Jak wyświetlić rozmiar folderu dla folderów Dysku Google

Dysk Google to niesamowite miejsce do przechowywania plików, z wyjątkowo hojnymi darmowymi planami i dużą pojemnością pamięci w planach płatnych. Synchronizuje pliki na różnych urządzeniach i umożliwia użytkownikom udostępnianie i współpracę. Dysk Google jest idealny dla użytkowników, którzy zawsze pracują w podróży, ponieważ można z niego korzystać na wielu urządzeniach i w różnych programach.

Jak wyświetlić rozmiar folderu dla folderów Dysku Google

Niektóre z zalet korzystania z dysku Google to:

 • Automatyczne zapisywanie – na Dysku Google cała Twoja praca jest automatycznie zapisywana, więc już nigdy nie stracisz żadnej pracy!
 • Zgodność urządzeń — możesz łatwo udostępniać pliki na różnych urządzeniach.
 • Dostęp offline — pomimo tego, że jest to przede wszystkim przestrzeń robocza online, użytkownicy mogą nadal uzyskiwać dostęp do swoich plików, nawet w trybie offline.
 • Udostępnianie i współpraca — pliki można udostępniać innym użytkownikom online.

Chociaż na rynku przechowywania w chmurze są inni gracze, w tym OneDrive (Microsoft), Dropbox, Box i Amazon Cloud Drive, Dysk Google jest nad resztą pod względem ilości udostępnianego miejsca. Dyski Google zapewniają 15 GB wolnego miejsca na pliki, a plany 100 GB i 1 TB kosztują odpowiednio 2 USD miesięcznie i 10 USD miesięcznie. Dostępne są jeszcze większe plany przechowywania dla osób z naprawdę ogromnymi potrzebami w zakresie przechowywania.

Jednak w pewnym momencie może być konieczne zwolnienie miejsca na koncie Dysku Google. Być może masz dużo osobistych filmów i zdjęć do przechowywania, a może nie chcesz płacić miesięcznej subskrypcji i po prostu chcesz pozostać na 15 GB darmowej przestrzeni dyskowej. Niezależnie od tego, kiedy musisz uporządkować i odchudzić pamięć, przekonasz się, że Dysk Google jest nieco lekki w obszarze zarządzania plikami. W szczególności w interfejsie internetowym Dysku Google nie można dowiedzieć się, jak duży jest każdy folder. Możesz spojrzeć na rozmiary plików, ale całkowity rozmiar plików w każdym folderze jest tajemnicą.

Niemniej jednak można uzyskać te informacje. W tym artykule pokażemy Ci różne metody sprawdzania, jak duży jest każdy folder na Twoim Dysku Google.

Zaskakujące jest to, że Google nie dodało szczegółów rozmiaru folderów do swojej pamięci w chmurze. Każde oprogramowanie do zarządzania plikami zawierałoby te informacje. Przypuszczalnie istnieje pewien spadek wydajności związany z kompilowaniem informacji i prezentowaniem ich użytkownikom. W każdym razie pokażę ci dwa sposoby sprawdzenia rozmiaru twojego folderu.

Szybka poprawka: szukasz tylko dużych plików?

Jeśli szukasz tylko największych plików, aby je wyczyścić, istnieje szybkie obejście, które pozwoli Ci pominąć resztę tego artykułu.

 1. Przejdź do Dysku Google.
 2. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu.

 3. Kliknij Ustawienia.

 4. Kliknij „Wyświetl elementy zajmujące miejsce na dane”.

Dysk Google wyświetli listę wszystkich plików na Dysku Google, automatycznie posortowaną według rozmiaru pliku. Następnie możesz zdecydować, czy chcesz zachować te duże pliki, zapisać je w innym miejscu, czy je usunąć.

Metoda 1: Pobierz folder

Metoda brute-force jest prosta: pobierz folder Dysku Google na lokalny dysk twardy. Tam możesz wyświetlić szczegóły rozmiaru pamięci dla pobranego folderu w Eksploratorze plików, a następnie usunąć cały folder, gdy nie jest już potrzebny.

Aby pobrać folder Dysku Google, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij Mój dysk po lewej stronie strony Dysku Google, aby rozwinąć listę folderów.
 2. Kliknij folder prawym przyciskiem myszy i naciśnij „Pobierz”, aby zapisać kopię na dysku twardym.

