Data premiery Vampyr, aktualności i plotki: Wszystko, co musisz wiedzieć przed premierą

Obraz 1 z 5

vampyr_release_date_and_rumours_game_dontnod_-_1

vampyr_release_date_and_rumours_game_dontnod_-_2
vampyr_release_date_and_rumours_game_dontnod_-_3
vampyr_release_date_and_rumours_game_dontnod_-_4
vampyr_release_date_and_rumours_game_dontnod_-_5

Wampir to kolejna gra z Życie jest dziwne studio Dontnot Entertainment, zamieniające podróżujące w czasie nastolatki na krwiopijne wampiry. Jest podobnie przedstawiana jako gra oparta na podejmowaniu trudnych decyzji, chociaż tym razem będziesz biegał po Londynie w 1918 roku, zastanawiając się, kogo wysysać ze swojej słodkiej, słodkiej krwi.

Zobacz powiązane Wewnątrz i narodziny krótkich gier Od Minecraft do Everybody’s Gone to the Rapture, jak prawdziwe życie imituje gry, w które gramy Jak gry takie jak The Walking Dead zmieniają nas w fotelowych filozofów

w odróżnieniu Życie jest dziwne, Wampir oczekuje się, że będzie to sprawa bardziej zorientowana na działanie. Będziesz grał Jonathana Reida, żołnierza, który stał się lekarzem i wampirem, który musi poradzić sobie z moralnym konfliktem między wysysaniem krwi a przysięgą Hipokratesa, aby zachować życie, a wszystko to w Londynie spustoszonym przez hiszpańską grypę z 1918 roku. Jak twierdzi Dontnod, nacisk kładziony jest na zachęcanie gracza do starannego wybierania swoich ofiar.

Wiele zapowiedzi rzuciło cień na to założenie, wzywając WampirPodejście to wszystko, od zdezorientowanego do niezadowalającego, rozdartego między tworzeniem skonfliktowanej postaci a robieniem krwawej gry akcji. Inni jednak twierdzili, że podejście gry do wysysania krwi sprawia, że ​​gracze czują się winni za wymordowanie niewinnych obywateli. Z kilka dni wcześniej Wampir, oto podsumowanie tego, co musisz wiedzieć o grze.

Vampyr: data premiery

Wampir ukaże się 5 czerwca 2018 na PS4, Xbox One i PC.

Wampir: Przyczepa

Dontnod Entertainment niedawno zabrało się do Twitcha, aby transmitować na żywo fragment gry. 50-minutowy klip koncentruje się na bohaterze dr Reidzie badającym pielęgniarkę w Whitechapel (przeskocz do około 13 minut na początku transmisji).

Vampyr: O co w tym wszystkim chodzi?

Wampir to trzecioosobowa gra RPG akcji. Grasz Jonathana Reida, lekarza, który właśnie został wprowadzony w świat wampiryzmu po ugryzieniu przez pacjenta, który podejrzewał, że ma hiszpańską grypę. Czy nie nienawidzisz tego, kiedy to się dzieje?

To gra, która podobnie jak Życie jest dziwnezmusza do podejmowania coraz trudniejszych decyzji moralnych. Potrzebujesz krwi, aby przetrwać i zyskać siłę, co oznacza, że ​​musisz rozważyć, jaką ofiarę warto zabić. Czy rezygnujesz z prób leczenia ludzi i poddajesz się swojej żądzy krwi? W końcu, próbując znaleźć źródło zarażenia, musisz także sam pozostać przy życiu.

[galeria:1]

Wampir: Rozgrywka

Podczas WampirHak polega na tym, jak radzi sobie z decyzjami związanymi z żądzą krwi twojej postaci, Dontnod oprawia to wszystko w ciężkim systemie RPG. Reid będzie miał do dyspozycji szereg broni do walki wręcz i dystansowej, a także wampirze moce magiczne. Te ostatnie umiejętności będą wymagały energii krwi, co oznacza, że ​​będziesz musiał uzupełniać świeżą krew, aby ich użyć.

Jeden problem, który pojawił się w wielu zapowiedziach gry, zwraca uwagę na niezręczne napięcie między ważonymi wyborami, których musisz dokonać między drapieżnictwem niewinnych obywateli, a szeregami łowców wampirów, których zabijesz w grze. Przypuszczalnie logika Dontnoda polega na tym, że jedna z tych grup próbuje cię zabić, a druga nie, ale mimo to istnieje ryzyko podważenia koncentracji całej gry na wartości ludzkiego życia. Jak pisze Julian Benson w PCGamesN: „Reid uważa zamordowanie jednego z rzekomych niewinnych ludzi za czyn potworny, ale nie ma konfliktu, zabijając szereg ludzkich łowców wampirów zaledwie chwilę wcześniej”.