Jak przetwarzać składniki w Genshin Impact

Trudne walki to nieodłączny element gry Genshin Impact. Czasami możesz dostać się do Statuy, aby ożywić poległego członka drużyny lub uzyskać wzmocnienie zdrowia, ale nie jest to wykonalne w środku bitwy. Co ma zrobić Podróżnik?

Jak przetwarzać składniki w Genshin Impact

Mechanika gotowania może pomóc graczom Genshin Impact w walce z bossem. Zanim jednak będziesz mógł użyć przepisu, będziesz musiał przekształcić te zasoby dzikiej przyrody w opłacalne składniki do gotowania.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zbieraniu i przetwarzaniu zasobów na składniki do gotowania w Genshin Impact. Dowiedz się, dlaczego uwolnienie swojego kulinarnego geniuszu przy ognisku ma kluczowe znaczenie dla wyzwolenia swoich zdolności bojowych w bitwie.

Jak zdobyć składniki w Genshin Impact

Możesz kupić niektóre składniki, takie jak mleko w sklepie z artykułami wielobranżowymi Monstadt lub Drugim życiu w porcie Liyue, ale większość z nich wymaga polowania na dziko. Teyvat jest pełen zasobów gotowych do przetworzenia na składniki do gotowania, takie jak:

 • Kwiaty i grzyby – znalezione w dziczy

 • Ryby – spotykane w większości zbiorników wodnych, takich jak rzeki, oceany, a czasem na dnie wodospadów

 • Ptaki – można je znaleźć w całym Teyvat i można je zastrzelić z łuku lub uderzyć mieczem

Rozbijanie skrzyń w obozach wroga i lochach może również przynieść nagrodę zarówno w postaci zwykłych, jak i rzadkich zasobów kuchennych.

Jak przetwarzać składniki w Genshin Impact

Gromadzenie zasobów w dziczy Teyvat to pierwszy krok do zrobienia dania w grze. Wiele z tych zasobów wymaga jednak dodatkowego udoskonalenia, zanim będzie można je wykorzystać w przepisie. Na szczęście mechanika gotowania w grze ułatwia zarówno przetwarzanie składników, jak i gotowanie przepisów w jednym miejscu.

Wszystko, czego potrzebujesz, to ognisko, aby zacząć. Możesz je znaleźć na wolności, na obozach, a nawet rozpalić ogniska w restauracjach w mieście. Sprawdź poniższe kroki, aby rozpocząć proces:

 1. Podejdź do (zapalonego) ogniska i wejdź z nim w interakcję, aby otworzyć menu gotowania. Jeśli trafisz na nieoświetlony ogień, wyposaż członka drużyny w umiejętności Pyro (zwykle Amber) i rozpal ogień pod spodem. Po rozpaleniu ognia będziesz mógł wejść z nim w interakcję, aby otworzyć menu.

 2. Menu automatycznie otwiera zakładkę „Przepisy”. Wybierz zakładkę „Przetwarzanie” lub zakładkę z ikoną papryczki chili, aby otworzyć menu przetwarzania.

 3. Wybierz przedmiot, który chcesz przetworzyć. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość wymaganych składników, zanim je wybierzesz, sprawdzając okno informacyjne dla przedmiotu.

 4. Naciśnij przycisk „Gotuj” w prawym dolnym rogu ekranu.

ty Móc poczekaj, aż przedmiot zakończy przetwarzanie, ale niektóre składniki zajmują trochę czasu w czasie rzeczywistym. O ile odczekanie minuty na przetworzenie mąki może być wykonalne, trzy minuty na kiełbasę mogą nie. W takim przypadku możesz wyjść z menu i kontynuować przygodę. Otrzymasz powiadomienie, gdy Twoje składniki zostaną przetworzone i możesz je odebrać przy dowolnym ognisku w Teyvat.

