Jak zrobić wiadomość prezentową na Messengerze

Facebook, jako platforma społecznościowa, często staje się kreatywny i wprowadza nowe, zabawne funkcje, które zbliżają ludzi. Szczególnie ważne w okresie świątecznym funkcje Facebook Messengera dodają trochę otuchy Twoim rozmowom tekstowym.

Jak zrobić wiadomość prezentową na Messengerze

W przeciwieństwie do starszej funkcji na Facebooku, która ułatwia znajomym wysyłanie kart podarunkowych i rzeczywistych prezentów, prezent Messenger jest cyfrowy i nic Cię nie kosztuje!

Jeśli chcesz się trochę pobawić swoimi wiadomościami, w tym artykule dowiesz się, jak zrobić i wysłać prezent na Messengerze, a także poznasz inne fajne sztuczki, dzięki którym poczujesz się bliżej tych, których kochasz w tym sezonie.

Jak zrobić prezent na Messengerze

Wysyłanie prezentu w Messengerze jest proste, gdy tylko nauczysz się, jak to zrobić. Zasadniczo to, co tutaj robimy, to dodanie efektu, który owija każdą wpisaną wiadomość w ładny papier do pakowania z kokardką.

Wszystko, co musisz zrobić, aby osiągnąć ten efekt, to otworzyć aplikację Facebook Messenger na swoim iPhonie lub urządzeniu z Androidem.

Wybierz odbiorcę wiadomości i dotknij pola wiadomości, aby wpisać wiadomość. Pamiętaj, aby najpierw wpisać wiadomość, w przeciwnym razie prezent nie pojawi się w zaznaczeniu.

Stuknij ikonę naklejek

Stuknij w „Efekty”, a następnie stuknij w teraźniejszość

Nie ma potrzeby podejmowania żadnych dodatkowych kroków. Jak tylko dotkniesz obecnej ikony, Twoja wiadomość zostanie automatycznie wysłana. Więc strzeż się tego, ponieważ możesz przypadkowo wyznać swoją miłość zakochanej, zanim naprawdę będziesz na to gotowy.

Gdy odbiorca dotknie wysłanej wiadomości, pokrywa odpadnie i będzie mógł przeczytać Twoją wiadomość!

To wszystko, aby wysłać wiadomość z opakowaniem na prezent w Facebook Messengerze.

Jak cofnąć wysłanie wiadomości z prezentem

Jeśli stuknąłeś w ikonę teraźniejszości i wysłałeś wiadomość, na którą nie byłeś gotowy, możesz ją cofnąć z wdzięcznością. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć Facebook Messenger i dotknąć wiadomości odbiorcy. Następnie wykonaj następujące kroki:

Przytrzymaj prezent i dotknij „Usuń” w prawym dolnym rogu.

Dotknij „Cofnij wysłanie” i potwierdź, gdy pojawi się opcja.

Gdy cofniesz wysłanie wiadomości, odbiorca otrzyma powiadomienie, że wycofałeś wiadomość, ale nie będzie wiedział, co mówi ta wiadomość.

Rozwiązywanie problemów

Jeśli z jakiegoś powodu nie widzisz opcji prezentu lub po prostu nie wysyłasz, jest kilka rzeczy do sprawdzenia.

Jak wspomniano wcześniej, jeśli nie wpisałeś nic w polu tekstowym, prezent nie pojawi się w folderze „Efekty”. Najpierw spróbuj wpisać wiadomość, a następnie postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami.

Zakładając, że wpisałeś wiadomość, ale opcja pakowania prezentu nadal się nie pojawia, prawdopodobnie nie możesz wysłać prezentu do grupy Messenger, ani wysłać go z przeglądarki internetowej. Spróbuj wysłać prezent z aplikacji Messenger lub do poszczególnych uczestników.

Wreszcie, funkcje Facebook Messengera pojawiają się i znikają. Jeśli ostatnio nie aktualizowałeś aplikacji, może to oznaczać, że Twoja aplikacja jest nieaktualna. Udaj się do sklepu Google Play lub Apple App Store i zaktualizuj Messengera. Następnie spróbuj ponownie wysłać wiadomość.

Inne schludne efekty

Istnieje wiele innych efektów, które ożywią Twoje teksty dzięki Facebook Messenger. Oprócz naklejek, GIF-ów i emotikonów efekty dodają treści do wpisywanych tekstów.

W chwili pisania tego tekstu Messenger oferuje serca, konfetti i ogień wraz z wiadomościami zapakowanymi w prezenty. Postępuj zgodnie z tymi samymi instrukcjami, co powyżej, po prostu wpisz wiadomość, dotknij ikony naklejki i dotknij efektu, który chcesz dodać.

Co jeszcze możesz zrobić z Messengerem?

Z biegiem lat usługa przesyłania wiadomości Facebooka przekształciła się z prostej platformy DM do kompleksowej obsługi wszystkich rodzajów komunikacji. Możesz organizować grupy, rozmowy wideo i wiele więcej!

W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy na platformie kilka naprawdę fajnych funkcji, o których warto tutaj wspomnieć!

Wyślij pieniądze

Jasne, jest tam PayPal, Venmo i mnóstwo innych aplikacji. Ale możesz wysyłać pieniądze za pomocą Facebook Messenger. Jeśli wiadomość zapakowana w prezent nie spodoba się odbiorcy, zawsze możesz wysłać pieniądze. Klikając ikonę czterech kółek po lewej stronie pola tekstowego, możesz uzyskać dostęp do opcji płatności. Wysyłaj lub żądaj środków za pomocą tej wspaniałej funkcji.

Zameldować się

W przypadku osób podróżujących w tym okresie świątecznym Facebook Messenger daje możliwość zażądania lub wysłania Twojej lokalizacji. Jasne, istnieją inne aplikacje, takie jak Life360 i Find My Friends, ale funkcja lokalizacji Facebooka to kolejny sposób, w jaki aplikacja może pomóc w utrzymywaniu kontaktu z przyjaciółmi i rodziną.

Połączenia wideo

Wreszcie, dzięki aplikacji Messenger możesz prowadzić wideorozmowy z dowolnym innym znajomym na Facebooku. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć ich profilu z poziomu aplikacji i dotknąć ikony kamery wideo.

Jest to idealne rozwiązanie do utrzymywania kontaktu, ponieważ nie musisz polegać na FaceTime ani innej usłudze. Większość ludzi ma przecież Facebooka.

Często Zadawane Pytania

Oto odpowiedzi na kilka innych pytań dotyczących Facebook Messengera.

Czy mogę zapakować obrazek na prezent?

Niestety nie. Jeśli spróbujesz zapakować na prezent obraz, link lub inny rodzaj załącznika, opcja się nie pojawi. Prosta czynność dotknięcia obrazu i dotknięcia „Wyślij” oznacza, że ​​obraz trafia bezpośrednio do odbiorcy.

Czy muszę mieć aplikację Facebook, aby korzystać z Facebook Messenger?

Na szczęście nie. Jeśli funkcje usługi przesyłania wiadomości przemawiają do Ciebie, ale usługa mediów społecznościowych nie, nadal możesz wysyłać wiadomości zapakowane w prezenty. Wystarczy pobrać aplikację Messenger i zalogować się przy użyciu swoich danych logowania.