Jak utworzyć formularz w Smartsheet

Formularze to świetny sposób na zbieranie i manipulowanie informacjami zarówno w przypadku dużych, jak i małych zestawów danych. Korzystanie z odpowiedniego narzędzia może mieć znaczący wpływ na efektywność pracy. Dokonałeś właściwego wyboru, decydując się na Smartsheet. Jeśli jednak dopiero zaczynasz, możesz czuć się nieco zdezorientowany, jeśli chodzi o tworzenie formularzy w tej aplikacji. Jeśli tak, to dobrze trafiłeś.

Jak utworzyć formularz w Smartsheet

W tym artykule pokażemy, jak utworzyć formularz w Smartsheet na komputerze, iPhonie lub aplikacji na Androida. Dowiesz się również, jak tworzyć różne typy formularzy i przenieść swoje umiejętności zarządzania projektami na wyższy poziom.

Jak utworzyć formularz w Smartsheet na komputerze?

Najskuteczniejszym sposobem gromadzenia nowych danych użytkownika muszą być formularze. Gdy użytkownik wprowadzi nowe zgłoszenie, jego dane wejściowe będą dostępne w nowym wierszu na dole arkusza. To sprawia, że ​​formularze są doskonałym narzędziem do zbierania odpowiedzi na ankiety, wniosków o pracę lub nowych zamówień.

Gdy utworzysz formularz w Smartsheet, każda osoba, której go udostępnisz, może przesłać do arkusza nowe informacje.

Pamiętaj, że nie ma aplikacji Smartsheet do pobrania dla systemu Windows ani Mac. Zamiast tego możesz natychmiast uzyskać dostęp do aplikacji za pośrednictwem jej wersji przeglądarki.

Tworzenie nowego formularza w Smartsheet na komputerze jest stosunkowo prostym procesem. Przeczytaj nasze szczegółowe instrukcje, jak to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Smartsheet w preferowanej przeglądarce internetowej na komputerze.
 2. Zaloguj się na swoje konto Smartsheet.

 3. Znajdź arkusz, w którym chcesz utworzyć formularz.

 4. Kliknij kartę „Formularze” w lewym górnym rogu okna aplikacji.

 5. Wybierz „+ Utwórz formularz”, aby utworzyć nowy formularz.

Notatka: Jeśli nie widzisz zakładki „Formularze”, to dlatego, że pasek menu jest ukryty. Aby to pokazać, po prostu naciśnij strzałkę w dół w prawym górnym rogu okna aplikacji.

Pojawi się teraz nowy formularz. Zostanie on nazwany po arkuszu, ale w razie potrzeby możesz zmienić jego nazwę na bocznym pasku narzędzi „Tytuł formularza”.

Wszystkie kolumny z arkusza zostaną natychmiast wyświetlone w nowym formularzu bez konieczności dodawania ich ręcznie. Możesz dodawać nowe pola, usuwać istniejące i dodawać nowe elementy formularza na lewym pasku bocznym. Po zakończeniu wprowadzania zmian w nowym formularzu nie zapomnij kliknąć przycisku "Zapisz" w prawym górnym rogu okna aplikacji.

Jak utworzyć formularz w aplikacji Smartsheet na iPhone'a?

Poruszanie się po formularzach Smartsheet na telefonie to skuteczny sposób na wykorzystanie układu zorientowanego na urządzenia mobilne. Jednak obecnie tworzenie nowych formularzy za pomocą aplikacji mobilnych nie jest obsługiwane. Będziesz musiał utworzyć nowy formularz za pomocą przeglądarki na komputerze, a następnie uzyskać do niego dostęp w aplikacji iPhone Smartsheet.

