Jak zdobyć klawiaturę Bitmoji na Androida

Bitmoji to popularna aplikacja na smartfony, która pozwala użytkownikom tworzyć unikalny spersonalizowany awatar na podstawie ich własnych rysów twarzy. Ten podobny do człowieka awatar można następnie włączyć do niestandardowych emotikonów znanych jako Bitmojis, które użytkownicy wysyłają swoim znajomym tak, jak robią zwykłe emotikony. Będąca własnością tej samej firmy, która jest właścicielem Snapchata, Bitmoji jest jedną z najczęściej pobieranych aplikacji na Androida.

Jak zdobyć klawiaturę Bitmoji na Androida

Aplikacja umożliwia wymianę Bitmojis ze znajomymi za pośrednictwem platform komunikacyjnych i aplikacji społecznościowych. Jeśli jednak chcesz wysłać Bitmojis z wybranej aplikacji – czy to Messenger, WhatsApp, Snapchat, czy innej – musisz włączyć klawiaturę Bitmoji. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić.

Zanim zaczniesz

Aby móc udostępniać spersonalizowane emotikony znajomym, musisz najpierw zainstalować aplikację Bitmoji. Pobierz aplikację ze sklepu Google Play i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ją zainstalować.

Następnie uruchom aplikację i zarejestruj nowe konto lub zaloguj się przy użyciu swoich danych logowania Snapchat. Skonfiguruj swój profil i zaprojektuj własny awatar Bitmoji, dostosowując płeć, odcień skóry, włosy, rysy twarzy i ubrania. Po zakończeniu dotknij znacznika wyboru w prawym górnym rogu ekranu, aby zapisać awatar. Ten awatar będzie teraz służył jako podstawa wszystkich tworzonych Bitmoji.

Klawiatura Bitmoji

Włączanie klawiatury Bitmoji

Wysyłanie Bitmojis z aplikacji Bitmoji to dobra opcja, jeśli chcesz tylko udostępnić jedno lub dwa obrazy i skończyć z tym. Jeśli jednak chcesz używać Bitmojis we wszystkich rozmowach online, klawiatura Bitmoji jest znacznie bardziej praktycznym rozwiązaniem. Zamiast otwierać aplikację za każdym razem, gdy chcesz wysłać Bitmoji, możesz zmienić klawiaturę, znaleźć Bitmoji i wysłać go – wszystko za pomocą kilku szybkich dotknięć.

Aby włączyć klawiaturę Bitmoji, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Bitmoji i dotknij ikony trzech kropek w prawym górnym rogu.
 2. Wybierz "Ustawienia" w menu rozwijanym.
 3. W menu Ustawienia dotknij "Klawiatura Bitmoji".
 4. Dotknij "Włącz klawiaturę".

Spowoduje to przejście do menu Język i ustawienia urządzenia. Jeśli przełączysz przełącznik obok "Klawiatura Bitmoji" na "włączone", będziesz mógł używać go w swoich wiadomościach. Będziesz jednak musiał przejść do tego samego menu i wyłączyć opcję, aby użyć standardowej klawiatury tekstowej.

Aby uprościć proces, musisz zainstalować i skonfigurować klawiaturę Google Gboard.

Konfiguracja Gboard

Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego Gboard, możesz pobrać go bezpłatnie ze Sklepu Google Play.

Po zainstalowaniu Gboard i klawiatury Bitmoji, oto jak je skonfigurować:

 1. Przejdź do ustawień.
 2. Dotknij "Język i wprowadzanie".
 3. Wybierz "Bieżąca klawiatura". Jeśli masz telefon Samsung Galaxy, opcja jest oznaczona jako „Klawiatura ekranowa”.
 4. W wyskakującym oknie dotknij "Wybierz klawiatury" lub "Zarządzaj klawiaturami" w telefonach Samsung Galaxy.

  Pobierz klawiaturę Bitmoji

 5. Zobaczysz teraz listę wszystkich klawiatur zainstalowanych w telefonie. Przełącz przełączniki obok „Klawiatura Bitmoji” i „Gboard” na włączone, aby obie klawiatury były aktywne.

Następnie otwórz aplikację Gboard i ustaw Gboard jako domyślną klawiaturę, dotykając następujących opcji: Wybierz Metoda wprowadzania > Gboard > Ustaw uprawnienia > Zezwól > Gotowe.

Po prawidłowym skonfigurowaniu Gboard możesz teraz zacząć używać klawiatury Bitmoji w wiadomościach.

Korzystanie z klawiatury Bitmoji

Aby rozpocząć korzystanie z klawiatury Bitmoji, otwórz swoją ulubioną aplikację do przesyłania wiadomości i wykonaj następujące czynności:

 1. Dotknij pola tekstowego, aby wyświetlić klawiaturę.
 2. Na klawiaturze dotknij ikony buźki. Znajdziesz go w lewym dolnym rogu ekranu, po lewej stronie spacji.

  Pobierz klawiaturę Bitmoji na Androida

 3. Stuknij małą ikonę Bitmoji w dolnej środkowej części ekranu.
 4. Następnie pojawi się okno ze wszystkimi twoimi Bitmojis. Przewiń je, aby znaleźć ten, który chcesz wysłać, lub wprowadź słowo kluczowe w polu „Wyszukaj Bitmoji”, aby znaleźć je szybciej.

  Pobierz klawiaturę Bitmoji na Androida

 5. Po znalezieniu Bitmoji, które chcesz wysłać, dotknij, aby wstawić go do wiadomości.
 6. Dotknij "Wyślij", aby wysłać wiadomość. W zależności od używanej aplikacji ta opcja może być reprezentowana przez symbol strzałki lub znacznik wyboru.

Kilka uwag na temat Bitmoji i Gboard

W aplikacjach, które umożliwiają wklejanie obrazów do pola tekstowego (Snapchat, WhatsApp, Messenger, Hangouts, Google Android Messages i kilka innych), będziesz mógł dodać podpisy do swoich Bitmojis przed ich wysłaniem. W innych aplikacjach do przesyłania wiadomości Bitmoji zostanie wysłany w formie naklejki.

Aby używać klawiatury Bitmoji w połączeniu z Gboard, musisz zwolnić co najmniej 5% całkowitej przestrzeni dyskowej urządzenia. Ponadto zawsze używaj najnowszej wersji aplikacji Bitmoji, aby uniknąć usterek.