Lista przetworzonych przedmiotów

Przetworzone składniki są zwykle używane w złożonych przepisach. Składniki, które możesz przetwarzać w menu gotowania, to:

 • Ser (3 Mleko)

 • Masło (2 Mleko)

 • Śmietana (1 Mleko)

 • Cukier (2 Słodkie Kwiaty)

 • Mąka (1 Pszenica)

 • Szynka (2 Surowe Mięso + 1 Sól)

 • Dżem (3 Sunsettia + 2 Jagody + 1 Cukier)

 • Kiełbasa (3 Surowe Mięso)

 • Boczek (2 Surowe Mięso + 2 Sól)

 • Ikra kraba (4 kraby)

 • Wędzony Drób (3 Kurki + 1 Sól)

Jak przetwarzać składniki?

Przetwarzanie składników w Genshin Impact jest stosunkowo proste. Ludzie z miHoyYo ustandaryzowali sposób przetwarzania składników w grze, niezależnie od platformy.

Jak przetwarzać składniki w Genshin Impact na PC?

Aby przetworzyć składniki, wystarczy wejść w interakcję z rozpalonym ogniem lub wykonać następujące kroki:

 1. Naciśnij „F”, aby wejść w interakcję z ogniem i otworzyć menu gotowania.

 2. Wybierz zakładkę „Przetwarzanie” lub zakładkę z ikoną papryczki chili.

 3. Wybierz przedmiot(y), które chcesz przetworzyć.
 4. Naciśnij przycisk „Gotuj” znajdujący się w dolnym rogu ekranu.

Jak przetwarzać składniki w Genshin Wpływ na iPhone'a?

Te same kroki są używane do przetwarzania składników na różnych platformach. Oto jak zacząć na iOS:

 1. Podejdź do rozpalonego ognia i wejdź w interakcję z nim, aby otworzyć menu gotowania.
 2. Wybierz zakładkę „Przetwarzanie” lub zakładkę z ikoną papryczki chili.
 3. Wybierz elementy do przetworzenia.
 4. Wybierz przycisk „Gotuj” znajdujący się u dołu ekranu.

Jak przetwarzać składniki w Genshin Impact na urządzeniu z Androidem?

Przetwarzanie składników odbywa się według tych samych kroków, niezależnie od platformy. Potrzebujesz jednak rozpalonego ognia. Gdy już go znajdziesz, tak przetwarzasz składniki:

 1. Wejdź w interakcję z ogniskiem.
 2. W menu gotowania wybierz zakładkę „Przetwarzanie” u góry ekranu.
 3. Wybierz przedmiot(y), które chcesz przetworzyć.
 4. U dołu ekranu znajduje się przycisk „Gotuj”. Naciśnij go, gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia przetwarzania składników.

Jak przetwarzać składniki w Genshin Impact na PS4

Przetwarzanie składników w Genshin Impact jest tak proste jak „1-2-3!” Po prostu podejdź do najbliższego rozpalonego kominka i wejdź w interakcję z nim, aby rozpocząć przetwarzanie składników.

 1. W menu gotowania przejdź do zakładki menu „Przetwarzanie” po prawej stronie bieżącej zakładki. To ten z ikoną papryczki chili.
 2. Przejrzyj dostępne miniatury składników i wybierz elementy do przetworzenia.
 3. Kiedy będziesz gotowy do rozpoczęcia przetwarzania, wybierz przycisk "Gotuj" w dolnym rogu ekranu.

Jak przetwarzać 3 składniki w Genshin Impact?

Zadanie „Przetwórz 3 składniki” można uzyskać z Podręcznika poszukiwacza przygód na początku gry. Gra przygotowuje Cię do regularnego korzystania z dostępnych ognisk i przepisów podczas eksploracji Teyvat, a przetwarzanie składników to integralny element układanki gotowania.

Aby przetworzyć trzy składniki, możesz:

 1. Idź do garnka z zapalonym ogniem, takim jak ten na zewnątrz Monstadt.
 2. Wejdź z nim w interakcję, aby otworzyć menu gotowania.
 3. Wybierz zakładkę z ikoną papryczki chili, aby otworzyć opcje menu przetwarzania.
 4. Wybierz element do przetworzenia, ale upewnij się, że masz zasoby do jego przetworzenia.
 5. Naciśnij przycisk „Gotuj” u dołu ekranu.
 6. (opcjonalnie) Użyj suwaka, aby przetworzyć wiele elementów.
 7. Poczekaj na zakończenie czasu przetwarzania lub wróć do dowolnego naczynia do gotowania, aby później odebrać przetworzone produkty.
 8. (opcjonalnie) Powtórz kroki 1-5 jeszcze dwa razy, jeśli nie wybrałeś przetwarzania wielu elementów.

