Osiem porad i wskazówek Uncharted 4: Kres złodzieja, które musisz znać

Obraz 1 z 14

uncharted_4_6

uncharted_4_2
uncharted_4_1
uncharted_4_3
uncharted_4_4
uncharted_4_7
uncharted_4_8
uncharted_4_9
uncharted_4_5
_niezbadany_4_10
uncharted_4_11
uncharted_4_12
uncharted_4_13
uncharted_4_14

Uncharted 4: Kres złodzieja to ostatnia wycieczka Naughty Dog dla Nathana Drake'a – a przynajmniej tak mówią. Bycie pierwszym PS4 Niezbadany gra, najwyraźniej miała wiele do spełnienia i, przeglądając wiele pięciogwiazdkowych recenzji, które otrzymała w momencie premiery, Naughty Dog zdołał ją ponownie przybić.

Nie tylko Uncharted 4: Kres złodzieja mają dobrze dopracowaną historię, sympatyczne postacie i doskonałe kierownictwo artystyczne, a także solidną mechanikę rozgrywki dopracowaną przez lata poprzednich prac nad grą Uncharted. To jest list miłosny Naughty Dog do serii i nie ma lepszego sposobu, aby to zobaczyć.

Ale co, jeśli jesteś nowy w serii lub po prostu chcesz wycisnąć jak najwięcej ze swojej przygody z Nathanem Drake'iem? Cóż, w tym miejscu wchodzą w grę te wspaniałe małe wskazówki i sztuczki, które pomogą Ci poprawić swój Uncharted 4: Kres złodzieja doświadczenie – odpowiadając na wiele mechanik, które Naughty Dog najwyraźniej przeoczył lub po prostu nie miał ochoty ci wyjaśniać.

Porady i triki Uncharted 4: Kres złodzieja

1. Wiedz, kiedy wróg nie liczy

Niezbadane 4 ma cudowną małą funkcję na celowniku, która informuje, kiedy udało ci się zabić wroga. Podczas strzelania zobaczysz mały „X” nad wrogiem, aby wskazać trafienie. Kiedy ten „X” zmieni kolor na pomarańczowy, pomyślnie zabiłeś przeciwnika, a jeśli pokazuje pomarańczowy symbol podobny do wybuchu, oznacza to, że pokonałeś wroga strzałem w głowę lub jednym strzałem. Im więcej wiesz…

uncharted_4_6

2. Podpowiedzi dotyczące przycisków nie zawsze pojawiają się w walce, ale oto, co należy zrobić

Na normalnym i wyższym poziomie trudności przyciski podpowiedzi do walki wręcz nie pojawiają się na ekranie. Przez większość czasu będziesz próbował walnąć w Square, ale w przypadkach, gdy Nathan wydaje się blokować broń, broń lub kończy się dławieniem, walnięcie w Square nic nie zrobi. Zamiast tego musisz wcisnąć przycisk Trójkąta, aż wyjdziesz na zewnątrz, w którym to momencie możesz wrócić do uderzania przycisku Kwadrat, aby zapewnić słodką, słodką sprawiedliwość opartą na pięści.

3. Okładka jest teraz w większości zniszczalna

Nie popadaj w samozadowolenie, gdy wejdziesz do pokoju, a jest tam dużo osłon sięgających do pasa, za którymi możesz się schować. Jasne, zwykle oznacza to, że zaraz wybuchnie strzelanina, ale w Niezbadane 4 większość tej osłony jest zniszczalna i dlatego nie zapewni ci dużej ochrony. Nawet filary i niskie mury można powoli odłupać, więc zawsze opłaca się poruszać i flankować wrogów, jeśli możesz.

4. Pozostań w ukryciu za wszelką cenę

Ukrycie jest kluczową częścią Niezbadane 4 w porównaniu do przeszłości Niezbadany Gry. Nathan Drake zawsze pozornie był gąbką do pocisków, ale w Niezbadane 4 Naughty Dog zdecydowało się uczynić go trochę bardziej kruchym. Oznacza to, że musisz pozostać w ukryciu, korzystając z osłony i wysokiej trawy, aby bezpiecznie poruszać się w potencjalnie lepkich sytuacjach. Korzystaj z półek, aby potajemnie zabijać, a jeśli zostaniesz zauważony, upewnij się, że uciekłeś i znalazłeś osłonę, aby płatne zbiry nie wytropiły cię.

uncharted_4_9

5. Oznacz wszystkich, których możesz

Inną przydatną techniką pozostawania w ukryciu jest oznaczanie każdego wroga, którego możesz. Niezbadane 4 wyjaśnia, jak to zrobić (L2, a następnie kliknij L3, gdy celujesz we wroga), ale nie pokazuje, jak przydatne jest dokładne poznanie, gdzie w danym momencie znajduje się wróg. Obserwując swoich przeciwników, możesz łatwo ich ukradkiem wyeliminować lub po prostu całkowicie ich uniknąć.

6. Eksploruj swoje środowisko, kiedy tylko możesz

Niezbadane 4 w niektórych miejscach może wyglądać jak gra z otwartym światem, ale w rzeczywistości jest dość liniowa. Nie pozwól, aby zniechęciło Cię to do odkrywania, ponieważ wiele kuszących ścieżek i jaskiń jest ukrytymi skarbami, które można znaleźć. Każdy, kto jest kompletistą, powinien zawsze sprawdzać każdy zakamarek świata Naughty Dog, ponieważ w ślepych zaułkach i tajnych półkach jest tyle skarbów ukrytych.

7. Wykorzystaj w pełni dziennik Drake'a

Dla tych, którzy utknęli na zagadce lub trochę zagubili się w miejscu Koniec złodziejahistoria się toczy, dziennik Nathana Drake'a jest absolutnie obowiązkową lekturą. Jeśli chodzi o rozwiązywanie niektórych trudniejszych zagadek, które rzuca ci Naughty Dog, prawdopodobnie rozwiązanie jest zapisane w dzienniku Drake'a. Dlatego zawsze, gdy jesteś zakłopotany, zawsze najpierw spójrz tam.

8. Ciesz się urokami trybu fotograficznego

Zobacz powiązane 10 porad i wskazówek do gry Final Fantasy XV, aby poznać Grand Theft Auto i airbrushing historii Data premiery Horizon Zero Dawn została przesunięta w Wielkiej Brytanii

Jeden z najlepszych dodatków do Niezbadane 4 jest jego znakomitym trybem fotograficznym. Działa w taki sam sposób, jak Ostatni z nas„Doskonały tryb fotografowania, tryb zdjęć można aktywować w dowolnym momencie, po prostu naciskając przyciski L3 i R3 po włączeniu tej funkcji z menu Opcje. Tryb zdjęć umożliwia zmianę punktów ogniskowych, swobodne poruszanie się w przestrzeni 3D w celu uchwycenia idealnego zdjęcia i zastosowania szeregu efektów. Może nie być konieczne, aby kontynuować swoją przygodę! Niezbadane 4, ale to świetna zabawa.