Porady i wskazówki dotyczące No Man’s Sky: Wykorzystaj w pełni możliwości No Man’s Sky Następna aktualizacja dzięki tym przydatnym wskazówkom

Obraz 1 z 31

Porady i wskazówki dotyczące No Man’s Sky: Wykorzystaj w pełni możliwości No Man’s Sky Następna aktualizacja dzięki tym przydatnym wskazówkomno_mans_sky_tips_and_tricks_image_1_0
mapa-gwiazdy-bez-mansa-ze-planetą
nie-mans-sky-kokpit-statku-i-planeta-hud_0
nie-mans-sky-kokpit-statku-kosmicznego-i-pole-asteroid
no_mans_sky_neweridu
nie-mans-niebo-wylądował-statek-kosmiczny-i-zielony-świat
nie-mans-sky-stantel-on-horizon
nie-mans-sky-obcy-struktura
nie-mans-sky-red-world-scan-in-progres
nie-mans-niebo-czerwony-świat-struktury-i-obcy_0
nie-mans-sky-sentinel-dead-ahead_0
nie-mans-niebo-strażnicy-ze-statkami-kosmicznymi-nad głową
no_mans_sky_becron5
no_mans_sky_creature
no_mans_sky_tips_and_tricks_image_2
no_mans_sky_tips_and_tricks_image_3_0
no_mans_sky_tips_and_tricks_image_4
no_mans_sky_tips_and_tricks_image_5
no_mans_sky_tips_and_tricks_image_6_0
no_mans_sky_tips_and_tricks_image_7
no_mans_sky_tips_and_tricks_image_8_1
no_mans_sky_tips_and_tricks_image_9_0
no_mans_sky_tips_and_tricks_image_10_0
no_mans_sky_tips_and_tricks_image_11
no_mans_sky_tips_and_tricks_image_12_0
no_mans_sky_tips_and_tricks_image_13
no_mans_sky_review_flying_to_planet
no_mans_sky_review_monolith
no_mans_sky_review_planetside
no_mans_sky_review_space
no_mans_sky_review_trader

Niebo niczyje był jednym z największych i najbardziej kontrowersyjnych wydawnictw 2016 roku. Jest całkowicie ogromny, może pochwalić się liczbą planet liczącą 18 trylionów unikalnych i możliwych do odkrycia światów oraz niemal nieskończonymi sposobami doświadczania i grania w tę grę. Mówiąc najprościej, nie było dwóch osób, które miałyby mieć takie same doświadczenia z Niebo niczyje.

W ciągu ostatnich pięciu lat rozgrywka i twoja zdolność do interakcji z innymi zmieniły się ogromnie, przyciągając wielu użytkowników z powrotem do gry.

Tak więc, jeśli wskakujesz z powrotem do Niebo niczyje Następny No Man’s Sky Next, oto porady i wskazówki, które pomogą Ci wybrać właściwą drogę podczas kosmicznej przygody.

Porady i triki No Man’s Sky: Tajna mechanika, którą musisz znać

Oto nasza lista najlepszych wskazówek i trików, dzięki którym odniesiesz sukces podczas podróży po No Man’s Sky.

1. Prześlij wszystkie swoje odkrycia

no_mans_sky_tips_and_tricks_image_6

Może to brzmieć jak oczywistość, ale poza premią 200 kredytów za zeskanowanie nowego stworzenia, Niebo niczyje nie nagradza automatycznie za nowe odkrycia. Aby odebrać pieniądze za swoje znaleziska, musisz przejść do menu pauzy w grze i indywidualnie przesłać każde odkrycie.

Przesłanie nowego systemu daje ci 5000 kredytów, a nowa planeta lub zwierzę daje również 2000 kredytów (i tak, to oprócz 200, które już znalezione zwierzę daje). Nowa baza zapewnia wypłatę 1000 kredytów, a nowe odkrycia flory dają dodatkowe 500 kredytów do zabawy. Ponadto, jeśli znajdziesz 100% wszystkich gatunków zwierząt na planecie, możesz przesłać swoje odkrycie i zdobyć ogromną premię w setkach tysięcy kredytów. Nie jest zły.

2. Skanuj wszystko, co możesz

Oprócz przesyłania wszystkich swoich odkryć, upewnij się, że skanujesz wszystko, co widzisz. Jest to nie tylko świetny sposób na zarobienie dodatkowej gotówki, ale może również pomóc określić, jak gatunek zachowuje się wobec ciebie (abyś nie został niespodziewanie zaatakowany).

