Jak utworzyć segment w Strava

Strava to aplikacja, która łączy biegaczy, rowerzystów i wędrowców. To nie jest jak media społecznościowe, ale pozwala osobom zainteresowanym aktywnością na świeżym powietrzu odkrywać nowe tereny i ścieżki. Możesz rywalizować w lokalnych wyzwaniach i znajdować nowe, ciekawe miejsca, aby cieszyć się ulubioną aktywnością.

Jak utworzyć segment w Strava

Segment w Strava to określony fragment drogi lub szlaku, z którego korzysta wielu rowerzystów i biegaczy. Podkreśla szczególne zainteresowanie sportowców o podobnych poglądach. Niezależnie od tego, czy jest to prędkość maksymalna, najtrudniejsze nachylenie, czy po prostu wysiłek z jednego punktu na drugi, jest to miejsce, w którym możesz porównać swoje wysiłki z innymi. Segmenty to główna część tego, co sprawia, że ​​Strava jest tak przydatna, jeśli korzystasz z aplikacji, musisz znać te funkcje.

Przekonasz się, że segmenty istnieją już na większości dróg lub szlaków. Aplikacja jest tak popularna, że ​​większość rowerzystów będzie jeździć w regionie, w którym się znajdujesz tak wiele razy, że Strava utworzyła segmenty automatycznie lub inni rowerzyści stworzyli je ręcznie. Jeśli masz szczęście znaleźć miejsce, które będzie dobrym segmentem, który nie został jeszcze zgłoszony, możesz stworzyć własny.

Istnieją dwa główne sposoby tworzenia segmentu. Zidentyfikuj drogę lub szlak w ramach aktywności i oznacz ją jako segment lub aby utworzyć określoną jazdę na początku i na końcu drogi lub szlaku, zapisz ją jako jazdę i utwórz z niej segment. Obaj mają swoje plusy i minusy, ale obaj kończą w tym samym miejscu.

Utwórz segment z działania w Strava

Możesz utworzyć segment z zarejestrowanej aktywności w Strava. Jest to domyślny sposób tworzenia, ale może być trochę kłopotliwy.

Najpierw musisz zidentyfikować aktywność zawierającą odcinek, który chcesz uwzględnić. Następnie musisz upewnić się, że nie jest to już segment. Następnie możesz ustawić go jako segment na mapie i zapisać.

W teorii jest to dość prosty proces.

 1. Zaloguj się do Stravy. Na stronie głównej kliknij „Trening' na górze. Następnie kliknij „Moje zajęcia.’
 2. Kliknij aktywność, której chcesz użyć do utworzenia segmentu.

 3. W menu po lewej stronie kliknij trzy poziome kropki.

 4. W wyskakującym menu kliknij „Utwórz segment”.
 5. Użyj suwaka u góry ekranu Utwórz segment, aby określić początek i punkt końcowy segmentu.
 6. Po zakończeniu wybierz Dalej i zezwól Strava na sprawdzanie duplikatów.
 7. Nazwij swój segment i wybierz Utwórz.

Stworzenie może być trochę kłopotliwe. Zielona kropka na mapie to początek segmentu, a czerwona kropka – koniec. Musisz przesunąć zieloną stronę górnego suwaka na początek miejsca, w którym chcesz utworzyć, a czerwoną kropkę do środka do końca. Zmiana zostanie odzwierciedlona na mapie poniżej. Potrzeba dużo czasu i drobnych poprawek, aby zrobić to dobrze, ale jest to możliwe.

Po zakończeniu naciśnij Dalej i nazwij swój segment czymś wyjątkowym.

Odznacz pole prywatności, jeśli chcesz, aby było ono publiczne, i wybierz Utwórz. Twój segment zostanie utworzony i udostępniony wszystkim.

Użyj przejazdu jako segmentu

Powyższe tworzenie segmentów jest bardzo trudne do przetworzenia dla nowych użytkowników. Aby uzyskać znacznie dokładniejszy segment, możesz użyć przejażdżki jako pełnego segmentu. Będzie to oznaczało zatrzymanie się i rozpoczęcie jazdy, ale możesz kontrolować początek i koniec w znacznie lepszym stopniu.

Ta metoda ogólnie działa dobrze. Rejestrujesz swoją jazdę na początku segmentu, który chcesz utworzyć, zatrzymujesz, a następnie rozpoczynasz nową jazdę. Zatrzymaj się dokładnie na końcu odcinka i zapisz jazdę. Rozpocznij nową jazdę, aby zarejestrować podróż do domu. Wtedy możesz wykorzystać całość tej środkowej przejażdżki jako segment.

