Facebook nie ładuje kanału? Oto, co się dzieje

Facebook z pewnością nie jest nowością, ale nadal jest jedną z najczęściej używanych aplikacji społecznościowych i najlepszym sposobem na utrzymywanie kontaktu z ważnymi osobami. Firma robi wszystko, co w jej mocy, aby platforma była bardziej uproszczona i przyjazna dla użytkownika.

Facebook nie ładuje kanału? Oto, co się dzieje

Pomimo ich wysiłków Facebook wciąż boryka się z pewnymi problemami, a najczęstszy dotyczy newsfeed. Zdarzają się przypadki, gdy w ogóle się nie ładuje lub po prostu ładuje stare dane w kręgach.

Taka sytuacja może mieć miejsce na platformie internetowej lub w aplikacjach mobilnych, a istnieje wiele możliwych przyczyn, dla których tak się dzieje. W tym artykule omówimy je wszystkie i zaproponujemy rozwiązania.

Sprawdź swoje połączenie z internetem

Chociaż w przeszłości do prawidłowego działania Facebooka wymagana była tylko minimalna ilość danych, z biegiem czasu zwiększyło się zużycie danych, więc połączenie internetowe jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia. Szybkie i stabilne połączenie stało się normą, więc wolne połączenie prawie na pewno spowoduje, że pasza się nie ładuje.

Pobierz aplikację Speedtest na komputer lub Androida i sprawdź połączenie, zanim przejdziesz do innych możliwych przyczyn.

Facebook

Inna strefa czasowa

Jeśli masz ustawiony nieprawidłowy czas w aplikacji mobilnej lub komputerze, może to być przyczyną. Facebook zajmuje czas twojego urządzenia jako główny parametr do działania, więc jeśli ten czas nie jest zgodny z twoją lokalizacją geograficzną, witryna będzie zdezorientowana. To rzadki problem, który zwykle występuje, gdy zmieniasz strefy czasowe, ale sprawdzenie, czy godzina i data na urządzeniu są prawidłowe, zajmuje mniej niż minutę. Nie lekceważ tej możliwości, ponieważ może się ona okazać najszybszą z nich wszystkich.

To błąd

Zanim zaczniesz sprawdzać swoje urządzenie i kopać głębiej, pamiętaj, że błędy zdarzają się zwykle w aplikacjach, a Facebook nie jest wyjątkiem. Poważne błędy mogą spowodować zablokowanie serwerów Facebooka, a nawet ich awarię w Twoim regionie. Dlatego możesz chcieć sprawdzić, czy serwery działają poprawnie w Down Detector.

Zdarza się to częściej, niż mogłoby się wydawać. Jeśli Facebook jest w trakcie konserwacji, oznacza to przestój zarówno dla platform stacjonarnych, jak i mobilnych.

Oczywiście Facebook stale monitoruje swoje aplikacje pod kątem błędów i problemów technicznych oraz stara się odpowiednio publikować poprawki. Więc jeśli nie działa, aktualizacja może być rozwiązaniem. Odwiedź App Store lub Play Store, aby sprawdzić, czy jest dostępny.

Facebook Oto, co prawdopodobnie się wydarzy

Jeśli istnieje, zamiast „Otwórz” zobaczysz przycisk „Aktualizuj”. Zainstaluj aktualizację natychmiast, ponieważ może rozwiązać problem z ładowaniem kanału informacyjnego.

Jeśli aktualizacja nie jest dostępna, istnieje duża szansa, że ​​pozbędziesz się uszkodzonych plików, ponownie instalując aplikację. Wybierz „Odinstaluj”, a następnie wróć do Sklepu, pobierz i zainstaluj ponownie. Teraz zamiast „Otwórz” pojawi się przycisk „Zainstaluj”.

Niewystarczająca moc pamięci RAM lub procesora

Jeśli kanał ładuje się dobrze na pulpicie, ale nie na smartfonie, istnieje duża szansa, że ​​problem leży w specyfikacji smartfona. Aplikacja Facebook wymaga zarówno dużo miejsca do przechowywania, jak i znacznej mocy obliczeniowej. Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ technologia smartfonów przeszła długą drogę. Ale jeśli korzystasz z Facebooka na starym smartfonie, prawdopodobnie brakuje Ci mocy procesora do obsługi aplikacji.

Jeśli nie stać Cię w tej chwili na nowy smartfon, rozwiązaniem jest Facebook Lite – wersja Facebooka, która ładuje się niezwykle szybko, ponieważ zużywa znacznie mniej danych. Nawet jeśli masz starszy telefon, ta wersja powinna sprawić, że Facebook będzie działał jak urok.

Jeśli twój smartfon ma wystarczającą moc procesora, przeszkodą może być twoja pamięć RAM. Jeśli masz tendencję do jednoczesnego uruchamiania zbyt wielu aplikacji, mogą one walczyć o pamięć RAM i spowalniać Twój telefon. Możesz zamknąć wszystkie aplikacje i ponownie uruchomić Facebooka.

Pamięć podręczna i przeciążenie danych

Jeśli moc procesora i pamięć RAM nie stanowią problemu, być może osiągnąłeś próg pamięci podręcznej i danych Facebooka. Aby wyczyścić pamięć podręczną i dane, otwórz Ustawienia i znajdź Facebooka na liście Zainstalowane aplikacje. Stuknij opcję „Wyczyść dane” u dołu ekranu. Następnie wybierz kolejno „Wyczyść pamięć podręczną” i „Wyczyść wszystkie dane”.

Facebook nie ładuje kanału Co prawdopodobnie się dzieje

Po ponownym uruchomieniu aplikacji kanał powinien ponownie wczytać się bezproblemowo. Wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych może również usunąć wszystkie uszkodzone pliki, dlatego zalecamy to przed odinstalowaniem aplikacji.

Dostosuj swoje preferencje

Istnieje również szansa, że ​​Twój kanał aktualizuje się dobrze i masz tylko wrażenie, że to nie dlatego, że widzisz stare posty. Oznacza to, że nie dostosowałeś swoich preferencji. Dostępna jest opcja, która pozwala wybrać między „Najważniejszymi historiami” i „Najnowszymi”. „ Pierwsza jest domyślna, więc musisz ją zmienić, aby zobaczyć najnowsze historie.

Oto, co prawdopodobnie się wydarzy

Możesz jeszcze bardziej zdefiniować swoje priorytety, klikając „Edytuj preferencje” poniżej. Tam możesz ustawić, kogo chcesz widzieć jako pierwszy. Tutaj możesz wybrać wszystkie osoby i strony, od których chcesz zobaczyć aktualizacje.

Na urządzeniach mobilnych będziesz musiał kopać nieco głębiej. Stuknij ikonę Menu, a następnie „Zobacz więcej”. Przewiń w dół, aby znaleźć opcję „Najnowsze”. Dotknięcie go automatycznie zaktualizuje Twój kanał informacyjny.

Facebook nie ładuje kanału

Szybki jak rekin

Istnieje wiele możliwości związanych z problemem ładowania kanału informacyjnego. Czasami winne jest twoje połączenie internetowe i urządzenia. Czasami jednak dzieje się tak z powodu problemów technologicznych, z jakimi boryka się Facebook. Wreszcie, niektóre są po prostu wynikiem źle ustawionych preferencji kanału informacyjnego.

W każdym razie jedno z tych rozwiązań powinno Ci pomóc. Jeśli natrafiłeś na inne możliwości, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.