Jak uzyskać zwrot pieniędzy w Audible

Wszystkie dobre rzeczy dobiegają końca, podobnie jak twoje członkostwo Audible w pewnym momencie. Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie widziałeś nagłówek i zastanawiasz się, czy można uzyskać zwrot pieniędzy za subskrypcję. A może po prostu chcesz zwrócić błędnie kupiony audiobook i chcesz odzyskać pieniądze.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy w Audible

Niezależnie od powodu, mamy nadzieję, że mamy dla Ciebie odpowiedź. W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co powinieneś wiedzieć o polityce refundacji członkostwa Audible. Dowiesz się również, jak zwracać lub wymieniać książki, i wiele więcej.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy na Audible

Audible to usługa oparta na Amazon, która specjalizuje się w sprzedaży i tworzeniu treści audio. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz audiobooków, gazet audio, czy treści edukacyjnych, zapewnią Ci ochronę. Z tej usługi subskrypcji korzystają miliony zadowolonych klientów na całym świecie.

Jednak w przypadku niektórych użytkowników opłaty za subskrypcję Audible mogą w pewnym momencie zrujnować ich bank. Inni mogą po prostu chcieć po pewnym czasie przestać korzystać z ich usług. Jeśli należysz do jednej z tych kategorii, możesz anulować członkostwo i potencjalnie uzyskać zwrot pieniędzy.

Wszystkie potrzebne informacje dotyczące polityki zwrotów Audible można znaleźć w poniższych sekcjach.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy za członkostwo Audible

Jak określono w Warunkach użytkowania Audible, jeśli zdecydujesz się anulować członkostwo, nie otrzymasz zwrotu za żadne zakupy lub opłaty już uiszczone. Firma zakończy Twoje członkostwo i wszystkie związane z nim korzyści. Jednak nadal będziesz mieć dostęp do wszystkich kupionych wcześniej treści.

Pomimo dość surowych zasad Audible dotyczących zasad anulowania członkostwa, istnieje jeden sposób na uzyskanie zwrotu kosztów członkostwa. Firma oświadcza, że ​​zastrzega sobie prawo do całkowitego lub częściowego anulowania członkostwa, nawet bez powiadomienia. W takich sytuacjach otrzymasz zwrot pieniędzy za pozostałą liczbę dni członkostwa, który jest ważny, chyba że podejmiesz jakiekolwiek działania naruszające ich warunki, obowiązujące przepisy lub popełnisz oszustwo.

Jeśli masz niewykorzystane kredyty w momencie anulowania konta, Audible poprosi Cię o ich wykorzystanie przed zakończeniem członkostwa. Wszelkie pozostałe kredyty, które nie zostały wykorzystane przed tym czasem, zostaną anulowane.

Ale oto dobre wieści. Jako aktywny członek masz prawo do zwrotu kosztów zakupu. Więcej na ten temat w następnej sekcji.

Jak zwrócić lub wymienić książkę w Audible

Dla osób, które uwielbiają kupować książki pod wpływem chwili, polityka zwrotów Audible może być darem niebios. Niezależnie od tego, czy książka nie podoba Ci się, czy kupiła ją przez pomyłkę, możesz ją zwrócić i odzyskać pieniądze w ciągu 365 dni od pierwotnego zakupu. Pamiętaj, że ta korzyść jest dostępna tylko dla aktywnych członków.

Jednak Audible będzie monitorować Twoją aktywność i odnotowywać nadmierne zwroty, więc zachowaj szczególną ostrożność podczas pierwszego zakupu. Książki można zwrócić ograniczoną liczbę razy. Jeśli firma uważa, że ​​zbyt często wymieniasz książki, może skontaktować się z Tobą, aby ustalić, dlaczego.

Notatka: Bycie „aktywnym” członkiem Audible oznacza posiadanie stałego członkostwa. Jeśli wcześniej zrezygnowałeś z członkostwa, nie możesz skorzystać z tej korzyści.

Wykonaj poniższe czynności, aby zwrócić książkę w Audible:

  1. Zaloguj się na swoje konto Audible i przejdź do sekcji „Historia zakupów”.

  2. Znajdź książkę, którą chcesz zwrócić. Jeśli używasz urządzenia mobilnego, dotknij książki i wybierz „Zwróć ten tytuł”. W przypadku użytkowników komputerów stacjonarnych wybierz „Zwróć ten tytuł” ​​obok książki.

