Jak uzyskać więcej wyświetleń na rolkach na Instagramie?

Instagram Reels umożliwia tworzenie wideomontażu wszystkich ulubionych momentów z Instagrama. Jest to szybkie i łatwe, a liczba filmów, które możesz nagrać, jest nieograniczona. Jest jednak jedno ograniczenie: wszystkie Bębny muszą mieć mniej niż 60 sekund. Oznacza to, że masz ograniczony czas na zaimponowanie widzom.

Jak uzyskać więcej wyświetleń na rolkach na Instagramie?

Jak uzyskać więcej wyświetleń na rolkach na Instagramie?

Instagram Reels to nowa funkcja, która pozwala szybko i łatwo tworzyć krótkie filmy za pomocą telefonu. Podobnie jak w przypadku oglądania pokazów slajdów na Instagramie, inni użytkownicy mogą przeglądać klipy wideo ze swoich ulubionych momentów. Chodzi o to, aby wykorzystać to, co musisz, aby opowiedzieć swoją historię, czy to zdjęcia, filmy, muzykę czy narrację. Rolki na Instagramie są doskonałe, gdy chcesz pochwalić się najlepszymi momentami, ale nie masz czasu ani energii na złożenie pełnego filmu.

Z ponad miliardem aktywnych użytkowników miesięcznie Instagram może rozwinąć Twój produkt lub karierę z marżą trudną do osiągnięcia na innych platformach społecznościowych. Nic więc dziwnego, że ludzie próbują dowiedzieć się, jak uzyskać więcej wyświetleń na swoich kontach na Instagramie. Niezależnie od tego, czy chcesz promować nowy produkt, czy po prostu szerzyć świadomość swojej marki, istnieją pewne kroki, które możesz podjąć, aby uzyskać więcej wyświetleń na swoich rolkach na Instagramie.

Zanurzmy się i zobaczmy, co musisz zrobić.

1. Wykorzystaj w pełni natywne narzędzia bębnów

Instagram Reels są wyposażone w narzędzia, które pomogą Ci w szybkim, ale skutecznym montażu wideo, które najlepiej reprezentuje Twoją markę. Należą do nich filtry, naklejki, efekty wizualne i narzędzia do edycji muzyki. Na przykład możesz użyć filtrów, aby zmienić ogólną paletę kolorów, zmniejszyć kontrast oraz zmniejszyć intensywność cieni i światła.

Ulepszanie rolek za pomocą narzędzi dostępnych w aplikacji pomaga również algorytmom Instagrama w lepszej ocenie treści. Tajemnicą poliszynela jest to, że ilekroć Instagram wydaje nową funkcję, zwiększa to widoczność dla użytkowników, którzy często korzystają z tego narzędzia. Dlatego, aby tworzyć filmy, które naprawdę się wyróżniają, ważne jest, aby w jak największym stopniu używać narzędzi do edycji w aplikacji i oszczędnie korzystać z zasobów zewnętrznych.

2. Spraw, aby początek był chwytliwy i kuszący

Aby uzyskać więcej wyświetleń, potrzebujesz atrakcyjnego chwytaka do otwierania, który natychmiast przyciągnie uwagę widza. Najciekawszą częścią powinien być początek filmu. Może to być śmiech, modny cytat lub migająca naklejka na dole Twojego filmu. Możesz nawet zwrócić uwagę na problem, który obecnie pojawia się w mediach społecznościowych. Celem jest zapewnienie widzom pewnego rodzaju „haka”, który utrzyma ich w inwestycjach.

Niezapomniane otwarcie zwykle zachęca do wielokrotnego oglądania, ponieważ podświadomie przenosi widzów z powrotem do momentu, w którym po raz pierwszy obejrzeli Kołowrotek.

3. Hashtag pakuje cios

Hashtagi działają podobnie jak słowa kluczowe w SEO. Pozwalają na znalezienie Twoich rolek na większą, bardziej odpowiednią skalę. Na przykład możesz wyszukiwać hashtagi związane z twoją dziedziną pracy, a następnie publikować treści, które odnoszą się konkretnie do tych tematów.

Hashtagi mogą pomóc w zwiększeniu liczby wyświetleń, tworząc przeszukiwalne archiwum rolek, które pozostają na Instagramie na czas nieokreślony. Pomagają również stworzyć bardziej autentyczną społeczność mediów społecznościowych, w której inni użytkownicy mogą poznać kontekst Twoich rolek.

4. Zaakceptuj CTA na swoich bębnach

Aby widzowie wracali po więcej, staraj się dodawać wezwanie do działania (CTA) na końcu filmu tak często, jak to możliwe. Kiedy już to robisz, ważne jest, aby napisać CTA, które poprowadzi obserwujących na Twojej ścieżce, obiecując coś, co im się spodoba. W ten sposób z większym prawdopodobieństwem odkryją inne Rolki na Twoim koncie.

Teoria stojąca za CTA jest podstawową motywującą zasadą ludzkiej natury. Zgodnie z teorią, ludzie mają naturalne pragnienie nieograniczonego rozwoju i doskonalenia – ekonomicznego i intelektualnego. Stosując tę ​​zasadę, CTA prosiłoby widzów o podjęcie pewnego rodzaju afirmatywnego działania publicznego lub prywatnego, które mogłoby poprawić ich życie na danym obszarze. Na przykład możesz użyć CTA, takiego jak „wypróbuj teraz nasz najnowszy produkt”.

