Moje konto na Facebooku zostało zhakowane i usunięte – co mam zrobić?

Zhakowane konto na Facebooku jest niezwykle frustrujące i może prowadzić do nieporozumień. Ale niektórzy hakerzy idą dalej i całkowicie usuwają konto. Jeśli zdarzyło się to ponad 30 dni temu, jedyną opcją jest utworzenie nowego konta.

Jeśli jednak usunięcie nastąpiło mniej niż miesiąc temu, nadal możesz mieć szansę na uratowanie swojego konta. Zobaczmy, co musisz zrobić.

Rzeczy, które warto wiedzieć

Zanim zagłębimy się w rozwiązywanie problemu, przyjrzyjmy się najpierw czynnościom, które możesz wykonać, zanim hakerowi uda się usunąć Twoje konto.

Jeśli nie masz pewności, czy Twoje konto na Facebooku zostało naruszone, mamy tutaj dobry artykuł, który Ci pomoże. Wczesne wykrycie problemu to najlepszy scenariusz, jeśli chodzi o odzyskanie konta.

Każdy użytkownik Facebooka powinien aktualizować swoje dane kontaktowe. Obejmuje to Twój adres e-mail i numer telefonu. Facebook wyśle ​​​​Ci alerty o nowych loginach i zmianach w Twoich danych logowania. Jeśli ktoś przejął Twoje konto na Facebooku, pierwszym miejscem, do którego będziesz chciał się udać, jest konto e-mail. Szukaj wiadomości z Facebooka.

Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z Facebooka z informacją o zmianach, otwórz wiadomość e-mail i kliknij Zabezpiecz swoje konto połączyć. Spowoduje to przejście do strony pomocy, która pomoże Ci odzyskać konto.

Zakładając, że nie udało Ci się złapać tego e-maila na czas, w porządku. Nadal mamy wiele opcji, które pomogą Ci odzyskać konto na Facebooku po usunięciu. Nawet jeśli haker zmienił twoje dane logowania.

Jak odzyskać zhakowane i usunięte konto

Dobrą rzeczą w usuwaniu konta jest to, że Facebook nie usuwa go od razu. Zamiast tego utrzymuje konto „żywe”, ale sprawia, że ​​jest niewidoczne dla znajomych przez okres 30 dni. Oto, jak odzyskać zhakowane i usunięte konto.

Hasło i adres e-mail nie zostały zmienione

Istnieje niewielka szansa, że ​​haker zapomniał zmienić dane logowania przed usunięciem konta. Jeśli tak jest, oto co zrobić, aby ponownie aktywować i odzyskać dostęp do swojego konta.

 1. Otwórz przeglądarkę na swoim komputerze i przejdź do //facebook.com. Jeśli korzystasz ze smartfona lub tabletu, uruchom aplikację Facebook.

 2. Następnie wprowadź swój adres e-mail i hasło. Jeśli kiedyś logowałeś się przy użyciu swojego numeru telefonu, zamiast tego wpisz swój numer telefonu.

 3. Kliknij lub dotknij Zaloguj sie przycisk.

Jeśli ci się udało, powinieneś zobaczyć wszystkie swoje kontakty, zdjęcia, posty itd. – zakładając, że haker ich nie usunął.

Hasło zostało zmienione

Najczęstszym scenariuszem, zwłaszcza w przypadku niedoświadczonych hakerów, jest zmiana hasła. Chociaż nie możesz ponownie aktywować konta przy użyciu starego hasła, nadal możesz je odzyskać. Oto jak to zrobić.

 1. Otwórz przeglądarkę na swoim komputerze i przejdź do strony głównej Facebooka. Jeśli korzystasz ze smartfona lub tabletu, uruchom aplikację Facebook.

 2. Wprowadź swoje stare dane logowania i kliknij/dotknij Zaloguj się.

 3. Facebook wyświetli ekran z informacją, że wprowadziłeś nieprawidłowe hasło.

 4. Kliknij lub dotknij Zapomniałeś hasła opcja.

 5. Sprawdź konto e-mail, które powiązałeś z Facebookiem. Wybierać Wyślij kod e-mailem następnie naciśnij Kontynuuj.

 6. Otrzymasz wiadomość e-mail z sześciocyfrowym kodem. Wpisz go w polu „Wprowadź kod” i kliknij lub dotknij, aby kontynuować.

 7. Zostaniesz poproszony o podanie nowego hasła do swojego konta. Wpisz nowe hasło. Upewnij się, że jest mocny. Używaj znaków specjalnych, mieszaj wielkie i małe litery, a także dorzucaj cyfry.

 8. Dotknij lub kliknij Kontyntynuj przycisk.

 9. Następnie zobaczysz komunikat informujący, kiedy Twoje konto zostanie usunięte, jeśli nie anulujesz usunięcia. Pamiętaj, że po tej dacie odzyskanie nie będzie możliwe.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do swojego e-maila

Załóżmy, że haker był nieco dokładniejszy niż w poprzednim przypadku i zablokował Ci dostęp do konta e-mail, którego używasz do logowania się do Facebooka. Nadal masz możliwość odzyskania konta. Najpierw sprawdź, czy hasło jest nadal ważne.

