcesoria nie są tanie.

Dell XPS 12 (2013)

Cena w czasie testu: £1,279 z VAT

Dell XPS 12 (2013)

Dell aktualizuje swój XPS 12 za pomocą procesora Haswell – w rezultacie otrzymujemy elegancką, aspirującą i trwałą hybrydę.

Lenovo ThinkPad Joga

Cena w czasie przeglądu: 1100 GBP z VAT

Lenovo ThinkPad Joga

Kolejny zwycięzca od Lenovo, z doskonałą żywotnością baterii, górnym ekranem i mnóstwem innowacyjnych funkcji.

Tablety

Odkąd pojawił się Windows 8, tablety przeszły metamorfozę w oszałamiającą różnorodność różnych kształtów i rozmiarów. Teraz Windows 8 zadomowił się na wszystkim, od 8-calowych kompaktowych tabletów, które można schować do kieszeni, aż po wielkie 20-calowe tablety 4K, które kosztują większość 5000 funtów.

Jednak pod wieloma względami tablet z systemem Windows 8 jest teraz więcej niż zdolny do zastąpienia laptopa lub podwojenia jako wszechstronnie utalentowanego substytutu netbooka. Wiele z naszych ulubionych tabletów jest standardowo wyposażonych w klawiaturę dokującą lub jako opcjonalny dodatek, więc wystarczy brzęk i jedno kliknięcie, aby zmienić je z tabletu w laptopa. Niektóre są również wyposażone w rysiki, dzięki czemu można pisać odręcznie notatki lub szkicować na ekranie w aplikacjach artystycznych.

Ceny zaczynają się już od 200 funtów za kompaktowy tablet o przekątnej 8 cali i rosną do poziomu 1000 funtów, gdy zaczniesz patrzeć na modele premium z dodatkowymi klawiaturami, rysikami i specyfikacjami klasy Ultrabook. Bez względu na budżet, istnieje duży wybór, więc czytaj dalej, aby poznać nasze aktualne ulubione tablety z systemem Windows 8.

Najlepsze tablety z systemem Windows 8

Microsoft Surface Pro 2

Cena w czasie testu: 599 GBP, 64 GB – 1199 GBP, 512 GB z VAT

Microsoft Surface Pro 2

Całodzienny czas pracy baterii i nowa podstawka sprawiają, że Surface Pro 2 jest jedną z najbardziej atrakcyjnych dostępnych hybryd.

Asus Transformer Książka T100

Cena w czasie przeglądu: 349 £ z VAT

Asus Transformer Książka T100

Dzięki nowemu procesorowi Atom firmy Intel, Transformer Book T100 zapewnia pełny system Windows 8.1 w niewielkim, niedrogim opakowaniu — netbook powraca.

Dell Venue 11 Pro

Cena w czasie przeglądu: 407 £ z VAT

Dell Venue 11 Pro

Dell Venue 11 Pro to tablet, z którym należy się liczyć – ale akcesoria nie są tanie.

Toshiba Encore

Cena przy przeglądzie: 200 £ z VAT

Toshiba Encore

Pierwszy kompaktowy tablet z systemem Windows 8, który poważnie rozważylibyśmy zakup, pakowanie w użyteczną wydajność i hojny pakiet oprogramowania za bardzo kuszącą cenę.

Toshiba Satelita U920t

Cena w czasie przeglądu: 898 £ z VAT

Toshiba Satelita U920t

Kabriolet Toshiby ma dobrą klawiaturę, ale słaby ekran i jest zbyt ciężki, aby można go było używać jako tabletu.