Jak zdobyć odłamki pamiątek w Apex Legends?

Dzięki niedawnemu portowi na wysoko ocenianą konsolę Nintendo Switch, Apex Legend zyskał kolejny wzrost popularności, aby wzmocnić bazę graczy. Jeśli jesteś nowym graczem, być może zastanawiasz się, jak zdobyć bardziej nieuchwytne skórki i inne przedmioty kosmetyczne, którymi chwalą się weterani na arenach Apex.

Jak zdobyć odłamki pamiątek w Apex Legends?

Przedmioty pamiątkowe to jedne z najbardziej ekskluzywnych elementów kosmetycznych w grze, a niewielu graczy będzie miało okazję użyć więcej niż jednego z tych przedmiotów.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces zdobywania odłamków pamiątek do tworzenia najrzadszych przedmiotów kosmetycznych w Apex Legends.

Jak zdobyć odłamki pamiątek w Apex Legends?

Jedynym sposobem na zdobycie odłamków pamiątek bez specjalnej trwającej promocji jest otwarcie ich w pakiecie Apex. Za każdym razem, gdy gracz otworzy otrzymaną paczkę w jakikolwiek sposób, istnieje bardzo mała (poniżej 1%) szansa na otwarcie 150 odłamków pamiątek.

Niestety to prawie wszystko. Promocje na otrzymanie odłamków pamiątek w inny sposób są bardzo nieliczne. Jednym z takich przykładów była promocja z okazji drugiej rocznicy trwająca przez cały luty 2021 r. i możemy mieć tylko nadzieję, że takich wydarzeń będzie więcej w przyszłości.

Wracając do otwierania pakietów Apex – oprócz nadziei na zdobycie odłamków pamiątek z każdym pakietem, jest ukryty zegar litości, który zapewnia poczucie stopniowego postępu i wytrwałości nagrody. Licznik litości zapewnia, że ​​każdy otwarty 500 pakiet zagwarantuje odłamki pamiątek oprócz zwykłych nagród. Za każdym razem, gdy gracz otworzy odłamki pamiątek w paczce, licznik litości jest resetowany niezależnie od jego aktualnego stanu. Oznacza to, że nawet najbardziej pechowy gracz otrzyma co najmniej jedną pamiątkę co 500 paczek.

Czy w Apex Legends można kupić odłamki pamiątek?

Ponownie, poza specjalnymi promocjami, nie ma możliwości zdobycia pamiątek rodzinnych bezpośrednio ze sklepu.

Gracze mogą kupić pakiety Apex w sklepie z grami za 100 monet Apex (około 1 USD). Wydawanie większej ilości pieniędzy na monety Apex da ci dodatkowe monety do wykorzystania, co sprzyja większym wydawcom. Jeśli chcesz skutecznie kupić pamiątkę, potrzebujesz 500 pakietów Apex (minus liczba pakietów, które do tej pory otworzyłeś), aby uruchomić licznik litości. W najgorszym przypadku będziesz musiał wydać 460 USD na monety Apex, aby zagwarantować pamiątkę (to znaczy, jeśli kupisz pakiety zaraz po otwarciu pamiątki).

„Powyższa cena została skalkulowana na podstawie aktualnych ofert sklepu Apex. Wykorzystaliśmy najskuteczniejsze opcje płatności, aby zapewnić graczowi wymagane 50 000 monet Apex wymaganych dla pakietów Apex. Przyszłe rabaty i inne metody płatności mogą znacznie zmienić te obliczenia, a ceny mogą się różnić w różnych regionach lub walutach.”

Jak zdobyć odłamki pamiątek za darmo?

Tylko dlatego, że nie masz dużej ilości pieniędzy do wydania na grę, nie oznacza to, że nie możesz zdobyć odłamków dziedzictwa. Gracze mogą zdobyć pamiątki, otwierając paczki, nawet jeśli nie kupili niczego w sklepie.

Każdy gracz może otworzyć 199 pakietów, podnosząc poziom swojego konta Apex z poziomu 1 do 500. Co więcej, nagrody sezonowe mogą dać graczom dodatkowe pakiety Apex, aby zwiększyć ich szanse na znalezienie pamiątki.

Sezonowa przepustka bojowa zapewnia kilka pakietów Apex dla graczy, którzy spędzają wystarczająco dużo czasu i wykonują zadania, aby go wypełnić. Pakiety skarbów (znajdujące się na całej mapie w grze) zawierają również nagrody za misje, w tym pakiety Apex.

W sezonie 8 (obecnie trwającym do 4 maja) gracze free-to-play mogą zdobyć do siedmiu pakietów Apex z przepustki bojowej i kolejne 15 z nagród za pakiet skarbów.

Jak szybciej zdobyć odłamki pamiątek?

Gracze zdobywają poziomy i postępy w sezonowej przepustce bitewnej, wykonując zadania i osiągając określone kamienie milowe lub wykonując określone czynności podczas gry. Gra ma skomplikowany system EXP, który prowadzi graczy przez te postępy, oraz system oparty na gwiazdach, który zapewnia im więcej poziomów w przepustce bojowej.

