Recenzja Epson Expression Photo XP-950

250 £ Cena podczas przeglądu

Epson Expression Photo XP-950 jest pod wieloma względami skrajnym przeciwieństwem podobnie wycenionego Pixma iP8750. Podczas gdy Canon jest wzorem minimalizmu, urządzenie wielofunkcyjne Epson z ekranem dotykowym to poruszająca uczta automatyzacji. Tace wyprowadzania papieru automatycznie wysuwają się w razie potrzeby i składają, gdy nadejdzie czas wyłączenia.

Recenzja Epson Expression Photo XP-950

Recenzja Epson Expression Photo XP-950 - zdjęcie bohatera

Jeszcze innym razem Epson wymaga trochę zbyt dużego wysiłku ręcznego. Wydrukuj zdjęcie A3 z tylnej tacy wejściowej i musisz najpierw wysłać zadanie do drukarki, poczekaj kilka sekund, aż się posortuje, a dopiero potem włóż arkusz A3 do tylnej tacy – w przeciwnym razie drukarka wypluje papier czekający na tylnej tacy. Na te odbitki w formacie A3 też będziesz musiał poczekać: ukończenie naszego wydruku testowego w najwyższej jakości zajęło powolne 7 minut i 48 sekund, chociaż tryb szybki wyrzucił trzy minuty bez znacznego pogorszenia jakości.

Recenzja Epson Expression Photo XP-950: jakość druku

Chociaż XP-950 to wielofunkcyjne urządzenie wielofunkcyjne, drukowanie zdjęć nie jest kiepskie. Dało naturalne kolory i subtelne różnice w odcieniach skóry na twarzy modelki na próbnym wydruku. Wykazał większą zmienność w odcieniach szarości niż Pixma iP8750 i nie był daleko od Pro-100, który ma trzy oddzielne wkłady atramentowe dla szarości i czerni, podczas gdy Epson ma tylko sześć atramentów. Nasze monochromatyczne zdjęcie testowe wykazało doskonały kontrast, chociaż gradient tła nie był renderowany tak płynnie jak na Pro-100, a szare odcienie miały niebieski odcień.

Równie dobrze poradził sobie z naszym testowym portretem studyjnym. Odcienie skóry były nieco ciemniejsze niż powinny, ale portret zniknął ze strony. Szczegóły były nieco bardziej miękkie niż w przypadku Pixma iP8750, ale ogólna jakość była więcej niż akceptowalna.

cc_test_form_rgb

Jeśli Epson ma słabość, to w renderowaniu odcieni brązu. Brązowe skały w naszym krajobrazie testowym wyszły niemal na kolor grafitowy i wyglądały nienaturalnie. To rozczarowujące, ponieważ pod niemal wszystkimi innymi względami XP-950 zapewnia lepsze zdjęcia, niż można by się spodziewać po urządzeniu wielofunkcyjnym.

Jeśli chodzi o ogólne drukowanie dokumentów, firma Epson przeszła przez nasz pięciostronicowy test kolorowej broszury, wypluwając dokument w zaledwie 52 sekundy. Tekstowe i kolorowe wykresy były dobrze obsługiwane, a czarny wkład XL powinien wystarczyć na około 500 stron monochromatycznych dokumentów.

Recenzja Epson Expression Photo XP-950: koszty eksploatacji

Całkowite koszty druku są jednak wyższe niż w przypadku Pixma iP8750. Wydruk A3 bez obramowania kosztuje 1,87 GBP (bez papieru) przy użyciu wkładów XL, czyli o około 30 pensów więcej niż wydrukowanie nieco większego wydruku A3+ na Canonie. Wszystkie te wkłady atramentowe można wymieniać pojedynczo, a ekran drukarki zawiera szczegółowe wskazówki dotyczące ich wymiany.

Recenzja Epson Expression Photo XP-950 — zbiorniki z atramentem

Oczywiście Epson ma więcej do zaoferowania niż tylko drukowanie zdjęć. Skaner płaski A4 o rozdzielczości 4800 dpi jest doskonały, zachowując ostre poziomy szczegółów podczas skanowania zdjęć, chociaż sprawia, że ​​obrazy są nieco ciemniejsze niż oryginały. Podoba nam się również możliwość skorzystania z wbudowanego Wi-Fi i skanowania bezpośrednio do usług w chmurze, takich jak Dropbox czy Google Drive. Ekran dotykowy sprawia, że ​​dostęp do tych funkcji jest stosunkowo bezbolesny, chociaż składany panel, w którym znajduje się ekran, wymaga delikatnego dotknięcia lub składa się z powrotem do drukarki.

Ogólnie rzecz biorąc, Expression Photo XP-950 jest doskonałym wszechstronnym urządzeniem. Nie oferuje najwyższej jakości zdjęć, ale jest więcej niż wystarczająca dla zwykłych fotografów, którzy chcą wygody drukowania w domu.

Specyfikacje Epson Expression Photo XP-950

TechnologiaDruk atramentowy
Maksymalna rozdzielczość druku5760 x 1440dpi
Maksymalna rozdzielczość optyczna skanowaniaNie dotyczy
Ilość kolorów (wkłady)6
Maksymalna liczba kolorów (kasety)6
Standardowe interfejsyUSB 2; Ethernet
Opcjonalne interfejsytak
Wymiary (WDH)479x356x148mm
Obsługa papieru
Maksymalny rozmiar papieruA3
Maksymalna gramatura papieruNie podano
Standardowe podajniki papieru (pojemność)100
Duplekstak
Pojemność automatycznego podajnika dokumentówNie
Funkcje zdjęć
Drukowanie bez obramowaniatak
Drukowanie bezpośrednie (bez komputera)Tak, przez Apple Airprint, Google Cloud Print i PictBridge
Obsługa kart pamięciKarta pamięci, SD, SDHC, SDXC
Obsługiwane systemy operacyjneWindows 8, 7, Vista, XP, Mac OS X 10.5.8+
Inne funkcjeKolorowy ekran dotykowy 8,8 cm
Kupowanie informacji
Gwarancja1 rok RTB
Cena £250 £ z VAT
Części eksploatacyjne i cenyCzarny 24XL, 13,37 GBP, Cyjan 24XL, 13,37 GBP, Magenta 24XL, 13,37 GBP, Żółty 24XL, 13,37 GBP, Jasnobłękitny (Jasny Cyjan 24XL, 13,37 GBP); Jasna Magenta (Jasna Magenta 24XL, 13,37 £)
Koszt za zdjęcie A493p
Koszt za zdjęcie o wymiarach 6 x 4 cali22p
Dostawcapcworld.co.uk