Aby uzyskać dostęp do formularza w aplikacji iPhone Smartsheet, wykonaj następujące czynności:

 1. Zastosuj kroki z sekcji „Jak utworzyć formularz w Smartsheet na komputerze” powyżej.
 2. Skopiuj adres URL do formularza i otwórz go na swoim urządzeniu mobilnym. Możesz skopiować adres URL, przechodząc do „Udostępnij formularz” -> „Link”. Ewentualnie udostępnij formularz za pośrednictwem poczty e-mail i otwórz łącze e-mail na swoim iPhonie.
 3. Na pytanie, jak otworzyć plik na iPhonie, wybierz „Smartsheet”.

 4. W razie potrzeby zaloguj się na swoje konto Smartsheet.

 5. Formularz otworzy się teraz w aplikacji Smartsheet.

Jeśli w arkuszu jest już formularz lub jeśli został Ci udostępniony, możesz uzyskać dostęp do formularza na swoim iPhonie, wykonując następujące czynności:

 1. Uruchom aplikację Smartsheet na swoim iPhonie.

 2. Otwórz arkusz zawierający formularz.

 3. Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym rogu ekranu.

 4. Stuknij w „Formularze” na bocznym pasku narzędzi.

 5. Wybierz formularz, do którego chcesz uzyskać dostęp.

Teraz będziesz mógł wyświetlić formularz w aplikacji.

Wskazówka: Możesz uzyskać dostęp do formularzy, które wcześniej otworzyłeś na swoim iPhonie z sekcji „Strona główna” i „Ostatnie”. Jeśli jednak wylogujesz się z aplikacji, formularze znikną ze strony „Strona główna”.

Jak utworzyć formularz w aplikacji Smartsheet na Androida?

To, co sprawia, że ​​Smartsheet jest świetny, to układ zorientowany na urządzenia mobilne, który umożliwia nawigację po formularzach za pomocą urządzenia z systemem Android. Ponieważ większość użytkowników prawdopodobnie będzie przesyłać formularze ze swoich telefonów komórkowych, ta funkcja umożliwia przetestowanie formularza i upewnienie się, że wszystko wygląda dobrze dla wszystkich.

Niestety, tworzenie nowego formularza na urządzeniu z systemem Android to funkcja, która nie jest jeszcze dostępna w Smartsheet. Możesz jednak utworzyć formularz w wersji aplikacji komputerowej (przez przeglądarkę) i po prostu wysłać link do formularza do siebie i otworzyć go w aplikacji mobilnej.

Oto szczegółowe instrukcje, jak to zrobić:

 1. Utwórz formularz Smartsheet na komputer, wykonując czynności opisane w sekcji „Jak utworzyć formularz na komputerze” powyżej.
 2. Skopiuj adres URL formularza na swój telefon. Aby to zrobić, wybierz „Udostępnij formularz” -> „Link” w wersji na komputer i wyślij go do siebie. Możesz również udostępnić formularz za pośrednictwem poczty e-mail na komputerze i otworzyć go na urządzeniu z systemem Android.
 3. Na telefonie pojawi się monit o wybranie aplikacji umożliwiającej dostęp do łącza. Wybierz „Smartsheet”.

 4. Formularz otworzy się w aplikacji Smartsheet.

Jeśli formularz jest już zawarty w arkuszu, który ktoś Ci udostępnił, otwórz formularz w następujący sposób:

 1. Otwórz ten arkusz w aplikacji Android Smartsheet.

 2. Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu okna.

 3. Wybierz "Formularze" z menu rozwijanego.

 4. Wybierz formularz, który chcesz wyświetlić.

Wskazówka: Możesz uzyskać dostęp do formularza, który wcześniej oglądałeś na swoim urządzeniu z Androidem z sekcji „Strona główna” i „Ostatnie” w aplikacji. Jeśli jednak się wylogujesz, formularz zniknie z sekcji „Dom”.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy ze Smartsheet, oto kilka dodatkowych pytań, które mogą się przydać:

Jak utworzyć formularz opinii w Smartsheet?

Utworzenie formularza opinii w Smartsheet oznacza, że ​​będziesz musiał utworzyć standardowy formularz dla arkusza opinii. Jeśli nie masz arkusza z pytaniami zwrotnymi, musisz je najpierw przygotować.

