Gry Google Doodle: Sprawdź swoją wiedzę o skali pH za pomocą tego interaktywnego Doodle o S.P.L Sørensen

Aby uczcić osiągnięcia Sørena Pedera Lauritza Sørensena, chemika, który przedstawił światu skalę pH, Google zaprojektował zabawny, interaktywny Doodle, który sprawdza Twoją wiedzę na temat jego słynnego testu kwasowo-zasadowego.

Gry Google Doodle: Sprawdź swoją wiedzę o skali pH za pomocą tego interaktywnego Doodle o S.P.L Sørensen

Animowany Sørensen pokaże Ci zdjęcie zwierzęcia, warzywa lub minerału i musisz wybrać, po której stronie skali pH się znajduje. Nie jest tak szczegółowy jak poprzednie interaktywne Doodle, ale mimo to jest zabawny.

Podąża za wspaniałym interaktywnym Doodle, wydanym na początku maja, zaprojektowanym z okazji rocznicy francuskiego iluzjonisty George'a Mélièsa z 1912 roku niemego filmu À la conquête du pôle (Podbój Polaka). Ten konkretny Doodle, zwany Z powrotem na Księżyc, był pierwszym tego rodzaju Doodle i jest ilustrowaną historią z udziałem iluzjonisty, Królowej Kier i złego zielonego człowieka. Możesz oglądać wideo 360 stopni bez zestawu słuchawkowego lub oglądać za pomocą aplikacji Google Spotlight Stories, dostępnej w Google Play lub App Store.

Te grywalne Doodles są częścią długiej linii gier Google Doodle, które gigant wyszukiwania zaprojektował przez lata. W rzeczywistości, aby uczcić swoje 19. urodziny w 2017 roku, Google zebrał niektóre ze swoich najlepszych gier Google Doodle dostępnych za pośrednictwem urodzinowego spinnera z niespodzianką. Spinner znajduje się poniżej i możesz przewinąć do końca tego artykułu, aby zobaczyć pełną listę (jeśli nie chcesz grać).

Niespodzianka urodzinowa Google

Google niedawno wydało Doodle, który otworzył spinner niespodzianek urodzinowych Google. Możesz zagrać w wybraną grę lub zakręcić ponownie, aby zagrać w inną. Oprócz klasyków takich jak Pac-man, Solitaire i Pony Express, spinner dodatkowo pokazuje nowe wyszukiwanie Easter Egg w postaci Snake Game.

Zobacz pokrewną pracę Asimy Chatterjee dotyczącą leczenia raka zaznaczono w dzisiejszym Google Doodle Brytyjski alfabet migowy jest celebrowany w Google Doodle Gwiazda memu „Mr Trololo” Eduard Khil jest celebrowany w tym retro animowanym Google Doodle Historia hip-hopu Google Doodle pozwala na DJ-owanie kultowych utworów na wirtualnym gramofonie Niegrzeczne doodlery Google zrujnują Mapy dla reszty

Współzałożyciele Google, Larry Page i Sergey Brin, rozpoczęli prace nad sposobem „zorganizowania informacji z całego świata i uczynienia ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi” w 1997 roku po spotkaniu na Uniwersytecie Stanforda, zgodnie z wpisem na blogu dołączonym do spinnera. Google oficjalnie powstało dopiero rok później, a 27 września jest teraz akceptowaną datą „narodzin”.

Jednak nie zawsze tak było. Inne Doodles Google z tego dnia w poprzednich latach, przechowywane w archiwum, zawierają mieszankę Doodles urodzinowych z animacjami festiwalu w połowie jesieni. W rzeczywistości jest tylko 12 urodzinowych doodli, a nie 19, które powinny być.

snip20170927_1

Dzieje się tak dlatego, że Google oficjalnie obchodzi swoje urodziny w ten sposób dopiero od 2006 roku. Rok wcześniej tę uroczystość zaznaczono 26 września, a gdy skończyła 6 lat, 7 września obchodziła 20 dni wcześniej. To zamieszanie zostało wywołane przez Ryana Germicka z Google, który przyznał w 15. urodziny Google w 2013 roku, że Google nawet nie wiedział, kiedy są urodziny: „Kiedy są urodziny Google? Nie jestem pewien, nawet my wiemy – świętowaliśmy 7, 8, 26 września, a ostatnio 27.”

snip20170927_3

Rok wcześniej tę okazję uświetniono 26 września, a gdy Google skończył sześć lat, świętowano 20 dni wcześniej, 7 września. To zamieszanie zostało wywołane przez Ryana Germicka z Google, który przyznał w 15. urodziny Google w 2013 roku, że Google nawet nie wiedział, kiedy są urodziny: „Kiedy są urodziny Google? Nie jestem pewien, nawet my wiemy – świętowaliśmy 7, 8, 26 września, a ostatnio 27.”