 1. Otwórz przeglądarkę na komputerze lub uruchom aplikację Facebook na urządzeniu mobilnym.

 2. Po otwarciu strony głównej Facebooka kliknij swoje zdjęcie profilowe (w aplikacji mobilnej).

 3. Jeśli korzystasz z komputera, wprowadź ostatnio używane hasło. Jeśli haker tego nie zmienił, Facebook umożliwi Ci anulowanie usunięcia konta.

 4. Jeśli korzystasz z aplikacji, wpisz ostatnio używane hasło. Jeśli się sprawdzi, Facebook pokaże Ci wiadomość Potwierdź swoją tożsamość. Uzyskiwać Zaczynaj. Następnie zobaczysz komunikat o tym, kiedy Twoje konto zostało przeznaczone do usunięcia.

 5. Stuknij w Anuluj usuwanie opcja w przeglądarce lub Tak, przejdź do Facebooka przycisk w aplikacji mobilnej.

Ale co, jeśli haker wszystko zmienił?

Zmieniono zarówno adres e-mail, jak i hasło

Jeśli haker był dokładny i zmienił zarówno adres e-mail, jak i hasło, możesz spróbować odzyskać swoje konto za pomocą swojego numeru telefonu. Oto jak to działa na komputerze.

 1. Uruchom przeglądarkę i przejdź do strony głównej Facebooka.

 2. Wprowadź ostatnie dane, które zadziałały i kliknij Zaloguj sie.

 3. Na następnym ekranie kliknij Znajdź swoje konto i zaloguj się.

 4. Wpisz swój adres e-mail w polu wyszukiwania, jeśli to nie działa, zamiast tego wprowadź numer telefonu komórkowego powiązany z Twoim kontem.

 5. Sprawdź "Wyślij kod SMS-em" opcja.

 6. Gdy otrzymasz tekst, skopiuj kod do pola Wprowadź kod i kliknij Kontyntynuj.

 7. Wprowadź nowe hasło i kliknij Kontyntynuj.

 8. Kliknij Anuluj usuwanie.

Użytkownicy smartfonów powinni wykonać następujące czynności.

 1. Uruchom aplikację.

 2. Stuknij w Znajdź swoje konto opcja.

 3. Sprawdź "Potwierdź przez SMS” i dotknij opcji Kontynuuj.

 4. Wprowadź kod, a następnie stuknij kontynuuj.

 5. Utwórz nowe hasło i dotknij Kontyntynuj.

 6. Na ekranie Potwierdź swoją tożsamość dotknij Zaczynaj.

 7. Stuknij w Tak, przejdź do Facebooka przycisk. Spowoduje to anulowanie usunięcia konta.

Jeśli żadna z metod nie pomogła, powinieneś zgłosić, że Twoje konto zostało zhakowane na Facebooku.

Często Zadawane Pytania

Facebook to złożona platforma mediów społecznościowych. Jeśli ktoś włamał się na Twoje konto lub zostało ono usunięte, prawdopodobnie masz więcej pytań.

Czy mogę odzyskać moje dane z Facebooka po 30 dniach?

Facebook daje użytkownikom możliwość pobrania i zapisania wszystkich swoich danych z Facebooka na stronie internetowej. Jeśli jednak Twoje konto zostało już usunięte po 30-dniowym okresie przechowywania, nie ma możliwości jego odzyskania. Chociaż Facebook twierdzi, że może przechowywać niektóre informacje, nie zawiera osobistych postów, zdjęć ani niczego związanego z daną osobą.

Zasadniczo, jeśli ktoś włamał się na Twoje konto i usunął je, nie ma możliwości odzyskania czegokolwiek po pierwszych 30 dniach.

Czy Facebook ma zespół obsługi klienta, z którym mogę się skontaktować?

Niestety, Facebook nie ma numeru telefonu ani usługi czatu, dzięki którym skontaktujesz się z przedstawicielem obsługi klienta w celu uzyskania dodatkowej pomocy. Jedyną dostępną opcją jest skontaktowanie się z zespołem wsparcia Facebooka. Nie otrzymasz natychmiastowej informacji zwrotnej, ale zespół dołoży wszelkich starań, aby Ci pomóc.

Możesz skontaktować się z zespołem wsparcia Facebooka, korzystając z tego linku. Pamiętaj, aby wypełniając formularze podać jak najwięcej szczegółów. Zmniejszy to liczbę interakcji, które musisz mieć, a tym samym czas ich rozwiązania.

Bądź bezpieczny

Po odzyskaniu konta upewnij się, że utworzyłeś bardzo silne hasło. Zastanów się również nad zmianą powiązanego adresu e-mail i dodaniem uwierzytelniania dwuskładnikowego, aby w przyszłości jeszcze rzadziej dochodziło do włamań.

Czy Twoje konto kiedykolwiek zostało zhakowane i czy udało Ci się je odzyskać? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.