Recenzja Dell PowerEdge R710

Recenzja Dell PowerEdge R710

Obraz 1 z 3

Przód Dell PowerEdge R710

Wewnętrzne elementy Dell PowerEdge R710
Ujednolicony konfigurator serwerów firmy Dell
4537 £ Cena w recenzji

Gdy firma Dell wprowadziła na początku tego roku serwer do montażu w szafie serwerowej PowerEdge R610, doskonała jakość wykonania i funkcje wywarły na nim na tyle duże wrażenie, że zdobył upragnioną nagrodę „Rekomendowany” i miejsce na PC Pro Lista. Teraz zwracamy uwagę na nowy serwer PowerEdge R710 i sprawdzamy, czy najnowszy serwer firmy Dell do montażu w szafie serwerowej 2U kontynuuje tę tradycję.

R710 ma zaciętą konkurencję, rzucając się w oczy potężnemu HP ProLiant DL380 G6. Wygląda na to, że R710 jest w stanie stawić mu czoła, ponieważ ma wszystko, co czyni R610 wspaniałym — w tym skupienie się na zmniejszeniu zużycia energii — i jest wyposażony w nowe narzędzia firmy Dell do scentralizowanego zarządzania systemem oraz nowy kontroler cyklu eksploatacji.

Wbudowany na płycie głównej serwera kontroler cyklu eksploatacji to mała czarna skrzynka zawierająca 1 GB pamięci NVRAM. Serwer można uruchomić bezpośrednio z tego kontrolera, wybierając opcję Usługi systemowe w menu rozruchu, które ładuje środowisko Dell UEFI (ujednolicony interfejs oprogramowania układowego) wraz z graficznym interfejsem użytkownika oraz obsługą myszy i klawiatury.

Ujednolicony konfigurator serwerów firmy DellFirma Dell wygrywa we wdrożeniu systemu operacyjnego, ponieważ UEFI zastępuje dysk Dell Server Assistant. Zapewnia wbudowany kreator wdrażania, w którym wprowadzasz swoje dane i opuszczasz serwer, aby rozpocząć instalację wybranego systemu operacyjnego.

Serwer R710 jest wyposażony w nowy kontroler zarządzania iDRAC6 firmy Dell, który ma dedykowany port sieciowy z tyłu serwera. Zapewnia interfejs przeglądarki internetowej do zdalnego monitorowania i przeglądania stanu krytycznych komponentów serwera, a klucz aktualizacji Enterprise zapewnia wirtualny nośnik rozruchowy i zdalny dostęp KVM-over-IP.

Konsola zarządzania, oparta na serwerze powiadomień Altiris firmy Symantec, zastępuje starszego asystenta IT firmy Dell i zapewnia narzędzia do zarządzania całym sprzętem IT, a nie tylko serwerami firmy Dell. Instalacja jest procesem długotrwałym, ale rozpoczyna się od zautomatyzowanego procesu wyszukiwania, który wypełnia bazę danych wykrytymi systemami i urządzeniami obsługującymi SNMP.

Agenta Altiris można przekazać do wybranych systemów, co zapewnia lepszą inwentaryzację, monitorowanie systemu, możliwości zdalnego zarządzania i rozbudowane funkcje alarmowania. Jednak monitorowanie i zarządzanie energią nie są tak dobre, jak pakiet HP Insight Control, w którym opcjonalna wtyczka Insight Power Manager zapewnia funkcje tworzenia wykresów i raportowania zużycia energii, temperatury powietrza wlotowego i wydajności procesora.

Gwarancja

Gwarancja 3 lata na miejscu w następnym dniu roboczym

Oceny

Fizyczny

Format serwera Stojak
Konfiguracja serwera 2U

Edytor

Rodzina procesorów Intel Xeon
Częstotliwość nominalna procesora 2,26 GHz
Dostarczone procesory 2

Pamięć

Pojemność pamięci RAM 144 GB
Typ pamięci DDR3

Przechowywanie

Konfiguracja dysku twardego 4 dyski twarde Hitachi 10K SFF SAS o pojemności 147 GB w nośnikach typu hot-swap
Całkowita pojemność dysku twardego 588
Moduł RAID Dell PERC 6/i
Obsługiwane poziomy RAID 0, 1, 10, 5, 6

Sieć

Porty Gigabit LAN 4

Płyta główna

Łącznie konwencjonalne gniazda PCI 0
Łącznie gniazda PCI-E x16 0
Łącznie gniazda PCI-E x8 2
Łącznie gniazda PCI-E x4 2
Łącznie gniazda PCI-E x1 0

Zasilacz

Moc zasilania 570W

Hałas i moc

Pobór mocy w stanie bezczynności 150W
Szczytowe zużycie energii 270W

Oprogramowanie

Rodzina systemów operacyjnych Nic