Dobrą zasadą jest posiadanie jednego CTA na rolkę na Instagramie, aby cały film nie był zbyt zagracony lub zagmatwany dla widza.

5. Miej spójną wiadomość

Mimo że Twoje rolki na Instagramie mają na celu dzielenie się Twoją perspektywą ze światem, ważne jest, aby ustawić ogólną perspektywę dla każdego postu, aby upewnić się, że Twoje treści są spójne. Załóżmy na przykład, że opowiadasz się za korzyściami płynącymi z weganizmu w jednym ze swoich Kołowrotków, ale w następnym filmie podaj szczegółowe instrukcje, jak urozmaicić prosciutto. W takim przypadku użytkownik, który odwiedził Twój profil po raz pierwszy, może natychmiast stracić zainteresowanie

6. Trzymaj się jednego obrazu okładki bębnów

Ludziom łatwiej jest zidentyfikować treść oglądanych filmów, gdy wszystkie filmy mają jednolite tło. Trzymanie się jednego obrazu okładki oznacza również, że widzowie przyzwyczają się do logo Twojej marki lub firmy, a zaufanie zacznie szybciej budować.

Reszta treści również jest ważna, ale nigdy nie zapominaj, że pierwsze wrażenie zawsze będzie najsilniejsze. Upewnij się więc, że obraz okładki przedstawia wszystko, co chcesz na pierwszy rzut oka.

7. Dodaj napisy

Napisy są niezbędne dla Twoich rolek na Instagramie, jeśli chcesz, aby Twoje treści były dostępne dla osób, które nie są native speakerami. Nie tylko pozwalają użytkownikom wyłączyć lub wyciszyć dźwięk, ale mogą również pomóc w lepszym pozycjonowaniu treści na Instagramie. Ponadto umieszczenie napisów w Twoich filmach pozwala wszystkim cieszyć się nimi, niezależnie od tego, co robią i skąd oglądają.

Pliki z napisami powinny zawierać zarówno imię osoby mówiącej, jak i wypowiadany tekst. Dodanie kodowania kolorami może pomóc widzom w rozróżnianiu mówców, jeśli w danym momencie przemawia więcej niż jedna osoba. Co więcej, dodawanie napisów zwiększa wrażenia użytkowników niedowidzących lub osób z zaburzeniami leczenia i pomaga im poczuć więź z Tobą i Twoją wiadomością. Jednak ważne jest, aby nie zakrywać kluczowych treści wizualnych napisami, które skłaniałyby ludzi do czytania, a nie patrzenia na to, co dzieje się na ekranie.

8. Pamiętaj, aby udostępnić swoje bębny do karmienia

Twój kanał to świetne narzędzie do zwiększenia zaangażowania w Twoje Rolki. Udostępniając swoje rolki na Instagramie w kanale, możesz zagwarantować, że Twoje treści będą widoczne dla większej liczby widzów bez konieczności wydawania pieniędzy na funkcje promocyjne lub wyższą pozycję w wyszukiwaniach.

Aby udostępnić swoje Rolki do kanału, musisz przełączyć przycisk przesuwania obok „Udostępnij również do kanału” na stronie udostępniania rolek.

9. Reaguj na komentarze

Ważne jest, aby reagować na komentarze na swoich rolkach, ponieważ chcesz, aby ludzie nadal lubili Twoje treści i rozmawiali z Tobą. Jeśli czuje, że ignorujesz jego komentarze, może czuć się niedoceniony i nierozpoznany. Spowoduje to również brak emocjonalnej energii w komunikacji z innymi użytkownikami i doprowadzi do spadku zaangażowania.

10. Używaj dźwięków trendów

Jeśli chcesz, aby Twoje Kołowrotki stały się wirusowe, powinieneś spróbować uwzględnić popularne dźwięki w swoich filmach. Algorytmy Instagrama zazwyczaj zapełniają kanał filmami z dźwiękiem, który wzbudza większe zainteresowanie wśród użytkowników. Jeśli tak się stanie, Twoje filmy prawdopodobnie uzyskają więcej wyświetleń i potencjalnie zdobędą nowych obserwujących.

Pozwól swoim kołowrotkom robić chodzenie

Rolki na Instagramie doskonale nadają się do promowania Twojej marki, wydarzenia lub produktu. To kopalnia złota, która powinna znaleźć się w arsenale brandingowym każdej firmy, ponieważ zwiększa zaangażowanie innych użytkowników. Ta funkcja idzie w parze z influencer marketingiem, ponieważ pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy wykazali zainteresowanie daną dziedziną, ale mogą jeszcze nie być sprzedawani produktami lub usługami konkretnej marki.

Aby jak najlepiej wykorzystać swoje Rolki, stwórz coś, co ludzie od razu rozpoznają, nawet jeśli nie wiedzą, co jest napisane w tekście opisu.

Chcielibyśmy poznać strategie, których użyłeś, aby uzyskać więcej wyświetleń na rolkach na Instagramie. Co się dla ciebie sprawdziło? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.