Jak utworzyć dwa konta Zelle

Zelle to usługa, która pomaga w płynnym i szybkim przelewaniu pieniędzy. Wiele banków w Stanach Zjednoczonych obsługuje Zelle i umożliwia płatności za pośrednictwem Zelle. Usługa jest powiązana z Twoim kontem bankowym i numerem telefonu.

Jak utworzyć dwa konta Zelle

Chociaż możesz przesyłać pieniądze za pośrednictwem samodzielnej aplikacji Zelle, zdecydowana większość głównych banków w USA obsługuje Zelle jako automatyczny protokół. Jest to wyjątkowa i potężna usługa, która sprawia, że ​​przelewy pieniężne są bardzo proste i proste. A co, jeśli chcesz utworzyć dwa konta Zelle? Jak byś się do tego zabrał? W tym artykule omówiono opcje i wady posiadania więcej niż jednego konta Zelle. Zacznijmy.

Rejestracja w Zelle

W dzisiejszych czasach można by pomyśleć, że otwarcie konta byłoby najłatwiejszą rzeczą na świecie. Niestety, to najtrudniejsza rzecz w Zelle. Na szczęście po skonfigurowaniu konta wszystko inne będzie działać płynnie.

Przed rozpoczęciem sprawdź, czy Twój bank obsługuje Zelle. Możesz używać Zelle jako samodzielnej aplikacji, ale nie będziesz w stanie doświadczyć pełnego potencjału aplikacji, chyba że Twój bank ją obsługuje.

Głównym powodem, dla którego konfiguracja Zelle jest tak trudna, nie jest z powodu programistów i projektu aplikacji, ale z powodu unikalnego sposobu obsługi kont i transakcji Zelle w każdym banku. Widząc, jak Zelle działa przez wiele banków wspieranych przez USA, pełny przewodnik jest niemożliwy. Ponadto proces rejestracji różni się w zależności od aplikacji bankowej.

Oczywiście możesz również utworzyć dwa konta Zelle, używając różnych danych uwierzytelniających, ale to prawdopodobnie niczego nie rozwiąże. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.

Jednak z reguły wysyłanie pieniędzy za pomocą Zelle jest podobne do większości aplikacji bankowych. Otwórz aplikację bankową i zaloguj się. Jeśli masz włączoną funkcję 2FA (której zdecydowanie powinieneś używać w swojej aplikacji bankowej), postępuj zgodnie z procesem, który zwykle wykonujesz, aby dokonywać przelewów.

Jeśli chcesz utworzyć drugie konto, Zelle zezwala na to, ale nie możesz dołączyć konta bankowego do więcej niż jednego konta Zelle. Dlatego do wysyłania i odbierania pieniędzy potrzebne jest drugie konto bankowe. Potrzebujesz też innego adresu e-mail i numeru telefonu dla drugiego konta.

Teraz przejdź do sekcji w aplikacji, która pozwala wysłać pieniądze bezpośrednio do osoby. Powinieneś tam znaleźć instrukcje. Jeśli nadal nie możesz skonfigurować konta Zelle, zapoznaj się z Google, wpisując „jak założyć konto Zelle dla [nazwa Twojego banku]”.

Czego nie możesz zrobić

Przed dodaniem drugiego konta Zelle, którego być może już zdecydowałeś nie robić, oto wszystkie rzeczy, na które Zelle nie zezwala. Po pierwsze, jak wcześniej wspomniano, nie możesz połączyć tego samego konta bankowego z dwoma kontami Zelle. Bez względu, nie możesz mieć więcej niż jednego konta bankowego powiązanego z jednym kontem Zelle-przynajmniej na razie.

Powyższe zastrzeżenia są nieco niewygodne, ponieważ możesz chcieć używać różnych kont bankowych do transakcji pieniężnych. Zelle twierdzi, że ta opcja może być dostępna w pewnym momencie, więc bądź na bieżąco.

Z drugiej strony aplikacja Zelle umożliwia wysyłanie i odbieranie pieniędzy za pomocą samej aplikacji.

Jednakże, jeśli chcesz wysłać pieniądze do kontaktu, który nie ma skonfigurowanego konta Zelle, nie będziesz mógł tego zrobić. Na szczęście Twój bank prawdopodobnie obsługuje Zelle, więc nadal możesz wysyłać pieniądze za pośrednictwem aplikacji bankowej.

Wysyłanie/odbieranie pieniędzy na drugie konto Zelle

Teraz, gdy masz już skonfigurowane drugie konto Zelle, wszystko inne to spacer po parku. Na przykład, aby wysłać pieniądze na drugie konto Zelle za pomocą aplikacji bankowej, przejdź do sekcji transakcji i wprowadź numer telefonu lub adres e-mail drugiego konta Zelle. Następnie ustal kwotę do wysłania i potwierdź ją. Jeśli twoje drugie konto Zelle jest poprawnie skonfigurowane, transakcja zostanie przeprowadzona natychmiast. To jedna z głównych zalet Zelle — natychmiastowe transakcje.

Alternatywnie możesz wysłać pieniądze bezpośrednio przez Zelle za pośrednictwem „Wysłać" ekran. Wprowadź numer telefonu i kwotę swojego drugiego konta, potwierdź, a pieniądze powinny otrzymać automatycznie.

Pamiętaj jednak, że bezpośrednie korzystanie z aplikacji Zelle jest znacznie mniej bezpieczne niż korzystanie z niej za pośrednictwem aplikacji bankowej, ponieważ Twój bank nie gwarantuje bezpieczeństwa Twoich pieniędzy podczas korzystania z aplikacji Zelle. Niezależnie od tego, jest to prostsze.

Jeśli nie masz prawidłowo utworzonego drugiego konta Zelle, będziesz musiał je skonfigurować, aby otrzymać wysłane pieniądze. Jeśli nie, płatność powróci na Twoje główne konto Zelle w ciągu 14 dni. Nie ma innego sposobu na szybszy zwrot pieniędzy, co może stanowić problem.

Jeśli Twój bank nie obsługuje Zelle (co jest mało prawdopodobne), będziesz mógł wysłać pieniądze tylko za pośrednictwem aplikacji. Oprócz innych wspomnianych wad tego działania, limit wysyłania pieniędzy za pośrednictwem aplikacji Zelle wynosi 500 USD tygodniowo. Z drugiej strony używanie konta bankowego do wysyłania pieniędzy za pośrednictwem Zelle zwykle ma wyższy limit wysyłania.

Łatwe przelewy pieniężne dzięki Zelle

Zelle sprawił, że przelewanie pieniędzy jest proste, szybkie i łatwe, niezależnie od tego, czy korzystasz z aplikacji Zelle, czy z natywnej aplikacji Twojego banku. Tak czy inaczej, płatności są natychmiastowe, a wszystko, czego potrzebujesz, aby wysłać pieniądze na drugie konto Zelle, to zarejestrowany numer telefonu lub adres e-mail. Oczywiście te informacje różnią się od informacji na głównym koncie Zelle — tak musi być.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z aplikacji Zelle, czy z aplikacji bankowej, potrzebujesz poprawnie skonfigurowanych kont Zelle. Ten proces może chwilę potrwać, zwłaszcza jeśli musisz otworzyć inne konto bankowe, adres e-mail i numer telefonu. Jednak gdy już masz wszystko, czego potrzebujesz, aby otworzyć drugie konto Zelle, reszta jest stosunkowo prosta.