 1. Użyj mapy Strava, aby upewnić się, że segment jeszcze nie istnieje.
 2. Zacznij rejestrować swoją aktywność na początku proponowanego segmentu.

 3. Zatrzymaj się na końcu proponowanego odcinka i zapisz jazdę.
 4. Prześlij aktywność do Strava.
 5. Otwórz tę aktywność i wybierz ikonę menu z trzema kropkami.
 6. Wybierz Utwórz segment.
 7. Wybierz natychmiast Dalej i zezwól Strava na sprawdzanie duplikatów.
 8. Nazwij swój segment i wybierz Utwórz.

Wykorzystuje to dokładnie ten sam proces, co powyżej, ale nie wymaga manipulowania suwakami ani mapą. Odzwierciedla Twój segment dokładnie na początku i na końcu i jest znacznie szybszy. Wymaga to podzielenia jazdy, zatrzymania się i rozpoczęcia nagrywania segmentu, ale poza tym jest to znacznie łatwiejsze niż oficjalny sposób.

Jeśli chcesz, możesz zachować swój segment jako prywatny, ale o ile nie znajduje się on w Twoim kręgu prywatności, znacznie lepiej jest udostępnić go publicznie. Jaki jest sens konkurowania tylko ze sobą? Daj innym szansę na pokonanie Twojego czasu i rozpocznij zabawę!

Segment Strava nie wyświetla się

Jeśli nie widzisz segmentów w Strava, zacznij od sprawdzenia, czy uprawnienia aplikacji są ustawione na dostęp do GPS urządzenia. Jeśli szukasz na komputerze segmentów, wprowadź w aplikacji swój kod pocztowy lub miasto i stan.

Możesz mieć problemy ze śledzeniem segmentów, jeśli robisz długie przerwy lub jeździsz przez swoje strefy prywatne.

Po rozpoczęciu jazdy (lub innej wybranej aktywności) upewnij się, że nie przechodzisz przez swoją strefę prywatności. Jest to strefa, którą możesz ustawić w odległości do 5/8 mili od swojego adresu. Chociaż możesz udostępniać swoją aktywność wszystkim lub obserwatorom, skonfigurowanie strefy prywatności jest idealnym sposobem na zachowanie anonimowości adresu domowego podczas interakcji z aplikacją.

Jak wspomniano wcześniej, użytkownicy mają możliwość ukrycia segmentów. Jeśli szukasz konkretnego, może być prywatny lub po prostu; nie został jeszcze utworzony.

Tworzenie nowej trasy

Strava pozwala użytkownikom tworzyć własne trasy, a także segmenty. Korzystając z tej funkcji, możesz utworzyć ścieżkę, którą lubisz i udostępniać ją znajomym w aplikacji. Utworzenie trasy umożliwia filtrowanie według aktywności (jazda lub bieganie) oraz minimalnego wzniesienia.

Odwiedź witrynę Strava, aby utworzyć trasę i zalogować się.

Tam przejdziesz przez krótki samouczek, który powie Ci wszystkie dostępne funkcje i co robi każdy przycisk. Pamiętaj, że nie możesz zmienić punktu początkowego. Aktualizuje się automatycznie na podstawie Twojej aktualnej lokalizacji GPS.

Dotknij miejsca, w którym chcesz zakończyć trasę, i wybierz punkty na trasie. Po wykonaniu idealnej trasy wystarczy dotknąć „Zapisz” w prawym górnym rogu.

Strava korzysta z GPS, aby poinformować Cię o odległości, wysokości i szacowanym czasie potrzebnym na pokonanie trasy w oparciu o wybraną aktywność.

Często Zadawane Pytania

Strava to idealny towarzysz przygód. W tej sekcji odpowiemy na więcej najczęściej zadawanych pytań.

Jak edytować segment na Strava?

Możesz zaktualizować segment po jego utworzeniu. Dobra wiadomość jest taka; możesz! Jeśli najedziesz kursorem na kartę Pulpit nawigacyjny i klikniesz „Moje segmenty”. Następnie kliknij „Utworzone segmenty”.

Na tej stronie zobaczysz utworzone przez siebie segmenty. Kliknij żądany segment i kliknij „Działania” po prawej stronie. Teraz możesz kliknąć „Edytuj”.