Oto kilka wskazówek, jak zmaksymalizować zysk EXP i postęp w przepustce bojowej:

  • Dostajesz więcej EXP, przetrwając dłużej w meczu. Jednak otrzymujesz również PD za zabójstwa (każde zabicie jest warte około 17 sekund przetrwania) i zadawanie obrażeń (1 PD na 4 zadane obrażenia). Ponieważ zawsze możesz ustawić się w kolejce do innej gry, rozważ próbę uzyskania większych obrażeń i zabójstw w krótszym czasie. Spędzanie dużej ilości czasu bez angażowania się w strzelaninę może liczyć na twoją niekorzyść.
  • Drużyny, które zdobędą jedno z 5 najlepszych miejsc w meczu, otrzymają znaczące (300) zwiększenie PD. Zwycięzcy meczu otrzymają jeszcze więcej punktów.
  • Zabicie drużyny mistrzów (ujawnianej na początku każdego meczu) lub rozpoczęcie gry jako jeden da statyczny bonus 500 PD. Zwycięskie mecze lub wysoka pozycja w rankingu znacznie zwiększa Twoje szanse na zostanie mistrzem w następnym meczu.
  • Bycie liderem zabójstw w dowolnym momencie gry daje niewielką ilość PD.
  • Wskrzeszanie i odradzanie się sojuszników również daje PD (za każde ożywienie i odrodzenie), chociaż nie zalecamy nadużywania tego zdobytego PD, aby zdobyć więcej odłamków. Powaleni gracze nie wnoszą tak dużego wkładu w drużynę, a zbyt długa przewaga liczebna znacznie zmniejszy twoje szanse na dotarcie do najwyższych miejsc.
  • Granie ze znajomymi da ci 5% PD za czas gry, na przyjaciela. Więcej przyjaciół to więcej EXP.
  • Przepustka bitewna korzysta z systemu gwiazdek, aby awansować na kolejne poziomy, a zdobycie EXP zapewni ci gwiazdki z biegiem czasu. Jednak zadania związane z przepustką bitewną znacznie przyspieszą postęp.
  • Miej oko na codzienne zadania. Zestaw pięciu codziennych zadań da osiem gwiazdek, co stanowi 80% poziomu przepustki bitewnej. Same codzienne zadania mogą popchnąć cię przez 54% przepustki bitewnej, jeśli będziesz je wykonywać codziennie.
  • Cotygodniowe misje nie wygasną do końca sezonu, więc możesz je zgromadzić i wykonać w innym tygodniu.

Jeśli masz trochę pieniędzy na grę, zdecydowanie zalecamy zakup przepustki bitewnej, jeśli jesteś zwykłym graczem. Wypełnienie płatnej części przepustki bojowej zapewnia dodatkowe pakiety Apex. Ponadto przepustka bitewna może zwrócić ci wystarczającą ilość monet Apex, aby kupić przepustkę bojową na kolejny sezon, co skutecznie czyni z niej jednorazową, długoterminową inwestycję.

Czy możesz zdobyć darmowe pamiątki w Apex Legends?

Chociaż sposoby na zdobycie odłamków pamiątkowych są dość ograniczone, zdobycie przedmiotów pamiątkowych może być jeszcze większym wyzwaniem. Obecnie jedynym sposobem na bezpośrednie zdobycie pamiątki jest czekanie na specjalną promocję w wydarzeniu kolekcjonerskim.

Za każdym razem, gdy ogłaszana jest nowa pamiątka, zwykle jest ona pakowana z kolekcją przedmiotów, która pojawia się jednocześnie. Kupując lub zdobywając wszystkie przedmioty z tej kolekcji, gracz otrzymuje tę pamiątkę za darmo. Wcześniejsze pamiątki miały tylko jedno wydarzenie, w którym odłamki można było otrzymać w ten sposób i nie widzimy, aby ten trend zmienił się w dowolnym momencie w przyszłości.

Dodatkowe często zadawane pytania

Gdzie mogę znaleźć odłamek pamiątek w Apex?

Jeśli wyciągnąłeś odłamki pamiątek z pakietu Apex, być może zastanawiasz się, jak je spieniężyć za rzeczywisty przedmiot. Oto, co musisz zrobić:

1. Otwórz zakładkę „Sklep” na górze.

2. Wybierz „Pamiątki” na drugim poziomie zakładek.

3. Gra wyświetla aktualnie dostępne odłamki pamiątek (potrzebujesz 150 odłamków na przedmiot).

4. Możesz zobaczyć modele wszystkich broni do walki w zwarciu, które można kupić za odłamki pamiątki.

Pamiątki obejmują powiązaną broń do walki w zwarciu, którą można zobaczyć w sklepie, pozę banera i wstępną linię głosową (quip), aby legenda mogła zagrać. Broń jest wyposażana automatycznie po odblokowaniu, ale dwie pozostałe należy wyposażyć w menu „Wyposażenie”.

Czy można zdobyć odłamki pamiątek w pakietach Apex?

Tak, możesz. W rzeczywistości pakiety Apex to prawie jedyny sposób na zdobycie odłamków dziedzictwa. Każdy pakiet może zawierać różne łupy, a odłamki pamiątek są dość nisko na liście (z mniej niż 1% szansą).

Licznik litości zapewnia, że ​​gracz otrzyma jeden zestaw odłamków pamiątek za każde otwarte 500 pakietów Apex.

Ile masz odłamków pamiątek?

Za każdym razem, gdy otrzymasz odłamki pamiątek poprzez wydarzenie (takie jak otwarcie szczęśliwej paczki), otrzymasz 150 odłamków. To wystarczy na dokładnie jedną pamiątkę.

Ceny i kwoty nagród nie zmieniają się wraz z wprowadzaniem do gry nowych pamiątek. Nie jesteśmy do końca pewni, dlaczego firma Respawn Entertainment wybrała ten numer.

Zabłyśnij pamiątką w grze Apex Legends

Chociaż zdobycie pamiątki nie poprawi twoich umiejętności w grze, są ładne i są jednym z najbardziej nieuchwytnych przedmiotów w grze. Odłamki pamiątek mogą być trudne do zdobycia, ale pokazaliśmy Ci kilka naszych najlepszych wskazówek! Mamy nadzieję, że wkrótce dostaniesz je z pakietu Apex, który otworzysz.

Jaka jest twoja ulubiona pamiątka po Apex Legends? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.