Jak utworzyć wiele kanałów YouTube pod jednym adresem e-mail?

Od momentu założenia w 2005 roku YouTube stał się gigantem wideo i wyszukiwarkami. Dzięki 1,9 miliarda użytkowników stał się ulubieńcem marketerów na całym świecie. Jeśli chcesz rozwijać swoją firmę, wyświadczysz sobie ogromną przysługę, otwierając i prowadząc kanał YouTube. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, to adres e-mail.

Jak utworzyć wiele kanałów YouTube pod jednym adresem e-mail?

Ale co, jeśli chcesz mieć kilka kanałów YouTube? Czy to oznacza, że ​​musisz tworzyć wiele e-maili? Na szczęście istnieje proste rozwiązanie. Zobaczmy, jak utworzyć wiele kanałów YouTube pod jednym adresem e-mail.

Czy powinieneś mieć wiele kanałów YouTube?

Jeśli prowadzisz małą firmę z jedną branżą, jeden kanał YouTube może być w porządku. Jeśli na przykład interesujesz się wyłącznie przepisami kulinarnymi, wszystkie Twoje filmy będą wyglądać dobrze w jednym kanale.

A co jeśli oprócz gotowania interesuje Cię sprawność fizyczna? Oczywiście Twój kanał wyglądałby na trochę niezorganizowany, gdyby film o pułkach treningowych pojawił się wciśnięty między przepis na makaron a drugi na naleśniki.

Jakie jest tutaj przesłanie? To proste. Jeśli Twoja firma ma wiele branż, lepiej byłoby utworzyć dla każdej z nich osobny kanał. A właściwie jest więcej dobrych powodów, aby to zrobić:

 • Będziesz mógł stworzyć bardziej widoczne i atrakcyjniejsze portfolio filmów oraz znacznie szybciej poszerzyć grono odbiorców.
 • Poprawia to Twój wynik SEO i zainteresowanym użytkownikom łatwiej będzie Cię znaleźć.

Jak utworzyć wiele kanałów YouTube pod jednym adresem e-mail?

Tworząc wiele kanałów YouTube, automatycznie zmieniasz swoje konto w konto marki. Twoje konto marki jest połączone z Twoim kontem osobistym. Oznacza to, że aby utworzyć wiele kanałów, potrzebujesz „startowego” konta Google utworzonego przy użyciu Twojego adresu e-mail.

Przejdźmy od razu i zobaczmy, jak utworzyć wiele kanałów YouTube pod jednym adresem e-mail.

Oto jak to działa:

 1. Zaloguj się do YouTube.

 2. Otwórz menu operacji, klikając swój awatar.

 3. Kliknij „Ustawienia”.

 4. Kliknij „Utwórz nowy kanał”. Spowoduje to otwarcie nowej strony, na której zostaniesz poproszony o utworzenie konta marki.

 5. Wpisz nazwę swojego nowego kanału. Jeśli prowadzisz firmę, generalnie powinieneś używać nazwy swojej firmy. W ten sposób Twoi widzowie natychmiast rozpoznają Twoją markę.

 6. Naciśnij przycisk „Utwórz”, aby zakończyć proces.

Gdy wykonasz powyższe kroki, YouTube natychmiast utworzy nowy kanał i przekieruje Cię do pulpitu nawigacyjnego kanału. Możesz teraz przystąpić do tworzenia większej liczby kanałów – wszystkie w ramach konta marki.

Możesz także dostosować nowo utworzony kanał, dodając takie elementy, jak szczegółowy opis, kontaktowy adres e-mail i lokalizacja.

Jak dodać wielu użytkowników, aby zarządzać swoim kanałem YouTube?

Jak każdy inny produkt, Twoje treści w YouTube muszą być od czasu do czasu ulepszane, a także musisz odpowiadać widzom w sekcji komentarzy. W połączeniu te zadania mogą być nieco przytłaczające. Ale dobrą rzeczą jest to, że możesz dodać wielu użytkowników do zarządzania swoim kontem. A najlepsze jest to, że nie musisz udostępniać im swojej nazwy użytkownika i hasła.

Musisz tylko wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz YouTube i zaloguj się jako właściciel konta marki.