  3. Wybierz powód zwrotu z listy.

  4. Kliknij lub dotknij „Zwrot”.

Otrzymasz potwierdzenie na ekranie, że zwrot się powiódł.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu zobaczysz komunikat „Zwrot online niedostępny”, skontaktuj się z obsługą klienta Audible, aby kontynuować zwrot.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto kilka dodatkowych pytań, które pomogą w pełni wykorzystać politykę zwrotów Audible.

Ile czasu zajmuje otrzymanie zwrotu pieniędzy od Audible?

Jeśli dokonałeś zakupu audiobooka za kredyty Audible i poprosisz o zwrot pieniędzy, otrzymasz je z powrotem automatycznie. Następnie możesz ich użyć przy następnym zakupie. W przypadku innych metod płatności otrzymasz zwrot pieniędzy w ciągu 7-10 dni roboczych.

Dlaczego nie mogę zwrócić książki w Audible?

Aby zwrócić książkę w Audible, musisz być aktywnym członkiem. Oznacza to, że musisz mieć w firmie plan rozliczeń cyklicznych. Jeśli niedawno zrezygnowałeś z członkostwa i chcesz zwrócić książkę, którą kupiłeś przez pomyłkę, nie będziesz mógł tego zrobić.

Audible twierdzi również, że monitoruje zachowanie zwrotów klientów i zastrzega sobie prawo do ograniczenia liczby zwrotów na użytkownika. Najprawdopodobniej tak się stanie, jeśli w krótkim czasie nadmiernie zwrócisz książki. Robią to, ponieważ Audible jest zobowiązane do płacenia wydawcom tantiem za każdą sprzedaną książkę. Jednak wydawcy muszą zwracać te tantiemy za każdym razem, gdy użytkownik prosi o zwrot, co pozostawia wydawcę w rozsądnym stopniu niezadowolony. Audible współpracuje z wydawcami, aby obniżyć liczbę zwrotów, których muszą dokonać.

Jeśli jednak uważasz, że te stwierdzenia nie dotyczą Ciebie, ale nadal widzisz komunikat „Zwrot online niedostępny”, skontaktuj się z działem obsługi klienta Audible.

Jak anulować członkostwo Audible i otrzymać zwrot pieniędzy?

Aby anulować członkostwo Audible, wykonaj poniższe czynności:

• Zaloguj się do swojego konta Audible.

• Przejdź do strony „Szczegóły członkostwa” w witrynie internetowej.

• Przejdź do sekcji „Ustawienia konta”.

• Wybierz „Anuluj moje członkostwo”.

• Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Następnie otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, aby zweryfikować zmianę planu. Niestety Audible nie zezwala na zwroty kosztów członkostwa.

Jaka jest polityka zwrotów Amazon Prime?

Przyjrzyjmy się polityce zwrotów innej firmy. Jeśli produkt kupiony w Amazon Prime nie działa zgodnie z planem, możesz otrzymać zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni od pierwszego zakupu. Chociaż jest to ogólna zasada, niektóre zasady dotyczące zwrotów produktów mogą się różnić w zależności od sprzedawcy lub kategorii produktu.

Jeśli dokonałeś zakupu w Stanach Zjednoczonych, większość produktów kwalifikuje się do bezpłatnego zwrotu. Zawsze możesz to potwierdzić, szukając ikony „bezpłatne zwroty” obok ceny.

Jeśli chodzi o metody zwrotu, możesz odesłać produkt z powrotem do firmy lub dostarczyć go do określonego miejsca odbioru Amazon. Jeśli zdecydujesz się oddać przedmiot w lokalizacji Amazon, najpierw otrzymasz cyfrowy kod QR, który będzie widoczny przy zwrocie przedmiotu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zwrotów określonych przedmiotów, odwiedź stronę „Twoje zamówienia” na swoim koncie Amazon i wybierz „Zwróć lub wymień przedmioty”.

Zrozumienie polityki zwrotów Audible

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz dokładnie, w jakich sytuacjach możesz otrzymać zwrot pieniędzy na Audible. Podsumowując, Audible zezwala na zwrot pieniędzy tylko za zakup książek audio w ciągu 365 dni od pierwszego zakupu. Zwroty opłat za członkostwo nie są możliwe, chyba że firma jest zmuszona do zakończenia subskrypcji ze swojej strony (co rzadko się zdarza).

Czy miałeś problem ze zwróceniem audiobooka Audible? Ile razy korzystałeś do tej pory z tej korzyści? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.