Jak stworzyć stronę na Instagramie dla swojej firmy?

W dzisiejszych czasach większość firm ma Instagram i stronę na Facebooku. To genialne posunięcia właścicieli i menedżerów firm. Wyraźna obecność społeczna w naszym nowoczesnym społeczeństwie ma kluczowe znaczenie dla wyróżnienia się.

Jeśli Twoja firma lub produkt wyróżnia się, z pewnością odniesiesz większy sukces i wzniesiesz się ponad konkurencję. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak stworzyć stronę na Instagramie dla swojej firmy, jesteś we właściwym miejscu.

Czytaj dalej, aby uzyskać jasne instrukcje, cenne wskazówki i inne informacje, których potrzebujesz, aby strona Instagrama Twojej firmy działała i działała. Pamiętaj, że będziesz potrzebować strony biznesowej na Facebooku.

Zacznij na Instagramie

Przede wszystkim musisz pobrać Instagram na swoje urządzenie mobilne. Oto linki do pobrania na iOS i Androida. Nie możesz korzystać z internetowej wersji Instagrama podczas tworzenia konta biznesowego. Ta wersja jest ograniczona i znacznie lepiej jest korzystać z aplikacji mobilnej.

Kiedy uruchamiasz Instagram po raz pierwszy, musisz założyć konto. Istnieją dwie opcje rejestracji. Ta klasyczna wymaga numeru telefonu komórkowego lub adresu e-mail, podczas gdy druga opcja to połączenie konta na Facebooku z Instagramem. Sugerujemy inną opcję, ponieważ i tak będziesz potrzebować Facebooka.

Jeśli masz już konto na Instagramie, możesz pominąć ten krok. Po prostu zaktualizuj aplikację na swoim urządzeniu.

Dlaczego potrzebujesz Facebooka?

Zapewne już wiesz, że Facebook jest właścicielem Instagrama. Dwaj tytani mediów społecznościowych są blisko spokrewnieni i świetnie sobie radzą. Aby to zadziałało, musisz połączyć swoją stronę biznesową na Facebooku ze stroną biznesową na Instagramie.

Szczerze mówiąc, to wcale nie jest zła rzecz. Mała promocja krzyżowa nigdy nikogo nie zabiła. Możesz mieć dokładnie te same posty na Facebooku i Instagramie, aby uzyskać lepszą widoczność. I chociaż Facebook jest bardziej popularny wśród dojrzałych odbiorców, Instagram ma stosunkowo młodszych użytkowników. Pamiętaj o tym i wykorzystaj to na swoją korzyść.

Nie musisz od razu tworzyć strony biznesowej na Facebooku, ale jest to zalecane. Możesz to zrobić podczas tworzenia swojej strony biznesowej IG, więc przejdźmy do tego.

Jak stworzyć stronę biznesową na Instagramie?

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby przekonwertować swój profil na Instagramie na stronę biznesową:

  1. Uruchom Instagram na swoim urządzeniu.

  2. Stuknij w Profil (w prawym dolnym rogu ekranu).

  3. Stuknij menu hamburgerów (trzy poziome linie w prawym górnym rogu).

  4. Wybierz Ustawienia (ikona koła zębatego u dołu).

  5. Stuknij w Konto.

  6. Przewiń w dół i wybierz Przełącz na konto profesjonalne.

  7. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wybierz, czy jesteś twórcą, czy firmą, i kliknij Dalej.

  8. Wprowadź informacje o swojej firmie (telefon, e-mail, adres).

  9. Następnie przejdziesz do części na Facebooku. Stronę biznesową na Facebooku możesz stworzyć od ręki. Gorąco sugerujemy, abyś to zrobił.

  10. Stuknij Dalej i to wszystko. Twoje nowe konto firmowe powinno zostać utworzone.

Spójrz na swój nowy profil biznesowy

Teraz, gdy masz już założony profil biznesowy na Instagramie, czas go zaktualizować. Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest nowy wykres u góry aplikacji Instagram. Stuknij w to. Znajduje się w oknie Statystyki, które pokazuje zaangażowanie i inne przydatne statystyki dla Twojej strony. Chcesz podnieść te liczby, więc zacznijmy.

Wróć do okna profilu i dotknij Edytuj swój profil. Teraz powinieneś dodać zdjęcie profilowe, link do swojej witryny i przekonującą biografię. Możesz również wstawić jeden link w swoim biografii, pamiętaj o tym (najlepsze w przypadku promocji i jednoczesnych ofert).

Upewnij się, że na zdjęciu profilowym umieściłeś logo swojej marki. Nazwij też swoje konto na Instagramie po firmie. Jeśli nie masz jeszcze logo, zdobądź je szybko. Innym dobrym pomysłem na biografię jest dodanie hashtagów i hasła firmy. Jeśli go nie masz, spróbuj wymyślić coś chwytliwego. Poza tym w biogramie wpisz krótki opis swojej firmy.

Najlepszy ton na Instagram jest swobodny i zabawny, nic formalnego ani zbyt poważnego.

Rozwiń swój profil

Możesz szybko rozwinąć swój profil IG, dodając kontakty. Kliknij Zaproś znajomych i postaraj się, aby jak najwięcej osób Cię śledziło. Zapraszam do pozyskiwania obserwujących ze wszystkich kanałów (Facebook, e-mail, Twitter, LinkedIn itp.). Jeśli brakuje Ci obserwatorów, możesz zaprosić znajomych i poprosić ich o udostępnienie Twojej strony?

Innym sposobem na poszerzenie profilu jest jego ciągła aktualizacja. Dodawaj posty i historie na Instagramie, rozmawiaj o swojej firmie, promocjach itp. Gdy Twój profil stanie się bardziej popularny, możesz nawet dodawać linki do swoich historii (potrzebujesz do tego wielu obserwujących), dzięki czemu możesz promować swoje usługi lub towar.

Nie poddawaj się

Każdy początek jest skalisty; nie pozwól, aby cię to zdołowało. To prawda, że ​​kiedy założysz stronę biznesową na Instagramie, nie będziesz mieć tylu obserwujących. To samo dotyczy Facebooka. Z biegiem czasu musisz powiększać swoją obserwację.

Twoja marka też się rozwinie, zdobędziesz więcej klientów, a Twój biznes rozkwitnie. Powodzenia i nie wahaj się opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach w sekcji komentarzy poniżej.