Po wybraniu tej opcji w prawym dolnym rogu na Dysku Google otworzy się pasek „Przygotowywanie pobierania”. Oznacza to, że plik jest skompresowany. Poinformuje Cię, kiedy będzie gotowy do pobrania, a plik ZIP folderu zostanie zapisany w domyślnym folderze pobierania przeglądarki.

Otwórz pobrany folder Dysku Google w Eksploratorze plików. Ponieważ zapisuje się jako skompresowany plik ZIP, należy go najpierw rozpakować, otwierając plik ZIP i naciskając „Wypakuj wszystko”. Wybierz ścieżkę docelową dla wyodrębnionego folderu i naciśnij przycisk „Wyodrębnij”.

Kliknij prawym przyciskiem myszy wyodrębniony folder w Eksploratorze plików i wybierz "Właściwości", aby otworzyć okno Właściwości. Karta Ogólne zawiera szczegółowe informacje o rozmiarze folderu. Jeśli skończysz, możesz kliknąć folder prawym przyciskiem myszy i wybrać "Usuń".

Metoda 2: Dodaj aplikację Kopia zapasowa i synchronizacja

Kopia zapasowa i synchronizacja to aplikacja, która synchronizuje przechowywanie w chmurze Dysku Google z dyskiem twardym. Wyświetla wszystkie pliki i foldery na Dysku Google w folderze Eksploratora plików Dysku Google. Ponieważ pokazuje foldery przechowywania w chmurze w Eksploratorze plików, możesz wyświetlić rozmiary folderów Dysku Google w natywnym menedżerze plików systemu Windows, instalując Kopię zapasową i synchronizację na swoim komputerze.

Aby dodać Kopię zapasową i synchronizację do systemu Windows, kliknij przycisk „Pobierz” tutaj. Spowoduje to zapisanie instalatora oprogramowania na dysku twardym. Otwórz instalator oprogramowania, aby dodać Kopię zapasową i synchronizację do systemu Windows. Instalator przeprowadzi Cię przez trzy kroki, aby skonfigurować.

 1. Zaloguj się na swoje konto Google. Upewnij się, że jest to konto Google powiązane z Twoim kontem Dysku Google.
 2. W następnym oknie pojawi się pytanie, które foldery z komputera chcesz zarchiwizować na Dysku Google. Możesz wybrać kilka folderów do utworzenia kopii zapasowej, klikając "Wybierz folder", ale nie musisz. Aby pominąć ten krok, usuń zaznaczenie wszystkich folderów i naciśnij „Dalej”.
 3. Trzeci krok to ten, którego szukamy. Opcja „Synchronizuj mój dysk z tym komputerem” jest domyślnie zaznaczona. Domyślnym miejscem lokalnego tworzenia kopii zapasowej folderu Dysku Google jest katalog użytkownika; możesz wybrać alternatywny, klikając „Ścieżka”.
 4. Wybierz „Synchronizuj tylko te foldery…”, aby wyświetlić listę wszystkich folderów na Dysku Google. Rozmiar folderu zostanie wyświetlony obok każdego folderu. Chociaż nie jest to łatwy sposób na sprawdzanie rozmiaru folderu za każdym razem, jest to świetne jednorazowe rozwiązanie, które nie wymaga instalowania czegokolwiek na komputerze. Jeśli masz potrzebne informacje, zamknij kreatora. W przeciwnym razie naciśnij "Start", aby rozpocząć synchronizację Dysku Google z dyskiem twardym.

Eksplorator plików będzie teraz zawierał folder Dysku Google, który można otworzyć, klikając Szybki dostęp > Dysk Google. Kolumna Rozmiar Eksploratora plików nie zawiera żadnych szczegółów dotyczących rozmiaru folderu na głównym ekranie, ale możesz sprawdzić rozmiar folderu, najeżdżając kursorem na folder, aby otworzyć jego etykietkę.

Mamy więcej wskazówek, jak najlepiej wykorzystać Dysk Google!

Chcesz więcej miejsca na Dysku Google? Sprawdź ten samouczek, jak zwolnić miejsce na Dysku Google.

Chcesz zapisać swoje zdjęcia online? Dowiedz się, jak automatycznie tworzyć kopie zapasowe zdjęć na Dysku Google!

Dużo torrentujesz? Pokażemy Ci, jak pobrać pliki torrent na Dysk Google.

Zarządzanie plikami nie jest mocnym narzędziem Dysku, ale możemy pokazać Ci, jak duplikować lub kopiować folder.

Potrzebujesz trochę prywatności? Mamy samouczek dotyczący ukrywania plików na Dysku Google.