Jeśli masz ulepszony skaner zbliżeniowy do rzadkich zasobów i interesujących miejsc, twoja przyłbica analityczna może również zidentyfikować niektóre z „?” znaczniki w oddali są.

3. Zaprzyjaźnij się z fauną

Nawiązywanie przyjaźni jest kluczową umiejętnością życiową, a w Niebo niczyje, nie jest inaczej. Zaprzyjaźnienie się z dzikimi zwierzętami jest niezbędne, jeśli chcesz znaleźć rzadkie elementy, plany lub narzędzia wielofunkcyjne, ponieważ przyjazne zwierzęta albo wykopią się i przyniosą ci towary, albo zaprowadzą cię do tajnych lokalizacji.

Możesz zostać kumplem z dowolnym niewrogim zwierzęciem, oferując preferowaną przynętę tego konkretnego stworzenia.

4. Zostań wielojęzyczny

no_mans_sky_tips_and_tricks_image_12

Na każdej odwiedzanej planecie znajdziesz kamienie wiedzy, ruiny, monolity, tablice i inteligentne formy życia. To dzięki nim nauczysz się głównych języków używanych w systemach Niebo niczyjegalaktyka.

Podział na języki Vy'keen, Korvax, Gek i Atlas, upewnienie się, że znasz szeroką gamę słów w każdym języku, jest niezbędne do rozwiązania niektórych Niebo niczyjezagadki. Jak wielu z was wie, kupcy i obcy mieszkańcy regularnie mają problemy, które trzeba rozwiązać, a wiedza o tym, jaki jest ich problem, będzie o wiele lepsza niż tylko dźgnięcie we właściwą odpowiedź. Idź i ucz się!

5. Oszczędzaj paliwo podczas wodowania statków

Wydawanie plutonu na silnik startowy podczas startu z obcej planety może być kosztowne i czasochłonne. Nie martw się, jest naprawdę prosty sposób na zaoszczędzenie paliwa – szukaj lądowisk.

Lądowiska można znaleźć w punktach handlowych i schronach, w których znajdują się jednostki handlowe. Schroniska, takie jak Obserwatoria i niektóre obiekty konserwacyjne, mają również miejsca do lądowania statków, oznaczone konstrukcją przypominającą latarnię morską. Te przystanki mogą nie mieć lądowisk, ale nadal możesz wystartować z tych miejsc, nie martwiąc się o koszty paliwa.

6. Zarządzaj ekwipunkiem egzoszkieletów i statków

Trzymanie się na szczycie swoich zapasów jest niewiarygodnie ważne w Niebo niczyje. Losowanie tytułu Hello Games to tak naprawdę sztuka eksploracji, ale zarządzanie zasobami odgrywa prawie taką samą rolę.

Twój Egzoszkielet może pomieścić 250 jednostek dowolnego zasobu, ale ekwipunek statku może pomieścić do dwukrotności tej ilości. Jak zapewne zgadłeś, najlepszym sposobem na zarządzanie materiałami, których nie potrzebujesz, jest wysłanie ich na swój statek w celu przechowania.

Zdecyduj się na frachtowiec, gdy masz szansę na jeszcze więcej miejsca do przechowywania. Ponieważ tak wiele cennych zasobów znajduje się na różnych planetach niż ta, na której prawdopodobnie się znajdujesz, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w frachtowiec z licznymi dostępnymi miejscami (możesz teraz ulepszyć swój frachtowiec).

7. Nie przejmuj się drobiazgami

Kluczowym elementem utrzymania niskiego stanu zapasów jest porzucenie przedmiotów, których naprawdę nie musisz nosić ze sobą.

Pierwiastki takie jak węgiel i żelazo są niezwykle powszechne i dlatego nie powinny być noszone przy sobie, chyba że naprawdę myślisz, że będziesz ich potrzebować. Możesz także pozbyć się niektórych rzadszych pierwiastków, takich jak pluton, thamium9, platyna i cynk: wiele planet ma ich pod dostatkiem jako kryształy w jaskiniach i wokół wyrzutni lub jako dzikie kwiaty.

