Jak tworzyć listy odtwarzania w Plex

Dla wielu Plex jest modelem tego, jak powinny wyglądać wszystkie domowe centra multimedialne, w tym przystępnością cenową (z opcjami premium), dobrze zaprojektowanym, kompatybilnym z największą liczbą urządzeń, prostym w konfiguracji i łatwym w użyciu. Zarówno w wersji bezpłatnej, jak i premium, która kosztuje tylko 4,99 USD miesięcznie, jest to bardzo przystępny sposób na dostęp do multimediów strumieniowych.

Jak tworzyć listy odtwarzania w Plex

Niezależnie od tego, listy odtwarzania to nowoczesny mixtape, sposób na uporządkowanie całej serii odcinków, filmów lub utworów muzycznych, które można odtwarzać jeden po drugim bez żadnego sygnału wejściowego. Jest to najwyższa wygoda i coś, co przyjęło większość aplikacji do przesyłania strumieniowego, co jest dobrą wiadomością, ponieważ je kochamy.

Jedną z najfajniejszych funkcji jest możliwość tworzenia list odtwarzania w Plex. Jeśli chcesz oglądać całą serię czegoś, skonfigurowanie listy odtwarzania ułatwia to. Skonfiguruj, naciśnij Play, usiądź wygodnie i ciesz się pokazem. Playlisty mogą również działać w przypadku muzyki, oferując wiele godzin płynnego odtwarzania.

Plex ma dobrą funkcję list odtwarzania, która pozwala tworzyć, edytować i usuwać listy odtwarzania według potrzeb. Kiedy już wiesz, gdzie szukać i co robić, są one bardzo proste w użyciu.

Tworzenie list odtwarzania Plex na PC/Mac

Biorąc pod uwagę podobieństwa oprogramowania na komputerach Mac i PC, omówimy, jak utworzyć listę odtwarzania dla nich obu w jednej sekcji.

 1. Otwórz Plex Media Player i wybierz pierwszy odcinek lub film, który chcesz dodać do listy odtwarzania.
 2. Teraz kliknij ikonę listy odtwarzania i wybierz Dodaj do listy odtwarzania.
 3. Następnie utwórz nową listę odtwarzania i nazwij ją według własnego uznania.
 4. Następnie przejdź do następnego odcinka lub filmu, ponownie kliknij ikonę listy odtwarzania, a następnie wybierz Dodaj do listy odtwarzania.
 5. Po dodaniu go do nowo utworzonej listy odtwarzania po prostu powtarzasz proces, aż dodasz wszystko, czego potrzebujesz.

Tworzenie list odtwarzania Plex na iPhonie/iOS

Chociaż proces jest podobny na iPhonie lub innym urządzeniu z systemem iOS, przyjrzyjmy się również tworzeniu listy odtwarzania Plex na jednym.

 1. Ponownie otwórz Plex Media Player i zaloguj się, jeśli to konieczne.
 2. Teraz wybierz żądany film lub odcinek.
 3. Następnie kliknij ikonę listy odtwarzania.
 4. Następnie dotknij + przycisk w prawym górnym rogu.
 5. Aby nazwać swoją nową playlistę, musisz użyć aplikacji internetowej na swoim komputerze.

Tworzenie list odtwarzania Plex na Androidzie

Proces dodawania list odtwarzania w Plex za pomocą Androida jest podobny do tego na komputerach PC i Mac. Oto jak to zrobić.

 1. Otwórz Plex Media Player na swoim urządzeniu z Androidem i zaloguj się za pomocą odpowiedniego kanału.

 2. Wybierz pierwszy odcinek, ścieżkę dźwiękową lub film, który chcesz umieścić na liście odtwarzania.

 3. W głównym oknie przeglądu wybierz ikonę listy odtwarzania pośrodku. Wygląda jak cztery linie z małym kółkiem w lewym dolnym rogu.

 4. Teraz wybierz Dodaj do listy odtwarzania, utwórz nową listę odtwarzania i nadaj jej nazwę.

 5. Przejdź do następnego fragmentu treści, który chcesz dodać do listy odtwarzania, i jeszcze raz wybierz ikonę listy odtwarzania w głównym odcinku lub widoku utworu.

 6. Tym razem wybierz właśnie utworzoną playlistę, zamiast tworzyć nową. Element pojawi się pod pierwszym wyborem na liście odtwarzania.

 7. Opłucz i powtórz dla tylu elementów, ile chcesz na swojej liście odtwarzania.

Po zakończeniu możesz przesyłać strumieniowo swoją listę odtwarzania w kolejności lub losowo je według własnego uznania.

 1. Wybierz główną nawigację w Plex Media Player.
 2. Wybierać Playlisty a następnie wybierz żądaną listę odtwarzania.
 3. Wybierz przycisk odtwarzania w górnej części okna zawartości listy odtwarzania.

Aby wymieszać listę odtwarzania:

 1. Wybierz główną nawigację w Plex Media Player.
 2. Wybierać Playlisty a następnie wybierz żądaną listę odtwarzania.
 3. Wybierz ikonę odtwarzania losowego obok ikony odtwarzania u góry okna zawartości listy odtwarzania.

Zarządzanie listą odtwarzania Plex

Po skonfigurowaniu Twoje listy odtwarzania nie są nieodwracalne. Możesz zmienić kolejność wyświetlania multimediów oraz dodawać lub usuwać multimedia.

Aby zmienić kolejność odtwarzania:

 1. Wybierz główną nawigację w Plex Media Player.
 2. Wybierać Playlisty a następnie wybierz żądaną listę odtwarzania.
 3. Wybierz dwie poziome linie obok tytułu i przeciągnij go w nowe miejsce.
 4. Puść, aby umieścić tytuł w nowej pozycji.

Działa to na Androida, na iPhonie musisz przesunąć palcem w dół w górnej części okna listy odtwarzania i wybrać Edytować. Efekt końcowy jest jednak taki sam.

Aby usunąć tytuł z listy odtwarzania:

 1. Wybierać Playlisty a następnie wybierz żądaną listę odtwarzania.
 2. Teraz wybierz tytuł, który chcesz usunąć, przytrzymaj na nim palec i przesuń w prawo.

Tytuł powinien teraz zniknąć z listy, a pozostałe przesuną się w górę. Na iPhonie musisz uzyskać dostęp do Edytować menu ponownie, wybierz Kasować, i wtedy ok.

Usuwanie listy odtwarzania Plex

Jeśli oglądałeś lub słuchałeś wszystkiego z listy odtwarzania, nie musisz jej zachowywać, jeśli nie chcesz. Po prostu usuń go i utwórz nowy.

 1. Wybierać Playlisty a następnie wybierz listę odtwarzania, którą chcesz usunąć.
 2. Następnie wybierz ikonę kosza u góry okna listy odtwarzania i wybierz Kasować.

Jeśli używasz iPhone'a, musisz ponownie wybrać to menu, przesuwając palcem w dół. Tym razem wybierz Kasować po prawej stronie panelu, aby usunąć listę odtwarzania.

Tworzenie playlist w Plex

Jestem pewien, że jest wiele innych trików z playlistami, których jeszcze nie odkryłem, ale to są podstawy. Jest tam wszystko, czego przeciętny użytkownik Plex powinien potrzebować, aby tworzyć i kontrolować swoje listy odtwarzania.

Znasz inne sposoby tworzenia list odtwarzania w Plex? Znasz jakieś fajne sztuczki do zarządzania nimi? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!