Firma Google została oficjalnie zarejestrowana w 1998 r. 4 września, ale 27 września 2002 r. po raz pierwszy opublikowano urodzinowy Doodle i wygląda na to, że ta data się utknęła.

Aby zagrać we wszystkie 19 gier Doodle w urodzinowej niespodziance Google lub zagrać w konkretny tytuł, będziesz potrzebować odrobiny cierpliwości, aby wielokrotnie kręcić w nadziei na zdobycie czegoś nowego. Po znalezieniu gry, którą lubisz (lub po znalezieniu wszystkich), możesz zapisać adresy URL jako zakładki, aby zaoszczędzić kłopotów w przyszłości!

Alternatywnie kręciliśmy urodzinową niespodzianką przez prawie pół godziny, aby uzyskać pełną listę:

Solitaire – w tę internetową wersję klasycznej gry można grać w przeglądarce.

Pac-man – Aby uczcić 30. rocznicę powstania gry w 2010 roku (tak, ten Doodle został wydany po raz pierwszy siedem lat temu), Google wypuściło przeglądarkową wersję gry. Była to pierwsza gra, która naprawdę porwała wyobraźnię użytkowników.

DJ jak gwiazda hip-hopu – nowszy Doodle, a nie gra per se, ten Doodle został wydany z okazji narodzin hip-hopu i pozwala ci spróbować swoich sił w graniu jako DJ na gramofonie.

Quiz na Dzień Ziemi — ten dość przypadkowy quiz zadaje Ci serię pytań, aby dowiedzieć się, jakim jesteś zwierzęciem, na cześć Dnia Ziemi.

Walka z ostrą papryką – Aby uczcić 151. urodziny Wilbura Scoville'a, autora skali Scoville'a mierzącej pikantność papryki, w tej grze możesz atakować papryki lodami.

Pomóż łuskowców znaleźć miłość — aby podkreślić trudną sytuację łuskowców, Google stworzył cztery dni animacji i gier, w których dwa zagrożone wyginięciem łuskowce znajdują miłość.

Hit the Pinata – Ta gra polega na uderzaniu w pinatę literami słowa Google. Został wydany z okazji 15. urodzin firmy.

Gra na Halloween – jak sama nazwa wskazuje, została stworzona z okazji Halloween w zeszłym roku. Został zaprojektowany przez zespół odpowiedzialny za Magic Cat Academy.

Arpeggio – w żargonie muzycznym n arpeggio to akord grany pojedynczo. Twórca i muzyk Yotam Mann stworzył ten internetowy eksperyment, który pozwala tworzyć wzory za pomocą pasaży i uczyć akordów durowych i molowych.

Świętuj theramin Clary Rockman – Theremin to instrument elektroniczny, na którym grasz „powietrzem”, bez dotykania samego instrumentu. W tym samouczku do grania nut używasz myszy lub palca.

Pony Express – ta zabawna gra rysunkowa świętuje 155. rocznicę powstania Pony Express.

Odkrywaj Wyspy Galapagos – to nie tyle gra Google Doodle, co specjalna kolekcja Street View. Jak sama nazwa wskazuje, naukowcy i badacze wykorzystali zdjęcia Street View do badania lądu, wybrzeża i morza wysp Galapagos.

Odgłosy zwierząt – zarówno dla małych dzieci, jak i fanów zwierząt. Ta strona przeniesie się do rzędu zdjęć zwierząt. Kliknięcie każdego zdjęcia odtwarza dźwięk konkretnego zwierzęcia.

Wąż

Utwórz kompozycję Fischingera

Graj jak Beethoven

Kółko i krzyżyk

Krykiet krykiet

Ćwiczenia oddechowe

Zobacz więcej interaktywnych doodli Google tutaj