Jeśli dopiero zaczynasz przetwarzać i gotować, będziesz chciał wybrać najprostsze produkty do przetworzenia, takie jak cukier lub mąka. Cukier wymaga tylko dwóch słodkich kwiatów, a rosną one obficie w dziczy Teyvat. Mąka wymaga tylko jednej jednostki pszenicy, ale możesz ją znaleźć tylko poprzez plądrowanie skrzynek lub kupowanie w sklepie z artykułami wielobranżowymi w mieście.

Dodatkowe często zadawane pytania

Gdzie znajdę zioła w Genshin Impact?

Większość ziół można znaleźć na pustyni Teyvat. Dokładne miejsca ich zbioru zależą od rodzaju zioła.

Na przykład w zamówieniu „Zielarska pasza” znalezionym w Liyue będziesz potrzebować trzech fiołków, jednego z ośmiu składników sklasyfikowanych jako „lokalna specjalność Liyue”. Można je znaleźć tylko w – zgadłeś – Liyue. Mówiąc dokładniej, Violetgrass rośnie na klifach w regionie Liyue.

Inne ziołowe specjalności regionu to:

• Cor Lapis – w pobliżu góry Hualo, pod klifami

• Qingxin – w pobliżu Guyun Stone Forest i Jueyun Karst, na dużych wysokościach

• Kwiat Jedwabiu – w pobliżu portu Liyue i karczmy Wanghsu rośnie dziko

Prośba „Zielarska pasza” wspomina również o potrzebie mięty i słodkich kwiatów. Oba można znaleźć na całym świecie gry. Mięta rośnie na terenach trawiastych, a słodkie kwiaty rosną praktycznie wszędzie lub można je kupić od Flory w Monstadt.

Co można zrobić z mlekiem w Genshin Impact?

Możesz przetwarzać mleko na masło, ser i śmietanę w menu gotowania w dowolnym garnku do gotowania. Wszystkie trzy z tych składników są wymagane do wielu złożonych przepisów w grze.

Jak długo trwa przetwarzanie cukru w ​​Genshin Impact?

Pełne przetworzenie cukru zajmuje trzy minuty (w czasie rzeczywistym). Jeśli przetwarzasz wiele przedmiotów, czas przetwarzania nie łączy się; to się układa. Jeśli przetwarzasz trzy cukry na raz, ukończenie wszystkich trzech i udostępnienie ich do odbioru zajmie łącznie dziewięć minut.

Jak zdobyć więcej przepisów w Genshin Impact?

Od aktualizacji 1.6 w grze dostępnych jest łącznie 68 przepisów. Dziewięć z tych przepisów otrzymasz na początku gry. Jeśli jednak chcesz więcej, musisz je przeszukać. Zazwyczaj znajdują się w skrzyniach i są przyznawane jako nagrody za ukończenie wyzwań domeny, zadań związanych z reputacją miasta i zadań. Możesz także kupić przepisy w restauracjach miejskich.

Zawsze coś przetwarzaj

Kuszące jest zaprzestanie przetwarzania, dopóki nie będziesz potrzebować konkretnego składnika, ale jak często zdarzyło Ci się znaleźć w środku walki? Posiadanie odpowiedniego pysznego dania może dać ci przewagę w walce, ale nie możesz wcześniej przygotować złożonych potraw, jeśli nie masz odpowiednich składników. Jeśli przyzwyczaisz się do regularnego wyrzucania przedmiotów przy ognisku, zawsze będziesz mieć składniki, których potrzebujesz do tych ważnych potraw.

Jakie przetworzone składniki masz zawsze pod ręką? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.