Jak stworzyć grupę na Instagramie

Platformy mediów społecznościowych, takie jak Instagram, wykonują całkiem niezłą robotę, umożliwiając udostępnianie postów i historii oraz czatowanie ze znajomymi. Jednak niektóre opcje, takie jak tworzenie grupy na Instagramie, nie są tak przejrzyste.

Jak stworzyć grupę na Instagramie

Jeśli chcesz wiedzieć, jak stworzyć grupę na Instagramie, ten artykuł Cię obejmuje. Ponadto znajdziesz porady i wskazówki dotyczące korzystania z grup na Instagramie, poruszanie się po ustawieniach oraz kilka innych przydatnych informacji.

Nie zawracaj sobie głowy wysyłaniem ton oddzielnych wiadomości, zamiast tego utwórz grupy IG.

Pierwsze kroki

Prawdopodobnie masz już aplikację Instagram na swoim telefonie, ale pamiętaj, aby regularnie ją aktualizować. Dzięki temu aplikacja będzie działać optymalnie. Oto linki do Sklepu Google Play i Apple App Store, aby zaoszczędzić trochę czasu.

Pamiętaj, że wersja przeglądarki Instagram nie obsługuje bezpośrednich wiadomości, nie mówiąc już o tworzeniu czatów grupowych. Unikalibyśmy tego całkowicie, chyba że musisz szybko rzucić okiem na czyjś post lub historię na komputerze.

Powodem, dla którego grupy na Instagramie nie są powszechnie używane, jest to, że ta funkcja jest z jakiegoś powodu ukryta. Musisz przeskakiwać przez obręcze, aby znaleźć grupy, ale kiedy już to zrobisz, wszystko jest całkiem proste. Aby Ci w tym pomóc, pokażemy Ci cały proces krok po kroku.

Jak stworzyć grupę na Instagramie

Przejdźmy od razu do tego. Wykonaj poniższe czynności, aby utworzyć grupę na Instagramie:

 1. Uruchom aplikację Instagram na swoim urządzeniu z Androidem lub iOS.
 2. Stuknij ikonę wiadomości bezpośredniej w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Stuknij ikonę Utwórz grupę w prawym górnym rogu ekranu (kiedyś była to ikona plusa, teraz wygląda jak długopis i papier).

 4. Spójrz na sugerowaną listę osób i dotknij kręgów obok ich nazw, aby je dodać.

 5. Możesz też dotknąć paska wyszukiwania i wpisać nazwiska osób, które chcesz dodać – to zależy od Ciebie.

 6. Po dodaniu osób w taki czy inny sposób dotknij opcji Czat w prawym górnym rogu ekranu.

 7. Grupa nie zostanie utworzona, dopóki nie wyślesz pierwszej wiadomości. Następnie możesz nazwać grupę, a inne osoby zostaną powiadomione o wiadomościach i istnieniu grupy.

Ustawienia czatu grupowego na Instagramie

W ten sposób tworzysz grupę IG. Następnie możesz przeglądać wiele opcji i zmieniać ustawienia grupy. Możesz nawet dodać więcej członków do grupy. Oto jak:

 1. Uruchom aplikację IG.
 2. Stuknij w Wiadomości bezpośrednie.

 3. Wybierz czaty grupowe, do których chcesz uzyskać dostęp.
 4. Stuknij opcję Informacje w prawym górnym rogu ekranu.

 5. Przewiń w dół i dotknij Dodaj osoby (duża ikona plusa).

 6. Swobodnie dodawaj nowych członków, kiedy tylko chcesz.

Na tej stronie zobaczysz wiele innych świetnych opcji. Możesz wyciszyć wiadomości, poszczególnych członków, a nawet opuścić lub zakończyć czat. Te opcje znajdują się u dołu strony ustawień czatu grupowego.

Dostępna jest również karta Udostępnione, pod którą zobaczysz wszystkie multimedia udostępnione grupie (zdjęcia i filmy). Inni członkowie grupy mogą swobodnie dodawać osoby do grupy, chyba że włączysz opcję Prośby o zatwierdzenie dołączenia.

Następnie (będąc administratorem grupy) możesz zatwierdzić wszystkich nowych członków przed dołączeniem.

Opcje czatu grupowego na IG

To były ustawienia, ale co z opcjami? Czaty grupowe działają prawie tak samo, jak bezpośrednie wiadomości jeden na jeden. Możesz wysyłać nagrania audio i wideo (zdjęcia lub wideo), dodawać dokumenty i pliki, naklejki lub wysyłać wiadomości.

Dodatkowo możesz rozpocząć rozmowy wideo z grupą, co nie jest zalecane, jeśli jest zaangażowanych zbyt wiele osób. Pamiętaj, że do połączeń wideo potrzebujesz stabilnego i szybkiego połączenia internetowego.

Kiedy coś wyślesz, zobaczysz, który z członków widział post. Zostanie to natychmiast zaktualizowane, gdy połączysz się z Internetem. Logicznie rzecz biorąc, potrzebujesz połączenia z Internetem przez cały czas, aby czatować w grupach, a także wysyłać dowolne pliki lub zdjęcia.

Ostatnia wskazówka: możesz cofnąć wysłanie wiadomości na czacie grupowym. Po prostu naciśnij i przytrzymaj wiadomość, którą chcesz usunąć, i naciśnij Cofnij wysłanie. Ma fajną animację, która sprawia, że ​​wiadomość znika.

Porady dotyczące rozstania

Możesz teraz cieszyć się SMS-ami w grupach na Instagramie. Pamiętaj, że jeden czat grupowy może pomieścić jednocześnie tylko 32 osoby. Powinno to wystarczyć dla każdej dużej grupy przyjaciół, kolegów z klasy, współpracowników itp. Ponieważ wszyscy w grupie mogą zobaczyć, co wysyłasz, zalecana jest niewielka ostrożność.

Zasadniczo wszystko, co dotyczy wiadomości bezpośrednich, dotyczy również wiadomości grupowych. Baw się, eksperymentując ze wszystkimi fajnymi funkcjami czatów grupowych. A może uważasz, że Instagram powinien ogólnie poprawić widoczność grup. Daj nam znać, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej.