Jak zdobyć kompas w ucieczce z Tarkowa?

Kompas może być niezwykle przydatny w komunikacji z rówieśnikami w Escape from Tarkov. Jeśli denerwujesz się, wyjaśniając lokalizację wyglądem krajobrazu, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zdobyć kompas w grze.

Jak zdobyć kompas w ucieczce z Tarkowa?

W tym przewodniku przedstawimy instrukcje dotyczące znajdowania i używania kompasu w Escape from Tarkov. Dodatkowo wyjaśnimy, jak zdobyć grę, gdzie znaleźć czerwone karty dostępu i punkty ewakuacji oraz podzielimy się wskazówkami dotyczącymi nauki map w grze.

Jak zdobyć kompas w Escape From Tarkov?

Kompas można zdobyć w Escape from Tarkov na dwa sposoby. Po pierwsze, możesz kupić jeden od Jaegera:

 1. Osiągnij 10 poziom w grze, aby odblokować zadania Mechanika.

 2. Gdy uzyskasz dostęp do zadań Mechanika, podejmij zadanie „Rusznikarz, część 1”. Będziesz musiał znaleźć trzy elitarne szczypce, wymienić je na strzelbę u mechanika i dostosować broń na życzenie mechanika.

 3. Ukończ kolejne zadanie – „Wprowadzenie”. Musisz odnaleźć notatkę znajdującą się w lesie, pod drewnianą konstrukcją w pobliżu przewróconego samolotu. Zanieś notatkę Mechanikowi, a odblokujesz Jaegera.

 4. Z menu odwiedź sklep Jaegera i kliknij ikonę „S” po prawej stronie listy przedmiotów, aby wyświetlić przedmioty specjalne.

 5. Kup kompas.

Jeśli jednak nie chcesz wydawać 200 000 rubli na kompas od Jaegera, możesz go zdobyć za darmo po wykonaniu zadania dla Prapora:

 1. Ukończ zadanie „Debiut”, w którym po raz pierwszy spotkasz Prapora. Musisz zabić pięciu łobuzów na odprawie celnej i przynieść Praporowi dwie strzelby MP-133.

 2. Ukończ kolejne zadanie – „Misja poszukiwawcza”. Aby go rozpocząć, musisz osiągnąć co najmniej 5 poziom. Pomóż Praporowi odnaleźć zaginiony konwój i obóz USEC.

 3. Za pomoc Prapor da ci kompas EYE MK2 oraz 22 000 rubli.

Jak korzystać z kompasu w ucieczce z Tarkowa?

Kiedy już się do tego przyzwyczaisz, czytanie kompasu w Escape from Tarkov jest dość proste, zwłaszcza jeśli wiesz, jak czytać go w prawdziwym życiu. Przeczytaj poniższy przewodnik, aby dowiedzieć się, jak korzystać z kompasu:

 1. Aby wyświetlić kompas, naciśnij przycisk „U” na klawiaturze.

 2. W prawym dolnym rogu ekranu zobaczysz stopnie kompasu, ponumerowane od zera do 360.

 3. Gdy stopnie kompasu są na zero, kierujesz się na północ. Jeśli mają 90 lat, przenosisz się na wschód, 180 na południe, a 270 na zachód.

 4. Kompas działa tak samo dla wszystkich graczy, więc możesz dzielić się swoją pozycją ze znajomymi.
 5. Nie możesz strzelać, trzymając kompas. Jeśli naciśniesz przycisk strzelania, twoja broń wystrzeli, ale będziesz musiał ponownie przywołać kompas.

 6. Możesz chodzić z kompasem, ale nie możesz z nim biegać.

Uwaga: nie możesz zdobyć kompasu.

Często Zadawane Pytania

Przeczytaj tę sekcję, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o kupowaniu i graniu w Escape from Tarkov.

Gdzie mogę kupić Escape From Tarkov?

Escape from Tarkov nie można kupić przez Steam ani w sklepie z grami. Musisz go kupić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Kliknij „Zamów w przedsprzedaży” i wybierz preferowaną edycję gry.

Podstawowy pakiet zaczyna się od 39,99 USD. Aby jednak uruchomić grę, musisz pobrać program Battlestate Games Launcher, który będzie dostępny do instalacji dopiero po zakupie gry. Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie, aby zapłacić za zamówienie w przedsprzedaży.

Zaloguj się na stronie gry za pomocą danych podanych po zakupie i kliknij swoje zdjęcie profilowe. Teraz możesz pobrać program uruchamiający. Zainstaluj, zaloguj się i pobierz grę z tego miejsca.

Jak zdobyć czerwoną kartę w Escape From Tarkov?

Czerwona karta dostępu może pomóc ci uzyskać dostęp do specjalnych broni i przedmiotów na mapie Lab – nic dziwnego, że wielu graczy chciałoby ją zdobyć! Jednak karta dostępu znajduje się na mapie Shoreline.

Pamiętaj, że czerwona karta dostępu jest rzadkim spawnem, więc być może będziesz musiał przez chwilę biegać po mapie, aż ją znajdziesz. Upewnij się, że zdobędziesz klucze West Ring 218, 221, 222, 110 lub 112, zanim spróbujesz dostać się do punktów odrodzenia czerwonych kart.