 2. Kliknij swój awatar w prawym górnym rogu.

 3. Kliknij „Ustawienia”.

 4. Kliknij „Dodaj lub usuń menedżerów”. Ta opcja pojawia się w sekcji „Konto”.

 5. Kliknij „Zarządzaj uprawnieniami”.

 6. Zostaniesz poproszony o ponowne wprowadzenie hasła, aby potwierdzić, że rzeczywiście jesteś właścicielem konta.

 7. Wybierz przycisk „Zaproś nowych użytkowników” w prawym górnym rogu.

 8. Przejdź do wprowadzania adresów e-mail osób, które chcesz dodać jako menedżerów. Możesz przy tym przydzielić osobie jedną z trzech ról: właściciela, menedżera lub menedżera ds. komunikacji.

 9. Naciśnij przycisk zapraszania. YouTube wyśle ​​wszystkim użytkownikom zaproszenie do zarządzania kontem.

Jak usunąć wiele kanałów YouTube

Czasami otwarcie nowego kanału może nie zadziałać tak, jak sobie wyobrażałeś. Możliwe, że powiększanie liczby obserwujących jest boleśnie powolne i chcesz się wycofać i opracować strategię. A może w końcu porzuciłeś pomysł, który Twoim zdaniem nie jest już zgodny z długoterminowymi celami Twojej firmy. Być może zdecydowałeś się nawet na scalenie swoich treści w jednym kanale w przyszłości.

Bez względu na problem, najwłaściwszą decyzją byłoby usunięcie kanału. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz YouTube i zaloguj się jako właściciel konta marki.

 2. Kliknij swój awatar w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz „Ustawienia”.

 4. Kliknij „Ustawienia zaawansowane”.

 5. W wyświetlonym oknie kliknij „Usuń kanał”. W tym momencie otrzymasz promocję, aby trwale usunąć swoje treści lub tymczasowo je ukryć.

 6. Kliknij „Usuń trwale”.

 7. Kliknij „Usuń moją zawartość”.

I jesteś skończony!

Wiele kanałów YouTube pod jednym adresem e-mail

Wskazówki dotyczące zarządzania wieloma kanałami YouTube

Zarządzanie wieloma kanałami YouTube nie jest zbyt trudne, ale istnieją pewne akordy, które powinieneś spróbować uderzyć, aby każdy kanał rezonował z widzami.

Oto, czego potrzebujesz:

 1. Upewnij się, że Twoja marka jest jak najbardziej widoczna

  Twoja marka jest Twoją siłą. Upewnij się, że każdy użytkownik odwiedzający Twój kanał może natychmiast połączyć się z Twoją firmą. A to oznacza dodanie oficjalnego logo jako ikony kanału. Jeśli masz slogan marki, pamiętaj, aby umieścić go gdzieś w biografii swojego kanału.

 2. Miej idealny opis kanału

  Opis zabójcy jest kluczem do odblokowania Twojej widoczności. Powinieneś mówić krótko, ale używaj słów kluczowych, aby poprawić SEO swojego kanału. Możesz również dołączyć link do swojej witryny, jeśli taki posiadasz.

 3. Trzymaj się przewidywalnego harmonogramu publikacji

  Aby Twoi widzowie wracali po więcej, ważne jest, aby mieć spójny, przewidywalny harmonogram publikacji. Jeśli zdecydujesz się na przykład publikować jeden film tygodniowo, możesz robić to w każdy wtorek o 16:00, ale trzymaj się tego

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Dlaczego powinienem mieć dwa konta YouTube z jednym e-mailem?

Posiadanie wielu kont pod jednym adresem e-mail może pomóc w lepszej organizacji treści, gromadząc wszystkie filmy z określonego gatunku lub niszy na jednym koncie. Dzięki temu filmy są bardziej reprezentacyjne i łatwiejsze do wyszukiwania.

2. Czy mogę używać jednego konta AdSense do wielu kanałów YouTube?

Tak. Możesz połączyć wiele kanałów YouTube z jednym kontem AdSense. Za pomocą tego samego konta AdSense możesz zarabiać na więcej niż jednym kanale.

3. Ile kanałów YouTube możesz mieć na e-mail?

Pod jednym e-mailem możesz utworzyć do 50 kanałów.

Wykorzystaj w pełni YouTube za pośrednictwem wielu kanałów

YouTube jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych i możesz z łatwością wykorzystać go do rozwijania swojego pomysłu od podstaw. Ale nawet jeśli później pojawią się inne pomysły, nic nie powinno Cię powstrzymywać. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć wiele kanałów i podzielić się swoją kreatywnością ze światem.

Ile kanałów YouTube prowadzisz? Jakie masz wrażenia z przechodzenia z jednego kanału na drugi?

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.