8. Łatwo ulepsz swój egzoszkielet dzięki większej liczbie automatów

no_mans_sky_tips_and_tricks_image_8

Bez względu na to, jak bardzo starasz się ograniczyć swój ekwipunek, nadchodzi moment, w którym po prostu nie możesz nosić swojego życia w 13 slotach. Nadszedł czas, aby ulepszyć Egzoszkielet za pomocą różnych kapsuł, które zaśmiecają planety Niebo niczyjegalaktyka. Znalezienie tych strąków to jednak inna sprawa.

Na szczęście jest jedna mała sztuczka, dzięki której możesz częściej natknąć się na kilka drop podów. Jeśli odszukasz najbliższą latarnię morską (te z pomarańczowymi laserami, a nie dużymi antenami) i wytworzysz sobie chip obejściowy z żelaza i węgla, możesz poprosić o znalezienie najbliższego punktu „schronienia”. Nie ma w tym żadnej szczególnej nauki, ale w około 80% przypadków otrzymasz nową lokalizację kapsuły. Ułóż kilka z nich na mapie i idź na spacer – na pewno podczas podróży natkniesz się na kilka ulepszeń egzoszkieletów.

Ostrzegam jednak: każde ulepszenie będzie kosztować o 10 000 kredytów więcej niż poprzednie, więc rzeczy mogą dość szybko stać się drogie.

9. Powstrzymaj Strażników przed atakowaniem Ciebie

Strażnicy są siłą policyjną Niebo niczyjegalaktyka. Nikt nie wie dokładnie, jak powstały ani jaki jest ich cel, ale jedno jest pewne: wartownicy są denerwujący.

Możesz jednak uniknąć ich pogardy, jeśli jesteś mądry. Niszczenie roślin, zasobów lub zabijanie zwierząt przyciąga ich uwagę, w którym to momencie skanują miejsce, w którym kiedyś leżał twój cel, a następnie szukają cię, aby cię zeskanować. W tym momencie, jeśli staniesz całkowicie nieruchomo, zostawią cię w spokoju. Oczywiście wymaga to, aby strażnicy na waszej planecie nie byli szalonymi zabójcami, po pierwsze.

Jeśli jednak obudzisz ich nienawiść, a piechurzy zaczną cię gonić, zaufaj granatom plazmowym, ponieważ wydają się całkowicie unieruchamiać wroga. Może to być celowa funkcja lub może to być usterka – w każdym przypadku działa.

10. Nigdy nie martw się o przegrzanie multitoola

Nie ma nic gorszego niż czekanie, aż multitool ostygnie, gdy wydobywasz dużą, soczystą skałę z rzadkich pierwiastków. Dlatego ta sztuczka, aby uniknąć przegrzania, jest niezbędna dla tych, którzy chcą szybko gromadzić zasoby.

Użyj swojego lasera górniczego jak zwykle, a gdy pasek zacznie migać na czerwono z powodu przegrzania, zatrzymaj się na około pół sekundy, a następnie kontynuuj. Pasek powinien spaść z powrotem do zera i możesz iść dalej.

11. Naucz się latać jak as

Niebo niczyje tak naprawdę nigdy nie mówi ci, jak latać, poza startem, lądowaniem, dopalaniem i inicjowaniem napędu pulsacyjnego. Jeśli chcesz pokonać swoich wrogów w kosmicznych pojedynkach powietrznych lub nawigować po planetach jak zawodowiec, musisz wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać sterowanie statkiem.

Możesz znaleźć listę elementów sterujących w menu pauzy, ale wiedza, kiedy skorzystać z możliwości toczenia statku, jest kluczowa wraz z kopaniem wstecznego ciągu, aby uniknąć asteroidy. Możesz także skrócić czas lotu, wykorzystując przyciąganie grawitacyjne planety, aby wystrzelić cię w kosmos, zanim spadniesz z powrotem na Ziemię – lub inną planetę, na której się znajdujesz – dokładnie w wybranym przez Ciebie punkcie.

12. Zaprzyjaźnij się z opcją „Przypnij”

no_mans_sky_tips_and_tricks_image_9

Gromadzenie zasobów na ulepszenie lub przedmiot, który musisz wytworzyć, może być trochę uciążliwe. Czasami zapominasz, czego powinieneś szukać – czy szukałeś chrysonitu, czy potrzebujesz więcej miedzi? Cóż, nie martw się więcej: możesz przypiąć sobie przypomnienie o tym, czego potrzebujesz, a pojawi się ono okresowo w prawym dolnym rogu ekranu HUD.

Możesz przypiąć przedmiot, po prostu najeżdżając na niego w menu tworzenia ekwipunku i naciskając przycisk Przypnij. Voila.

