Jak stworzyć listę odtwarzania w programie Echo?

Podobnie jak wszystkie urządzenia obsługujące Alexę, Echo Show umożliwia odtwarzanie ulubionych utworów za pomocą prostego polecenia głosowego. Ponieważ jednak ma również wyświetlacz, zawsze możesz zobaczyć, czego słuchasz, dzięki czemu wrażenia są jeszcze lepsze.

Jak stworzyć listę odtwarzania w programie Echo?

Ale co, jeśli chcesz tworzyć swoje listy odtwarzania za pomocą tego urządzenia? Na wyświetlaczu nie ma opcji, które to obsługują. Na szczęście nadal możesz stworzyć spersonalizowaną listę odtwarzania na kilka sposobów: używając tylko głosu lub za pomocą aplikacji.

Krok pierwszy: Włącz umiejętności muzyczne w swoim echu

Zanim zaczniesz tworzyć spersonalizowane listy odtwarzania, upewnij się, że umiejętność Amazon Music została dodana do Twojego urządzenia Echo Show.

Istnieją dwa sposoby dodawania umiejętności do konta: aplikacja Alexa lub polecenia głosowe. Oba są stosunkowo łatwe.

W przypadku aplikacji Alexa musisz:

 1. Uruchom aplikację na swoim urządzeniu inteligentnym.
 2. Stuknij ikonę „więcej” w lewym górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz „Umiejętności i gry”.

  umiejętności i gry

 4. Użyj paska wyszukiwania, aby znaleźć umiejętność Muzyka.

  Szukaj

 5. Dotknij go.
 6. Wybierz opcję „Włącz do użycia”, jeśli nie jest jeszcze aktywowana.

  umożliwić korzystanie

Spowoduje to dodanie Amazon Music do wszystkich urządzeń opartych na Alexa. W większości przypadków umiejętność Muzyka powinna być wbudowana we wszystkich urządzeniach Amazon, ale może być konieczne dodanie jej ręcznie.

Krok drugi: tworzenie listy odtwarzania przez Amazon Alexa

Najszybszym sposobem na utworzenie listy odtwarzania w Echo Show jest użycie polecenia głosowego. Możesz zainicjować polecenie w dowolnym momencie, gdy jesteś w pobliżu smartfona (z aplikacją Alexa) lub urządzenia Echo show.

Aby utworzyć listę odtwarzania, wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Powiedz: „Alexa, utwórz nową listę odtwarzania”.
 2. Poczekaj, aż Alexa odpowie. Powinien zapytać Cię o nazwę listy odtwarzania.
 3. Wybierz nazwę swojej listy odtwarzania (na przykład „Wesoły nastrój”, „Dobranoc”, „Mediacja”) i wypowiedz ją.

Oczywiście możesz to wszystko zrobić w jednym kroku: „Alexa, utwórz listę odtwarzania”. Alexa automatycznie utworzy pustą listę odtwarzania o podanej nazwie bez konieczności zadawania pytań.

Po utworzeniu listy odtwarzania pozostanie ona w Twojej aplikacji muzycznej Amazon wraz ze wszystkimi wcześniej utworzonymi listami. Pozostało tylko dodać do niego kilka piosenek.

Krok trzeci: dodawanie utworów do list odtwarzania

Na komputerze lub urządzeniu inteligentnym możesz dodać utwór do listy odtwarzania za pomocą kilku prostych kliknięć lub stuknięć. Jednak jest inaczej, jeśli chcesz dodać je bezpośrednio do swojego Echo Show.

Aby dodać utwory do list odtwarzania, musisz najpierw odtworzyć utwór, a następnie zainicjować polecenie Alexa, aby dodać go do określonej listy odtwarzania. Czasami może to być długie i wyczerpujące, więc możesz z czasem uzupełnić swoją listę.

