Jak uruchomić PS4 w trybie awaryjnym

 • Wskazówki i porady dotyczące PS4 2018: Wykorzystaj w pełni PS4
 • Jak przesyłać strumieniowo gry PS4 na komputer Mac lub PC?
 • Jak korzystać z Share Play na PS4
 • Jak udostępniać gry na PS4
 • Jak zaktualizować dysk twardy PS4
 • Jak zmienić typ NAT na PS4?
 • Jak uruchomić PS4 w trybie awaryjnym
 • Jak używać kontrolera PS4 DualShock 4 z komputerem?
 • Najlepsze zestawy słuchawkowe PS4 w 2018 roku
 • Najlepsze gry na PS4 w 2018 roku
 • Najlepsze gry na PlayStation VR 2018
 • Najlepsze gry wyścigowe na PS4 w 2018 roku
 • Jak zostać beta testerem Sony PS4?

Nawet po premierze nowszej konsoli PS4 pozostaje szalenie popularne. Codzienni użytkownicy logują się, aby grać w swoje ulubione gry, oglądać filmy i nie tylko. Niezależnie od tego, nadal może się nie udać. Nie zdarza się to często, ale czasami PS4 ulega awarii lub blokuje, a kiedy to się dzieje, musisz uruchomić PS4 w trybie awaryjnym.

Jak uruchomić PS4 w trybie awaryjnym

Tryb awaryjny jest często używany jako narzędzie diagnostyczne do diagnozowania problemów z oprogramowaniem lub rozwiązywania problemów bez ingerencji oprogramowania innych firm.

how_to_boot_ps4_safe_mode_4

Uruchamianie PS4 w trybie awaryjnym powinno być traktowane jako ostateczność. Jeśli nie możesz włączyć konsoli w zwykły sposób, jedynym rozwiązaniem może być tryb awaryjny. W przypadku komputerów Mac lub iPhone konsola jest równoznaczna z przytrzymaniem przycisku zasilania i nadzieją na najlepsze. Oto jak uruchomić PS4 w trybie awaryjnym.

Jak uruchomić PS4 w trybie awaryjnym

Notatka: Przed uruchomieniem w trybie awaryjnym upewnij się, że wszystkie porty USB działają. Po uruchomieniu PS4 będzie musiał ponownie podłączyć kontroler, więc jeśli porty USB nie działają, przed ponownym podłączeniem kontrolera konieczne będzie wykonanie fizycznej naprawy.

 1. Całkowicie wyłącz PS4. Naciśnij przycisk zasilania jak zwykle, powinien kilka razy zamigać, zanim konsola się wyłączy.

 2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania. Powinieneś usłyszeć sygnał dźwiękowy po naciśnięciu i kolejny siedem sekund później. Gdy usłyszysz oba, zwolnij przycisk zasilania.

 3. Twój PS4 powinien uruchomić się w trybie awaryjnym. Podłącz kontroler do PS4 i kliknij przycisk PS4. Aby sterować stamtąd PS4, musisz upewnić się, że masz kontroler DualShock podłączony do konsoli przez USB.

Aby wyjść z trybu awaryjnego, po prostu wyłącz PS4 i włącz go ponownie. Twoja konsola PlayStation powinna się zrestartować normalnie.

Jak działa tryb awaryjny PS4

Po uruchomieniu PS4 w trybie awaryjnym zobaczysz kilka opcji. Wybieranie „Uruchom ponownie” sprawi, że PS4 uruchomi się normalnie (jeśli to możliwe), podczas gdy „Zmień rozdzielczość” zmusi PS4 do uruchomienia się w rozdzielczości 480p następnym razem. Jeśli chcesz zaktualizować oprogramowanie układowe za pomocą dysku USB, Internetu lub płyty, wybierz „Zaktualizuj oprogramowanie systemowe”.

'Przywróć wartości domyślne' ustawienia przywrócą PS4 do ustawień fabrycznych, ale zachowaj dane, dopóki „Odbuduj bazę danych” przeskanuje dysk i zasadniczo ponownie zindeksuje jego zawartość. „Zainicjuj PS4” jest zdecydowanie najbardziej drastycznym działaniem, ponieważ spowoduje to wyczyszczenie WSZYSTKICH danych z konsoli i zasadniczo cofnie je do dnia, w którym wyjęłeś je z pudełka.

Tryb awaryjny jest szczególnie przydatny, jeśli urządzenie ma problem podczas aktualizacji. Ponowne uruchomienie PS4 w trybie awaryjnym powinno umożliwić kontynuowanie, ale nie zawsze działa w ten sposób.

PS4 utknął w pętli rozruchowej w trybie awaryjnym

Kilku użytkowników zgłosiło, że ich PlayStation 4 zapętla się w trybie awaryjnym. Ten scenariusz oznacza, że ​​nie uruchomi się w trybie normalnym. Jeśli ten problem wystąpi u Ciebie, należy wypróbować kilka kroków.

