Recenzja Dell PowerEdge R210 II

Recenzja Dell PowerEdge R210 II

Obraz 1 z 5

Dell PowerEdge R210 II

Dell PowerEdge R210 II
Dell PowerEdge R210 II
Dell PowerEdge R210 II
Dell PowerEdge R210 II
1660 £ Cena podczas recenzji

PowerEdge R210 II firmy Dell to pierwszy serwer firmy Dell do montażu w szafie serwerowej, w którym zastosowano procesor Intel Xeon E3. Jest przeznaczony dla wielu różnych środowisk, od małych i średnich firm po przedsiębiorstwa i biura zdalne, ale jedną rzeczą, którą wszyscy zaakceptują, jest ultrakompaktowa obudowa. Ma najmniejszą powierzchnię ze wszystkich serwerów PowerEdge do montażu w szafie serwerowej: obudowa ma zaledwie 400 mm głębokości. Z łatwością zmieści się w podłogowych i ściennych szafkach danych, a także w standardowych systemach rackowych.

Dell oferuje szeroki wybór procesorów, począwszy od niedrogiego Core i3 3,1 GHz, a także siedem opcji Xeon E3. W tej recenzji Dell skupił się na wydajności, wybierając procesor Xeon E3-1280 3,5 GHz. Zapłacisz jednak za przywilej, ponieważ ten moduł kosztuje solidne 390 funtów. Małe i średnie firmy mogą chcieć rozważyć model E3-1240 3,3 GHz, który obniży cenę o co najmniej 260 GBP.

Serwer jest solidnie zbudowany, a większość przedniego panelu pełni rolę kratki poprawiającej przepływ powietrza. Czteroczęściowy panel diagnostyczny LED firmy Dell jest montowany standardowo, ale panel sterowania LCD w wyższych serwerach PowerEdge nie jest opcją. Pomimo niewielkich rozmiarów konstrukcja wewnętrzna jest uporządkowana i zapewnia łatwy dostęp do kluczowych komponentów.

Dell PowerEdge R210 II

Z przyjemnością zobaczyliśmy (ale nie słyszeliśmy) poprawę akustyki. W naszej recenzji oryginalnego R210 zauważyliśmy, że był to najgłośniejszy niskoprofilowy serwer do montażu w szafie serwerowej, jaki mieliśmy w laboratoriach. R210 II ma cztery wentylatory obsługujące zasilacz, procesor i wnękę rozszerzeń, ale działają one wolniej i są też cichsze.

Ulepszono opcje przechowywania: wraz z obsługą dwóch 3,5-calowych dysków SAS lub SATA można zamówić serwer z czterema 2,5-calowymi wnękami na dyski SFF. Podstawowy system wykorzystuje wbudowany kontroler SATA chipsetu Intel C202 i zapewnia pięć portów SATA 3 Gb/s.

Opcje macierzy RAID zaczynają się od wbudowanego kontrolera PERC S100 firmy Dell, który jest dostarczany w standardzie. Aby korzystać z czterech dysków SFF, potrzebujesz karty PERC S300 PCI Express, która obsługuje dyski SAS/SATA 3 Gb/s i macierz RAID5. Firma Dell oferuje również dyski SAS i dyski SSD 6 Gb/s, do których potrzebna jest karta PERC H200 — chociaż, co dziwne, nie obsługuje ona RAID5.

Oprócz pary portów Gigabit jest też port eSATA. Można to wykorzystać do rozbudowy za pomocą pamięci zewnętrznej, ale jeśli nie jest potrzebne, możesz ją wyłączyć w BIOS-ie serwera.

Gwarancja

Gwarancja 1 rok na miejscu w następnym dniu roboczym

Oceny

Fizyczny

Format serwera Stojak
Konfiguracja serwera 1U

Edytor

Rodzina procesorów Intel Xeon
Częstotliwość nominalna procesora 3,50 GHz
Dostarczone procesory 1
Liczba gniazd procesora 1

Pamięć

Pojemność pamięci RAM 32 GB
Typ pamięci DDR3

Przechowywanie

Konfiguracja dysku twardego 2 dyski twarde Dell SATA 3 Gb/s o pojemności 250 GB w nośnikach typu cold-swap
Całkowita pojemność dysku twardego 500 GB
Moduł RAID Dell PERC S100 RAID
Obsługiwane poziomy RAID 0, 1, 10

Sieć

Porty Gigabit LAN 2

Zasilacz

Moc zasilania 250W

Hałas i moc

Pobór mocy w stanie bezczynności 44W
Szczytowe zużycie energii 130W