Wykonaj następujące kroki:

 1. Powiedz „Alexa, zagraj [nazwa wykonawcy/piosenki]”.
 2. Powiedz „Alexa, dodaj ten utwór do listy odtwarzania”, gdy utwór się rozpocznie.
 3. Alexa odpowie z pytaniem, do której listy odtwarzania dodać utwór.
 4. Określ listę odtwarzania.

Otóż ​​to. Powtórz ten proces tyle razy, ile potrzeba do ukończenia listy odtwarzania. To powiedziawszy, możesz natknąć się na chwytliwą piosenkę podczas odtwarzania losowych list lub radia Amazon Music. Aby dodać tę piosenkę, po prostu powiedz „Alexa, dodaj tę piosenkę do listy odtwarzania”.

Jedynym problemem z dodawaniem utworów do listy odtwarzania za pomocą głosu jest to, że nie można ich usunąć w ten sam sposób. Aby to zrobić, musisz użyć aplikacji Amazon Music na swoim urządzeniu inteligentnym.

Ręczne dodawanie i usuwanie utworów za pośrednictwem Amazon Music

Aplikacja Amazon Music pozwala zarządzać niestandardowymi listami odtwarzania i szybko dodawać lub usuwać utwory.

Jeśli uważasz, że powyższa metoda jest zbyt trudna lub czasochłonna, możesz po prostu pobrać aplikację Amazon Music na urządzenie inteligentne i zrobić wszystko z tego miejsca. Znacznie łatwiej jest znaleźć utwory, które chcesz dodać i umieścić je na liście odtwarzania. Możesz także usunąć utwory z listy odtwarzania za pomocą kilku dotknięć.

Wszystkie listy odtwarzania, które dostosowujesz w aplikacji muzycznej Amazon, mogą być odtwarzane w Echo Show. Po zmianach po prostu powiedz: "Alexa odtwórz listę odtwarzania", a będziesz przeglądać utwory na zmodyfikowanej liście.

Tworzysz listy odtwarzania w innych usługach?

Niestety, Amazon Music możesz używać tylko do tworzenia list odtwarzania dla Echo Show (i innych urządzeń obsługujących Alexę). Ale to nie znaczy, że nie możesz ręcznie tworzyć list odtwarzania w innych usługach muzycznych, a następnie odtwarzać ich w swoim Echo Show.

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo listę odtwarzania na Spotify, Pandora, Apple Music itp., musisz wykonać następujące czynności:

 1. Użyj odpowiedniej aplikacji do tworzenia list odtwarzania na urządzeniu inteligentnym lub komputerze.
 2. Znajdź i zainstaluj umiejętność dla usługi muzycznej w swojej aplikacji Alexa (postępując zgodnie z instrukcjami z pierwszej części tego artykułu).
 3. Powiedz: „Alexa, graj w [nazwa usługi]”, a muzyka zostanie uruchomiona.

Na przykład możesz powiedzieć "Alexa, odtwarzaj listę odtwarzania My Rock Music na Spotify", a jeśli umiejętność jest zainstalowana i jesteś zalogowany na swoim koncie, muzyka zostanie uruchomiona.

Niestandardowe listy odtwarzania na głośnikach Echo

Dzięki Echo Show możesz słuchać utworu i jednocześnie oglądać utwór wyświetlany na ekranie. To duża zaleta w porównaniu z urządzeniami Echo obsługującymi tylko dźwięk, gdzie znacznie trudniej jest dowiedzieć się, który utwór jest odtwarzany, jeśli go nie znasz.

Ten profit może być bardzo pomocny, jeśli chcesz usunąć niektóre utwory z listy odtwarzania za pomocą aplikacji Amazon Music, ponieważ będziesz mógł zobaczyć wykonawcę i nazwę utworu na wyświetlaczu Echo Show.

Jaki jest Twój preferowany sposób tworzenia list odtwarzania? Czy łatwiej jest dodawać je głosowo, czy za pomocą w pełni funkcjonalnej metody aplikacji? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.