Znajdują się one głównie wokół i wewnątrz kompleksu – np. w pokojach 110, 112, 218, 221 i 222 (do tego potrzebne są klucze). Czerwona karta dostępu może również odrodzić się na stacji benzynowej, polu siana, na szczycie stacji pogodowej i innych miejscach.

Jak nauczyć się uciekać z map Tarkov?

Odpowiedź jest dość oczywista – aby nauczyć się map, trzeba ćwiczyć. Na szczęście zapamiętywanie lokalizacji każdego obiektu nie jest konieczne. Możesz kupić mapę dowolnej lokalizacji od sprzedawcy Therapist przed rozpoczęciem meczu. Opcjonalnie możesz przeglądać mapy w Google.

Jeśli stresuje Cię gra z bardziej doświadczonymi graczami, trenuj przez chwilę w trybie offline, aż poczujesz się komfortowo na mapach. Gdy znasz położenie określonych obiektów na mapach, kompas może być bardzo pomocny w nawigacji.

Gdzie mogę znaleźć punkty ewakuacji w ucieczce z Tarkowa?

Głównym celem gry jest ucieczka z mapy, więc musisz znaleźć punkty ewakuacji. Oczywiście ich lokalizacja jest inna na każdej mapie. Możesz kupić mapę każdej lokalizacji w sklepie terapeuty przed rozpoczęciem nalotu. Mapy te mogą być używane zarówno przed, jak i w trakcie gry – aby się do nich przyjrzeć, naciśnij klawisz „O”.

Po prawej stronie nazwy punktu ewakuacyjnego zobaczysz znaki zapytania lub spację. Puste miejsce oznacza, że ​​nie musisz wykonywać żadnych czynności, aby użyć punktu. Znaki zapytania natomiast wskazują, że musisz spełnić określone warunki – najczęściej będziesz musiał albo znaleźć jakiś przedmiot na mapie, albo mieć wystarczająco dużo pieniędzy.

W odprawie celnej punkty wydobycia są dość blisko siebie. Można je znaleźć w magazynach, skrzyżowaniach, przyczepach, kolejach, starej stacji benzynowej… Jest ich mnóstwo, więc znalezienie nie powinno być trudne. Lasy są większe, więc poszukiwanie punktu ewakuacyjnego może zająć więcej czasu.

W Fabryce są tylko dwa punkty wydobycia, oba zlokalizowane przy bramach. Obok jednego z nich znajdziesz również klucz wyjścia z fabryki. Możesz uciec z mapy Shoreline z molo, tunelu, przejścia skalnego lub temp. CCP. Droga do odprawy celnej może być używana zarówno przez PMC, jak i SCAV.

Jak odblokować Jaegera w Escape From Tarkov?

Aby odblokować Jaegera i uzyskać dostęp do jego sklepu, musisz wykonać dwa zadania dla Mechanika. Pierwszym z nich jest misja „Rusznikarz, część 1”. Tutaj musisz zdobyć trzy elitarne szczypce – można je znaleźć w martwych łupach, torbach sportowych, skrzynkach z narzędziami, skrzynkach z zaopatrzeniem technicznym, włazach naziemnych lub zakopanych skrytkach z beczkami.

Wymień je na strzelbę MP-133 od Mechanika i zmodyfikuj broń według jego specyfikacji. Po ukończeniu misji otrzymasz 20 000 rubli, 6 500 PD, pistolet Glock 17 i odblokujesz Jaegera.

Czy możesz zdobyć kompas w ucieczce z Tarkowa?

Tak, są dwa sposoby na zdobycie kompasu w grze: za darmo, pomagając Praporowi lub kupując go od Jaegera. Aby otrzymać go od Prapora, musisz wykonać dwa zadania – „Debiut” i „Misja poszukiwawcza”.

Upewnij się jednak, że osiągnąłeś co najmniej 5 poziom w grze przed ich rozpoczęciem. Zlikwiduj pięć scavs na odprawie celnej i przynieś Praporowi dwie strzelby MP-133. Następnie pomóż mu odnaleźć zaginiony konwój i lokalizację obozu USEC.

Za twoją pomoc Prapor da ci kompas i trochę pieniędzy. Jeśli z jakiegoś powodu przegapiłeś zadania Prapor lub nie chcesz spędzać na nich czasu, możesz odblokować sklep Jaegera, wykonując zadanie mechanika „Rusznikarz część 1”.

Czy możesz dostać Escape From Tarkov na Steamie?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Escape from Tarkov nie jest dostępny w żadnych usługach, takich jak Steam czy Epic Games Store. Można go pobrać tylko z oficjalnej strony gry. Mimo że pobranie gry może przyprawić o ból głowy, w końcu na pewno warto.

Naucz się nawigować

Mamy nadzieję, że za pomocą kompasu Twoja komunikacja z kolegami z drużyny i wydajność znacznie się poprawią. Gdy przyzwyczaisz się do nawigacji za pomocą kompasu i map zakupionych od terapeuty, możesz dotrzeć do punktów ewakuacji w krótszym czasie, pokonując wrogów. Pamiętaj, że jeśli Twoich rówieśników nie ma w pobliżu, nadal możesz ćwiczyć w trybie offline – w ten sposób lepiej zapamiętasz lokalizacje.

Jaka jest twoja ulubiona mapa w Escape from Tarkov? Podziel się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.