Oto kroki, aby utworzyć formularz opinii:

1. Otwórz aplikację Smartsheet w przeglądarce internetowej na komputerze.

2. Znajdź arkusz opinii, w którym chcesz utworzyć formularz.

3. Kliknij zakładkę „Formularze” w lewym górnym rogu okna aplikacji.

4. Wybierz „+ Utwórz formularz”, aby utworzyć nowy formularz.

Jeśli nie chcesz tworzyć formularza od zera, na tej stronie znajdziesz mnóstwo darmowych szablonów opinii. Gdy znajdziesz szablon, który Ci się podoba, wybierz opcję „Smartsheet” obok Excela i PDF.

Spowoduje to automatyczne otwarcie szablonu w aplikacji przeglądarki. Te szablony są dostarczane z gotowymi formularzami. Aby nimi zarządzać, wykonaj poniższe czynności:

1. Otwórz właśnie pobrany szablon.

2. Kliknij przycisk „Formularze” w lewym górnym rogu okna.

3. Wybierz „Zarządzaj formularzami”.

4. Kliknij gotowy formularz, aby nim zarządzać.

Jak utworzyć formularz ankiety w Smartsheet?

Do zbierania wyników ankiety można używać formularzy Smartsheet. Wykonanie tego będzie wymagało stworzenia arkusza, w którym każda kolumna będzie reprezentować określone pytanie ankiety. Po zakończeniu wprowadzania pytań ankiety po prostu zastosuj ogólne kroki do tworzenia formularza:

1. Otwórz arkusz w aplikacji komputerowej przeglądarki, w którym chcesz utworzyć formularz.

2. Kliknij „Formularze”, a następnie „Utwórz formularz”.

3. Dostosuj pola formularza, usuwając, dodając lub zmieniając ich nazwę.

Zauważysz, że pytania ankiety są domyślnie dodawane do formularza. Po udostępnieniu formularza innym osobom każde nowe zgłoszenie pojawi się jako nowy wiersz w odpowiednim arkuszu.

Jak utworzyć formularz do wypełnienia w Smartsheet?

Każdy formularz utworzony w Smartsheet jest formularzem do wypełnienia. Możesz wykonać te same kroki, które dotyczą tworzenia nowego formularza:

1. Otwórz arkusz w aplikacji komputerowej przeglądarki, w którym chcesz utworzyć formularz.

2. Kliknij „Formularze”, a następnie „Utwórz formularz”.

3. Dostosuj pola formularza, usuwając, dodając lub zmieniając ich nazwę.

Nazwy kolumn w arkuszu automatycznie pojawią się w formularzu. Możesz dodawać nowe sekcje formularza i dostosowywać je, klikając każdy element formularza. Możesz wybierać spośród wielu typów kolumn, takich jak tekst/liczba, pole wyboru, data, listy rozwijane pojedynczego lub wielokrotnego wyboru i tak dalej.

Zoptymalizuj swój przepływ pracy

Tworzenie formularzy w aplikacji Smartsheet to świetny sposób na gromadzenie danych i manipulowanie nimi. Łatwy dostęp do ważnych informacji dotyczących Twojego projektu biznesowego ma kluczowe znaczenie dla optymalizacji przepływu pracy. Dlatego pokazaliśmy Ci, jak tworzyć formularze za pomocą tej niezawodnej aplikacji do zarządzania projektami. Niestety, użytkownicy aplikacji mobilnych mogą nie być zachwyceni, że nie mogą tworzyć formularzy na swoich telefonach. Ale ważne jest to, że każdy ma do nich dostęp, bez względu na urządzenie, z którego korzysta.

Wolisz mieć możliwość tworzenia formularzy Smartsheet na swoim telefonie komórkowym? Wolisz korzystać z aplikacji Smartsheet na telefonie lub komputerze? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.