Jak tworzyć, zarządzać i opuszczać grupę w Telegramie

Telegram to obok WhatsApp aplikacja do czatu. Nie bez kontrowersji aplikacja przetrwała różne burze i jest teraz bardzo popularną aplikacją do czatowania, udostępniania filmów, naklejek i innych tego typu rzeczy. Dzisiaj przeprowadzę Cię przez proces tworzenia, zarządzania i opuszczania grupy w Telegramie.

Jak tworzyć, zarządzać i opuszczać grupę w Telegramie

Jednym z powodów, dla których Telegram jest tak popularny, jest łatwość obsługi. Oprócz znaczącego ukłonu w stronę prywatności, prostota aplikacji zapewnia jak najszerszą bazę użytkowników. Z ponad 200 milionami użytkowników ma wystarczająco szeroką publiczność, że większość twoich znajomych prawdopodobnie z niej korzysta, nawet jeśli jeszcze tego nie robisz.

Zapytaj użytkowników, dlaczego używają Telegrama, a prawdopodobnie powiedzą kilka rzeczy. Jest szybki, a wiadomości są dostarczane niemal natychmiast. Jest łatwy w użyciu dzięki prostemu interfejsowi użytkownika i łatwej nawigacji. Jest bezpłatny, bez reklam, bez subskrypcji i bez zakupów w aplikacji. Jest bezpieczny, ponieważ wszystkie czaty są szyfrowane i mają opcję autodestrukcji.

Telegram i prywatność

Jedną z istotnych zalet korzystania z Telegrama jest prywatność. Wszystkie czaty są szyfrowane i mogą być skonfigurowane do samozniszczenia dla dodatkowego bezpieczeństwa. Serwery czatu wykorzystują model rozproszony, więc żaden rząd nie może zabronić ani monitorować wszystkich czatów, a interfejs API czatu jest open source, więc każdy, kto koduje, może dokładnie zobaczyć, co aplikacja może, a czego nie. Oprogramowanie serwera jest zamkniętym źródłem i nie jest dostępne do wglądu.

Nadzór to wielka sprawa i każda aplikacja, która pomaga chronić nas przed wzrokiem ciekawskich, będzie popularna. Chociaż Telegram nie jest doskonały pod względem bezpieczeństwa lub szyfrowania, jest to jedna z najlepszych aplikacji do czatu dostępnych pod tym względem.

Więc pomijając to, przejdźmy do rzeczy.

Jak utworzyć grupę w Telegramie

Grupy to fajna funkcja Telegrama, która umożliwia kontakt z więcej niż jedną osobą. Możesz być członkiem dowolnej liczby grup, a każda grupa może mieć do 200 000 członków.

Tworzenie grupy w Telegramie jest prawie tak proste, jak jej opuszczenie. W kilku krokach możesz utworzyć grupę i otworzyć ją na nowych członków z całego świata. Będziesz potrzebować jednego lub dwóch kontaktów, aby dodać je do nowej grupy, ale poza tym nie ma żadnych wymagań wstępnych do utworzenia takiego kontaktu.

 1. Otwórz Telegram i wybierz ikonę pióra w prawym dolnym rogu ekranu.

 2. Wybierz Nowa grupa z okna Nowa wiadomość.

 3. Wybierz kontakty, które chcesz dodać do grupy.

 4. Nadaj swojej grupie nazwę w oknie Nowa grupa.

 5. Po zakończeniu zaznacz znacznik wyboru w prawym dolnym rogu ekranu.

Twoja grupa została utworzona.

Zarządzanie grupami w Telegramie

Zarządzanie grupami w Telegramie jest tak proste, jak ich tworzenie. Możesz zarządzać członkami, wiadomościami i wieloma aspektami aktywności grupy. Możesz także tworzyć linki z zaproszeniami, aby udostępniać, tworzyć kanały i wszelkiego rodzaju dobre rzeczy. Większość z nich jest lepiej zbadana niż nauczana, więc omówimy tylko podstawy.

 1. Otwórz Telegram i wybierz swoją grupę.

 2. Wybierz tytuł grupy, aby otworzyć stronę informacji o grupie.

 3. Stuknij ikonę pióra znajdującą się w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do głównego menu zarządzania grupą.

Z poziomu menu zarządzania grupami możesz zobaczyć całą ostatnią aktywność, członków, administratorów, wszystkich użytkowników z ograniczeniami i wszystkich zbanowanych użytkowników, jeśli ich masz. Możesz także edytować nazwę grupy, ustawić ją jako prywatną lub publiczną oraz pokazać lub ukryć historię czatów. Jest tu mnóstwo opcji, które prawdopodobnie będą wymagały kilku prób i błędów, zanim osiągniesz równowagę, której szukasz.

Jak dołączyć do grupy w Telegramie

Dołączenie do grupy na Telegramie jest proste. Potrzebujesz tylko adresu URL zaproszenia od członka lub administratora i wybierz go. Możesz otrzymać zaproszenie od forów, znajomych, kontaktów lub wyszukując grupy o podobnych zainteresowaniach. Istnieją nawet strony internetowe, które zawierają kilka bardziej popularnych nazw grup. Wystarczy skontaktować się z Administratorem i poprosić o zaproszenie.

Jak opuścić grupę w Telegramie

Jeśli okaże się, że chcesz opuścić grupę w Telegramie, jest to łatwe.

 1. Otwórz grupę Telegram, którą chcesz opuścić, i zamelduj się.

 2. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz Usuń i opuść grupę.

Otóż ​​to.

Grupy telegramów to doskonały sposób na poszerzenie kręgu znajomych i omówienie prawie wszystkiego z każdym. Masz inne wskazówki Telegram Group, którymi możesz się podzielić? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!