13. Nigdy nie utknij w kraterze lub na dnie wysokiego klifu

Dzięki mieszance dziwnych warstw tekstur i dziwnego projektu możesz wydostać się z każdego krateru lub wspiąć się na każdy klif ze swoim plecakiem odrzutowym. Idąc w górę tak, aby wchodzić w ścianę klifu lub krateru, wzmocnij, trzymając się do przodu, aby lecieć obok niego, nie wydając żadnego z silników odrzutowych. Łatwo.

14. Naucz się biegać jeszcze szybciej

Nawet przy wszystkich ulepszeniach wytrzymałości sprintu czasami po prostu nie możesz biec wystarczająco szybko lub wystarczająco długo, aby dotrzeć tam, gdzie chcesz w rozsądnym czasie. Dlatego ukryty pchnięcie doładowania całkowicie zmieni Twoje życie.

Naciśnięcie przycisku Walki Wręcz, a następnie przycisku Wzmocnienia spowoduje, że ruszysz do przodu z dużo większą prędkością, niż gdybyś biegał sprintem. Wciskaj przycisk doładowania, a rzucisz się do przodu, skracając o połowę te uciążliwe czasy ETA.

15. Wiedz, gdzie szukać zwierząt na planecie

no_mans_sky_tips_and_tricks_image_3

Wytropienie ostatniego zwierzęcia na planecie to ogromny ból. Pozornie szukałeś wszędzie, ale nie masz pojęcia, gdzie znaleźć ostatnie kilka gatunków, których potrzebujesz. Cóż, jedną przydatną wskazówką jest sprawdzenie jaskiń, ponieważ niektóre mniejsze stworzenia uwielbiają spędzać czas w tych ciemnych i wilgotnych systemach podziemnych.

Jeśli systemy jaskiń okażą się bezowocne, wypatruj zbiorników wodnych – jeśli na planecie jest woda, na pewno będzie w niej żył co najmniej jeden gatunek. Ponadto, z reguły, jeśli mieszka w niej woda i stworzenia, w okolicy znajdziesz również latające zwierzęta. Powinieneś być w stanie łatwo zeskanować większe latające stworzenia, ale być może będziesz musiał zestrzelić niektóre mniejsze, zanim będziesz mógł je zeskanować – zanim cokolwiek powiesz, wiem, że jest to sprzeczne z ideą ochrony.

16. Z łatwością buduj przepustki Atlas

Być może widziałeś wiele zamkniętych drzwi i pojemników podczas swojej podróży przez galaktykę, z których wszystkie wymagały czegoś znanego jako „Przełęcz Atlasa”. Nie martw się, możesz je stworzyć w ramach głównego wątku fabularnego, pod warunkiem, że będziesz go śledził. Jeśli zdecydujesz się zignorować Atlas na początku gry, nadal możesz natknąć się na plan i wymagane materiały na później, więc nie panikuj.

Prawdopodobnie powinieneś trzymać swoje Atlas Stones – bez względu na to, jak kuszące jest sprzedawanie ich za ponad 70 000 kredytów za sztukę. Plotki głoszą, że będziesz ich potrzebować, gdy dotrzesz do centrum galaktyki.

17. Znajdowanie swoich zasobów

Oczywiście można by pomyśleć, że jałowy księżyc ma mniej do zaoferowania niż bogata i zielona planeta, wokół której krąży, ale możesz być zaskoczony, wiedząc, że księżyce są doskonałym miejscem do lądowania na niebie niczyim. Ponieważ księżyce są znacznie mniejsze niż planety, algorytm budowania świata Hello Games oferuje im rzeczy do zrobienia i zobaczenia.

Jeśli chcesz znaleźć ulepszenia Egzoszkieletu, poznać wiele obcych światów lub znaleźć słodkie rozbite statki, księżyc jest miejscem, w którym możesz to zrobić.

Kiedy zbliżasz się do planety lub księżyca, naciśnij przycisk skanowania, aby wyświetlić listę dostępnych zasobów. Jeśli przedmioty, których szukasz, pojawiają się na tej liście, poszukaj dobrej strony docelowej.

18. Nie bój się czarnych dziur

Nauka sugeruje, że powinieneś trzymać się z daleka od czarnej dziury, jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w jej pobliżu. w Niebo niczyjesą jednak sposobem na wyrzucenie coraz bliżej centrum galaktyki. Działając na wzór tuneli czasoprzestrzennych, czarne dziury pochłoną cię i wyplują w zupełnie nowym systemie.

Te międzygwiezdne zdarzenia nie są tak częste, ale podczas swojej podróży powinieneś znaleźć przynajmniej kilka.

19. Nigdy nie przegap rozmowy z kosmitami

no_mans_sky_tips_and_tricks_image_10

Nie ma nic bardziej frustrującego niż rozpoczęcie rozmowy z kosmitą w placówce tylko po to, by odkryć, że nie masz przedmiotu lub zasobu, którego szuka. Co gorsza, opuszczenie tej rozmowy całkowicie ją zamyka i tracisz szansę na pomoc koledze i zbieranie nagród, które mogłeś otrzymać.

Jest jednak jeden mały exploit, który możesz wykorzystać na swoją korzyść. Po rozpoczęciu rozmowy z obcą formą życia masz kilka sekund na wycofanie się i wciąż możesz ją ponownie zainicjować. Okno możliwości jest wystarczająco długie, abyś mógł zobaczyć, czy brakuje ci czegoś z listy opcji, a jeśli tak, możesz je opuścić i zebrać przed powrotem.

20. Zostań międzygwiezdnym miliarderem

Każdy lubi szybko się wzbogacać i być bogatym w Niebo niczyje naprawdę może ci pomóc. Za pieniądze możesz kupić największy statek w galaktyce, wszystkie ulepszenia Egzoszkieletu, na które się natkniesz, oraz wszelkie rzadkie materiały, których możesz potrzebować. Możesz być częścią galaktycznego 1%.

Bogacenie się w Niebo niczyje jest również niezwykle prosty, wymaga niewiele więcej niż kilka godzin i podstawowej wiedzy handlowej.

Zobacz powiązaną recenzję PS4 Pro: Sony wypuszcza przezroczyste, niebieskie PS4 Pro, aby uczcić 500 milionów sprzedaży Recenzja Battlefield 1: Przeżyj świt współczesnej wojny

Udaj się do terminalu handlowego stacji kosmicznej i sprawdź listę „Sprzedaj” pod kątem wszelkich bardzo pożądanych przedmiotów, które będą oznaczone gwiazdką w kółku obok nazwy przedmiotu. Te cenne towary można sprzedawać za wyjątkowo wysoką cenę, a wielu handlarzy, którzy odwiedzają port stacji kosmicznej, będzie sprzedawać je po zdumiewająco niskich cenach.

To prosta ekonomia, ale kup jak najwięcej po niskiej cenie, a następnie sprzedaj po wysokiej. W ciągu około godziny zdobędziesz mnóstwo pieniędzy i będziesz mógł żyć jak szlachta, chwaląc to przed peonami, których spotykasz podczas podróży.

Zdobądź towarzysza

W ostatnich aktualizacjach No Man’s Sky zdecydowało się na coś bardziej przydatnego w przypadku stworzeń, które często spotykasz. Używając pelletu możesz zdobyć zaufanie rodzimych stworzeń, co zaowocuje idealnym towarzystwem. Na szczęście o wiele prostsze jest wytrenowanie tych stworzeń, korzystając z przepisu Pellet w ekwipunku. Użyj 60 węgla, aby wyprodukować 20 śrutów. Gdy jesteś w pobliżu stworzenia, możesz wybrać opcję nakarmienia go.

Gdy zdobędziesz ich zaufanie, możesz zarejestrować towarzysza. Pamiętaj; różne stworzenia mają różne możliwości.

Czy niebo niczyje jest tego warte?

Po przeczytaniu wskazówek i trików możesz pomyśleć, że to dużo, aby nadążyć w jednej grze. Miałbyś rację, to jest. Ale No Mans’ Sky ma coś dla każdego. To nie tylko eksploracja kosmosu. Możesz budować, wchodzić w interakcje z innymi graczami, walczyć z piratami z kosmosu i wykonywać różnego rodzaju misje.

Z tych powodów zdecydowanie powiedzielibyśmy, że No Mans’ Sky jest tego warte. Nawet jeśli ukończysz wątek fabularny, czeka cię o wiele więcej. Jeśli lubisz twórczą swobodę, pokochasz budowanie. Jeśli wolisz walkę, możesz to zrobić. Mimo wszystkiego, co ma do zaoferowania graczom, nic dziwnego, że gra jest tak popularna.