1. Podłącz kabel ładujący USB PS4

Pierwszą rzeczą, którą należy wypróbować, gdy PS4 nie wychodzi z trybu awaryjnego, niezależnie od tego, czy uruchamiasz ponownie, czy nie, jest podłączenie kontrolera PS4 do konsoli do gier za pomocą kabla ładującego. Po bezpiecznym podłączeniu kontrolera wybierz opcję wyjścia z trybu awaryjnego.

ps4_vs_xbox_one_controller_ps

Czasami kabel USB nie zapewnia prawidłowego połączenia z konsolą, głównie z powodu gorszych części lub zużycia. Połączenie może wyglądać na udane, gdy w rzeczywistości tak nie jest. Spróbuj użyć innego kabla kontrolera PS4, aby sprawdzić, czy tryb awaryjny może pomyślnie wyjść.

2. Wyłącz swoje PS4 na dwadzieścia minut

Problem z pętlą rozruchową w trybie awaryjnym PS4 może być frustrujący, bez względu na to, kim jesteś. Gdy bezpośrednie połączenie z konsolą nie rozwiąże problemu, wyłącz PlayStation na 20 minut. Czasami konsola potrzebuje tylko odpoczynku, aby wszystko zresetować i ostygnąć.

Następnie uruchom ponownie konsolę w trybie awaryjnym, tak jak zwykle. Sprawdź, czy są jakieś aktualizacje. Te aktualizacje mogą zawierać poprawki typowych problemów, nowe funkcje i lepszą wydajność. W wielu sytuacjach aktualizacja to wszystko, czego potrzebuje Playstation 4, aby rozwiązać typowe problemy.

3. Wykonaj reset do ustawień fabrycznych

Wreszcie istnieje możliwość całkowitego zresetowania PS4. Jeśli utknie w pętli rozruchowej trybu awaryjnego, możesz przywrócić ustawienia fabryczne. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

Ta opcja usunie wszystko, twoje gry, postęp i profil z twojej konsoli. Po ponownym uruchomieniu urządzenia zaloguj się przy użyciu poświadczeń PlayStation. Powinieneś być w stanie ponownie pobrać całą zawartość z powrotem na PS4 ze sklepu.

4. Pobierz najnowszą aktualizację PS4 na USB

W niektórych przypadkach pętla rozruchowa może wystąpić, jeśli proces aktualizacji nie powiódł się lub był niekompletny. Pobierz najnowszą aktualizację PS4 i spróbuj zainstalować ją przez USB. Jeśli to się nie powiedzie, wypróbuj opcję ponownej instalacji. Ten plik instaluje oprogramowanie systemowe, które może być uszkodzone, a następnie stosuje najnowszą aktualizację. Jeśli wypróbujesz drugą opcję, pamiętaj, że odświeża ona system PS4 do ustawień fabrycznych, a wszystkie dane zostają usunięte.

Często zadawane pytania dotyczące trybu awaryjnego PlayStation 4

Nie mogę uruchomić systemu PS4 w trybie awaryjnym. Czy mogę coś jeszcze zrobić?

Zawsze dobrze jest sprawdzić, czy wszystkie kable są prawidłowo podłączone. Jeśli to zrobiłeś, ale nadal nie możesz uruchomić PS4 w trybie awaryjnym, możesz odwiedzić witrynę PlayStation Fix and Replace, aby uzyskać dalsze kroki rozwiązywania problemów i dodatkową pomoc.

Twój problem może dotyczyć tylko Twojego urządzenia. W takim przypadku bardziej spersonalizowaną pomoc znajdziesz na stronie PlayStation.

Mój kontroler nie łączy się w trybie awaryjnym. O co chodzi?

Wielu użytkowników zgłosiło problemy z trybem awaryjnym i ich kontrolerami. Oczywiście musisz podłączyć kontroler do jednego z portów USB konsoli po uruchomieniu w trybie awaryjnym, jak wspomniano powyżej. Zasadniczo ten proces parowania ma miejsce, ponieważ kabel USB wysyła informacje z kontrolera do konsoli, mówiąc, aby działał.

Zakładając, że kontroler ładuje się (jeśli nie, wypróbuj inny port USB lub sprawdź konsolę pod kątem wadliwego sprzętu), prawdopodobnie używany jest kabel. Na przykład, jeśli nadal masz kabel USB dołączony do konsoli, użyj go. Ale jeśli używasz kabla innej firmy, wypróbuj inny. Być może będziesz musiał wypróbować kilka kabli, ale potrzebujesz kabla do transmisji danych, a nie tylko kabla do ładowania.

Określenie, który kabel jest kablem do przesyłu danych, może być trochę trudne, ale porównując dwa obok siebie, osłona kabla przesyłowego jest zwykle grubsza niż w przypadku standardowego kabla ładującego.

Jak wyjść z trybu awaryjnego na PS4?

Po zakończeniu rozwiązywania problemów lub naprawy możesz łatwo wyjść z trybu awaryjnego, ponownie uruchamiając konsolę. Jeśli z jakiegoś powodu ponownie uruchomi się ponownie w trybie awaryjnym, zapoznaj się z powyższymi instrukcjami dotyczącymi problemów z pętlą rozruchową w trybie awaryjnym.